Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 въпрос за Д300 феновете
Автор: psychoiho   
Дата:   20-08-08 12:12

редовно някой като зададе въпрос за различните тела (често за 5д) изкача никонец който започва да обяснява че д300 вадело поне толкова добра картинка колкото 5д.
Това е като във форума на фолксваген някой да попита дали да си купи наточено Поло металик със фул екстри или семпъл Пасат комби и веднага да наскачат талибаните да му обясняват че Полото вози толкова хубаво колкото и Пасата, дори по-добре, а пък една кола ако няма подгряване на седалките, по добре да ходиш пеша.

Не че много ми пука за никон д300 и заблудените хора които харчат $2000 без да знаят какво искат, обаче хайде някой никонец да сподели какво вижда тук :

http://www.kenrockwell.com/tech/iso-comparisons/2007-11/index.htm#400

и тук

http://www.kenrockwell.com/nikon/d3/iso-1.htm

аз виждам че д300 изобщо не е от класата на 5д, дори не е близо (когато става дума за шум).
д300 издиша много сериозно още на 400 исо, съответно ако снимаш на отворена бленда снимката ти отива директно по дяволите.
за картинката и цветовете - няма да коментирам, защото имам опит от първа ръка само с единия апарат. Канона ми харесва, Никона със сигурност също е добър, но ако ще избирам, ще сравнявам 5д със д700! Може и да имат едно поколение разлика в матриците, за мен 5д вече задоволява повечето ми нужди, допълнителните $800 мога да похарча за обективи и светкавици.

Вие сте си направили вашия избор, аз моя, нека се уважаваме и без простотии.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-08-08 12:23

psychoiho когато човек чете някаква информация в Интернет е редно да влага малко здрав разум. Малко грамотност помага също.

Първо да уточним, че не съм фен никому. (но не е като да нямам фенове)

И макар Кен Рокуел да ми е любим автор и да съм съгласен с повечето му твърдения (извън числата), той има един голям проблем --- който трябва да признаем че не е само негов. Не признава нищо друго, освен JPEG. Поради това, всичките му сравнения на тема "рязкост" (на тялото) са поначало безсмислени. В този форум имаше наскоро теми, които обсъждаха това.

Известно е, че Канон 5Д има повече шансове за "детайл" поради значително по-слабия антиалиас филтър. Това е за сметка на други качества на изображението. Няма безплатен обяд.

Както се сещаш, никой не сравнява Канон 5Д с Никон Д700, защото просто няма място за сравнение. Д700 е по-добро тяло, откъдето и да го погледнеш.

А това

"д300 издиша много сериозно още на 400 исо, съответно ако снимаш на отворена бленда снимката ти отива директно по дяволите."

някак си не се връзва с това

"Вие сте си направили вашия избор, аз моя, нека се уважаваме и без простотии."

Но ти си знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: navy   
Дата:   20-08-08 12:25

Психойчо, утре Кен ще ти каже да си предложиш жената на съседа... мисля си, че ще го послушаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: pmartinov   
Дата:   20-08-08 12:28

[smilie5]

Как събра толкова бисери в един тема [smilie11]

[smilie18]

за картинката и цветовете - няма да коментирам, защото имам опит от първа ръка само с единия апарат. Канона ми харесва, Никона със сигурност също е добър, но ако ще избирам, ще сравнявам 5д със д700! Може и да имат едно поколение разлика в матриците, за мен 5д вече задоволява повечето ми нужди, допълнителните $800 мога да похарча за обективи и светкавици.



Ти с канонска светкавица снимал ли си ? [smilie18]

Как ти мина през акъла да сравняваш 5Д с Д700 ?[smilie5]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   20-08-08 12:28

данби що така ве, никон още ли нямат читав джипег [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: navy   
Дата:   20-08-08 12:30

Дау, имат бе... Д80 видимо е много по добър от 40Д мерено в джипег [smilie7]
И това не е някой тест от нет-а, лично на няколко пъти съм го тествал [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: canonio   
Дата:   20-08-08 12:31

Аз предлагам, да спрем да говорим за д300 вече. Със д3 и д700 никон се спуснаха по улея на канон и истинската конкуренция е там.
След година, никой няма да помни, че има д300....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: pmartinov   
Дата:   20-08-08 12:34

canonio[smilie5]

Много по-реално звучи :

След година никой няма да помни че е имало 5Д [smilie18]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-08-08 12:34

canonio в грешка си, истинската конкуренция е Сони. и Канон и Никон ще трябва да се справят някак с тях.

dau, ползвам RAW с D300 само щото ме мързи да сменям цветния баланс... изобщо, аз си го ползвам като сапунера де, щото не мога и да снимам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: canonio   
Дата:   20-08-08 12:36

5д ще остане в историята, като първия любителски фулфрейм. Пък за д300 хората ще се сещат само като видят нейви[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: pmartinov   
Дата:   20-08-08 12:38

[smilie5]

Профитата взимат Д300 за второ тяло и снимат с него на олимпиадата [smilie24]


С 5Д няма как да стане просто [smilie18]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: psychoiho   
Дата:   20-08-08 12:40

Данби, фотографски грамотен съм, бъди сигурен. В случай че си пропуснал - говоря за картината, не тялото. Снимката на д300 е омазана, факт. Не виждам с какво нагрубявам д300 собствениците...То още на исо 100 има видима разлика.

Неви, аз слушам себе си, просто сравнението на кен ми е под ръка. Ти ако имаш друго сравнение - покажи, интересно ми е, и ако съм сбъркал ще се поправя.

А ако Кен снима само на jpeg и това сравнение е на jpeg, какво? По подразбиране Никон-а не шарпва ли?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: darksorrow   
Дата:   20-08-08 12:40

canonio, що се занимаваш?

5д е на 4 годинки вече и все още им бърка в... душата с картинката, д300 след 4 годинки ще е апокрифен спомен.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: canonio   
Дата:   20-08-08 12:41

Да,
ама те са профита, пък 5д е любителска камера[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: darksorrow   
Дата:   20-08-08 12:44

всъщност, тази тема припокрива развитието на една друга от последните два дни и самият жарък плам на оплюването на 5д според мен му е жесток комплимент.

щото, момци, от колкото и кладенци да носите вОда, камера на 4 години ви порва хай-тек кропарката като картинка и това е факт. горчивичък, като за 100+, нали [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-08 12:45

петък е













а не било [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: psychoiho   
Дата:   20-08-08 12:45

талибаните нападнаха :)

"5д ще остане в историята, като първия любителски фулфрейм. Пък за д300 хората ще се сещат само като видят нейви[smilie18] "

як бъзик!

Другари, хайде да се върнем на темата за картината. Не ме интересува с какво снимат олимпиадата професионалистите, интересува ме най-важното във фотографията - картината.

някой ще извади ли някакво друго сравнение или ще си говорим общи приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: pmartinov   
Дата:   20-08-08 12:47

Порва го да [smilie24] [smilie5]

автофокуса

меренето

цветния баланс

броя на кадри в секунда

ергономия

[smilie18]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: mondragon   
Дата:   20-08-08 12:47

Психоихо, в много голяма заблуда си!!!
Кен Рокуел е пълен идиот, който си мисли, че някой му вярва на глупостите и на безумните тестове, които прави. От личен опит мога да ти кажа, че Д300 е ама адски добър с исото!!!!
Нека не забравяме, че за това дали избива зърно върху кадъра и дали е на петна, зависи изцяло от правилната експонация!!!Уверявам те, че при правилна експонация на 1600 аса Д300 ще направи много по-добра картинка от Д5 при неправилна експонация на 800 аса!А да се изказваш за Д300 така при положение, 4е не си снимал с него, а само си чел глупостите на някакъв смърдел, който е снимал маймунка на изтърбушената си спалня, осветена от 20 ватова крушка, е несериозно...
В крайна сметка ако искаш правим уговорка взимаш 5Д с 50мм/1.8 аз взимам Д300 с 50мм/1.8 и ги "сбързваме"(както вика един приятел), а????

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: danny_falin   
Дата:   20-08-08 12:47

еййй аман беее
малоумно племе противно[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-08-08 12:48

Не ставаше въпрос за фотографска грамотност, ама това е друга тема.

Как реши, че снимката на D300 е омазана, след като не си снимал с такъв? [smilie10]
Впрочем, D300 има минимално ISO 200. Снимките на ISO100 се полуават с корекция и са малко по-зле.

Та.. като говориш за КАРТИНАТА. Случайно да си споменал как гледащия ще гледа тази картина? На каква медия, в какъв размер, от какво растояние?

После... колко време ще обработва кадъра от фотоапарата преди да получи крайния резултат и т.н.

Все пак, по-горе дружките ти Канонци не пропуснаха да споменат че 5Д е любителски фотоапарат.
Аз впрочем твърдя, че и Д300 е любителски [smilie5] Най-доброто на пазара. Все още! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: psychoiho   
Дата:   20-08-08 12:49

понеже никонци са силни само в риториката дотук, реших да погледна за сравнение и в dpreview.

Обаче - ядец - онзи кретен сравнява д300 със 40д [smilie11] . Някой му е платил (за нещо)...а?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-08 12:49

я си сипете по една ледена бира в таз жега бе

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: pmartinov   
Дата:   20-08-08 12:52

psychoiho ето mondragon ти дава шанс да сцепиш Д300 на живо [smilie5]



Хайде пробвай се ,обещаваме малко да ти се смеем [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за Д300 феновете
Автор: navy   
Дата:   20-08-08 12:52

Психойчоооо, психойчооооо...
Чакам те с едно 5Д-е на Старзагорскъта гара [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »