Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Говорещи снимки
Автор: zoomaniak   
Дата:   10-10-08 14:12

В галерията на Полския институт вече е фотографската изложба на Томаш Шикора „Мароко“.

В нея авторът приема предизвикателството не само да документира действителността, а и да превърне снимката във форма на комуникация, език.

За изживяванията си покрай снимките за конктерната експозиция Томаш Шикора разказва:

„Пристигайки в Мароко, се почувствах като човек от друга планета. За да предам вълнението си и уважението си към тази култура, реших да използвам в разказа си светлината, формата, пластиката, а не конкретиката, за да не отнемам на зрителя възможността за собствена интерпретация“.

Колкото до резултата, той обобщава: „Приказка. Как иначе бих могъл да назова пространство, изградено от елементи, познати ми само от приказки и митове. За мен това е вид фикция, театър, в който актьорите, превъплътени в странни за мен форми, играят в собствена сценография прозата на своя живот.

Освен това, вдигнали глава, те с усмивка изстрелват към мен вик: "Али Баба! Как си?", и изчезват в челюстите на мрачното Средновековие.

И аз регистрирам ден и нощ тези видения в светлина и обкръжение, познати ми само от фантазията на дете, и бързам да открадна колкото се може повече картинки, преди този прекрасен сън да отлети”.

Томаш Шикора (род.1948) е един от най-известните и ценени полски фотографи.

През 1982 г. заминава за Австралия, където основава свое студио за рекламна фотография, води занятия по фотография във Victoria College в Мелбърн, издава книги и календари, илюстрира книги, изпълнява поръчки за рекламни агенции в Америка и Европа.

Два пъти е обявен за най-добрия рекламен фотограф на Австралия и Океания.

Работи за най-големите рекламни агенции в Австралия, Нова Зеландия, САЩ, Сингапур, Хонг Конг, Белгия и Полша.

Многократно е награждаван и е излагал работите си в цял свят.

Томаш Шикора има над 50 изложби в САЩ, Австралия, Полша, Холандия, Великобритания, България, Швеция, Финландия.

Чете лекции в Европейската фотографска академия и във Фотографската академия в Полша.

Изложбата продължава до 31 октомври. Полският институт е на ул. "Веслец" 12.


http://www.dnes.bg/article.php?id=58748



Отговори на това съобщение
 Re: Говорещи снимки
Автор: CDMAN   
Дата:   10-10-08 15:32

Хубаво !! Ама що не е на фокус [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Говорещи снимки
Автор: vbm   
Дата:   10-10-08 15:39

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
С удоволствие бих разгледал.

Отговори на това съобщение
 Re: Говорещи снимки
Автор: djart   
Дата:   10-10-08 17:21

CDMAN, защото е изкуство !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »