Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 21:40

Извинявам се на уважаемата аудитория за тази може би елементарна и незаслужаваща внимание тема.
Казусът е следния :
Съпругът ми и щерката ходиха на ЛОВНО СЪСТЕЗАНИЕ СВЕТИ ХУБЕРТ. Там се заговорили с един репортер и покрай темата за лов и кучета съпругът казал, че половинката му се интересува от фотографска техника и ще си купува Никон Д80. Господинът снимал с Д40 и казал, че е имал Д80, но го продал, защото правел размазани снимки. Казал също, че нищо под Д300 не може да се сравни с Д40.
Идват си моите у дома и ми казват-" Глей как ще се набуташ с това калпаво Д80. Хората снимат с друго. Даже за списания снимат с по-евтина, че и по-хубава техника. И какво, като 40ката няма мотор, човекът каза, че ползвал обективи с мотор и няма проблем ".
Хайде отиде ми 80сятката. А тъкмо ще поръчвам. Какво ще кажат специалистите в бранша? Дали да не избера наистина по-евтиния модел ? Или направо Д90 да поръчвам ? До два дни трябва да реша, че много време се забавих / ще се приберат моите хора и няма да има кой да ми донесе хапарата/.
Благодаря на всички, който ще удостоят с внимание темата ми и ще помогнат да направя правилния избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: mravunko   
Дата:   12-10-08 21:46

що за глупост?
ако имаш парите направо взимай Д90. виж и какви обективи ще вземеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: aeobs   
Дата:   12-10-08 21:48

Взимай Д90 наистина, поне клипчета на щерката ще има.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: Stoychev   
Дата:   12-10-08 21:49

Няма фотоапарат, който да прави размазани снимки. Всичко зависи от ръцете на фотографа и правилните експонация/бленда/светлочувствителност. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 21:54

Аз не мога да кажа нещо толкова отговорно, цитирам какво е казал господинът. Аз съм си избрала вече, четейки чужди теми. За избора ми помогна и едно мнение на човек от Форума / доста спорна личност, но съм си извадила заключение, че мнението му е меродавно/.
А моите се впечатлили, защото човекът с тази техника работи, не се забавлява, както ща правя аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: nikton1954   
Дата:   12-10-08 21:57

Притежавам D80 - перфектен фокус и изобщо апарат.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 21:58

<Автор: aeobs
<Дата: 12-10-08 21:48

<Взимай Д90 наистина, поне клипчета на <щерката ще има.

Ако е клипчетата само, не си струва. Имам не лоша камера. Убедила съм се, че за 2в 1 не си струва-качеството не е същото.

Така че ако само видеото е разликата, не си струва да вземам Д90. Какво, че другият е по-стар модел ? Важното е до ми помага да правя по-добри кадри и да се кефя.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: aeobs   
Дата:   12-10-08 22:01

Щом имаш камера, тогава изборът е даже още по-лесен.
Д80 си заслужава, но ако се вземе на старо.
Иначе редимствата на Д90 са liveview-то и далеч по-добрите резултати при високо ИСО.
Като резолюция не е голяма крачка напред от Д80. Разбира се и има и други като броя на кадрите в секунда, но не смятам, че те ще са от значение.



Публикацията е редактирана (12-10-08 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: vladi3   
Дата:   12-10-08 22:05

Препоръчвам ти Canon 40D. От скоро снимам с него и снимките почти не се размазват.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: photostoykov   
Дата:   12-10-08 22:06

За първа DSLR камера, D40 е напълно достатъчна, особено за начинаещи! След година-две учене в движение чрез снимане, дъщеря Ви сама ще може да си избира камери и обективи.
В настоящия момент D40, заедно с "китовия" обектив 18-55 mm струва 699 лв. с BG гаранция!
Всичко друго е изхвърляне и излишно трошене на пари, които в бъдеще ще потябват за по-светлосилна и по-качествена оптика!
Успех и не се поддавайте на модни увлечения!

(Само да не останете с впечатлението, че D90 е лоша камера, просто на този етап е безсмислено много по-скъпа!)

[smile] [shtrak]



Публикацията е редактирана (12-10-08 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 22:12

<Автор: vladi3
<Дата: 12-10-08 22:05

<Препоръчвам ти Canon 40D. От скоро снимам <с него и снимките почти не се размазват.
Благодаря за препоръката, но първото, което избрах, беше марката. Спрях се на
Никон и няма да сменя решението си, на този етап. А и почти всички, които познавам / лично/ снимат с Никон. Само един е с Канон. Просто купил техниката на сташно изгодна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-10-08 22:16

anete по голяма глупост не бях чувал.

д40 бих препоръчал на любители с ограничени средства.
д80 Е тяло с доста повече възможности...освен това има мотор.
д90 е наследника на д80 който се очертава като много добро тяло...

Изречението:д80 прави размазани снимки е лишено от смисъл.
Всяко тяло е способно да направи много остър както и много мек кадър...това зависи от скороста на снимане ,качеството на обектива и естествено задапаратното устройство демек..ТИ.


Та ако нямаш парички д80 е твоето тяло.
А ако имаш за д90 давай.

Не забравяй че от основно значение след това е качеството на обективите с които снимаш.

Бюджета на повечето напреднали любители се разделя 50/50 за тяло и обективи...и често сборната цена на обективите надхвърля цената на тялото....те са от съществена важност за качеството на изображението.

Най добре прочети малко преди да дадеш толкова пари...
Запознай се с следните термини.

1Автофокус
2Шум
3Динамичен обхват
4Матрица CMOS/CCD
5Експонация
6Скорост на затвора
7Бленда
8Дълбочина на фокуса (ДОФ)
9Светлосила и светлосилни обективи (съответно бленда,ДОФ,скорост на затвора и зависимостите м/у тях)
10Баланс на бялото
11Цветна температура
12Кадри в секунда (на съответното тяло)
13РАВ(RAW)формат
14Camera raw за фотошоп
15Фокусно разстояние на обективите и съответно Full Frame матрички и APC матрички и каква е разликата м/у тях и какви са предимствата и недостатъците.
....и тнт....

Иначе ако искаш опростен отговор.
Телата се подобравят в този ред.

д40(д40х)/д60/д80/д90/д300/д700/д3

д40 е най ниския клас от по старото поколение.След него е д60 който е с подобрена картинка и повечко екстри.След него е по стария д80 който вече предлага функции за по напреднали(вклч АФ и тнт) фотографи.Наследника на д80,д90 който вече заснема и видео и е с значително подобрена картинка,аф,самопочистване и тнт...
Д300 Вече се води семи-про тяло ...с доста повечко про приложения в него като 6 кадъра в секунда 51 точков аф и тнт....
Д700 е семи про тяло със ФФ(full frame) матрица(отговаряща на големината на филм).
д3 е профисионалния модел(флагман) на НИКОН който едва ли е за теб и така...

Това е кратък обзор...лишен от детайли и подробности :)
Но с 1 дума този пич ви е казал една пълна глупост.

Виж колко пари можеш да отделиш и реши какво ще си вземеш като не забравяш обективите.

Ако си начинаещ мисля ,че погледа ти трябва да се спре до д90 ,не по нагоре.

Най удачните модели за начинаещ са д40/д60
След това д80/д90 за напреднали с повечко бюджет.
[beer]

Успех....избора е твой :)

Личното ми мнение е ,че ако не си притежавала ДСЛР до сега ,то ще бъдеш щастлива с всяко едно от тези тела ако го комплектоваш с необходимите ти обективи.

По темата...ако си тръгнала към д80 няма да сгрешиш.д40 и д60 нямат мотор което е спънка за някой евтини безмоторни и доста качествено обективи като Никкор 50мм 1.8д (200лв) Никкор 50 1.4д (500 и колко беше)
Никкор 85 1.8д (700 и нещо)
Прекрасни обективи :) които ще е жалко да неможеш да ползваш с автофокус :)
Все пак зависи какво възнамеряваш да снимаш все пак всички нови обективи на никон са с собствени мотори и няма проблем.

Айде цапвай 80-ката [beer]

Аз съм с д80 от 3-4 месеца и съм мн доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 22:22

<Автор: photostoykov
<Дата: 12-10-08 22:06

<За първа DSLR камера, D40 е напълно достатъчна, особено за начинаещи! След година-две учене в движение чрез снимане, дъщеря Ви сама ще може да си избира камерии обективи.
<В настоящия момент D40, заедно с "китовия" обектив 18-55 mm струва 699 лв. с BG <гаранция!
<Всичко друго е изхвърляне и излишно трошене на пари, които в бъдеще ще потябват за по-светлосилна и по-качествена оптика!
<Успех и не се поддавайте на модни увлечения!

Не сте ме разбрали правилно. Камерата е за мен. Макар че госпожицата нещо взе и тя да се интересува.
И обективи съм избрала- стандартните 18-70 /18-105 е още нов и не съм прочела дали е по-добър от гореспоменатия/ , 50/1.4 , а за по-нататък съм предвидила 70-300 .

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-10-08 22:25

Вероятноста 18-105 да е по добър избор е голяма :)

Препоръчвам ти 16-85 вр + 70-300 вр
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 22:31

PD каза :
Най добре прочети малко преди да дадеш толкова пари...
Запознай се с следните термини.

1Автофокус
2Шум
3Динамичен обхват
4Матрица CMOS/CCD
5Експонация
6Скорост на затвора
7Бленда
.
.
.

Ще се изненадаш какво включва библиотеката ми-начело с двутомника на Янка Кюркчиева. МОже и да не направя шедьоври, но първо ще се запозная с теорията. Нищо че ми е само за хоби.
Ако някой препоръча книга или помагало, ще съм благодарна. Само да е на български. В краен случай на руски. Френският и английският ми не са на такова ниво- да чета книжки, особено специализирани. Макар че- според зора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 22:34

ПД, може ли да спреш да ми препоръчваш ? Ще ти бъда благодарна, даже задължена, ако оставиш ред и на други да изкажат мнение. Как ,мислиш, се котира мнението ти, след като ти самия преди два месеца избира първи ДСЛР ?
На това старите хора казват-" Кога стана калайджия, кога ти почерня задника" .

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: photostoykov   
Дата:   12-10-08 22:38

anete, четох поста по диагоналния метод и съм пропуснал главния герой! Съжалявам!
Написаното от мен си остава в сила.[smile]



Публикацията е редактирана (12-10-08 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-10-08 22:40

Google.com[smilie7]

Книги в книжарниците.

Цифрова Фоторагия и Фотошоп на Скот Келби
Както и поредицата на Майкъл Фрииман която включва книги за : Светлина,Осветление,Портрет,Пеизажи и др.
Както и Как да правим по добри снимки..пак на Скот келби.

Виж и този линк като за начало.


http://photo-cult.com/resources.php


Най долу има статийки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: privilege   
Дата:   12-10-08 22:42

ех сапунерките за нищо ги нямат вече

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-10-08 22:44

anete както кажеш baby исках да помогна само.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 22:49

<Автор: pd
<Дата: 12-10-08 22:44

anete както кажеш baby исках да помогна само.

Baby ще казваш на госпойците, дето им показваш Д80ката. Аз заслужавам малко повече уважение.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: jivkojj   
Дата:   12-10-08 22:50

Според мен така поставен въпроса ти - като за напреднал любител д80 е по-добрата камера.
Аз като притежател на д40 мога да ти кажа личното ми мнение кое не ми харесва в него:

- липсата на мотор ме ограничава да си купя по-евтин портретен обектив. За останалите като че ли не е проблем мотора
- липсата на външен екран - трябва да гледам във визьора винаги или дисплея на гърба
- малкото фокус точки - в началото мислех че ме спъва, сега се оказва, че работя почти само със централната, така че не ми е проблем.
- можеше да има повече копчета на гърба

Като плюсове пред д80:
- по-високото качество на снимката
- теглото и размера (може да е и +/-)
- цената
- броя на пикселите, което aвтоматично рефлектира в 1. та точка и размера на файловете.



Публикацията е редактирана (12-10-08 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: ivan.draganov   
Дата:   12-10-08 22:55

Някой казал на съпруга ти ,че НИКОН Д80 правил размазани снимки ! [smilie10] Ами струва ми се ,че можеш сама да видиш какви изображения вади на много места в нетта ! Достатъчно е да потърсиш по марка и модел на камерата ! Като модел е по-напред и по-сериозен от Д40 ,доста прилича и на Д200 .... А и в момента на много места в чужбина може да се купи на по-ниска цена ,заради излизането на Д90 ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: sauron69   
Дата:   12-10-08 22:56

Изглежда нелогично, но може би има нещо вярно в това което е казал човекът.
Първият ми ДСЛР беше Никон Д50. В един момент ми дойде ума в главата [smilie18] , и реших че е време да влизам в правата вяра. Та човекът, който купи моята Д50-ка беше с Д80 и беше силно недоволен от него, та го продаде и досега си снима доволен с 50-ката. Наистина, остана си никонец, мисли да си взима Д700, но, като чуе за Д80 [smilie23] . Той специално се оплакваше от фокусирането, и съответно беше доволен от това на 50-ката.
Та идеята ми беше че този Д80 всички се скъсват да го хвалят, ама знам ли [smilie10]
П.С. А аз си снимам доволен с 30Д, и единствения проблем ми е дали ще мога да си купя новата 5-ца [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонска тема - Д40 или Д80
Автор: anete   
Дата:   12-10-08 22:58

Благодаря на всички за изказаните мнения. У мен се затвърждава усещането, че съм на прав път. Д80 ще е.

Само се чудя дали няма да е голям за ръцете ми. В разните постове все чета-иди в магазина , пипни , поразгледай. Аз в наше село не го намерих тоя модел в наличност - нито в Техномаркет, нито в Технополис, Нито във Фотопавилион. Ще трябва да поръчвам на магия и после, ако не ми е удобен-хайде в Базара.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »