Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: kosio2002   
Дата:   26-08-08 19:58

Здравейте!

От доста време (около 115 години) съществува читалището в с. Козловец, Свищовско. Напоследък няма почти никаква дейност в него освен една самодейна група за народни песни и разбира се читалищна библиотека. Селото е сравнително малко, но все още има деца и млади хора. Идеята ми е да се направи нещо като едновремешните кръжоци по фотография. Аз през ученическите си години съм участвал в такъв кръжок :) това беше времето през което се запалих истински да се занимавам със заснемане на почти всичко. Не... не съм специалист или професионалист, обикновен любител съм, но имам желание и се занимавам (като хоби ми е), а и няма кой друг да се съгласи да се занимава с хлапета без да получава заплащане.
Та, ако може да ми дадете съвети какво може да се направи и какво е необходимо за да се създаде такъв клуб (кръжок). В него ще се занимават основно хлапета до 8-ми клас.
Разбира се като техника за начало ще се използва, каквото е налично за момента... основно някоя "съпунерка", GSM'и с възможност за снимане, евтините лентови фотоапарати... няма бюджет за закупуване на професионална техника, но съм виждал в нета... например "ръководство" как да се направи осветление с подръчни материали например :).
Приемам всякакви съвети и насоки.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: IDA   
Дата:   26-08-08 20:19

Поздравления за инициативата!

Подбери само мотивирани и талантливи деца (не повече от 5), които проявяват интерес и желаят да се занимават. Иначе ще те направят луд и начинанието ще се обезсмисли.

За всичко останало, каквото се сетиш според възможностите. Ако успееш да го направиш така, че да им стане интересно, успехът е гарантиран!

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: IDA   
Дата:   26-08-08 20:27

В тази тема:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=885983&t=885983&phorum_uriauth=


има препратки към цяло Елдорадо от полезна литература, от която можеш да получиш много идеи за различните занимания. Има и на руски език. Препоръчвам ти да си дръпнеш тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: kosio2002   
Дата:   26-08-08 20:28

Благодаря!
Идеята наистина е да са 5-7 хлапета и наистина се надявам, че ще им е интересно.
Следя и другите теми във форума, много полезни неща научавам.

Благодаря отново!



Публикацията е редактирана (26-08-08 20:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: dent   
Дата:   26-08-08 21:13

Вземи всички дето желаят! Ще се поизмъчиш първите 2-3 месеца, но след това ще имаш твоите 6-7 хлапета и то най-нахъсъните и запалени! Обикновено първоначалните впечатления се разминават доста от крайния резултат! [smilie24] Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   26-08-08 21:15

Чудесна идея, човече!!! Наистина е нужно в днешно време съвременни будители. Навремето всичко тръгваше от кръжоците. Не всички станаха фотографи, но това беше мястото, което запали искрата на много от нас! Поздравявам те горещо за идеята!!! Дерзай и успех! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-08-08 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: kosio2002   
Дата:   26-08-08 22:09

dent написа:

> Вземи всички дето желаят! Ще се поизмъчиш първите 2-3 месеца,
> но след това ще имаш твоите 6-7 хлапета и то най-нахъсъните и
> запалени! Обикновено първоначалните впечатления се разминават
> доста от крайния резултат! [smilie24] Успех!


Това наистина е много добра идея. Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: jekopj   
Дата:   26-08-08 22:38

Направи както те съветва дент.
Ако можете да си платите поне пощенските разходи,все ще изровя нещо за вас.Пиши от какво имате нужда...надявам се че и други ще помогнат.Успех с начинанието.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: bordon   
Дата:   26-08-08 22:41

БРАВО ЗА ХУБАВАТА ИДЕЯ И ЗА ПОСТАВЕНАТА ЦЕЛ ! [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Едно време и аз се бях записал във кръжок по "ФОТОДЕЛО". От тогава имам много добри спомени и полезни знания за фотографията като изкуство.[smile]
Тук, от архива на Форума може да намериш доста полезни теми и идеи на принципа "Направи си сам".[smilie3]
ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХИ В РЕАЛИЗИРАНЕТО НА ИДЕЯТА [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: esc   
Дата:   26-08-08 23:33

[smilie24]
Ще ви дам някоя лентова камера[smilie24]

Даже две-три! Ще следя темата[smilie24]

[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: ImPetarsario   
Дата:   27-08-08 00:05

След като направиш всичко, когато селектираш хлапетата, организирай един фотопленер в селото, така доста хора с най-различни апарати ше дойдат и ще предоставят на децата възможноста да се докоснат до техника, а и може и безценни съвети от участниците в пленера да чуят. МОже да се измисли и нещо като фотоконкурс с дарителска цел и после снимките да се оставят да ги показваш в кръжока. А може и доста стара техника да се изрови от нас и да донесем кой каквото може. Ба си и аз бих се записал на такъв кръжок. Пожелавам ти успех в прекрасното начинание !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: ivan.draganov   
Дата:   27-08-08 00:10

И аз имам какво да ви подаря ,но нека се осъществи начинанието и деца да има !!! Че те сега с тия компютри и интернет ,много бързо навлязоха в цифровия свят ! А и сегашната фотография си е част от него ! Аз мисля ,че трудничко ще ги накараш да проявяват филми и копират снимки !! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: seymour_sz   
Дата:   27-08-08 00:28

Страхотна идея! Ако живеех наблизо, щях да се запиша в кръжока - нищо, че не съм дете :-) Наистина ако имаш нужда от помощ, никой от форума не би ти отказал такава! Успех в начинанието и дано примера ти е заразен! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: azzy_ilia   
Дата:   27-08-08 00:46

kosio2002 аз съм от Свищов,имам фирма която се занимава с Цифрова фотография предпечат и реклама.Виж профила ми там е мейла и мобилния.Намери начин да се свържеш с мене.Преди години водих такива кръжоци по фотография в близкото до Козловец село Батак .Имам опит в работата с деца така че нека се чуем,да се видим и поговорим .......а после и ще [shtrak] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: cameraman   
Дата:   27-08-08 00:48

Аз ще те запозная с Айнщайн.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: kosio2002   
Дата:   27-08-08 00:58

Благодаря на всички за добрите думи, пожеланията и за искреното желание да помогнете!
Да си призная не очаквах чак такава помощ и подкрепа.
След 2 дни, ще имам среща с читалищното настоятелство, за обсъждане на възможностите. Вярвам, че нещата ще потръгнат.
Ще ви държа в течение, а и ще предоставя повече информация и снимки от развитието на това начинание.

Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: Reptile   
Дата:   27-08-08 02:26

Приблизителни студийни условия могат да се създадат с не чак толкова много пари...можете да започнете с халогенни лампи...и да ползвате разни платове за разсейватели примерно...не разбирам много но...може да се направи...Примерно две халогенни лампи - едната основна (рисуваща светлина),а другата за просветляване на сенките...стативи и техника има изгодна у базара...ако ще правиш такъв тип мероприятие...купи поне един огледално рефлексен апарат...цифрови в момента на старо колкото щеш...на цената на няква сапунерка си земаш истински апарат...дори един нов олимпус в момента Е-410 е 800лв с 2 обектива...Просто според мен е задължително за каквато и да е образователна фотографска дейност...да се земе DSLR...Иначе учебни матеряли в нета...дори на български...има...ето примерно нашия приятел Маркишки (дано да оздравее напълно скоро) е направил супер як учебник за всички и то напълно безплатно тук Интернет книги за композиция...многооо...желание да има човек да чете :) Един компютър ще ви трябва там...и един телевизор да могат да гледат всички лапета снимките на него (чрез TV-OUT от компютъра) .... поне аз така си представям долу горе един фото клуб.Трябва да се стимулират да снимат лапетата...да им се организират пленери насам натам...да се правят изложби от време на време в това читалище...Всичко което казах е съвсем постижимо...и ако го направите както сте го замислили...ще станете пример за всички!Няма невъзможни неща! [smilie24] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: esc   
Дата:   27-08-08 02:45

Виж в тая тема има за подаряване

1.EXAKTA Varex IIb с калъф и обектив Carl Zeiss Jena - Tessar 2.8/50

от fotolaik

2.Cтудийни светкавици "Елгава",резервно зарядно за тях и още една руска светкавица...

от ilia_dm


Ще има и други неща със сигурност! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: next_time   
Дата:   27-08-08 03:33

И аз ще се разровя малко да видя какво мога да изровя.Мисля че имах някакъв сапунер цифров, но дали работи ..... ако е читав ще го пратя, а в близко време може би ще подменям и компютри, така че ако проработи идеята , може да изпратя и някоя стара, но използваема машина.

успех

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: esc   
Дата:   27-08-08 14:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: mitkohristov   
Дата:   27-08-08 14:27

Ако Ви трябва лаборатория за черно-бяло проявяване и копиране готов съм да Ви подаря такава почити нова. Единственото условие е да дойдете и да си я вземете от Плевен. Успех в начинанието.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: ivanov_id   
Дата:   27-08-08 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: kosio2002   
Дата:   03-09-08 16:54

ivanov_id написа:

> Идеята е прекрасна, но само на гол ентусиазъм и подръчни
> материали няма да стигне далече. Потърсете си лоби за
> кандидатстване по проекти на ЕС. Програмата за развитие на
> селските райони (ПРСР), например, финансира точно такива
> мероприятия. Поздрави и успех [shtrak]

Здравейте!

Има такава перспектива, а и читалището постоянно кандидатства по различни проекти, някой от които печели.

Благодаря за съветите!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: IDA   
Дата:   03-09-08 18:58

Един проект по EC е разбира се най-доброто, тъй като ще осигури финансиране за по-сериозно обурудване (минимум DSLR и няколко обектива, а защо не и осветление), без да се налага да се ловят с трици маймуни. Ако спечелите такъв проект, пишете пак тук. Може би ще се намерят можещи хора от форума, които да ви посетят и да изнесат нещо като семинар, на който ще се покажат много полезни неща наживо.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвети - Фото клуб (кръжок) в селско читалище
Автор: george5   
Дата:   03-09-08 19:14

Ето и темата в базара на която според мен мястото е тук...

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=55874&t=55874

Да се прати каквото има възможност и нужда и да се организира изпращането от София едновременно...[shtrak]
Браво на всички които се отзовават на призива да се помогне на хлапетата![smilie24]

Поздравления най вече за kosio2002 който прави такива прекрасни неща!!![smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »