Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Полезно филмче
Автор: Пешо   
Дата:   27-09-08 21:17

Едно полезно филмче . Няма да коментирам... всеки да си вади сам изводите... Ако нямате каво да кажете не коментирайте..


http://www.youtube.com/watch?v=JyzkWxtKWm8



Отговори на това съобщение
 Re: Нещо полезно за ....Абе за светлина става дума
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-09-08 00:18

добро филмче

[smilie24]


Само дето ако това някой не го знае не би трябвало да претендира, че снима
[smilie21]



Публикацията е редактирана (28-09-08 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо полезно за ....Абе за светлина става дума
Автор: vga   
Дата:   28-09-08 00:24

харесва ми много примера накрая с булката и младоженеца. технически погледнато наистина е невъзможно като стоят един до друг и бялата рокля да е правилно експонирана, и черния костюм също. все пак разликата е 10 бленди, ако ползваме системата на Ансел Адамс, нали така? практически обаче аз имам много снимки от сватби които опровергават това. На какво се дължи, ми е интересно на мен. Висок динамичен обхват на матрицата? да, но не само. Аз практикувам така- компенсация +0.3 или +0.7, така като апарата измери по бялата рокла, тя би трябвало да излезне сива, заради програмирането на машините, че всяко тяло средно връща 18% сиво. Но като добавя преекспониране, малко или малко повече, така роклята става бяла, а и черното се разработва. не знам защо го изписах всичкото това, може би за да се започне дискусия по някакъв начин относо светлина и мерене. пък и може да е полезно на някой де. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо полезно за ....Абе за светлина става дума
Автор: asahi   
Дата:   28-09-08 19:05

VGA, ако си замериш прецизно булката и младоженеца преди снимката ще забележиш, че разликата рядко е 10 стопа. Освен това в булката може да има нещо малко изгорено, а в черния костюм - някоя затънала в тъмнината област. А и не всички перат с новия Ариел [beer]


ПД, теб кой вече не те познава?

Отговори на това съобщение
 Re: Оспамена тема .... или тема за заяждане с техническия гений PD
Автор: vga   
Дата:   29-09-08 00:31

Asahi, за това казвам че практиката се различава от теорията. Теоритично между бялото и черното разлката е 10 бленди. но пък за обем използваме светлини и сенки. бе готино е филмчето [smilie5] Пешо, имаш един бутон за спам отдолу, натискай го и спри да се занимаваш с глупости, темата е хубава и си заслужава!

Отговори на това съобщение
 Re: Полезно филмче
Автор: admin   
Дата:   29-09-08 00:33

Понеже изтрих и редактирах доста неща в тази тема (включително и заглавието) ще Ви обърна внимание на следното - ако желаете да публикувате сериозна тема, направете го по сериозен начин, без провокации и заяждания още от заглавието.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезно филмче
Автор: canonio   
Дата:   29-09-08 00:39

Къде го гледате това с булката? Аз само някакво заиграване с 3 патета видях.... И не ми хареса. Реално, нищо полезно нямаше в него..

Отговори на това съобщение
 Re: Полезно филмче
Автор: Пешо   
Дата:   29-09-08 00:42

Туй с булката е коментар на Диин Колинс, който води семинара.. Не гледай патето, а го слушай какво говори...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   29-09-08 00:44

някой чете стробист [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезно филмче
Автор: canonio   
Дата:   29-09-08 00:54

Слушах го аз, ама не го издържах до края и съм пропуснал...

Иначе намерих други две негови лекции, които са много интересни:

Photographers - Portfolios - and Adults


Photographing Light Beams

Отговори на това съобщение
 Re: Полезно филмче
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-09-08 00:56

Много бързо говори тоя... За какво иде реч?

Отговори на това съобщение
 Re: Полезно филмче
Автор: Пешо   
Дата:   29-09-08 01:12

На диин колинс съм му гледал навремето някъде 1998 година VHS касетките с уроците за осветление(има ги в фототорента на борис янков )Снимани са по времето когато се е работело с филм, но принципите са си все съшите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »