Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за избор на тяло / обектив
Автор: xsakex   
Дата:   30-08-08 22:48

Здравейте, искам мнение за няколко модела тела. Вярно е, че малко отзад напред започвам избора, но пък от обективи въобще не разбирам. Досега съм снимал с огледално рефлексни лентови апарати и една сапунерка.

Спрял съм се на Canon EOS 40D, но за да му взема хубава оптика ще ми излезне доста солено. Например нещо такова: Canon EOS 40D + 17-85mm IS USM Kit
Другия "компромисен" вариант е да си взема EOS 450D, така ще спестя още 400-500 за по-хубав обектив. Струва ли си да си взема по-евтиното тяло и какво губя ако избера него?

Следващия въпрос ще е да ми препоръчате някой хубав обектив като за начало. Доколкото разбрах от прочетеното дотук е че няма смисъл от китовия обектив, защото в повечето случаи се използва няколко месеца докато се съберат повече пари за хубав обектив.

Бях се спрял първоначално на Nikon, но при модела D80 мотора за автофокуса не е в обектива, а в тялото. Разбира се не съм кой знае колко наясно с предимствата и недостатъците на това, но от прочетеното до тук останах с впечатление, че с мотор в обектива /както е при Canon-а/ е по-добре.

И последен въпрос - доволни ли сте от edepot-bg.com или е по-добре да си взема апарата, макар и по-скъпо от "по-сериозни магазини" като Фотопавилион или Фотосинтезис?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: apollo   
Дата:   30-08-08 22:51

40Д и 18-55ИС [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: apollo   
Дата:   30-08-08 22:57

17-40Л
70-200 4Л
1.8/50

... за тяло каквото остане [smilie5]

/може и така/[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: ogimag   
Дата:   30-08-08 23:00

То вече излезна 50Д...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: xsakex   
Дата:   30-08-08 23:03

Е аз с моите < 2000лв. не мога само обективите да си взема.

едит: Ама аз ако чакам постоянно никога няма да си взема апарат. Пък и 50D ще струва доста парички в началото.



Публикацията е редактирана (30-08-08 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: Naya   
Дата:   30-08-08 23:05

А какво имаш намерение да снимаш?! (съвсем скоро и това ще те попитат[smilie5])

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: xsakex   
Дата:   30-08-08 23:12

Ами по професия съм скулптор, а по хоби web design-ер. Да кажем, че ще снимам скулптури за каталози най-често, както и фотографии за сайтове. /разбира се последното е много разтегливо, но да кажем макро, портретни снимки, пейзаж.../

Знам, че с един обектив няма да се оправя, но като за начало искам някой, с който да мога да върша повечето неща. Пък за напред разбира се, май ще се купува обектив за макрото

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: mravunko   
Дата:   30-08-08 23:13

Nikon D3 чух, че и той имал мотор в тялото... дали това е минус?

Ако взимаш от тия едепот питай ги как обслужват гаранцията. Ако имаш БГ гаранция няма проблем според мен, стига да не са някви идиоти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: xsakex   
Дата:   30-08-08 23:20

"Nikon D3 чух, че и той имал мотор в тялото... дали това е минус?"

Е, така ще стане като спора за CMOS и CCD в една от по-долните теми. CMOS имал повече шум, но Nikon D3 също е с такъв.

Иначе благодаря, за инфото за гаранцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: Orlin   
Дата:   31-08-08 00:10

Още не са почнали постовете "ХХХ е твоя апарат" но и това ще стане.

Да вземеш хубаво и скъпо тяло а да не вземеш подходящи обективи не е добре. От тялото сравнително малко зависи качеството на снимките - по-скоро удобството за работа и ограниченията. Конкретно при 450Д и 40Д разликата в снимките ще бъде незначителна.

Прецени така да планираш разходите, че още отначало да имаш подходящ за теб обектив. За Канон това са 17-40Л, 18-55ИС, някои Сигми. 17-85ИС не го препоръчват много, но не съм снимал с него и нямам преки впечатления.

Направи си сметката да можеш в най-близко бъдеще да си вземеш статив, светкавица и някои дребни неща.

П.П. При Никон са проблемни апаратите, които НЯМАТ мотор в тялото, понеже не работят с всички обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: achromatic   
Дата:   31-08-08 05:40

Послушай съветите на Орлин- бих те посъветвал почти същото - няма да се повтаряме.
По отношение на телата Канон и Никон най-грубо нещата стоят така:

Каноните са съвместими и напълно функционални, с всички обективи правени за "ЕОС"-байонет. Автофокуса и стабилизацията е в самия обектив. Телата нямат мотори. Не са съвместими с по-старата FD серия обективи.

Никон не са си сменяли байонета, и теоретично би трябвало да могат да се ползват всички обективи произвеждани за тях, но реално не е така. По-старите автофокусни обективи са без собствен мотор- той се намира в апарата. По-новите са с вграден мотор и когато бъдат сложени на тяло със собствен мотор просто не го ползват.Именно за да бъдат по-универсални по-сериозните тела на никон имат мотори. Проблема идва от това, че не всички функции и режими на снимане са възможни с всички комбинации между апарат и обектив. Това обаче изобщо не бива да те отказва от тази марка защото има достатъчно голям избор от чудесни обективи и тела.

Едно уточнение - като казвам съвместими имам предвид да се сложи обектива на апарата и да се снима - без използване на преходници, преправяния и др. подобни неща.

И последно - опитай се да не мислиш в стил Никон срещу Канон. Всеки има собствен вкус и предпочитания към дадени марки, които развива с времето, но мисля че е много тъпо да кажеш,че еди коя си снимка не струва само защото е снимана с мразената от теб техника. Избери си нещо което ти дава достатъчно добро изображение, което ти пасва и ти е удобно и приятно да работиш с него. Системите наистина не се сменят всеки ден но пък и не сме вързани за никоя от тях за цял живот. Важно е самото снимането а не какво пише по фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: pmartinov   
Дата:   31-08-08 07:41

Вземи си най-хубавото тяло.


Сложи му най-лошия обектив.


Това е най-сигурния начин за най-много пари да получиш най-лош резултат.


95%постъпват точно така,направи го и ти.


И после в базара.






Смях...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: xsakex   
Дата:   31-08-08 11:40

Е точно заради това пуснах темата. Иначе мислех да си взема 40д с китов обектив.

Благодаря на Орлин и achromatic за информацията. не съм искал да кажа, че канон е моя фотоапарат и другите не струват. Още в началото като ми дойде идеята за фотоапарат исках да имам D40x, но от тогава мина доста време.

А обектива Sigma 18-125mm f/3.8-5.6 DC OS HSM за Canon добър ли е като решение?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: ivan.draganov   
Дата:   31-08-08 13:50

Ти имаш едно голямо според мен предимство -че си човек на изкуството ,и такива работи като композиция ,колорит ,светлина и ... са ти познати ! Даже не разбирам защо пускаш подобна тема ,има ДПРЕВЮ със снимки и описание на оптиката ,ИСО и Фокусно растояние ! Тук доста ще се объркаш ,а Мартинов и компания са прави ,че далеч по-важно е каква оптика ще ползваш ,и какви са целите ти ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: pmartinov   
Дата:   31-08-08 13:55

Предлагам ти да смениш заглавието с :




Съвет за избор на обектив




От него се почва изграждането на система,а не от тялото .


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: VeNoMKiLLeR   
Дата:   31-08-08 14:08

Моят съвет е !!!
Първо си помисли хубаво какво искаш да снимаш. Дълго , средно , широко. После виш какво има на пазара като стъкла тоест ако се ориентираш да снимаш; Широко - най добрия обектив не може да мине 2700 лв. Ако обаче искаш дълго там филма е голям 10 000 и нагоре затова дълго и ефтино добро качество 2000 и почва нагоре. Та най важното е да решиш каква система ще избереш ти самият тялото не е маловажно но телата си идват и отиват оптиката остава. Съветвам те да избереш Канон или Никон защото това си е и инвестиция която след време може да решиш да продадеш, повярвай ми канон и никон се търсат повече от някой 3-ти марки а и имат голям избор на стъклария. Ако обичаш дългото мога да ти кажа канон защото е малко по евтино от никона но пък никона откъртва като качество на картинката. Както казва Пи-Мартинов Най доброто тяло с най калпавия обектив не става, затова окомплектовай нещата и по класът на техниката Про тяло с про обектив, среден клас с среден клас обектив и така нататака ... Успех с търсенето и дано да не попаднеш в базара след известно време ..... като станеш по адвансед. [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-08-08 14:42

Някой ми е изтрил поста [smilie11]

Просто никой не ти каза : това че д80 има мотор в тялото означава че имаш аф със всички обективи ..моторни и безмоторни.
Канон нямат мотор в телата си и за това всичките им обективи са с мотори.

Това е + на д80.

40д е далеч по добро тяло.

Но 450д има малко по добра картинка от д80 и по малко шум на високо исо.
Д80 бива до 800.... нагоре е слаб.

Има по добра ергономия д80 :) от 450д [smilie24] Бутончита и горну дисплейче :)

[beer]
А вмсесто 40д може да се замислиш и за д90[smilie24] Което има доста преимущества на хартия. Но не го знаем как снима още....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло
Автор: xsakex   
Дата:   31-08-08 15:12

Благодаря на всички писали по темата. Разбира се имам още време докато си взема апарата.

Аз още от самото начало се бях насочил към Nikon & Canon. Може би ще добавя някой лев и ще взема 40D с по-хубав обектив. За сега не ми трябва някой 200мм и нагоре обектив.

http://photosynthesis.bg/?promocat=1&id=859 обектива ще пасва ли добре на това тяло или по-хубав да търся?
Иначе като цифрички /17-85/ ме задоволява този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло / обектив
Автор: pmartinov   
Дата:   31-08-08 15:32

Иначе като цифрички /17-85/ ме задоволява този обектив.


Ako има витрина на позора 17-85 ще бъде сред най-трагичните примери


По цифричките избират само мутрите .


Погледни тестове и тогава избирай .


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло / обектив
Автор: landstar   
Дата:   31-08-08 17:22

с 40Д - един 24-105 и си пълен щастливец, гаранция! скоро оборудвахме така един приятел - невероятно добра комбинация в способни ръце!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло / обектив
Автор: irusev   
Дата:   31-08-08 19:19

pd, за първи път да ми хареса твой пост[smilie24] Добре формулиран и не робува на марки[smilie24]Само така, бъди безпристрастен[smilie5]
а за предложението на landstar -[smilie24] Много добра комбинация като качество-цена според мен[smilie24]



Публикацията е редактирана (31-08-08 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло / обектив
Автор: xsakex   
Дата:   01-09-08 07:26

Да предложението сигурно е много добро, но на мен бюджета ми е приблизтелно 2000лв (+- 100-200), а тук само обектива е толкова. сигурно ще взимам по-евтиното тяло EOS 450D

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло / обектив
Автор: irusev   
Дата:   01-09-08 09:35

Аз бих взел от базара тук едно ново тяло 40Д за около 1300лв и един Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM за 650 лв. Ще ти останат парички за чанта и филтри. Ranopile в момента продава такъв обектив. Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло / обектив
Автор: promis   
Дата:   01-09-08 12:10

EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM не го препоръчвам. В момента точно с 40D го ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на тяло / обектив
Автор: danny_falin   
Дата:   01-09-08 12:21

2000лв печелившата комбинация е
18-55 IS - не е кой знае колко качествен но поне острота докарва, нищо друго, за тези пари супер, следващата стъпка в широкото за канон е много пари за бюджета ти.

70-200 4л, за да имаш качествено стъкло и да правиш хубави снимки такива каквито няма да правиш с 40д и гадни обективи

400д/1000д ще е тялото


ако не искаш л-ското теле можеш да вземеш тамрон 17-50 2.8, много по-добър обектив от китака
но няма да ти останат пари за 70-200 ами ще трябва да добавиш 50 1.4/1.8 само


обобщено
18-55 ис
70-200
400д

поздрави

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »