Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми сапунерка
Автор: miau   
Дата:   01-11-08 23:24

Здравейте!
Търсих, търсих, но не открих това, което ме интересува(може би не съм търсил правилно) и затова пускам тема. Ще помоля да ми препоръчата фотоапарат до 350 лв. За каква сапунерка според вас е най-удачно да дам толкова пари?
Благодаря предварително.

П.С. Гледам сега един Pentax Optio A30, но не знам нищо за тази марка - дали си заслужава или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: darksorrow   
Дата:   01-11-08 23:30

вземи каквото ти харесва най-много като дизайн. срсли.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: miau   
Дата:   01-11-08 23:41

Като дизайн всички ми се струват едва ли не еднакви - малки и компактни. Зачетох се по разни ревюта и форуми и горе-долу добих някаква представа какво да гледам в един фотоапарат, но това не ме прави специалист.
В разни сайтове с ревюта има и примерни снимки на различни модели и колкото и да не ми разбира главата все пак се забелязват някакви разлики. Бях харесал Nikon CoolPix P60 и Canon Powershot A590 IS(защото има доста ръчни настройки), а и доколкото разбирам са една от водещите "фотографски" марки, но след като видях едни и същи обекти, снимани с Канона и Pentax A30, пентакс-а ми хареса повече. Същите снимки, направени с Fujifilm F20 ми изглеждаха най-добре, но не знам дали този фотоапарат се продава в България.
В крайна сметка съм пълен лаик по въпроса и затова питам.

П.С. Ето в този сайт гледах и сравнявах:
http://www.digitalcamerareview.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: bordon   
Дата:   01-11-08 23:58

В този ценови клас почти всички апарати предлагат едни и същи неща като възможности. Може да им сравняваш конкретно техническите параметри но знай, че все пак си остават нисък клас апарати. Което не ги прави с нещо по-лоши от останалата цифрова фототехника. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: surg   
Дата:   02-11-08 00:00

вземи си наи скъпият канон от серията АХХХ
които можех да си позволиш,

иначе в тоз ценови диапазон може и да гледашп само дизаина....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: miau   
Дата:   02-11-08 00:30

Гледах им характеристиките, но също така гледах и снимки, правени с тях. В началото много си бях харесал Canon PowerShot A590 IS, но след като видях едни и същи обекти снимани с А590 и с Pentax A30, пентакс-а ми се видя като апарата, правещ по-хубавите снимки - като предаване на цввтове, детайли, по-малко изкривяване тип "бъчва"(не знам как точно е термина), Pentax-a има по-голяма матрица 1.8" срещу 2.5" на Канон-а. Гледам Сони, Панасоник и Самсунг, но това, че правят успешна електроника не ги прави добри в производството на фотоапарати. Наясно съм, че за тези пари няма да си намеря фотоапарат, правещ добри сними, но поне да попадна на най-малкото зло.
В една друга тема видях, че се препоръчва Nikon P60 пред Canon A590 IS, но от видяното из интернет, на този модел на Никон същу му е доста видно "бъчва" изкривяването. Въобще... чудене голямо ще падне. Да кажете нещо и за Fujifilm F20 или за Olumpus.
Благодаря за мненията на всички. Ще Ви помоля да не ми препоръчвате Никон, Канон, Фуджи или други марки просто защото сте им фенове.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-11-08 00:43

2.5 не е ли по голямо от 1.8 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: bordon   
Дата:   02-11-08 00:43

Този Pentax A30 къде го разглеждаш, защото аз тук видях един PENTAX Optio A30, на 10 Мр и цена - 562 лв. [smilie11]
Ако имаш възможност, отиди в магазина и на място пробвай наколко модела и ще прецениш точно как стоят нещата.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: bordon   
Дата:   02-11-08 00:45

И аз така мисля, обаче не знам какво е гледал точно...

Иначе тези инчове може да ги свържеш и с дисплея на апарата [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: pc_genius   
Дата:   02-11-08 00:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-11-08 00:55

ааа....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: miau   
Дата:   02-11-08 01:40

За матрицата, не написах правилно големината. pc-genius е дал размерите както трябва. Ето къде гледам ревютата:
Pentax Oprio A30http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2007/06/19/Pentax-Optio-A30/p4


Canon PowerShot A590 IS http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2008/06/06/Canon-PowerShot-A590-IS/p4


Nikon CoolPix P60 http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2008/05/16/Nikon-CoolPix-P60/p4


Това са страниците с характеристиките на апаратите. По-интересно е като отворите 5,6 и 7-ма страници. Там има снимки, в които се сравнява качеството на снимките при различно ISO, какви детайли успяват да уловят апаратите, разните изкривявания и "остротата" на изображението. Та гледайки тезни сравнителни снимки вече съм по-склонен да заложа на Pentax-a пред Canon-a.

Цената на този Pentax е 349 лв в digicam-bg и 319 лв в Техномаркет.В photo-store.bg гледам, че цената е 549 лв, но това може да е била цената при излизането на модела(мисля че е 2007 година).

Ще съм благодарен на всеки, който погледние сравнителните снимки на трите модела и си каже мнението.

Благодаря на всички отзовали се.



Публикацията е редактирана (02-11-08 01:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: t.marev   
Дата:   02-11-08 19:53

Самсунг S1050 прекрасен апарат!Голяма мятрица, доста мегапиксели, петкратно варио, обектив Шнайдер, 2,8 инчов екран, пълни ръчни настройки,изключително лесно обслужване,работи с нормални батерии, цена - под 300 лв. в Техномаркет.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: dideron   
Дата:   02-11-08 19:55

Това което забелязвам е че Канона има ръчен фокус,другите нямат,освен това мисля че позволява регулировка на силата на светкавицата в няколко степени ,което за мен е доста важно-това го използвам постоянно освен това е с АА батерии ,а Пентакса е с литиева батерия -къде ще я търсиш като се скапе след година,година и половина.Аз лично щракам с Канон 710 ИС и съм много доволен,не казвам че няма недостатъци но ръчните му настройки дават много възможности,има приоритет на бленда,приоритет на скорост ,ръчен режим ,не че аз много им разбирам ,но дават възможности да променяш всички параметри.Според мен Канон А 590 а ако имаш възможност Канон А 720 мисля че това е по-добрия модел ,нищо че е малко възрастен вече.
Успех в избора.[smilie5]



Публикацията е редактирана (02-11-08 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: doca   
Дата:   02-11-08 20:22

За да получиш кадър с по- малко шум- матрицата трябва да е по- голяма, примерно 1/1.8 или 1/1.6.
Ако и обектива е с по- голяма светлосила и то по целия диапазон, още по- добре.
Ако има възможност за ръчни настройки- добре, но не очаквай чудеса от такъв апарат.
Турбосапапунерите дават по- добър резултат, като някои имат и подвижен екран.
Като че ли Канона е най- икономичен от горе- изброените. И клиповете му са с чудесно качество.
Добре е апаратчето да има електронен или оптичен визьор, което ще ти помогне при някои ситуации, но е проблем, че не винаги това което виждаш в стъкълцето, съвпада с това което се фиксира като кадър.
Ако искаш да фиксираш събитие, без да търсиш качества- сапунер, ако искаш и качество- ДСЛР и обективи.



Публикацията е редактирана (02-11-08 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: da.fo   
Дата:   02-11-08 22:29

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=231835&t=231835&phorum_uriauth=

аз продавам една турбосапунерка Konica/Minolta A 200


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: miau   
Дата:   02-11-08 23:19

Канона и Пентакса са на почти еднаква цена. Това не ме притеснява. По-важното е кой от двата апарата прави по-хубави снимки. От линковете, които съм посочил в предишното ми мнение, оставам с впечатлението, че Пентакса се справя по-добре със снимките, а и на по-високо ISO дава по-добър резултат. За батериите - малко ме притеснява, това че Пентакса е с литиево-йонна, но ако ще взема него ще си взема и втора батерия.

Знам, че тези фотоапарати няма да правят кой знае какви качествени снимки, но ако на някой му се занимава да погледне снимките в ревютата и да каже според него кой от двата апарата се справя по-добре като качество на изображението при различните ISO.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: bordon   
Дата:   03-11-08 00:26

Така като ги виждам на ISO1600 и двата не показват ясна снимка, но ми се струва че при Canon има повече шум. Забелязва се и на 800, докато при Pentax на 800 е по-приемливо. [smilie6]
Батерията не трябва да те притеснява толкова. Като си купиш 2 комплекта АА + зарядно ще ти излезе горе-долу на същата цена, както една литиево-йонна. А и знаеш че DSLR са с литиево-йонна.
Както и напр. GSM, камери, лап-топи и друг вид подобна техника. Определено това, че си с литиево-йонна не означава че ще я сменяш едвали не на няколко месеца време. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: The_Melon   
Дата:   03-11-08 10:00

Вземи си ето това . Има тема на Boni за този апарат, потърси я във форума. Аз ползвам малкият му събрат който няма ръчни режими и съм определено доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми сапунерка
Автор: vladihg   
Дата:   03-11-08 10:22

Каквото и да вземеш след време няма да ти харесва затова си избери най-доброто като съотношение цена-качество. Сега в Метро 10 мпх PENTAX OPTIO E60 е 230 лв. и Самсунга S850 (1050)също е добър вариант.[shtrak] Като детайлност и цялостно качество на снимката са под нивото на Канон А640 (630) но и цената им е 2 пъти по-ниска все пак[beer]



Публикацията е редактирана (03-11-08 10:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »