Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Инициатива !!!
Автор: bauer   
Дата:   09-08-08 11:05

Здравейте всички,
от вчера ми се върти една идея в главата и се чудя колко от вас ще е споделят с мен :-).
Преди няколко дена се завърнах от морските плажове и естествено като много други не съм много очарован от унищожаването на природата. Има хора които никога не са се разхождали из балкана или по пустите плажове да осетят прилива на енергия който дава най-големия художник и творец във вселената :-). И ми се преиска да изкарам на хартия много мои снимки от природата и да ги разлепя навсякъде където е позволено, обаче сам ще ми е трудно. Ако има мераклии нека да си нарочим един ден и в този ден да разлепим колкото ни позволява желанието и бюджета :-).
Като се спря на спирката и виждам само реклами и никролози. Преискало ми се е като се спря на спирката да видя една гледка от балкана и да се усмихна за цял ден напред :-).
Иска ми се да се получи нещо като една анонимна изложба в която да има само природа без присъствието на човека, или най-много той да е фон някъде в кадъра. И галерията на тази изложба да е цяла България :-).
Понеже има много хубави инициативи за подобни неща, можем да изчакаме изложбите които текат в момента и след това да го направим. Може дори да го направим седмица преди първия учебен ден, да можем да зарадваме децата и да започнат годината с усмивка :-).

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: azzy_ilia   
Дата:   09-08-08 11:14

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: navy   
Дата:   09-08-08 11:22

Да да, ама не [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: jekopj   
Дата:   09-08-08 12:34

Чудесна идея.Това може и всеки да го прави самостоятелно,ако има желание.Варианти много...[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: apollo   
Дата:   09-08-08 12:53

Все попадам на изоставени пионерски лагери от оно време [smilie8]

Хората са знаели къде да ги построят на наистина хубави места [smilie8]

Да взема аз тях да ги снимам да се види колко е гнило отношението ни към всичко [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: danbi   
Дата:   09-08-08 13:57

apollo, на мен често ми е хрумвала същата мисъл. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: navy   
Дата:   09-08-08 14:01

Тази инициатива няма да види бял свят [smilie7]

Преди 5 години имах едни, която не само според мен - много добра ИДЕЯ, а и реализацията не ми беше никак сложна, а именно:

Още преди да бъде грозно застроено северното черноморие, да наема яхта и с група фотографи, 10-15 човека - да изминем целия бряг от Варна до Дуранкулак и да го заснемем.
След това щяхме да сглобим цялата панорама във формата на един трансперант с размери 50см на 30-на метра и да го разпънем някъде на централно място във Варна, Балчик, Каварна и т.н.



За да могат хората да видят какво ще загубят...

Сега е вече прекалено късно за това [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: irusev   
Дата:   09-08-08 18:05

Тъжно, много тъжно е да гледаш как от оазиса, който имаме правят пустиня, а някъде от пустинята хората правят оазис. Дадено ни е на готово, а "ние" го рушим. За съжаление в тази държава все още сме безсилни да се справим с това. Малко сме тия дето ценим прирпдата и се опитваме да я запазим девствена и красива[smilie2]. Дето се вика "една птичка птолет не прави"

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: Stoychev   
Дата:   09-08-08 22:15

Тук има много здравомислещи хора, способни да правят чудеса. Защо да не стане? Само спонсори трябва да се намерят.
navy, идеята въобще не е била лоша, съжалявам че вече реализацията й е невъзможна. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: irusev   
Дата:   09-08-08 22:38

Stoychev, хубаво е да си оптимист, приятелю, но за да направиш нещо хубаво трябва да се пребориш с много институции, които вместо да помагат ти слагат прът в колелата. Някой хора са наясно, че бързи пари се печелят със изсичане на горите и застрояване на хотелски комплекси, и се възползват от това сега, докато има продажници и корупция, горе, там където някой има властта да разрешава да се случи това. От кого зависеше дали царя ще си вземе уж полагащата му се българска земя [smilie11] де да бяха 1-2 декъра да не ме е яд, ама... Няма оправия таз държава с тия управници и законодатели, иначе инициативата е прекрасна, хубаво е, че има позитивно настоени хора и се опитват да променят нещата към хубаво, подкрепям идеята[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: Stoychev   
Дата:   09-08-08 23:26

С институции наистина не можем да се преборим, но с пропагандиране на красотата на природата и евентуално показване на окепазени от човека места, бихме могли поне да засилим вниманието и интереса на хората към запазването на природата и околната среда.

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: irusev   
Дата:   10-08-08 00:13

Разбира се, съгласен съм, но на имащите власт и взимащи решения не им пука за нашата природа и опазването и, щото те като си почиват се радват на природата островните държави май... дреме им за нас. Ценителите красивото и доброто стават все по малко, за съжаление[smilie2] а като гледам израстващото поколение какви ценности има... мани, мани...

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: anete   
Дата:   10-08-08 00:22

Идеята е много хубава! предпочитам да виждам хубави гледки от родните планини и от морето, отколкото изпокъсани плакати на политически партии. Такава идея би покрила грозотата на провиснали и развети от вятъра агитационни материали след избори.

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: irusev   
Дата:   10-08-08 00:38

Ето малко свинщина:[smilie23]

http://images21.snimka.bg/004342512.jpg



http://images21.snimka.bg/004342504.jpg



http://e-vestnik.bg/imgs/bezhaberie/lepene_na_plakati.jpg



http://e-vestnik.bg/imgs/bezhaberie/bremenen_stylb111.jpg


Това трябва да спре! Браво на bauer за добрата инициатива![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: владо   
Дата:   10-08-08 13:43

падкрепям [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: navy   
Дата:   10-08-08 15:20

Още на следващия ден след като си налепите шИдьоврите на местата, определене за лепене (защото на други места нямате право и ще Ви пляскат през ръцете) ще има залепени следващите рекламни постери на циркове, чалга звезди и кметове...
До две седмици ще са под дебел слой хартиена пропаганда [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: fdm   
Дата:   10-08-08 15:32

Е инициативата е страхотна, дано да успеете! До тук колкото пъти сме опитвали кампании за правата на животните все претърпявахме крах, дано поне вашето начинание да успее! Може пък да опровергаете печалният ми извод, че в България чува и вижда само който се вълнува от природата, останалите никак неможеш ги просвети! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: bauer   
Дата:   10-08-08 16:37

Ясно е, че проблясъка светлина ще е за малко, но какво ни коства да опитваме и опитваме и опитваме. Аз съм склонен да давам (примерно) от заплатата си по 20 лв месечно и всеки месец на 5 спирки да лепя снимки. Ако сме 20 мераклиите ще има 100 спирки със снимки. Плакатите ще ги покрият след време, но ... ако не опитаме няма да разберем какво ще стане :-). Даже под снимката може да има призив с който и други хора да се включват.
Като се замисля 20лв ги давам за една вечеря в заведене и удоволствието е в рамките на няколко часа и не го споделям с никой друг, а така радоста ще е обща.
[smile] [smile] [smile]
Какпа по капка черно море [ezik]
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: navy   
Дата:   10-08-08 17:01

20 лева са ти не повече от 20 снимки А3 формат... дори 15 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: Stoychev   
Дата:   10-08-08 21:35

Е, зависи колко броя ще се поръчат. Мисля, че ако се разпечатат в печатницата над хиляда, бройката ще е под 5 стотинки. Или съм в грешка?

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: navy   
Дата:   10-08-08 21:44

няма да е под 5 стинки в никакъв случай [smilie7]

Ноооо... ще са ЕДНАКВИ [smilie5]


Я глей тука кво яко е?


http://photofile.name/photo/partybg/95166865/large/100119524.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: bauer   
Дата:   11-08-08 00:04

15 брой са супер, въпроса е колко ще се включим :-). 15х1= нищо работа[smilie10] , ооообаче примерно 15х20= ихааа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-08 13:39

Не пречи, примерно, да започнеш като начало и само в квартала си - виждала съм плакати и подобни кадри, поставени дори в асансьорите и входовете на по-изискани квартали, в които населението е, да речем, по-възпитано (предполагам) и по-малко проклето (уви) от средностатистическото за страната, увлечено, от своя страна, по късане на плакати.

Ако опитът ти в квартала се окаже успешен, можеш да преминеш, лека-полека, и към по-мащабна акции с участие и на други ентусиасти.

Опитът обаче наистина показва, че всичко моментално бива закрито от други плакати или обяви, предимно за концерти на фолкпевици, фирми за поставяне на дограма, паркет и изолации и евтини туристически агенции...

Успех.

Струва ми се, че по-удачна е идеята да се пробва не със спирките, а с градските автобуси или пък вагоните на метрото (подобно на ламинираните рекламки на вафли Мура, примерно, висящи по лостовете с хватки в автобусите). Не вярвам СКГТ да ти откаже подобен проект или инициатива.

Да разкажа тук и нещо от опита си на пътешественик... В началото на деветдесетте години живях в Париж, в близост до една от станциите на метрото на вътрешния периферик, така наречената Petite ceinture, както и да е, и в близост до касите имаше една малка черна дъска, като тези пред ресторантите, на която един от служителите на станцията изписваше, всяка сутрин, по някой афоризъм или стихотворение, които, наистина, както казваш, ме караха да се започна деня с усмивка. Две години по-късно в метрото вече имаше цяла акция на име l'Esprit vert (vert, зелен, цветът на метрото тогава, рекламите и билетите му, на френски е омоним на vers, стих) и стиховете и афоризмите вече бяха навсякъде из вагоните, макар и канализирани, тоест отпечатани на нарочни табла, но със същия ефект, макар и между рекламите... На ст. м. Люксембург дори постоянно се сменят изложби с фотокадри, съпроводени с текст...

Съвсем неотдавна пък бях в Прованс, във Везон-ла-Ромен и видях там чудесен начин за експониране на, да речем, банална фотография (ще се съгласите, че вече едва ли има кадър, който да ви изненада, изненадващи остават само мизансцените с фотография), на име Камъни и хора. Та върху различни отвори - било то прозорци, врати, край старинни фонтани и по стените в стария град бяха експонирани кадри със снимки на някогашните и сегашните му обитатели...

Опитай нещо такова - изисква повече средства и фантазия, но поне ще си сигурен, че ще трае и едва ли ще бъде закрито от плакати на фолкпевачки или пък съдрано...

Мога да опиша и други начини на експониране на фотография, на които съм била свидетел из разни места по света, но мисля, че схвана идеята ми. Зарежи тарабите и спирките. Цели се по-високо!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: cdman   
Дата:   11-08-08 15:51

Късно е чадо !
Ето ви малко сапунерски снимки от Созопол! И да не бяха сапунесрки ..

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=272843&photo_id=6876252&pid=6876879


А като си помислиш ако няма бетон - кво ?? Храсталаци и змии ??!! Паркове никой няма да се навие да прави и поддържа .. тва е Бг-то - не е Англия !!


Отговори на това съобщение
 Re: Инициатива !!!
Автор: bauer   
Дата:   11-08-08 16:59

Мисля, че ако човек не се намесва в природата с цел икономически придобивки, тя знае как да се грижи за себе си и го прави от векове, ето една такава снимка ...
http://bobi.org/www3/Haidushki-Poliani-4/photogallery.php?action=full&picture=DSC_5141_resize.JPG&la...


А и смятам, че каквато си направим страната такава ще бъде. Аз не се надявам на политик да свърши нашата работа. (Въпреки, че в Пловдив съм доволен от градската градина, потдържана е и много често ходя там като в оазис да подишам [smile] ).
Старая се да не се оплаквам много, а да помисля какво мога да направя аз лично и знам, че ако всички достигнем едно по-градивно съзнание, ще сътворим нещо хубаво.



Публикацията е редактирана (11-08-08 17:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »