Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: geofotostar   
Дата:   29-10-08 20:10

За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права в България?!...
---------------------------------------------
Скъпи приятели,
Предполагам,че много от вас са си задавали този въпрос по един или друг повод.Преди време случайно открих своя снимка в сайта на уж много авторитетна фирма INTERNATIONAL CRUISE SERVICES
http://www.ics-jobs.com/holland_bg.htm.Под карето "Работа в Латвия"се мъдри моя снимка,която явно присвоена от саита на Фотофорум
https://photo-forum.net/i/603791
Ако бях в България бих предприел веднага някакви съдебни мерки,защото по мое скромно мнение всяка интелектуална кражба трябва да се наказвва безкомпромисно,но в момента аз живея в Литва, а отделно от това съм и инвалид, така че възможностите ми са доста ограничени. В Литва аз съм член на една организация, която защитава мойте интелектуални права, но се оказа че техните правомощия не се простират до България, която уж е страна от ЕС пък и май не е много европейска!?...
Като малка информация искам да разкажа за това как се осъществява контролът от тази организация тук: През тази година се представих с три фотоизложби във Вилнюс и телевизията направи филм за това мероприятие. Учудването ми беше доста голямо, когато преди няколко дни ми казаха от тази организация,че ми се полага определена сума от телевизията за това,че във филма си са използвали мои снимки. Аз ги попитпх какво трябва да направя за да получа сумата. Очудването ми стана двойно по-голямо кагато ми обясниха,че нищо не се изтсква от моя страна, само когато от телевизията те получат парите да отида да си ги взема...
Ще ми се и у нас някога някой да се нагърби с правата на такива като нас и нашият интелектуален труд да стане много по-ценен и необходим на действително европейска България!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: graphic   
Дата:   29-10-08 20:13

http://www.ics-jobs.com/holland_bg.htm



http://212.36.3.59/site_pics/158/4_1178101881.jpg



линковете на колегата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: alsash   
Дата:   29-10-08 20:26

тука....още нищо не действа.....

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: J0R0   
Дата:   29-10-08 20:36

Закон има.
И винаги е имало.
Въпорсът е, че като бъде нарушен законът, НЯКОЙ трябва да потърси отговорност на нарушителя.
Обикновено това е този, който е заинтересован - авторът.
Преди 2 години дадох под съд една туристическа фирма и взех 4500 лева обезщетение за това че използваха мои снимки без мое позволение в рекламната си брошура.
Разбира се платих на адвокат, който да се занимава с тази работа. После осъдения плати разноските по делото.

Доста от авторите обаче, искат някой друг да се занимава с черната работа - наемане на адвокати, водене на съдебни дела и т.н.
Такъв подход също е възможен, но това обикновено става в организации, в които членовете плащат членски внос, имат изграден апарат, който се издържа от тези такси и съответно върши някаква работа срещу заплатите, които получава.

Тук също има такива организации, които събират членски внос, не знам дали срещу това предлагат юридическа защита в подобни случаи - трябва да попиташ.

Вероятността някой да се нагърби ей така заради черните ти очи да те защитава в съда, според мен е минимална.

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: geofotostar   
Дата:   30-10-08 16:22

J0R0 съгласен съм с мнението ви, макар че не във всичките му 100 проц. Прекрасно е, че сте се преборили с туристическата фирма! Великолепно е, че има хора които не са на принципа"ако ти ударят плесница по едната буза обърни и другата". Това е пътя да поставим крадливите надменни собственици на чужд труд да разберат, че тоя труд е само наш и че за него трябва да се плаща реалната цена. И все пак ако нашият законодател е решил категорично проблема със Закона за защита на авторските права в България, на нито една туристическа фирма не би и минало през ума да откраде и помести фотографията на J0R0 защото за това ще последват съответните санкции. И не трябва да е длъжен J0R0 да тръгне да съди тази фирма, а тоя който е мислил над закона трябва да довърши до край започнатото, т.е. вие трябва да получите за доказано ваша работа съответната сума плюс възнаграждение за моралното унижение което ви е причинено. Цялата тази система за преследване може да се издържа от глоби и други материални санкции от крадците на нашият интелектуален труд.
При условие, че аз бих бил в България сега, също щях да предприема съответните съдебни действия, но не съм...
Реално погледнато на този етап аз не мога да зарежа всичко тук и през глава да се втурна да се боря с INTERNATIONAL CRUISE SERVICES. Друг е въпросът, ако в България съществуваше агенция като тази на която аз съм член тука и която да защитава правата на такива като нас и в България. Агенцията на която аз съм член се занимава точно с "черната работа", както я наричате вие. И ви уверявам, че не плащам никакъв членски внос там. Естествено, че те са мотивирани да ме защитават,в това число и материално.След спечелване на дело те вземат определен процент, но те са тези които следят и те защитават мойте интереси тук. В случай че аз не подозирам че някой си там се е вмъкнал в сайт в който има мой материал и си го е отпечатал някъде и с моя труд се облагодеталства, а за мен му е все тая, а моя агент го открива и ми казва имаш да вземаш такава и такава сума, аз даже няма и да се интересувам каква е неговата материална заинтересованост в случая.
Всъщност агенцията,която е защитник на моите интереси се казва "LATGA" и в края на годината се отчита пред всички с един бюлетин за извършеното.
Та думата ми е за това, че нито аз нито вие сме длъжни да хабим време,средства,нерви и здраве за да доказваме, че не сме камили!...
От все сърце ви пожелавам здраве и още по- големи творчески успехи!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: behchet   
Дата:   07-11-08 18:30

Здравеите,присъединяавам се към вас и категорично ви подкрепям за действията ви срещу крадците на интелектуалния труд ,така като преди месец и аз бях ощетен по подобен начин.Без моето знание ,сагласие и без заплащане беше принтирана на бил-борд(с размери около 3x4 метра) моя фотография за реклама на интернет сайт PROAMSPORT.BG
...и сега ми предстои да си потърся правата по подобен начин на вашия,а именно чрез адвокат и съд.

Като препатили преди мен,бих приел от вас някой ключов съвет по процедурата срещу нарушителя.Намерил сам адвокат-специалист по авторско право и интелектуална собственост и ми предстои среща с него.И до тук сам стигнал...

Благодаря ви предварително !!

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: shtukov   
Дата:   07-11-08 20:17

Та.. кой казваш, определи сумата която си получил от телевизията?

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: Canon   
Дата:   07-11-08 21:38

behchet написа:

> Здравеите,присъединяавам се към вас и категорично ви подкрепям
> за действията ви срещу крадците на интелектуалния труд ,така
> като преди месец и аз бях ощетен по подобен начин.Без моето
> знание ,сагласие и без заплащане беше принтирана на бил-борд(с
> размери около 3x4 метра) моя фотография за реклама на интернет
> сайт PROAMSPORT.BG
> ...и сега ми предстои да си потърся правата по подобен начин на
> вашия,а именно чрез адвокат и съд.
>
> Като препатили преди мен,бих приел от вас някой ключов съвет
> по процедурата срещу нарушителя.Намерил сам адвокат-специалист
> по авторско право и интелектуална собственост и ми предстои
> среща с него.И до тук сам стигнал...
>
> Благодаря ви предварително !!


документирай нарушението за начало

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: джъмбо   
Дата:   07-11-08 21:43

абе софтуера и мп3 дали са интернет кражба.....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: esc   
Дата:   07-11-08 22:00

Не са!...не че съм сигурен, ама едва ли ...[smilie8]
и нали ги има свободно в нета...пък и аз английски не говоря...[smilie5]


...а тия задници крадливи трябва да си плащат!!![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: Di_mitar   
Дата:   07-11-08 22:52

Дано си решите проблема с авторските права[smilie24] , и дано никога ама найстина никога ни Ви се налага да ползвате услугите на самата фирма. Едни приятели така се опариха че още си сърбат и духат супата


Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: Георги   
Дата:   07-11-08 23:07

джъмбо не са, представяш ли си [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: geofotostar   
Дата:   08-11-08 12:10

Както писах по-горе, аз живея в Литва.Тук съм член на една агенция,която защитава моите авторски права.Определянето на цените става по ценоразпис,който е публикуван от тази агенция в нейният бюлетин.

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: geofotostar   
Дата:   08-11-08 13:22

Драги колега Behchet,
Честно казано,аз навярно в много малка степен бих могъл да ви помогна,но независимо от това,смятам че всякакви деяния свързани с кражби на нашият интелектуален труд трябва да бъдат наказвани!!!Аз в момента съм в процес на търсене на подходящ адвокат.Оказва се,че в България повечето адвокати не желаят да се занимават с подобни дела!За мое нещастие аз съм инвалид,при това и доста далече от наща България.
1.Както ви съветва колегата по-горе, първо трябва да документирате кражбата.Съветвам ви това да стане с нотариално заверен документ, но най-добре се посъветвай със своя адвокат,щом сте решили да ползвате услугите му.
2.Подсигурете се с надеждни свидетели,ако ви се наложи да ги използвате в някой момент.
3.Опитайте след това да се свържете с фирмата,която е нарушила ваще права.За предпочитане е това да стане в писмена форма.За правилната форма на подобно действие пак използвайте помощта на своя адвокат.Възможно е, че след определени професионално отправени заплахи,фирмата нарушила ваще права ще се съгласи да ви изплати опрделена сума,макар че при днешните реалии в България е малко вероятно.
Пожелавам ви да успеете,но предварително се въоръжете с търпение и огромно желание да се преборите с вашият противник,още повече,че вие сте в правото си да се защитите от един крадец,който е свикнал да прави пари за чужда сметка!В случая: за ваша!

Отговори на това съобщение
 Re: За интернет крадците или има ли ДЕЙСТВАЩ закон за защита на авторските права
Автор: geofotostar   
Дата:   08-11-08 13:35

джъмбо написа:
абе софтуера и мп3 дали са интернет кражба.....

Аз също не съм на ясно,но ако предварително е регистриран тоя продукт,като авторско произведение,може и да имате права върху разпространението му.Но навярно пак зависи от законите в държавата в която живеете.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »