Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: steffo   
Дата:   29-10-08 10:52

Здраве и живот, скоро ще пътувам до Индия. Трябва да избера камера, която да нося. Тука идва сложната работа. Имам 3 комплекта различни класове камери, но не искам да нося повече от един. Тези които имам са:
1. Никон Д50 + Тамрон 17-50 f2.8
2. Олимпус C8080WZ
3. Олимпус C5060WZ
Избора ми е затруднен от много известни и неизвестни на мен фактори. Може би ще помогнат хора, които са ходили там и имат преки впечатления от техните камери. Нещата на които държа, но незнам доколко биха били реално полезни на място са:
1. диапазон - 28-200мм приведено, според мен би бил достатъчен;
2. РОУ формат;
3. авто фокус - бърз, точен и добър при лоши светлинни условия;
4. ..........
Тук бих могъл да изредя още неща като - нисък шум, подвижен дисплей, бързи серийни кадри, тегло, размер, батерии и т.н. Но както казах неизвестните са твърде много и някой, който е бил там, ще е полезен с коментар кое действително е потребно и кое я ми потрябва - я не.
Иначе стои и варианта купуване на нещо ново. Обглеждам например Фуджифилм 6500фд, Канон Про1, Никон Д50(Д60) + 17-50 + 55-200ВР, 2 съпунерки с различен диапазон и т.н. ........
Ще ми се приказката да се завърти около това, кое като технически възможнести би било полезно да се има, а не толкова кой - колко е 'по-умен'.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: vladomatev   
Дата:   29-10-08 11:25

Олимпус C8080WZ е добър за там,не се набива на очи, малко е бавен наистина ама става според мен ....бих го взел заедно с Никона ...а на Никона ако можеш на му зачиш дълго освен това дето имаш и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: Георги   
Дата:   29-10-08 11:27

8080 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: steffo   
Дата:   29-10-08 11:44

8080 и на мен ми е на сърце. Досега съм сменил поне 8различни 'сапунери' и не съм виждал толкова качествена картинка. Но ми се завива сват докато запише РОУ файл. Ако се движа с 8080 дали да му търся Теле приставка или малък 'зоом сапунер'би бил по-удобен? Въпроса ми е да не мъкна техника, която ще ми е излишна. Освен това ръчният зоом е адски удобно нещо.
Кой вариант според вас ще е по-полезен:
1. Олимпус 8080 + Телеконвертор х1,5(х 1.8);
2. Никон Д50 + 17-50 + Телеконвертор;
Обема на варианти 1-2 ще дойде почти еднакъв.
Теглото май също.
Какво ще кажете за следните варианти:
3. Фуджифилм 6500фд;
4. Никон 8400 + 8800;

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: steffo   
Дата:   29-10-08 12:01

Присетих се още нещо. Ще ми трабва някаква ДатаБанк или една камара карти. Не съм в час с тия ДатаБанки. Какви вариации припоръчвате на разумна (средна) цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: Orlin   
Дата:   29-10-08 12:38

Имам позната, която е ходила до Индия. Снима с Канон Г5, на авто. Профилът и е
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=27149

Не влиза често тук, но ако искаш да се допиташ до нея може да ви свържа.

По това което казва, аз бих препоръчал Олимпуса 8080. Но ако АЗ отивах щях да си взема деселера.


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: vladomatev   
Дата:   29-10-08 13:10

Аз не мога да разбера....начи ше идеш до Индия и няма да си вземеш две тела да не ти тежи ?

Аз не бих си позволил да остана без апарат там...бих се побъркал

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: surg   
Дата:   29-10-08 13:21

в всички случаи ДСЛР + Сап. имаш ги и двете , заеми един обекти18 200, или си купи такъв , провери батерии, зарядни, и си вземи карти...днес са без пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: steffo   
Дата:   29-10-08 14:16

Orlin, да би било добре да си поговоря с нея.
vladomatev, surg, да предпочитам да не мъкна много техника. Освен теглото, нямам идея до колко е безопасно да ми виси един тупуз на врата, като миткам сам. Трябва да прекося 1000км, за да стигна до 'мястото на срещата'.
Благодаря Ви за съветите. [beer] Докато си чоплиме темата ще ми светне правилното решение.
Някоя дума за ДатаБанките? Изпитани модели?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: steffo   
Дата:   30-10-08 10:20

Пак да попитам за ДатаБанките - изпитани модели, впечатления, други варианти на съхранение на снимки на път?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: sauron69   
Дата:   30-10-08 11:13

ако имаш iPod, също е добър вариант за съхранение на снимките [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: steffo   
Дата:   30-10-08 16:27

sauron69, да и това е вариант. Но нека ограничим вариантите до по-ефтини от iPod.
Какво устройство за прехвърляне и пренос на снимки, с капацитет 20-60GB и цена до 150лв, може да се намери в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: steffo   
Дата:   31-10-08 16:22

Ето за такова нещо говоря:
http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=10511

Някой работил ли е с такава джаджа? Не намерих други модели. Някой знае ли фирма, която сглобява такива устройства?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: d_ave   
Дата:   31-10-08 16:30

steffo, имам подобна джаджа, продаваха същата като моята във форума. адски удобно нещо е, стига да му храниш батерията:) можеш да му сложиш какъвто искаш диск, буташ картата, copy, чакаш малко и си готов. проблемно е само ако забравиш да заредиш батерията увисваш - трябва да намериш как да му подадеш ток за да копираш, което при полеви условия е кофти, много кофти. ето това ползвам аз
http://insidecomputer.stores.yahoo.net/20dipadabapo.html
и съм доволен

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за камера при пътуване
Автор: steffo   
Дата:   31-10-08 16:40

d_ave, благодаря. Ще потърся тази обява.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »