Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 моля за помощ
Автор: emi_jor   
Дата:   16-10-08 20:54

здравейте
искам да направя подарък на мъжа ми - обектив за canon eos 300d. Проблема ми е, че нищо не разбирам. По спомени той иска 50 мм - фиксиран.Ровя из интернет но не мога да се ориентирам - кой е този обектив.
Моля за помощ - можете ли да ме насочите.
Благодаря предварително
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: ivodam   
Дата:   16-10-08 21:07

Ми тва:

http://www.dpreview.com/news/0608/06082415canon50f12lens.asp

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: abyser   
Дата:   16-10-08 21:10

[beer]
Ето:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&base=1&cat=64&product=216

или
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&base=1&cat=64&product=217

или
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&base=1&cat=64&product=565


[smilie24]
Този обектив, който ivodam е предложил, също не е зле [smilie5], ама май ще са му доста паричките.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: photostoykov   
Дата:   16-10-08 21:11

Като за тази камера (предполагам и бюджет) е по-подходящ Canon EF 50 mm f/1.8II
[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-10-08 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-10-08 21:12

Кашалота да не се е завърнал?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: Davidoff   
Дата:   16-10-08 21:13

Иво, къде хвърли момичето бе [smile]

50/1.4 му вземи ако те устройва цената, ако ти е скъпо - 50/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: Davidoff   
Дата:   16-10-08 21:14

Кашалота е в творчески отпуск и пише роман сигурно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: stormfx   
Дата:   16-10-08 21:38

Какъв кашалот бре ? Дамата има похвалното желание да подари на съпруга си нещо, което наистина ще го зарадва [smile]

Да не ги обезкуражаваме ! Моята половинка тъкмо се готви да ми направи сериозен подарък. Момента е сюблимен!

Подкрепям горещо [smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: asahi   
Дата:   16-10-08 22:16

Земи му на 1.4 да ти прави мазни пуртретки.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-08 22:20

купи му един Никон с обектив и го изненадай тотално [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie6] [smilie6] то и без това канона доста старичък [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: swan_   
Дата:   16-10-08 22:26

А и никонският 50/1.8 е много по-евтин[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: emi_jor   
Дата:   17-10-08 20:02

Много благодаря за помоща.
Каква е разликата между трите (освен явната за мен цена)?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: Reptile   
Дата:   17-10-08 20:44

Canon EF 50/1.8 II е евтин и пластмасов,дори байонета му е пластмасов,но прави добра картинка определено...на най-отворена бленда (1.8) не е препоръчителен,според мен...за парите си е бижу :)

Canon EF 50/1.4 USM е малко по-скъп и по-светлосилен от 50/1.8,с метален байонет,с USM мотор (много бърз фокус)....на 1.4 незнам как снима,но на 1.8 със сигурност снима по добре от 50/1.8 :)

Canon EF 50mm f/2.5 Compact Macro ... малко по-несветлосилен от горните два...очевидно е макро,което означава,че проектира обекта върху матрицата в съразмерност 1/1.Другото което означава е,че оптичната му конструкция е направена така,че да дава много детайл (за разлика от така наречените софт фокус обективи)...и не се препоръчва за портрети,щото всичките недостатъци на модела излизат наяве,разни порички и тн.На мен лично ми допада обектива да дава повече детайл...за мазане си има фотошоп :)

И трите обектива са добри за портрети американски план (от главата до колената),но дори и при приближаване изкривяванията са допустими.Обектива на 1.4 ще ти даде най добре изразено боке - по-големи кръгчета в дефокуса (на 1.4),както и по-кръгли,понеже блендата е направена от 8 ламела,а на 50/1.8 е направена от 5 ... и бокето е малко петоъгълно.Също така на 1.4 е по-светлосилен,което значи,че ще позволява снимане в ситуации,в които няма много източници на светлина,разбира се,ако човек се прежали да снима на най отворена бленда и да рискува нищо да не излезе на фокус...нооо това са подробности...въпроса е,че обектива ти позволява да снимаш в такива ситуации :) С макрото на 2.5 не съм снимал...аз лично предпочитам 100/2.8 USM...предполагам,че дава добра картинка :)

Аз лично бих взел 50/1.4,много добри отзиви съм чувал за него,здрав е,светлосилен е,става за снимане на почти всичко,дори за пейзажи (ако ти се шие на фотошоп),кеф ти да си играеш с дълбочината на рязкост (на 1.4)...кеф ти да дадеш супер голяма дълбочина на фокуса (на 8 или по-свига бленда)...вобще универсален,лек,снимаш си на тъмно,на светло...тва е обектива [beer]



Публикацията е редактирана (17-10-08 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: xsakex   
Дата:   17-10-08 20:53

50/1.4 USM
USM - Ултразвуков мотор. Компактно за монтаж задвижване с изключително бърза реакция
50/1.8 II това е най-евтиният вариант, обектива на пипане е като празна кутийка от крем "Здраве", но за парите си мисля, че е повече от задоволителен.
50/2.5 Compact macro е за снимане от близо - в случая 23см. /горния обектив е на 45см./

П.П. То отговорили хората по-компетентно докато се мотам [smilie2]



Публикацията е редактирана (17-10-08 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: exidus   
Дата:   17-10-08 21:02

А ако ти се дават малко повече парички (около 750лв) може и SIGMA 50/1,4 EX DG HSM
ето и линкче:
http://www.photozone.de/canon-eos/392-sigma_50_14_canon

аз имам такова животинче на 40D-то и съм много доволен
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: emi_jor   
Дата:   17-10-08 21:09

Вече отхвърлих 50/1.8 - май няма смисъл да му го вземам. Мъжът ми има само един - китовия и ми се ще нещо по така. Яд ме е че не запомних точно какъв иска ...[smile]
колебая се между другите два

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: nnenov   
Дата:   17-10-08 21:10

Похвално намерение.



Това е обектива

[smilie3]



Публикацията е редактирана (17-10-08 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: emi_jor   
Дата:   17-10-08 21:20

Имам още няколко дена да реша и за това време се надявам да измъкна нещо повече от него
Благодаря за помоща
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: ivodam   
Дата:   17-10-08 21:35

emi_jor: Не всички обективи са налични в България, планирай и две до четири седмици за доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: venco   
Дата:   17-10-08 21:52

Случайно да знаеш какви обективи има късметлията? Не че е от значение за конкретната покупка ама ще е орентир за евентуалните му изисквания към техниката.
Инак по горе са посочени вариантите и техните предимства. Аз давам глас за 1.4 ако бюджета го позволява

[smilie24] Поздравления за инициативата!


Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: lakosta   
Дата:   17-10-08 22:07

[cool] внимавай да не те хванат ...аплодисменти за намерението... дано уцелиш какво му трябва ..но каквото и да направиш ще го зарадваш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: princess_Lia   
Дата:   18-10-08 11:43

venco, момичето пише 2 поста по-нагоре какви обективи има мъжа й - т.е. китовия. [cool]
emi_jor, защо не споделиш намерението си и той да си го избере и да го купите заедно?
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: flipbeat   
Дата:   18-10-08 12:18

просто мила госпожо, този обектив дето по-горе ви предлагат е великолепен, но е 1300$. при положение, че мъжа ви има само китов обектив да ви предлагат най-високият клас обектив е нелепо и безсмислено. 100% залагам за 50мм ф 1.4. това е обектива, който търсите.
и наистина великолепна идея за точно този подарък. евала на младежа!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-10-08 12:26

Подкрепям избора на 50mm f1.4 - нито е компромис, нито е изхвърляне (ф1.8 / ф1.2). Това ще е обектив, който колегата няма да смени дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за помощ
Автор: stormfx   
Дата:   18-10-08 14:15

На всичкото отгоре 50/1,2 даже и не е толкоз хубав.

Още един глас за 50/1,4 в конкретната ситуация [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »