Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: Нереален   
Дата:   29-10-08 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   29-10-08 14:37

А ти какво разбираш под думата "Спорт"!??? М!? И къде е границата между практикуването на професионален футбол, тенис, плуване и примерно твоето моментно предпочитание да изкачиш 2-3 етажа пеш, за да се поразкършиш, вместо да позлваш асансьора!??

И като си отговориш на тези въпроси, приложи следната формулка:

Изкуството е за душата това, което е Спортът за тялото.

Със здраве!



Публикацията е редактирана (29-10-08 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: fujifan   
Дата:   29-10-08 14:51

изкуството предизвиква емоционална реакция. за съжаление обратното не е вярно

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-10-08 14:53

Шахматът спорт ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: мара   
Дата:   29-10-08 14:55

ам тя лалинда ви каза, че умилява, вие- не! чи кво кат умилява...? нещо лошо?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: magnifico   
Дата:   29-10-08 14:59

Да разбираш от изкуство значи да имаш око за даденото изкуство...да виждаш нещата, които другите подминават...да виждаш диаманти сред камъните, както е казъл едно време един български фотограф ;)
И да, шахматът Е спорт [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: fujifan   
Дата:   29-10-08 15:35

а я кажи какво е "занаят", че тая дума ми оставя неприятен вкус в устата

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-10-08 15:37

И да, шахматът Е спорт ... значи, и фотото Е изкуство[smilie8] ама е и занаят ...

В тоя ред на мисли ...
Един чичко сватбен-фотограф си е занаятчия ... ама си е и творец /сетих се за Джъмбо/

В крайна сметка не е толкова важно какво е, а дали ви носи удовлетворение /за някои материално, за други емоционално/ ...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: Lalinda   
Дата:   29-10-08 15:41

Шахматът без съмнение е Спорт, но едва ли за Тялото...

Казвах снощи на мара, че тия дни гледах изложбата на Марио Жеков, подредена на втория етаж на СГХГ, на първия етаж пък на която са подредени други две изложби - едната от колекцията на Societe Generale (между другото, в нея има доста фотография, вкл. и компютърна, много любопитна, бих казала), а другата - Shortlist, и тя с доста фотография... Та думата ми бе за първата изложба, която е с чудесно композирани пейзажи (ама като казвам чудесно, имам пред вид, че наистина се наслаждавах на тези композиции, МЖ е рисувал и живописвал само пейзажи, вижте я, поне пейзажистите), и подочух две зрителки да коментират, че "виж ти, това било да чувстваш и да живописваш, хеле пък, ако не чувстваш така, всичко щяло да бъде като в картините на Салвадор Дали!"

Да чуеш такова нещо в края на 2008 г. в центъра на София ми се струва анахронизъм. Иначе пейзажите не са лоши, впрочем много са даже любопитни и дори информативни за това, което вече не е... Марио Жеков имал особена съдба - в края на Световната война го взели в плен, май при Дойран, и случаят го отвел през Марсилия в Париж, където постъпил в Рисувалното училище... Пейзажите му от Монте Карло от тридесетте години ме изумиха (като си спомням колко е застроено Монте Карло сега!).

Лично аз не смятам, че изкуството те кара непременно да чувстваш (не уточнихме чувствата - те биха могли да бъдат и на възмущение, както и да е), изкуството на последните векове май ни кара и да се позамислим, каквото и да означава това!
[beer]

***

Иначе четох някъде във в-к "Култура", че истинският творец трябва да работи и твори така, че и тези, които харесват чалга, да го харесат! (Интервю с преподавател с НХА, с когото напълно се съгласявам!)
Също той казваше, че занаятчията работи така, че да може повтори модела на чантата, образно казано, така че да не разочарова очакванията на очакващите от него именно такива чанти... То и аз си купувам чанти от Texier, не е от магазини за подаръци, както и да е...
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-10-08 15:46

"... мразим опера и Салвадор Дали!"

Аз пък подочувам нов младежки лаф в градския транспорт.
Накъде отиваме?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: magnifico   
Дата:   29-10-08 15:47

Внимавайте какво говорите, че Lalinda чува всичко [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   29-10-08 16:12

Занаят е онова занимание, което носи доходи свързани със създаване на някакъв продукт. В този смисъл нито спортът, нито пък чиновничеството са занаят. Изкуството обаче би могло да бъде и занаят.

Нереален попита и: "И какво значи да "разбираш" едно изкуство и да не го разбираш." То е да имаш или да си изграждаш сетива за изкуството – за всяко отделно изкуство и / или за всеки отделен жанр в дадено изкуство... Сложничко, а!? :)

Което всъщност се опитах да подскажа в горния си постинг — не отдавате ли прекалено значение на думите като етикети на нещо си? И защо вместо това не се занимавате с изкуство, нещо далеч по-приятно и полезно! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: Нереален   
Дата:   29-10-08 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: carl_cox   
Дата:   29-10-08 16:35

мен ме вълнува въпросът, дали чантите на Lalinda - Texier, са произведения на изкуството? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: Пешо   
Дата:   29-10-08 16:46

Според мен не нужно да се разбира дадено изкуство, за да му се наслади човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: asahi   
Дата:   29-10-08 16:49

Ако ти въздейства - значи е изкуство за теб. То си е и до реципиента.
Какво разбира свиня от вода Девин?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: Нереален   
Дата:   29-10-08 17:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: Нереален   
Дата:   29-10-08 17:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: тьма   
Дата:   29-10-08 18:20

не всеки занаят е изкуство, но всяко изкуство изисква да си и добър занаятчия - така мисля аз[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: мара   
Дата:   29-10-08 19:34

ми и аз така мисля[smilie5] аз съм много добър занаятчия.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: тьма   
Дата:   29-10-08 19:58

Мароо, много си скромна, джанъм[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: val2007   
Дата:   29-10-08 20:13

Нереален написа:

Повод да поставя този въпрос са форумните дискусии, в които понятията "изкуство" и "занаят" стават все по-мътни и
неопределени. Не знам дали е проблем на терминология или схващане, но ще ми е интересно да разбера, кой какво мисли и как разбира понятието "изкуство"? И какво значи да "разбираш" едно изкуство и да не го разбираш. Въобще има ли такова нещо, като "разбиране" в изкуството?
>
----------------------------------
Ами - мй трябва да се посещава ето това, за да се получи смислен отговор:


http://photo-zona.net/images/user58816/album11798/large/1225303747_sime6667_Izkustvoto.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: flamm   
Дата:   29-10-08 23:10

Абсолютно вярно. Една голяма част от изкуството е занаят - да знаеш как да постигнеш нещо. И най-чувствителната, интересна, ако щете - странна душевност, има нужда от изразно средство. Но само занаят не е достатъчен. Да знаеш как, не дава отговор на въпроса - какво всъщност целиш да постигнеш. Именно целта е определяща за това дали се касае за занаят - нещо, което умееш да правиш и го правиш с удоволствие, или за изкуство - когато в центъра на умелото и безупречно творение сложиш себе си (виждането си за нещата) и категорично заявиш: това съм аз, това е светът в който живея или светът, както аз го виждам, той заслужава да бъде опознат, той трябва да бъде опознат. Изкуството е свързано основно с изява на егото (на артиста), разбира се в една социално приемлива и дори желана форма. Единственото място, където хората отиват с удоволствие, за да бъдат манипулирани, е мястото, където се демонстрира изкуство.
Защото всеки има нужда да бъде малко или много душевен ексхибиционист - ако не може сам да покаже себе си, то поне да демонстрира единомислие [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате "Изкуство"...
Автор: kali222   
Дата:   30-10-08 00:58

Изкуството трябва да съдържа идея, да казва нещо на публиката за света, живота и т.н.- т.е. трябва да носи в себе си послание, нещо което занаятчийската работа не изисква. Продуктът на занаятите трябва на първо място да служи, което не изключва да има естетическа стойност и дори да е носител на някаква идея, което го приближава и дори понякога го прави изкуство.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое вие наричате
Автор: christal   
Дата:   30-10-08 01:04

Да, работи се по предназначение и в двата случая.

е свързано основно с изява на егото (на артиста), разбира се в една социално приемлива и дори желана форма

Откъде се разбира това, я да ми кажеш, че ма гризат други съмнения [smile]



Публикацията е редактирана (30-10-08 01:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »