Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-10-08 11:06

МИ ДА ФАЛИРАТ И ДА ОСТАНАТ САМО ТЕЗИ КОИТО ПРЕДЛАГАТ КАЧЕСТВЕННА УСЛУГА[smilie24]

Та какъв е случаят който ме провокира да пусна тази тема [smilie5]

Тази седмица пътувам извън София и за подарък реших да извадя малко снимки, понеже времето ми е много кът и все не успявам да стигна по нормално време до някое фотоателие да си поръчам снимките, вчера вечерта минавам покрай Фото Венчо на Мария Луиза в София, там сложили табелка с работно време 8:00 - 20:00, викам си Супер, Да ама НЕ[smilie5]

Та тази сутрин утивам да си поръчам снимките, добре че закъснях и не бях там както бяк планирал точно в 8:00.

В 8:35, влизам чукам то затворено, отпред чака стабилна агитка от 3-4 клиента. Идва един младеж отваря, всички влизаме вътре и се почват изненадите [smilie5].

Колега фотограф си търси някакви сватбени снимки 20х30, оказа се че ги няма, вчера 2-пъти бил поръчвал и за това не му ги били извадили.

Лелката която беше преди мен от сряда си чакала 350 сватбени снимки, човека вика извадих ги ма незнам де ги държат колежките, Касиерката шъ доди в 15:00

Един чичко попита отстрани за неакви паспортни снимки дето искал да вади и треало да ги режи и човека зад щанда почна да мънка нещо, при което аз неиздържах и си тръгнах.


Та така с едно фото-ателие което съм го препоръчвал многократно на приятели и тук във Форума[smilie23]


Сетих се за едно друго, малко по нагоре по по Мария Луиза, 5-6 мин. пеша срещу ЦУМ, преди там си вадих снимките викам си дано работи, иначе спор няма, винаги съм бил доволен от услугите им, но не ми е много по път и затова не го ползвах често.

Стигнах до там и какво да видя за моя голяма радост то отворено, вътре свети, почистено и т.н.. Питам може ли да си извадя снимки - Може, Девойките едни усмихнати с кеф те обслужват, повдигнаха ми настроенито. Та такива ателиета трябва да просъществуват ми е мисълта доколкото мога да я следвам [smilie5] [smilie23]

Но за следващото вадене снимки сигурно ще подаря фото рамка или ще си взема фото принтер най вероятно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: MARIO007   
Дата:   03-10-08 11:20

Да, възмутен си поради некачествена работа и недобро отношение към клиента във фотоателиетата.
А аз си мислех, че темата ти има за цел да покаже, че вече във всеки джоб има цифров фотоапарат, а във всеки дом има РС.
Та все по малко хора се нуждаят от разпечатки на хартия. Май само тези юнаци, които снимат сватби.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: IDA   
Дата:   03-10-08 11:37

Това, че хората печатат все по-малко не се дължи толкова на цифровите технологии, а главно на просташкото отношение на персонала към клиентите и липсата на елементарен професионализъм и компетентност. Последното води до отвратително качество на крайния продукт, дори и при компетентно и висококачествено заснети кадри. Резултатът е масов отказ на клиентите от тази услуга и в крайна сметка - неизбежен фалит ...

Ако собствениците на ателиета не вземат сериозни мерки за обучение и мотивиране на персонала и не върнат радостта на хората от качествената хартиена снимка за семейния албум, не бих се учудил, ако в София остане само ателието на Деков.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: tofo61   
Дата:   03-10-08 11:37

АТЕЛИЕТАТА ФАЛИРАТ ПОРАДИ УВЕЛИЧЕНИТЕ РАЗХОДИ И РАЗБИРАНЕТО НА ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ НАСЕЛЕНИЕТО ЧЕ ЗА ГЛЕДАНЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДАВАТ ПАРИ!!!
НА ЗАПАД СЪЩО ИМА АТЕЛИЕТА!!!
ВСЕ ПАК ПАЗАРА СИ КАЗВА ТЕЖКАТА ДУМА.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: IDA   
Дата:   03-10-08 11:45

Хайде сега, пак населението било виновно! Ами как няма да фалират с този начин на мислене!

На Запад това е масово предлагана услуга, която можеш да получиш във всеки супермаркет и то на съвсем достъпна цена. При качествено заснети кадри, качеството е фантастично! Затова и хората масово се възползват от услугата.

Но нека не се повтарям повече. В предишната тема се изписа достатъчно много по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-10-08 12:01

За мен ваденето на снимка на хария си има доста плюсове и затова си вадя.
Относно скъпото и евтиното във фотоателие преди време беше и по качественно и по евтино.

А и е съвсем друго да си седнеш на диванчето, да си пиеш питието и да си разглеждаш албумчето, да виждаш следите на времето и по него, много по гот е да си ги разглеждаш на спокойствие далеч от техника, компютри и т.н..

Кефа е доста по голям ;) поне за мен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: navy   
Дата:   03-10-08 12:07

Я, то фотота има ли още [smilie18]
И кой ходя там [smilie18]

Аз услуга от фотоателие не съм ползвал от... 10 години има ли... няма ли...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: kadar   
Дата:   03-10-08 12:17

Абе от Варна сте опасни вие [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: navy   
Дата:   03-10-08 12:43

Хе хе, твоето фото фърчииииии [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: Lalinda   
Дата:   03-10-08 12:45

IDA, точно в ателието на Деков ме обслужиха некачествено и дори се отнесоха грубо към мен, пращайки ме да прегледам зрението си за далтонизъм.

Зрението ми е отлично, особено пък цветовото такова, занимавам се с цветове и дори бях в организационния комитет на три международни конференции на тема "Цвят във всички направления", провели се през последните девет години. Също и сред докладчиците, като показвам цветни мултимедийни прожекции. Не обработвам кадрите си, поне не и цветовете си и всяка мърлява работа на ателиетата опорочава архивите ми до неузнаваемост и ненужност.

Бих могла да ти покажа резултата от работата на фото Деков.

Всъщност, заявих им ЛИЧНО, че ще ме откажат от снимането на филм.

Писах го и в първата част на темата. Пиша го и тук. Не зная какви са изискванията ви за добра работа на копистите, но моите не надвишават тези на средния потребител, та аз дори не съм професионалист (каквото и да означава това), но не очаквам назидания и съвети да се преглеждам при офталмолог точно от копистите...

Ми, да си имаме уважението.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: asahi   
Дата:   03-10-08 13:03

Ако няма да си преглеждаш зрението поне ползвай пипетата на Фотошоп за мерене на цвят във файла и колориметър за мерене на хартия. Щото другото е бла-бла и сериозните хора не го практикуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: IDA   
Дата:   03-10-08 13:03

PeterPAN,

Напълно те подкрепям за кефа от албума с хартиени снимки. А ако ги извадиш качествено във формат А4 и ги подредиш в красив албум, който ги погледне, направо остава без дъх. Опитай!

Лалинда,

Ами щом и във Фото Деков са те обслужили така, значи няма надежда!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: navy   
Дата:   03-10-08 13:19

Лалинда, тия дни попадам на няколко твои постове, в които ти открито споделяш как си имала ръководна роля в организационния комитет ТОЧНО по проблема, който имаш сега, как ЦЯЛО списание се е съобразило с теб и махнало предизборните реклами и сложило ТВОИТЕ листа...
Как твоята градина имало най-много видове дървета и как те били най-поддържани и красиви... и то, защото ти си била там...
И всяко твое писание ни убеждава, че най-важните неща в живота ти си ги настройвала и от теб са зависили, била си къде ли не и навсякъде всичко от теб е зависило...

Страшно съм впечатлен да ти кажа [smilie7]

Имам и тайното чувство, че баща ми като ме е правил ти си му светила, щото като гледам колко съм хубав и умен....

А времето, което отделяш да ги пишеш тия дъъъългите неща... и тук, и навремето в култа... ами то Война и мир по малко текст има бе [smilie10]
Как ти стига времето хем да живееш, хем да споделяш?

Освен ако не си измисляш [smilie7]
В което няма нищо лошо де... поне е забавно.

Виж, ако ще и на Армстронг да си му помагала да крачи на луната... се ми е тая - продължавай в същия дух, поне е забавно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: Davidoff   
Дата:   03-10-08 13:26

Ами при положение, че цената за А4 е 5-6 лв. (в близкия град), а на мен ми излиза по-малко с най-качествената хартия на канон и оригинални мастила и си ги печатам когато и колкото поискам за 1 цигара време... как да се занимавам с ателиета. 5 лв. и 2 часа ми е едното ходене, още толкова другото и накрая не е ясно какъв ще е резултата.

Поръчвам си единствено сравнително големи количества 10х15 и то онлайн и ми ги носят до вратата. Качеството е отлично, а цената без конкуренция и най-хубавото е, че изобщо не се занимавам - ъплоуд и след 1 ден куриера идва [beer]

Та така...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   03-10-08 13:41

От години не съм вадил снимки на хартия във фотоателие.... или поне от както имам цветен лазерен принтер и от време на време купувам топче фото-хартия... като се замисля... пускал съм снимки на хартия единствено за албуми - я от абитюрентски бал.... я от някоя сватба... имам 1 пакет фотохартия, на която май ще и изтече срока на годност [smilie5] :

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: bozo   
Дата:   03-10-08 14:51

Харесва ти - плащаш, не ти харесва - не плащаш. Всеки път се пускат пробни снимки, дори да копираш на едно и също място. А общо взето фотоателиетата фалират от некомпетентност. В много области.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: asahi   
Дата:   03-10-08 14:53

Не съм съгласен на "не харесваш - не плащаш".
Кой ми компенсира времето?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-10-08 15:00

"Автор: IDA
Дата: 03-10-08 13:03

Лалинда,

Ами щом и във Фото Деков са те обслужили така, значи няма надежда!"

[smilie8]
За фото деков или за Лалинда няма надежда?
[smilie5]

Сега се замислих, че от едно 5-6 години не съм печатал снимки. Но се замислям да си купя принтер
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: Davidoff   
Дата:   03-10-08 15:03

Не му мисли. Купи си [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: asahi   
Дата:   03-10-08 15:04

"Не обработвам кадрите си, поне не и цветовете... " - това си е бягство от отговорност. Не се стараеш да снимаш коректно, не обработваш, после ако кописта не ти оправи бакиите както на теб ти се струва добре той ще е виновен. Типична практика за любител със Скина.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: tofo61   
Дата:   03-10-08 15:14

КОГАТО ИСКАШ НЕЩО НАМИРАШ ВРЕМЕ И ПАРИ!!!
КОГАТО НЕ ИСКАШ ТЪРСИШ ПРИЧИНИ!!!
ВСЕ ПАК НЕ СЕ ЗНАЕ ОЩЕ КОЛКО ВРЕМЕ ЩЕ ИЗДЪРЖИ ИЗОБРАЖЕНИЕТО ВЪРХУ ХАРТИЯТА ЗА ПРИНТЕРИ!!!
А И ЯПОНЦИТЕ НЕ ВЯРВАМ ДА СА ТОЛКОВА ГЛУПАВИ ЧЕ ДА ПРОИЗВЕЖДАТ НОВО ПОКОЛЕНИЕ ЛАБОВЕ-ФРОНТИЕРИ.
А НА ЗАПАД ТЕЗИ УСЛУГИ ДОРИ И ОТ КИОСКИ НИКАК НЕ СА ЕВ[shtrak] ТИНИ!!! В ДАНИЯ 4СНИМКИ ОТ ТАКАВА ТЕХНИКА СТРУВА20-25 ЛВ.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: asahi   
Дата:   03-10-08 15:19

Тофо, цъкни си капс лока, моля те. Ако имаш проблеми със зрението на ЛС мога да ти обясня как да направиш буквите големи.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: lucky_lychano   
Дата:   03-10-08 15:20

Като има толкова недоволни разбирковци от "некадърни кописти" и като разбирате толкова много,защо не си обработвате снимките преди печат и всичко без корекции!!!
Така и копистите ще са по-доволни и вие и да видим тогава кой прав кой крив!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: IDA   
Дата:   03-10-08 15:28

Тофо,

С новите мастила им гарантират 100 години при съхранение в рамка (под стъкло) или фотоалбум. Лично аз имам такъв портрет на родителите ми в рамка, който разпечатах преди 9 години на HP 930C. Тогава мастилата му на водна основа нямаха никакви претенции за дълготрайност. След 9 години висене в хола, до този момент снимката не е мръднала!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо фалират фотоателиетата 2 ;)
Автор: bozo   
Дата:   03-10-08 15:44

asahi,
А на мен кой компенсира времето, чакайки дебилната тетка да изкара обезобразените снимки, понеже да спести някой лев не е викнала техник да и подмени лампата или да направи профилактика? Или да оставя файловете и като се върна на следващия ден да си платя 400-500 накензани снимки + кутия с вафли за отделеното време?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »