Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Fuck Color
Автор: borisyankov   
Дата:   21-08-08 23:28

И шестте снимки на първа страница са черно-бели. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: navy   
Дата:   21-08-08 23:29

Г.П.

(голям праз)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: borisyankov   
Дата:   21-08-08 23:31

Половината са квадратни. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: danbi   
Дата:   21-08-08 23:32

едната има малко цвят

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: J0R0   
Дата:   21-08-08 23:38

Когато снимаме цветен портрет, показваме цвета на дрехите. Когато снимаме черно-бял портрет, показваме цвета на душата.

Анри Картие-Бресон






Точното възпроизвеждане на цветовете не означава цветна хармония. Няма го онова взаимоотношение, което съществува при художника и избраните от него цветове. Черно-бялата фотография, за мен е по-въздействаща смислово, по-емоционална, по дълбоко изразителна.

Ансел Адамс


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: anto   
Дата:   21-08-08 23:38

sorry, no zaglavieto ti e fuck[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: borisyankov   
Дата:   21-08-08 23:41

Когато снимаме цветно - снимаме света, когато снимаме черно-бяло снимаме за да изкараме Б.

Пешо Кретиен-Бръм-Бръм

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: boni   
Дата:   21-08-08 23:44

Ами личи си, че е от "Пешо Кретиен Бръм Бръм" . Типично изказване на "Пешо Кретиен"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   21-08-08 23:47

borisyankov, аватарът ти що е ч/б, бе?

изказването ти едва ли трябва да се коментира...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: wintermoon   
Дата:   21-08-08 23:50

"Цвета няма значение за хубавата фотография"
wintermoon:)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: borisyankov   
Дата:   21-08-08 23:53

> "Цвета няма значение за хубавата фотография"

Само бокето, [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: danbi   
Дата:   21-08-08 23:54

трябва да е фулфрейм

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: boni   
Дата:   22-08-08 00:00

Всъщност не са много хората, които умеят да правят цветна фотография. Не говоря за цветни снимки , а за цветна фотография.
Снимачите в цвят са много, но фотографите малко. Изисква се поне малко усет за цветна хармония и умение за работа с цветовете.
Наистина добрите цветни фотографии са по-малко от добрите ч/б.

И все пак - за последните 2 седмици 69 снимки са минали над 100т в рейтинг Б(условието за показване в дясно на 1-ва стр). От тях 33 за цветни:)
Ето:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_RATING_B_IMAGES




Публикацията е редактирана (22-08-08 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: next_time   
Дата:   22-08-08 00:37

Абе много глупости си пишем за забавление, но истината е че не трябва да се абсолютизират отделни компоненти на снимката.Какво е бокето .... голям праз какво е - то може да е част както от добра фотография така и от лоша.Плитък доф, дълбок доф, цветно, Ч/Б, голо ...... всичко това може както да помогне така и да навреди на една снимка.

Абе отплеснах се в тъпотии а единствено исках да цитирам Мусаши които е споделил:

"Да владееш едно оръжие до съвършенство е също толкова зле ,колкото и да не владееш останалите."

Някои хора толкова добре владеят например плиткия доф че не няма вариант да покажат дали владеят и друго нещо.За Ч/Б маи е подобна работата.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: ffwd   
Дата:   22-08-08 00:52

Ето един цветен портрет, който би изгубил душата си, ако беше правен монохромно:


http://www.imageshare.web.id/images/1giat17x1vxxtn9rgef.jpg



Ето и един, който не би имал и частица от въздействието си, ако беше сниман в цвят:


http://www.photodom.com/new_fotos/2008/07/06/861363.jpg




[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: danbi   
Дата:   22-08-08 00:57

ffwd [smilie24]

тъкмо си мислех, че черно бяла фотография може да снима само този, който умее да види света по този начин.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   22-08-08 01:00

[beer] .. в светлинни интервали, като в музиката - нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: danbi   
Дата:   22-08-08 01:04

ахам... хайде да спестя музиката, че ще ми лепнат някой стикер "спамер".

хаха.. пусто автономно мислене.
дали употребата на определени стимуланти/халюцогени няма да подпомогне 'нормалния' фотографиращ да сдобие това възприятие?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: ffwd   
Дата:   22-08-08 01:08

Не казвам.. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: next_time   
Дата:   22-08-08 01:48

Данби само с хероин не пробваи , другото има отказване[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: pacy4   
Дата:   22-08-08 08:16

borisyankov---"Когато снимаме цветно - снимаме света, когато снимаме черно-бяло снимаме за да изкараме Б."
Абсолютоно си прав, ако говорим за този форум. [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

"Когато снимаме цветен портрет, показваме цвета на дрехите. Когато снимаме черно-бял портрет, показваме цвета на душата."
Анри Картие-Бресон----- Да ме извинява, но този каза, че цветните портрети нямали душа [smilie18]
[smilie18] [smilie18]

"Цвета няма значение за хубавата фотография"
wintermoon:)---- С това вече съм съгласен.

"Какво е бокето .... голям праз какво е -" На всички мазачи с плитки ДОФ-ове и промити в черно - бяло мозъци ще кажа - Светлината също има ДОФ, само че първо- вие сега чувате за това и второ, не съм видял някой от вас да го използва.

Бони- "Снимачите в цвят са много, но фотографите малко. "- Мазачите в черно - бяло също не са малко на този сайт....
Добри неща на доста кадърни "снимачи" в цвят потъват бързо, не се забелязват. Има 10-тина повече от посредствени за мен автора, които почти винаги са цъфнали на първата страница с произведения от рода- домашен автопортрет срещу огледалото в черно бяло, сериозно оплескан с фотошоп навсякъде, без там където трябва.


Като заключение да кажа, че централна снимка на първа страница, почти винаги е ужасна. Не знам кой я избира.



Публикацията е редактирана (22-08-08 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: boni   
Дата:   22-08-08 09:34

Не ми е ясно само защо Борис Янков и Паци4 сте толкова самоуверени по този върпос и на каква база[smilie18]
Паци4 много ли си сигурен, че точно твоето мнение е меродавно и на какво основание[smilie10]
И на двамата ви препоръчвам да се пробвате в някой по-голям сайт, примерно фото.нет или фотосайт.ру и след като там станете топ автори с цветните си снимки, пък тука със същите снимки сте неоценени, елате да се жалвате как било в ТОЗИ сайт...[smilie18]
Аз показах - през първа стр. за последните 2 седмици са минали 33 цветни и 36 ч/б снимки. Почти по равно.
Хубавите цветни фотографии са също толкова добре оценени.



Публикацията е редактирана (22-08-08 09:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: next_time   
Дата:   22-08-08 09:48

Всеки оценява света според това колко е голям самия тои.Посредствените взимат само посредственост, а големите .... всичко според нуждите си.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: Fru   
Дата:   22-08-08 09:53

Да не забравяме, че всъщност не е "черно-бяло" а е "монохромно" Светът не е черно-бял, зашото между черното и бялото има и "сиво"
Към автора : Ако искаш черно=бяло си орежи кадъра на 2-бит колор .. да видиш кво е черно бяло [smilie18]

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuck Color
Автор: pacy4   
Дата:   22-08-08 10:09

boni, къде прочете да говоря за себе си? За мен е важно аз и моделът ми да харесаме това което снимаме ;)
Мазачите също не са прокопсали на фото.нет [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »