Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: djfroggy   
Дата:   14-11-08 20:29

Много локумена тема,но.........нали днес е петък.Едва ли има хора сред нас които снимат основно и само на филм.Предполагам,цче за немалко от нас това е едно удоволствие или, може би някакво романтично-сантиментално усещане с полъх от миналото? Въпросът ми е-ако снимате на филм-колко филма приблизително на година снимате? Смятате ли,че големите фирми изкуствено съкращават времето, което остава да се порадваме на филмовата фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-11-08 20:34

... филма умря отдавна, вече почти 10 години ...
Ти в кой святг живееш ....
Филми само за профита и маниаци вече ....

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: djfroggy   
Дата:   14-11-08 20:37

Добре,де.Разглеждаме го като сантиментално хоби.Има ли опасност скоро да изчезне? Много филми спряха да произвеждат филми.Нови филмови тела няма............Все повече ателиета не проявяват филми...........Това коментираме.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: mitku   
Дата:   14-11-08 20:39

Да (умря). [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-11-08 20:40

... филмът се превръща в лукс ...
Допреди 2 г. бе трудно да ти вадят цифрови снимки, а сега обратното ...
Разпарчальосват филмовите машини и ...[smilie2]

Както казваха за джедайстике мечове - "това е нещо от по-цивилизовани времена" ...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: djfroggy   
Дата:   14-11-08 20:44

Именно това констатирах и аз миналата събота в опит да проявя Е6.Според вас не е ли малко изкуствено ускорен този процес?

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: digitalgab   
Дата:   14-11-08 20:45

Ай стига сте се губили с тия глупави теми.
http://choose-film.com

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   14-11-08 20:53

ами виж сега, никой не ти спира проявяването на Е6 нарочно. Просто явно нямат сметка да поддържат машина, която иска презареждане с химия, чистене, гори ток, само за да проявят 2-3 диапозитива за деня. Процеса е продиктуван от това, че няма икономическа изгода да се поддържат подобни услуги (поне не и на тая цена) и да се внасят филми (поне не и на тая цена)

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: digitalgab   
Дата:   14-11-08 21:00

Пращай ги тука:
http://www.fujifilmprocessinglaboratory.co.uk

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: djfroggy   
Дата:   14-11-08 21:09

Темата не е глупава.Пък и днес,в края на краищата е петък!

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: digitalgab   
Дата:   14-11-08 21:11

Да, кат има кой да ти се върже.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: 35mm   
Дата:   14-11-08 21:18

Не. (Не).

Темата от много прожектиране вече са и избелели цветовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: Lalinda   
Дата:   14-11-08 21:22

Зависи колко сватбени пътешествия ще направя през годината...

Правя около 17 филма на пътешествие, но, честно казано, към десетия вече ми е писнало тотално.

Ако бях с цифров апарат обаче, щеше да ми писне още на първия ден.

Впрочем, спътникът ми снима с цифров апарат и всяка вечер изтрива поне 3/4 от заснетото през деня.

Аз самата рядко правя повече от един филм на ден. Е, понякога 2.

Но положението с проявяването на цветните филми, а дори и със сканирането им у нас е повече от трагично...

Зависи и къде снимам - миналата пролет, например, тръгнах с шест филма за Будапеща, и с голям зор заснех и сканирах (в ателие) един от тях, който И ДО ДНЕС НЕ СЪМ РАЗГЛЕДАЛА. Големите градове не са ми фотогенични, въпреки че много харесвам, примерно, Будапеща на живо (не и на филм). По признанията на собствените й колористи, работата по цветовата реабилитация на старите части е неуспешна и не си заслужава архивирането. Ще чакаме по-добри времена.

Виж, в Перуж (да се бърка с италианската Перуджа) край Лион заснех три филма за час и нещо... Препоръчвам ви го. Също и на остров Бурано (ако минавате през Венеция, не пропускайте и не си мислете, че е като в Мурано).

Не бих казала, че изпитвам някакъв сантимент към филма, дори преди много, ама много години бях един от първите притежатели на цифров апарат и дори горещо защищавах бъдещето на технологията в един фотоклуб... Но впоследствие животът ми се промени така, че цветовете започнаха да стават по-важни (за мен) от просто фотографията, а цветопредаването на достъпните (за мен) цифрови матрици не ми върши работа.

Често питам защо ползователите на цифрова техника тонират продукцията си (допускам, че е поради неудовлетвореност от резултата). Не ми отговарят (било въпрос на личен избор). Е, моят избор пък е да не тонирам и да не използвам монохромни филми.

Красиво жить не запретишь. Освен това, никога не бързам да изпреваря конкуренцията, а и не участвам в пленери и други хепънинги и соушъл ивентс (за не кажа мероприятия - едно време им викаха така), та да ми е важно да се изложа на момента...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: ivansky   
Дата:   14-11-08 21:51

за някои филмът може вече да е умрял, но аз не мисля, че ще изчезне поне докато съм жив.
айде по една [beer] за лентоваците.
друг е въпроса , че ще си плащаме все по-скъпо за удоволствието.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: Stoychev   
Дата:   14-11-08 22:00

Снимам често, но много пари ми пръска филмовата фотография и все се каня да се спирам, но няма спиране...

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: djfroggy   
Дата:   14-11-08 22:13

Наздрае за филма![beer]
Да живеят обаче и скенерите! И фулфрейм ДСЛР[smilie7] !

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: pc_genius   
Дата:   14-11-08 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: AndreyIst   
Дата:   14-11-08 22:28

Аз снимам само на филм. Досега никога не съм го правил с цифров апарат, даже и не мога. Снимам между 30 и 50 филма на година. Не щтракам като луд, обмислям си позите.

Не става дума за лукс или нещо друго - така съм обучен и все още нямам време да се науча на дигитален. А иначе процеса през сканиране на негативи е кошмарен - минавам през него в едно студио зад пощата на Плиска в София - хората поне се стараят. От 4 години само там сканирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: kosio2002   
Дата:   14-11-08 22:30

Във фото клуба на читалището в Козловец се опитвам да накарам 15 хлапета и 4 по-възрастни да продължим "живота" на фотографията по "старомодния", както казват хлапетата начин на снимане, но пък в интерес на истината на всички им е много интересно като виждат и научават как става магията на (дано не прозвуча глупаво) заснемането, проявяването на филма, копирането на снимките с тъмната стайчка, химическата обработка... иначе да го кажа традиционната фотография (засега само на теория, с малко "сухи тестове" пред фото увеличителя, но пък имаме вече 6-7 изснимани черно/бели филми, които чакат обработка.)
Сега с цифровото... насочваш "щтракаш" и готово, виждаш веднага снимката. Няма я тръпката и надяването, какво ще се получи като проявим филма и копираме снимките.

За съжаление на този етап все още нямаме много копирани снимки от филми (за цветните филми прибягваме до услугите на фото ателиета от близкия град), а и идеята е сами да си правим всичко (поне черно бяла обработка на филм и копиране на кадрите върху хартия). Вече имаме стая, в която скоро ще започнем да си правим сбирките и ще можем да си направим фото лаборатория (сега още се събираме в детския отдел на библиотеката).

Много се отклоних!
Филма умира наистина... за съжаление [smilie2] става все по-скъпо и по-скъпо удоволствие.
Но ние няма да се предаваме [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: tantris   
Дата:   14-11-08 22:49

Мен ме е яд, че си взех никон Ф100 примерно. Той е толкова автоматизиран, че неволно те кара да щракаш като с ДСЛР. С Киев-4 снимките ми се получават по-хубави, защото преди да натисна спусъка имам повече време да помисля за снимката и най-вече дали си струва да я направя![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-11-08 22:58

Аз обичам да снимам с дслр-а да видя снимката да я изтрия.И тогава почвам да мисля [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: ivansky   
Дата:   14-11-08 23:22

аз пък не мисля[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   14-11-08 23:27

Колкото и да не ми се иска ,на изчезване са филмите [smilie2] ....Все по-трудно се намират/продават ,дори масовите филми ! Мисля да си заредя хладилника скоро ....!

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: geokar   
Дата:   14-11-08 23:41

В Германия не е проблем - днес си купих черно-бели Агфа (не Агфа-Геверт!) със срок до 2010. С ролфилми също нямам проблем, нито с проявяването им, доста хора все още снимат на филм и ползват услугите на студия и дрогерии. Само у нас, както винаги, сме "с едни гърди напред" и бързаме да погребваме фила. А за да получа качество, доближаващо се до това, което ми дава Пентакона, ще трябва да се ориентирам към фотоапарати, по-скъпи от автомобили. Дигиталните Хаселбади с големи матрици, които до скоро струваха около 36 евробона сега се харчат за около 13 (тялото). Като добавиш обективите, компютрите, способни бързо да обработват такива чудовищни данни и т. н., започваш да си търсиш добрия стар Крокус в мазето. Особено за чернобяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Петък вечер-умря ли (умира ли) филмът?
Автор: Snoopoff   
Дата:   14-11-08 23:43

Ок искам само да питам мога ли да си купя лабораторийка за проявяване и колко ще струва най-евтината.... снимам с цифров фотоапарат от горе-долу от 2-3 години. Като бях малък баща ми проявяваше снимки в коридора и съм присъствал :) Снимал съм тогава с Пенти, Киев и Зенит... Тръпката да видиш какво е станало не може да се сравни с нищо :) другото което ме кефи мн е т.н. пинхол. даже за това ми е мерака най-вече. Имам и една Смена 2 :)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »