Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 защо Д60 е най оплювания
Автор: krasi_500   
Дата:   04-10-08 21:05

Та някой може ли да даде смислено обяснение защо когато някой пита дали да си вземе Д60 всички почват да го съветват да си закупи всякакъв друг модел и марка но само не и въпросния апарат.Толко ли е скапан?

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: kaloyan   
Дата:   04-10-08 21:25

аз пък мога да кажа, че апаратчето си снима :)

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: mravunko   
Дата:   04-10-08 21:42

ако нямаш и не мислиш да ползваш АФ обективи е хубав.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: privilege   
Дата:   04-10-08 21:47

D60 е една много приятна компактна камера.
А вече има и АФ-С 50мм.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-10-08 21:59

Чудесен малък НИКОН е ,потърси ревюто на Бони ,имаше и снимки в голям размер ,но цената му е доста близка до тялото на Д80 ,който е с повече възможности и с мотор в тялото !

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: bobihot   
Дата:   04-10-08 22:33

Д90 е с видео!

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: geokar   
Дата:   05-10-08 02:32

Няма възможности за ХДР, например. Няма live view и т. н. Бях се навил да си го купя преди няколко месеца и доста се занимавах с тестовете му по разни немски списания - не ме убедиха. А иначе, сигурно си снима, никон е стабилна фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: batdin   
Дата:   05-10-08 07:44

И Д40 плюеха преди година.Сега го позабравиха и захванаха по-новите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: djogata   
Дата:   05-10-08 12:17

Абе ХДР възможности нямал - ти клин сам не можеш ли да си направиш, ако толкова си примрял за ХДР? [smile] [smilie7]

А аз на Д300 ползвам ли live view? - ползвам дръжки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: apollo   
Дата:   05-10-08 12:29

Взимаш добър статив и нямаш проблем с ХДР-то [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: rewer   
Дата:   05-10-08 12:43

apollo [smilie]
Страхотен за начинаещи ,като мен.D80 е малко по-напред но не е върхът ,така или иначе и двете тела са преходни .Сега разликата в цената е нищожна и D80 има по-голяма стойност ,но преди 3 месеца не беше така(D60 kit 1299,a D80 body 1569).[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: roussinoff   
Дата:   05-10-08 12:57

Аз снимам с D60 от излизането му и си е перфектен. Има достатъчно обективи за него ... стига да искаш.
+ това, по важно е задапаратното устройство [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: aeobs   
Дата:   05-10-08 12:59

След Д60 само ФФ, другото е ала бала.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: rewer   
Дата:   05-10-08 14:30

aeobs [smilie24]
roussinoff -най-важно е ЗАУ-то(аз бсе още се боря с него)[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-08 17:26

geokar,
извинявай, не искам да те засегна, но това че който и да е апарат нямал HDR си е направо култово изказване!
HDR обработката от софтуер на камерата ли трябва да се прави или да снима специален вид NEF подходящ за HDR [smilie25]
Или просто ти е проблем да направиш от статив три различно експонирани кадъра?

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: asahi   
Дата:   05-10-08 19:57

Ще го изживее ХДР периодът сравнително лесно.

Най-оплюван тук е Зенитът във всичките му разновидности. А с Д60 кадърен фотограф ще направи 99% същото, каквото и с Д300.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: geokar   
Дата:   05-10-08 20:11

Съгласен съм, че ХДР може и със Смяна 8 да се направи (и сме се опитвали да правим още навремето, иначе се казваше), но обекта трябва да е много по-неподвижен, а статива - изключително стабилен и т. н. Всъщност това е софтуерна работа и аз лично недоумявам защо канонците не са го направили. А лайв вюто при някои снимки е изключително ценна добавка. Изобщо в темата ставаше въпрос какво й липсва на 60-ката, а не как можем да минем и без тези екстри, ако не се лъжа.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: danny_falin   
Дата:   06-10-08 11:23

защото е ф@шкия и подигравка
те сапуните имат повече "ексти"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   07-10-08 12:05

те сапуните имат повече "ексти"

еми купи си сапун тогава. те са точно като за теб направени.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: swan_   
Дата:   08-10-08 09:50

Аз снимам с Д60. Наистина не е професионален апарат, но за такива като мен е ОК. Минах от турбосапунер на него и съм доволен. Ще поснимам една година така пък ще помисля след това.[smilie25]
А иначе на темата. Ето недостатъците:
1. Няма мотор в тялото - най-голям минус, но ако ползваш от новите обективи няма да ти липсва особено. Аз си взех 50/1.8 за портрети и си го ползвам с ръчен фокус - не само че не ми пречи, но е и забавно. А и учи много.
2. Няма горен дисплей - ами на мен не ми липсва, тъй като не съм снимал с такъв[smilie5]
3. Има само 3 автофокусни точки - е малко е гадно ако снимаш птички или мотори, иначе не знам какво пречи? Майстор ли си - ще намериш фокуса.[shtrak]
4. Липсват му някои копчета - например няма смяна на ИСО-то от бодито и подобни, но за любител е ОК.
Някои казват, че е малък, но на мен ми е много удобен.
Аз не съм снимал с Д80 и не мога да ги сравня. По-професионален е, но пък е по-стар модел. Всеки сам си решава. Аз като взех моя разликата в цената беше няколко стотин лева и ен се замислих кое да купувам. Купих го с 18-200ВР и съм си ОК. [shtrak] [smilie5] [smilie3]
А някои от мненията, като това на геокрар, няма да коментирам. Не знам какво общо има ХДР с апарата?!? Може би иска да каже , че няма бракетинг (това забравих да спомена като минус), но от РАВ си вадиш идеални кадри с каквато искаш експозиция.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   08-10-08 10:00

или ръчно си сменяш скоростите, за да правиш клин (по-добрият вариант).

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: ivan.draganov   
Дата:   08-10-08 10:18

А някой знае ли колко струва новия 1,8/50 АФ-С ?

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: kapitancho   
Дата:   08-10-08 10:32

@swan_, не ти препоръчвам да хващаш Д80, ако не смяташ да си купиш. Просто за тази малка разлика в цената ще получиш много по-удобен за работа апарат. Имах възможност да си поиграя с един Д40 и както бях свикнал действията при Д80 да стават с едно натискане на бутон или най-много бутон + предна или задна врътка, Д40 ми се стори страшно неудобен откъм промяна на настройки. Е, както беше Д40+18-55 беше супер леко (сравнено с Д80+16-85), което си е удобство в определени ситуации. Но като цяло май с това се изчерпва. А че Д80 е по-стар модел, няма голямо значение. Така и така сензорът, който ползват е един и същ.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Д60 е най оплювания
Автор: swan_   
Дата:   08-10-08 12:23

kapitancho , може би е така - не споря. Както казах, не съм пробвал и не мога да кажа какви са преимуществата му. Давам си мнението само за Д60 след като съм минал на него от сапунер - мисля, че авторът пита това.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   08-10-08 12:27

Synthy написа:

> те сапуните имат повече "ексти"
>
> еми купи си сапун тогава. те са точно като за теб направени.

ти нещо заповеди ли даваш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »