Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 12:28

Трябва ми снимка, на стара библиотека със книгите и ....клиента се изрази "да внася някаква атмосфера, катоо..... например филма Хари Потър" предполагам може и някаква композиция със стари книги и свещ оффффф... ще се прави на билборд, клиента ще си плати кадъра, който си хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: ecobo   
Дата:   21-10-08 12:33

IstockPhoto.com
ShutterStock.com
StockXpert.com
DreamsTime.com
Fotolia.com
123rf.com

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: chukov   
Дата:   21-10-08 12:41

Ааааааа Мит
да си дойдем на думата

Помниш ли спора от оная тема за подарените снимки?

Сега търсиш и очакваш помощ (не безплатна ти си го написал в темата, но помощ) и снимка именно от ония хора, дето ги нарекохте меркантилни, алчни и прочее в оная тема. Именно те са видяли в наглед безсмислената снимка възможността някому някога да потрябва.

Ако бяха снимали за кеф нямаше да имаш такава снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 13:29

Помоща драги мой е безплатна, правиш ли разлика?
Второ НАМЕРИ В ОНАЗИ ТЕМА, КЪДЕ ТОЧНО СЪМ НАРЕКЪЛ НЯКОЙ ОТ ВАС МЕРКАНТИЛЕН, АЛЧЕН И Т.Н.
Единственото, което казах е че всеки може да прави със снимките си каквото иска и че никой на никой не яде хляба и, че не сте прави да недоволствате за това, че някой е решил да подари на някой си, някоя от снимките си и че това не ЗАСТРАШАВА ХЛЯБА НА НИКОЙ. Ако намериш къде съм нарекъл, там каквото посочи, то имаш от мен една каса бира или каквото там пиеш. А дори и да го наречем помощ, нещо не виждам да ми помагаш, нищо, че се заплаща, виж екобо подходи по иначе по въпроса за което благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: stormfx   
Дата:   21-10-08 13:33

Bouzan имаше една такава снимка много хубава. Струва си да се купи !

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: chukov   
Дата:   21-10-08 14:07

Да,
правилно е подходил Екобо
Дал ти е линк към сток-сайтовете
Дето публикуват хората, които трошат техника и време за да изкарат някой лев.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 14:38

Абе Чуков, аз като карам закарам някой колега ли колежка до тях без пари такситата трябва ли да ме гледат на криво щото им ям хляба? Когато ида и преинсталирам Уиндоуса на някой приятел или му реша някой софтуерен проблем, компютърните фирми трябва ли да ме гледат накриво, щото им ям от хляба? Като помогна на комшията примерно да си налепи тапетите, трябва ли майсторите да ме разпънат на кръст щото с това си вадят хляба или като помогна на комшията да си качи пералнята до тях, сигурно хамалите трябва да ме пребият щото и техният хляб взимам. И още хиляди примери мога да ти давам, вероятно и ако си взема ДВД от видеотеката не мога и да си поканя приятели в къщи да го изгледат щото тоя от видеотеката ще ме разстреля, че съм го лишил от няколко потенциални клиента, щото той с това си вади хляба и е вложил средства. Деба мама му, само хората с хоби или професия фотография ли са такива (м/у които съм и аз) или....? И в случая не виждам какво подскачаш, като ощипана госпожица, нали си от тия дето си продават фотографиите и си вадят хляба с това, аз ти предлагам сделка, работа или ти предлагам да ти КУПЯ стоката, ако имаш подходяща, ако нямаш, моля те не пиши в темата (казвам го без някакви лоши чувства към теб лично) но се дразня на държанието ти и на някой други хора. Брех да му се невиди, явно за някои фотграфията Е САМО СТОКА, знам че не е така но така звучите. И някой спомена в "онази" тема, защо си предоставяте снимките на фото-форум безплатно ъМ, след като толкова много си цените труда или ще кажете, че то не е комерсиално и сайта не печели от това, аз ще кажа, печели и още как не от твоята снимка директно, а от рекламите, които нямаше да стоят на тоя сайт ако той не съществува, демек ако ни няма нас, които публикуваме снимките си на него, ай сега вземи си смъкни снимките от профила, ще го направиш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 14:40

stormfx написа:
....

Благодаря, сега ще погледна.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: alsash   
Дата:   21-10-08 14:45

каква е максималната цена която дава клиента?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 14:54

Хм, виж за максимална ... не знам сега ще говоря с колежката отговаряща за .... и....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 15:01

Офффффффффф, баси смеха, момчета по-добре не си давайте зор, 100-150лв. е ако все пак някой реши, че има нещо що годе подходящо за тая цена.... аз лично бих се замислил дори да имах нещо подходящо нямаше да го дам на тая цена, а дори съм прохождащ аматьор, който като виждате в профила ми нямам нищо, кой знае какво. Ако бях ..... вероятно щях да се изсмея....
Ами съжалявам ако на някой съм изгубил времето, което е отделил да погледне темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: chukov   
Дата:   21-10-08 15:27

Апропо ако говорим за 150 лева цената не е много ниска

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 15:48

Добре хайде сега да видим, кой не си цени трудът, аз пък казвам, че 150лв. за кадър който ще качат на билборд си смешна е цена.
Хайде аз като начинаещ дори и да се намръщя да кажем, че бих склонил да им го дам, но мисля, че всеки един от вас, който си изкарва ХЛЯБА с това и който разбира се, може и знае какво може, и го показва би трябвало просто да се изсмее. Мисля подобно нещо би трябвало МИНИМУМА да е ПОНЕ двойно на псочената по горе сума. Нека се изкажат другите които....... нормалната цена би трябвало да от 500 до 2000лв. Този кадър ще продава, този кадър ще показва, този кадър ще е лицето на.... някаква си фирма, всъщност мисля, че този кадър на такъв етап не е за хора като мен, а за хора, които деиствително разбират от фотография и могат.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-08 15:58

При положение че наема на билборд е около 250 евро на седмица (за Варна става въпрос), 2000лв. за снимката ми се виждат множко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: ejko   
Дата:   21-10-08 16:06

Кадрите които само имаме, не носят доход. Тяхната цена спокойно може да е много ниска. Виж да отидеш и да снимаш специално, с поръчение, да загубиш един ден за това и после да обработиш, за това може и да е ниска. Но между това да спечелиш 0 или 150..., все пак това е безкрайно повече.
А и зависи какви права над снимката ще има човекът с парите. Защото ако само може да го ползва, а ти може пак да си продаваш или стокваш кадъра, то тогава това са 150 лв. ей така от горе. Но всеки си знае.
Ако после няма да обработвате, а фирмата взима само суровия кадър, то тогава колко струва само да натиснете копчето.
Всичко е много субективно, и не винаги е до това дали си оценяваш труда, а до това до колко цениш парите и до колко ти е нужана поръчката. Ако работиш за порфолио често пъти се получава така, че даваш пари за да направиш кадрите, а не печелиш от тях. Всичко това си е бизнес и не може да се гледа едностранно.
Аз ако имам готов кадър, които ми запълва харда и никога няма да го отворя повече по скоро ще го дам за малко пари, отколкото да следвам логиката на някой недостатъчно сигурен в хляба си фотограф, които вярва, че е добре цените да са високи, защото и без това работа изпада от дъжд на вятър...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: vga   
Дата:   21-10-08 16:23

нормалната цена за снимка за Билборд е около 750 лева. това е в случай че се работи специално за тази снимка, отделя се време, обработва се. толкова е тарифата на професионалистите в софия които се занимават сериозно с рекламна фотография [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: stormfx   
Дата:   21-10-08 17:06

Чакай да я покажа, че много ме кефи [smile]

Автор : bouzan


http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1197795937__MG_1599.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 17:10

Мда видях я тази, и мен ме кефи, но дори и да я харесат клиентите, не бих попитал автора дали я дава за 150лв. ако клиентите плащаха по-нормално........

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: asahi   
Дата:   21-10-08 17:14

Що не си щракнеш една библиотечка?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: Myth   
Дата:   21-10-08 17:24

Ми то накрая ще взема да се пробвам, аз поне като амтьор, който все още не е снимал за пари, поне ..... ще се прежаля за 150лв. ама е те това вече смятам за не много коректно към колегите, то и фотката ми толкова ще струва де ама ....

Пък и за момента нещо не ми идва на акъла къде да намеря такава стара.....



Публикацията е редактирана (21-10-08 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: fotorafi   
Дата:   21-10-08 17:47

Когато си продавате фотографския труд евтино,не ви уважават!!! За билборд снимка под 500-700 Евро не се дава,съвет от мен[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: e-design   
Дата:   21-10-08 18:00

Myth: имаш ЛС [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки на...
Автор: boncho_marinov   
Дата:   21-10-08 19:57

fotorafi, в Варна снимка за билборд рядко надхвърля 250 лева(и май хич).
Myth , що не се обадиш направо и да не си губиш времето с писане на постове.



Публикацията е редактирана (21-10-08 20:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »