Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   30-09-08 23:58

Твърде пластмасовият китов обектив на фотото(minolta 5d ми започна да сдава багажа - появиха се луфтове, трудно фокусира на централна точка... в общи линии -неприятна работа;
С какво бих могъл да го сменя, като търся подобни варио-стойности (18-70 или 18-135 или нещо от сорта)?
Както винаги и бюджета не е много висок...
единственото задължително изискване - да има поне малко метал в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: IvAnEfF   
Дата:   01-10-08 01:28

http://www.mhohner.de/sony-minolta/lenses.php


или http://www.photozone.de/active/survey/querylenstxt.jsp?filter=%22brand='Minolta%20AF'%20OR%20brand='...




Публикацията е редактирана (01-10-08 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: spa   
Дата:   01-10-08 02:20

Смени системата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: mitakabus   
Дата:   01-10-08 06:56

Сигма 17-70/2-4.5. За цената си няма конкуренция в този клас. Много остра и точна като фокус - Ако има проблеми с него пък може да ти я корегират в ИДС! Честно казано направо се чудя как още може да снимаш с китака на иначе доброто тяло 5Д! Язък , че си имал добро тяло толкова време и да не си вземеш нещо добро да разкриеш потенциала му! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   01-10-08 07:41

И аз гледах този на Signa, но ще трябва да събера някой друг лев отгоре;
освен китака имам Minolta 50mm f1.7 и 70-210 f4, но главно снимам с китака.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: djfroggy   
Дата:   01-10-08 08:56

Значи имаш най-важния китак-Минолта 50/1,7.Снимай с нея,защото този обектив най-много заслужава парите си.Светлосилен и остър!Да не говорим за цветовете,които излизат изпод него! Ако държиш на зумче-Минолта 28-105/3,5-4,5/.Също чудесен обектив,но нямаш широко.Ако толкова искаш широко-Цайс 16-80/3,5-4,5/Скъп е,но повярвай ми-има защо!

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: asahi   
Дата:   01-10-08 09:10

Намери си някой твърд широк между 20 и 35мм и не се занимавай с варио-компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-10-08 09:18

Сигма 17-70

Сигма 18 - 125

Сони 24-105

Минолта 28-105

Минолта 28-135

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: solar_sea   
Дата:   01-10-08 09:19

17-35/2.8-4 на Коника-Минолта. Прекрасен е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: djfroggy   
Дата:   01-10-08 09:43

Петре,ама моля ти се! Освен първата Сигма дето си дал,другите са мазни/18-125/ или адки скъпи за няма защо/Сони 24-105/и /Минолта 28-135.
И стига с тия зумове.Някои са наистина трагедия.Китовите за Минолта са -50/1,7 28/2 20/2,8 200/2,8 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-10-08 10:11

е човека пита за заместител на китовия и все пак нещо универсално ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-10-08 10:16

Бе един ден аз ша си зема Сони САЛ 24-105, отдавна съм му се навил, но сега мисля за нещо широко, въпреки че се чудя дали е оправдана високата цена

(сигма 12-24 или САЛ 11- 18 )

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: loveforever   
Дата:   01-10-08 10:19

Аз преди години смених китовия със Сигма 18-200 и поне при мен това се оказа най-удачния обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-10-08 10:24

Ми аз САЛ 18-200 си го ползвам почти постоянно и съм много доволен, ако притваряш блендата 1-2 стъпки повече от макс за съответната дължина се държи прекрасно, но е доста скъп, аз успях да си го купя много изгодно понеже всички го плюеха че бил много мазен и за нищо неставал, при всички случаи е много по добър и универсален от китовия ;)

Единствения му недостатък е че фокусира малко бавно натъмно, но за мен това не е проблем ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: PeterPAN   
Дата:   01-10-08 10:25

Незнам дали си въобразявам, но Сони/Минолта обективите имат много добро цветопредаване съпоставено със сигма например ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: da.fo   
Дата:   01-10-08 10:28

на 8 окт. ще ми пристигне 16-80(цайс) да видим дали е прехвален или си заслужава парите[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: юнга   
Дата:   01-10-08 10:33

Вярно е това за цветопредаването.
Сигма 17-70 е добро решение за замяна на китовия, при това не само за Минолта/Сони ситема. Този обектив е направен за тази цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   01-10-08 12:29

Тука ме вкарахте в егати филмите! В момента съм доста обеднял.... трябва му буквално, нещо с което да сменя китовия и което има сходни параметри; края на идната пролет смятам да си внеса ново тяло + Сигма 17-70;
Относно твърдите обективи - за сега един 50 ми стига, а и ми трябва нещо по-универсално; прекарвам голяма част от свободното си време в планина - или пеша или с байк или снимайки...
в такива случаи снимам главно с китовия обектив; имам ударо-и-влаго устойчова чанта, която побира само тяло + кит или тяло + твърд;

Ако ще се дава по-стабилна сума за обектив - бързия фокус също ще е на почит.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: юнга   
Дата:   01-10-08 12:33

Аз го взех бързия фокус.
Имаше един 28-105 тук, но го взех.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: loveforever   
Дата:   01-10-08 12:36

О-хо при условията, които споменаваш мисля, че ако пробваш някой 18-200 отговорите сами ще си дойдат [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   01-10-08 12:46

От това, което съм гледал 18-200 означава или нещо с доста кофти ревюта или нещо много скъпо

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: loveforever   
Дата:   01-10-08 14:13

HepBeH_XaMcTep аз затова казвам да се пробва [smile]

За съжаление в петък съм ангажирана и не мога да дойда на срещата, но дано да има някой с такъв зум и така ще можеш на практика да видиш за какво иде реч.

Лично мен това което ме привлече в този обектив беше 11 кратния зум. Всеки който питах за мнение каза, по-голям от 3-кратен зум изобщо да не гледам , ама понеже съм си вироглава реших да пробвам все пак. Ами резултата от пробата беше двойно по-бърз фокус и видимо по-хубави снимки. Не казвам, че обектива е нещо супер, а само , че сравнен с китовия има видимо превъзходсто.

Не знам какъв точно е дългия ти обектив, но ако е от тези, които ги даваха като китови към минолтите хиперзума го отнася.

Не знам сега как вървят тея обективи. Аз моя го взех за 550лв (нов беше над 750). Ако искаш нещо наистина ефтино вероятно варианта е да си вземеш просто пак китов, ако ли искаш нещо по-добро и фунционално варианта според мен е да се сменят двата китови с един 18-200. Ако ли пък гониш някакво хупер качество - има много хубави обективи, но там цените са с по 4 цифри.

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   01-10-08 14:36

Точно за това се надявам - някой да има нещо подобно. Око да види, ръка да пипне....

Такъв е дългия ми обектив:
http://www.dyxum.com/reviews/lenses/reviews.asp?IDLens=48

До колкото знам се води афтърмаркет

по приницип и аз съм доста вироглав.... като уцеля нещо готино - кеф, ако ли не си го отнасям, при мен бързия фокус е доста голям предимство.

вече получих 1 оферта за 18-70 китов на Сони.... да видим каква цена ще ми кажат

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: lusco   
Дата:   01-10-08 18:33

здрасти в петък ще ти донеса сигма 17-70 да я пробваш, както и сони 18-70 , той е същият като км-ския, моят км също започна да се прецаква с времето, изглежда пласмасата неиздържа

Отговори на това съобщение
 Re: Заместител на китовия обектив при Minolta 5d
Автор: swe   
Дата:   01-10-08 18:51

Откакто си взех 18-200 /КМ/ забравих за китовия /също е КМ/. Също така вече не си ползвам и Сигмата 70-300, но това е по скоро заради 170-500. Очертава се да дойда в петък на сбирката и ще ти ги донеса всичките да пробваш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »