Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някои обществени нередности!!!
Автор: emubg   
Дата:   01-09-08 21:50

Идеята за тази тема ми дойде след един особено смачкващ ден. След безкрайно препускане между държавно-здравно-социално-инвалидни органи, организации и институции, в които трябва да занесеш една хартийка от едно гише до друго (свързано с известно чакане по опашки), или, с други думи казано- когато Човекът фигурира като хартийка върху документи и той е един вредител на държавния чиновник, се замислих (твърде странна за моят мозък функция)... Колко от нас се разхождат винаги с фотоапаратите си?[smilie11] ?? Какво ще стане ако се заснеме подобно нечовешко отношение[smilie11] или... ако не сме съгласни с някой обществен недостатък и представим доказателства за него- какво ще стане???
Конкретно днес освен от всичко държавно и монополно бях вбесен от СКГТ... мда... столична компания за градски транспорт... нямам кола и ми се налага да използвам "услугите" на "градските" автобуси... та днес... първо- трудно влизане в сутрешния автобус... Ок, час-пик, бла-бла, изтърваш един-два автобуса докато си намериш един крак място, но... около обяд- отново стабилно чакане на Централна гара... уфф... правят пъища, пак бла-бла... по някакъв начин успях да се прибера и реших да си успокоя разбитото съзнание със снимки на Камбаните... 40мин чакане... трябваше да минат 6 автобуса по графика, който красиво са разлепили на спирките... е, след 40мин дойдоха 2, ама... пак здраве да е... прибирането от камбаните бе абсолютния връх. отново качествено чакане- поне вече имам опит в т'ва, и... по график автобуса трябва да тръгне в 20,19... и не тръгва... седят си няколко машини и шофьорите си бъркат в ... ремуса... на графика пише при нормална транспортна обстановка- отклонение от графика- 2мин... на крайна спирка (Младост 4) обикновено няма задръствания, няма и много хора да се качват... ама... днес имаше... от два автобуса никой не понечи да тръгне поне с минимална закъснение... реших да се обадя на Столичната Компания и оп... изненада... поради технически причини не мога да се свържа с избрания номер... та... след като днес в чакане на Градския Транспорт изгубих 3 часа лично време и се вбесих ужасно реших да предприема някакви действия... Защо не се пуснат допълнителни автобуси в предсказуемия час-пик... какво става с държавните и общински дотации и неизвършените автобусни курсове... не се ли спекулира с претовареността на движението... та... направих няколко "изстрела" на разписания, автобуси, изнервени пътници... и мисля да пиша на Столичната Компания за Градски Транспорт... пък да видя какво ще стане...
Уффф... много съм нервиран и затова съм толкова разхвърлян в изложението... Основната ми мисъл (че нещо я забравих...) бе- навити ли сте да снимате ситуации, които очевидно са срещу гражданските, обществени и човешки права... Понеже още съм под пара и виждам всичко черно-бяло, та затова ми се струва, че ако покажем някой несправедливости- може да повлияем на крайния резултат...
Знам че темата ми е повод за доста добър спам... въпросът е- спамът ще оправи ли положението или само ще повдигне самочувствието на остроумния "писател"... (като не може да му повдигне нещо друго... имам предвид умствения потенциал...)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   01-09-08 21:51

ааааа и той кво [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: canonio   
Дата:   01-09-08 21:54

Иди в темата за мрънкането[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-08 21:55

Човек в момента ни съобщаваш нещо което всички ние знаем.
Проблема е в държавата.
Проблема е че даже и да се снима няма закон които казва "снимката или видеото е доказателство"
Така че избягвай такива безмислени теми.
Първо се консултиррай с някой дали има смисал да ги пишеш [smilie24]


Иначе ташака е голям да не ти се слува...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: canonio   
Дата:   01-09-08 21:56

Проблема е в пд[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: aeobs   
Дата:   01-09-08 22:05

това трябва да си взема отпуска за да го прочета, дайте резюме

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: ogimag   
Дата:   01-09-08 22:08

Пич- тегли им една майна! Поне ще ти олекне.
И аз съм мислил по този въпрос ама едва ли нещо ще се оправи.
Пийни едно и си пусни хубава музика... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: look   
Дата:   01-09-08 22:09

проблема е в зад апаратното устройство тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: portradamus   
Дата:   01-09-08 22:17

Като те видят, че правиш снимки ще скокнат всички лелички да ти обясняват как нямаш право да ги снимаш. След това всички баби ще скокнат да размахват бастуните що пречиш на леличките да работят, а дядовците ще скокнат да те бутат да извадиш филма от апарата моментално щото познават заместник-началника на ж.п.-то или асистент-професор Тодоров и си нямаш представа колко лошо ти се пише.

Това е ако си късметлия и не ти се изпречи някой копър да те заплашва с белезници, или мутра да иска да ти чупи главата в апарата щото си му снимал колата или жената или как се чеши по топките, или наркоман щото си мисли че си журналист и иска да ти даде интервю как държавата крие всички случаи на НЛО.

Абе луда държава сме, не може да се оправи със снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: ogimag   
Дата:   01-09-08 22:26

Ами то за тази работа си има GSM`и. Кеф ти снимки, кеф ти видео. То "национални телевизии" си пълнят новините с такива. Никой няма да го види. А и няма да разпечатва на билбордове.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: Rumi_7   
Дата:   01-09-08 23:42

Я погледни тук - има доста материал по темата

Аналогична ситуация в неделя - живея в Люлин и трябва да посрещна роднина от Централна автогара и да го изпратя до летището; Люлин-Терминал 2-Люлин ми коства 5 часа в чудния свят на СКГТ. Хм, като се замисля, даже от Подуене до летището взехме такси... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: wintermoon   
Дата:   02-09-08 00:04

Ефект едва ли ще има - дали ще снимаш,псуваш,звъниш по телефона - все тая! Като изключим снимането, останалото ми е много присъщо - псувам ги всичките наред, звъня на някакви телефони да се оплаквам от разни такива, от там ми казват да звънна на друг телефон, на който ми обещават да се вземат мерки и да се прекрати моето недоволство....и в крайна сметка отдавна само си псувам - и по градския транспорт(не защото го ползвам, а защото прекалено много си позволяват), и по енергото,които всяка вечер като по часовник ми спират тока,и по комшийте,които не искат да избием хлебарките(явно на някой му харесват) и по цялата държава....та общо взето - и да се опитваш да направиш нещо си сам срещу системата - демек по-добре си псувай[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: bendy   
Дата:   02-09-08 00:27

Автор: pd
Дата: 01-09-08 21:55
Проблема е че даже и да се снима няма закон които казва "снимката или видеото е доказателство"

Я па ти, току-що ми намали рабтата с около 70%, да речем ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: Lalinda   
Дата:   02-09-08 00:35

Решила да снимам съкварталците си, седящи на пейките в квартала насред боклука, който сами правят.

Решила съм да нарека репортажа си "Да се родиш, да живееш и да умреш сред боклука на дружбата".

Ако някой ме изпревари и реализира идеята ми, бих се радвала, разбира се.

***

Нередностите в транспорта не ме вълнуват. Пътувам само с авт. 84, там проблеми с графика няма. Ползвам го от 4 до 6 пъти на ден и имам многогодишни наблюдения. Е, има пътници, които нарочно отварят прозорците, пречейки на кондиционерите, но това отново е проблем на пътниците, не на компанията. Често глобяват, но нямам нищо против и това да глобяват (мен не ме глобяват, защото съм си редовна). В крайна сметка, цените на билетите и картата ми растат и затова, че мнозина се возят без билети...
Бих могла да снимам пътниците с торбите им на колелца, пълни с лук, чушки, патладжани или пък наръчи от праз...
Или пък как пенсионерите се бутат и сменят по 3-4 пъти мястото си, за да са все на сянка... Вонята няма как да я снимам, но и тя не е от компанията, а от пътниците...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: IKB   
Дата:   02-09-08 01:20

На времето , по време на нежната революция в една несъществуваща вече държава, която се пъпкува на две даржави скоро след това , впечатли ме, че хората си сверяваха часовниците по трафика на градските автобуси ..... А пък шофьорите им получаваха по- малко пари от нашите ,но не крадяха нафта от държавата , за да се " по-оправят "...

Проблема ни е в хората ...

Проблема ни е гените ...

Никой не пикае на кръстопът , а ние сме си направили държава там ....
хак ни е !
Правете си фотоконкурси - журито ще Ви прецака ...
Правете си изложби - никой няма да се трогне или опита да Ви разбере ...

Но се мажете с плажно масло , олио, зехтин, кисело млеко, зелева чорба, лой от салами .... защото ако се изгорите - сами ще сте си виновни - държавата няма нищо общо със слънцето ...


Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: wintermoon   
Дата:   02-09-08 01:28

Много съм съгласен с теб,IKB;) Че и манталитета ни е един такъв,особен,спор няма. Но си мисля, че дали "ние сме такива,защото държавата ни е такава" или "държавата ни е такава,защото ние сме такива" е същото като онова "кое е първо - кокошката или яйцето"....



Публикацията е редактирана (02-09-08 01:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: emubg   
Дата:   02-09-08 03:23

Мрънкалото пак ще пише... защото искрено се надява проблемът да е в задапаратното устройство, а не в самия апарат, ама... ядец... и двете са безгрешни... и приказката- "покорна глава я сабя не сече" важи само за държави, в които нито е имало, нито ще има гражданска война поради липса на... граждани... все па ще пиша до СКГТ и ще приложа "недоказателствените" снимки... нищо не губя... най- много да ми дадат безплатен билет за "градския" транспорт...[ezik]
Ако има някой засегнат от тази тема- използвам случая да му се извиня за наранената душевност... ако ли пък някой "се е объркал" и мисли като мен- благодаря му...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои обществени нередности!!!
Автор: simpleman   
Дата:   02-09-08 05:55

Така ще е след като сме си избрали този кмет, който говори обикномено за делата на Станишев, а не за собствените си задължения. Само у нас народното недоволство не се превръща в заплаха от не преизбиране на "народните" избраници и само у нас избираме някого за да цакаме другиго, вместо да гледаме кой ще ни оправи живота. Така навремето държахме Софиянски докато забогатее достатъчно за наша сметка, сега същото с това недоразумение неформален лидер и това недоразумение партия ГЕРБ - най-влиятелната!!! в страната.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »