Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: Skrita_Limonka_   
Дата:   15-08-08 10:59

Здравейте, този път пускам темата отново, понеже в другата явно не се изразих май както трябва. :) Искам да си купя фотоапарат, и мисля, че тук има наистина професионалисти и много добри фотографи или дори просто любители с голям опит, който биха ме насочили към подходящ фотоапарат за мен.[smilie18]

Търся нещо любителско. За мен важно е самият фотоапарт да изкарва балансирани снимки , във всякакъв смисъл - цвят, шум, констраст, изостряне и замъгляване, т.е. искам от любителски фотоапарат да изкарва снимки с високо качество. Все още не мисля, че имам знанията и опита, за да мога да настройвам сама и да преценявам тук така, там еди как си. Затова търся Auto :). [shtrak]

От миналата тема получих две много добри предложения. Fujifilm Finepix F100fd и Nikon Coolpix P5100 ... и тук вмествам първоначалният, който бях харесала Sony Cyber-shot DSC-T70.[smilie18]

Та, така идеята ми е, ако някой се сеща за по-добро от тези трите по-горе, ще съм благодарна да изкаже мнение, и ако може да приложи снимки ... или да изкаже мнение, ако е имал опит с някои от тези фотоапарати.[smilie24]

Но все пак искам малко експертни мнения ... Ще ми трябва предимно за любителски снимки и снимки на хотели и градове ... с това ми е свързана работата. Мислех си за полупрофесионален ... но искам нещо лесно преносимо и малко, и компактно, "сапунерка" или ако ще и да прилича на тухла четворка. [smilie25]

P.S. "но искам нещо лесно преносимо и малко, и компактно, "сапунерка" или ако ще и да прилича на тухла четворка. " - това го казвам, по-повод мнения и предложения от миналата тема заради думата ВИП... за камъчетата сваровски ... и за лъскавите фотоапатачета ... искам да снимам, не да се виждам от 50 м като светофар ... [smilie25][shtrak] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: nsirakov   
Дата:   15-08-08 10:59

купувай

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: Skrita_Limonka_   
Дата:   15-08-08 11:01

Тая червенат усмивка съм я сложила без да искам [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: nsirakov   
Дата:   15-08-08 11:02

казах ти - купувай смело, няма да сбъркаш

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: Skrita_Limonka_   
Дата:   15-08-08 11:08

И трите ми харесват, просто искам снимката да е достатъсно добра, целта ми е като я обработвам след това, да слагам рамка, лого и минимални корекции, а не да си играя да й оправям контраста, изострянето, цветовете, замъгляването, ... това ме бави, а за работата ми се изисква бързина.[shtrak]



Публикацията е редактирана (15-08-08 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: nsirakov   
Дата:   15-08-08 11:17

и 3те са добри - купувай смело

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: matasel   
Дата:   15-08-08 11:24

Ама той, сфетофарът де, ако се вижда само от 50 метра е лошо, много лошо[smilie2] . Трябва да се вижда поне от 500 м и то в мъгла.
Новият модел апарати на Матасел ще има като опция въртяща се лампа: синя, червена или жълта - по избор на клиента. Ще има и по-луксозна версия, при която вътрящата се лампа ще може да си сменя цвета (за заблуда на противника - престави си преследваш полицейстка кола със синя лампа, тя завива зад ъгъла и когато и ти завиеш вече виждаш улична прахусмокачка с жълта лампа) Същото и с фотоапарата:
1.Пускаш синята лампа.
2.МорскияТ идва с НиконЯ и АФ (афтофокусът) на НиконЯ следи обекта по цвят.
3. Но преди МорскияТ да натисне спусъкА ти сменяш цвета на лампата и дори И АФ на НиконЯ се обърква тотал(итар)но. Т.е. ти му се изплъзваш. Много е хитро и всеки момент чакам да излезе патентЪТ. Това е нещо подобно на онези животинки, които са много ярко оцветени, но никой не иска да ги яде, защото или са отровни (като мен) или са толкова горчиви, че да ти потекат сълзи и то много.[beer]

П.С. Ще предложа на админите и те няма да го приемат да направят награда за най-бързо променящ се форумец/ка. Ти си като "барбароните" ли бяха - блондинка (по-точно някои от по-задните и части, брюнетка, а сега и кола (а сигурно съм изпуснал някои от метаморфозите ти).

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: Skrita_Limonka_   
Дата:   15-08-08 11:56

Браво за въображението, Matasel! Аз мисля, че ти печелиш отвсякъде, приз за "интересно, на моменти странно чувство за хумор, с нотки на баналност"![smilie25] Но ми харесва, продължавай в същия дух![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   15-08-08 12:27

такива малки компактни апаратчета които да дават такъв резултат аз не знам...
все пак бих заложил на някой от иксусите от серията...

но апарат който на ауто да идеален във всякакви ситуации няма...

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: Skrita_Limonka_   
Дата:   15-08-08 12:59

Dau, Мерси и на теб, то е ясно, че е сигурно невъзможно все още Auto да е идеален, но те мечтите нямат граници [smilie25]. И любителските не могат да се сравняват с професионалните ... но старанието е да намеря максимално добър любителски фотоапарат. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: nsirakov   
Дата:   15-08-08 13:18

казах ти няколко пъти кое да си купиш ти продължаваш с дивотиите - явно не търсиш съвет а аудитория

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: Skrita_Limonka_   
Дата:   15-08-08 14:12

nsirakov, по-спокойно, мерси и за твоето мнение, но за да съм доволна трябва да реша. Аз няма да си купя и 3те, а един от тях. Ти не си посочил конкретен, говориш и за 3те. Имам време да реша кой точно ще е, а през това време остави другите да си пускат мнения и аз да им отговарям. Може да има още предложения. [smilie25] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: caro-anton   
Дата:   15-08-08 14:25

Канон Г9

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: zaiko   
Дата:   15-08-08 14:29




Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: wall   
Дата:   15-08-08 14:49

Добре де. Не е ли сега момента за тези пари направо да си купиш Е-410 с двата китови обектива и да допопрочетеш малко по фотографските книги? Ясно е, че имаш изисквания към снимките и такъв апарат няма как да не ти върши работа. Е сега на 799 е на цена на сапунерка. С 2та обектива имаш фокусно разсттояние 28-300 и можеш да правиш доста неща.

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: IDA   
Дата:   15-08-08 14:50

Уважаема Лимонке,

Не знам, дали го осъзнаваш, но това, което пишеш тук и в другата ти тема е меко казано КРАЙНО НЕСЕРИОЗНО и освен че губиш времето на хората, да търсят отговор на безсмислените ти въпроси, губиш и своето. В профила ти има 3 снимки, от които става съвсем недвусмислено ясно, че ФОТОАПАРАТЪТ ТИ Е ПОСЛЕДНИЯТ ПРОБЛЕМ!!! Дори и да ти дадат в ръцете фототехника за 20 000 долара, все същата боза ще правиш!!! Най-настоятелно ти препоръчвам да отложиш покупката на фотоапарата с няколко месеца и да направиш няколко много простички неща:

1. Да прочетеш внимателно поне една книжка по фотография (и тук във форума, на първа страница има препратка към такава, която е безплатна и доста добра за начинаещи);

2. Да започнеш да разглеждаш внимателно снимките, които се пускат в този форум, особено тези от рейтингите за отделните категории, да се опиташ да осмислиш това, което виждаш на тях и да ги сравниш с твоите, като се опиташ да откриеш десетте разлики;

3. Да поснимаш малко с това, което имаш, дори и да е само мобилен телефон, след което отново да се върнеш към точка 2.

След като направиш тези неща и започнеш да пускаш по-стойностни снимки в този форум, ще можеш и сама да си отговориш на поставените от теб въпроси и най-вече на въпроса, какъв апарат ми трябва за това, което обичам да снимам. Тогава вече ще си наясно и в какво те ограничава апаратът, с който снимаш в момента и изборът ще е много по-лесен и най-вече удачен за самата теб.

Ако не ме послушаш, каквото и да си купиш, само ще си хвърлиш парите на вятъра, а лъскавата дрънкулка ще ти отива като на свинче звънче!

Пожелавам ти по-често да използваш сивото си вещество по предназначение или с други думи - малко повече здрав разум! Тогава ще можеш да се наслаждаваш и на доста по-сериозно отношение към себе си от страна на другите участници в този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: jivkojj   
Дата:   15-08-08 14:52

"Търся нещо любителско. За мен важно е самият фотоапарт да изкарва балансирани снимки , във всякакъв смисъл - цвят, шум, констраст, изостряне и замъгляване, т.е. искам от любителски фотоапарат да изкарва снимки с високо качество."

Няма такъв филм - или компромис с качеството, но пък дребни размери и малко $$$ или компромис с цената и размера но пък <балансирани снимки , във всякакъв смисъл - цвят, шум, констраст, изостряне и замъгляване>

В тоя ред на мисли - вземай от гореописаните което ти пасва най-добре на новото палто/рокля, все ще си доволна [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: mujimasa   
Дата:   15-08-08 14:57

...здрасти!
Моето скромно мнение е,че ако ще снимаш "хотели и градове",то първо би трябвало да се ориентраш към "по-широк" обектив,за да може от близко разстояние да хванеш по-голяма част.Обикновено се изписва като информация в характеристиките.Например Фуджи Ф100фд има обектив 28-140 мм,а Никон Р5100 35-123мм,от което следва,че ако застанеш на едно място и снимаш с 2та апарата една сграда,то ако с Никона в кадъра ти влиза само сградата,с Фуджито ще хванеш и части от съседните.Това е най-грубо казано по по-простичък начин.Мисля,че това би ти било важно и затова го споменавам.Може да погледнеш и някои модели на Панасоник,но те предупреждавам,че при тях над 200 ИСО нищо хубаво не очаквай.За сметка на това имат сравнително по-светлосилна оптика и много добро и интуитивно меню,което според мен също е много голям "+"...


Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: IDA   
Дата:   15-08-08 15:06

Тази ти снимка:

https://photo-forum.net/i/926587


ако я направиш и с най-скъпия професионален апарат, който съществува на този свят, ще изглежда по същия начин. Това ти го гарантирам. Ако не вярваш, попитай някой от професионалистите тук.


Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: Skrita_Limonka_   
Дата:   15-08-08 15:19

1.Тук се наблюдава доста високо самочувствие ... !

2.Аз искам препоръка, а не да ми се обяснява какви са ми били снимките.

3.ПОВТАРЯМ! Търся максимално добър любителски фотоапарат.

4.Ако исках нещо модерно и лъскаво, за да ми отива на роклята, въобще нямаше да се занимавам да търся мнението ВИ!

5.И така до тук какъв е изводът... Благодаря единствено на двама човека тук във форума (pifakiz, ivanov_id), за това, че вместо да се изтъкват, колко знаят и колко могат, ми помогнаха с избор, и МИ ПОЗВОЛИХА "ДА ИМ ГУБЯ ВРЕМЕТО".

IDA, критикувай колкото искаш? Във всеки форум се срещат такива хора, като теб! Запази това високо самочуствие, и поучителния тон, и когато видиш тема на начинаещ, вземи пример от pifakiz, ivanov_id, mujimasa, dau, caro-anton и другите, които са споделили опит и знания, и ти също използвай малко сивото вещество и се запитай, защо те просто отговориха на "НЕСЕРИОЗНИЯТ МИ ВЪПРОС", а не се заядоха като теб(не, че ти си единствен). От критиката мога да науча много, но ти не ми казваш нищо НОВО, нищо полезно! Като не ти се занимава да си губиш времето, недей да пишеш. Толкова ли е сложно?



Публикацията е редактирана (15-08-08 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: matasel   
Дата:   15-08-08 15:26

Тук стана страшно и Лимончето се покри. Трябва и другите да залягаме, че голямата чистка започва. Лимонче, я купувай оня апарат "Матасел" със синята лампа и сирената да респектира малко народа, че на мен като на страничен читател ми настръхва косата, а ако съм на твое място сигурно щях да потъна в земята от срам лиии..., от срах лииии .... не знам точно, ама[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: IDA   
Дата:   15-08-08 15:29

Ами аз в своята наивност, наистина си помислих, че с препоръките, които ти написах, ще съм ти много по-полезен от всичко, което се изписа в двете ти теми. Имено това са моят "опит и знания", тъй като и аз самият съм любител. Но, от реакцията ти съвсем недвусмислено личи, че наистина си загубих времето с теб!

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: Skrita_Limonka_   
Дата:   15-08-08 15:37

IDA, прочети пак какво съм написала! Като ще ме критикуваш, напиши нещо полезно или НОВО. Ясно, не ми харесваш снимката, хубаво!
Нито знам, колко знаеш и можеш, просто се дръж нормално. Нужна ми е препоръка, а не да си чешам езика и да флуудваме темата с глупости. Толкова много ли искам?

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: nsirakov   
Дата:   15-08-08 15:59

ти не знаеш какво искаш ( или както каза елриша много добре знаеш, но си регнал/а друг ник за простотиите)...

който и апарат да вземеш ве тази от изброените от теб качеството на изображението е ЕДНАКВО... разликата идва от дизайна.. а там сам/а трябва да си го избереш....

БАСТА по темата

Отговори на това съобщение
 Re: !НОВО! Ориентирайте ме 2!
Автор: zaiko   
Дата:   15-08-08 16:09

Не се обиждай, ама ти наистина не знаеш какво искаш.

"3.ПОВТАРЯМ! Търся максимално добър любителски фотоапарат. "

Какво означава това? Колко пари? Колко голям? Колко зум? Какво означава любителски? А максимално?

Когато търсиш такъв апарат, на всички е много трудно да ти помогнат, защото и те не знаят какво искаш.

А за да мога да участвам и аз в томболата с позналите, ще дам и моето предположение за този апарат:

Panasonic LX-3


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »