Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: valsomir   
Дата:   03-08-08 17:24

До няколко месеца ми предстои да закупя първия си DSLR и заглавито показва дилемата, пред която съм изправен:) Аз лично клоня повече към Sony - оптичен стабилизатор и по-високи ISO стойности. Бих искал да помоля и за препоръка на обективи и за двата апарата насочени главно към макро, портрет и диви животни и пейзажи - Сигма или Тамрон. Незнам дали съм прав, но имам наблюдения, като че ли Тамроните добре се справят със Сони :) Надявам се да има потребители, които използват единия или другия модел, за да ми представят реална оценка на възможностите на двата модела :) Благодаря предварително :)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: djogata   
Дата:   03-08-08 17:29

Сонито има по-високи ИСО стойности, ама всъщност 450Д шуми по-малко при еднакво ИСО [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: Снежанка   
Дата:   03-08-08 23:04

Oт снимане с 400д и а350 вдигам ръце и крака за сонито - сигурно знаеш за подвижния дисплей и лайв-вю опцията, но си заслужава да се спомене и в пъти по-добрия визьор. [smile] Няма да преразказвам ревюта, ако имаш възможност пипни и двата апарата и си избери.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: valsomir   
Дата:   06-08-08 12:25

Благодаря ти Снежанка :) Само затвърди избора ми на Sony 350 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: acklay   
Дата:   06-08-08 13:14

Между 400Д и 450Д никаква разлика ли няма, понеже Снежанка сравнява 400Д с А350 ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-08-08 14:22

сони [smilie23] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: valsomir   
Дата:   07-08-08 14:15

Вместо да махаш с пръсти нагоре и надолу вземи се аргументирай!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: Снежанка   
Дата:   07-08-08 14:31

Няма как, не е виждал или снимал с апаратите, просто си говори.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-08-08 14:46

Аргумент:
Канон имат повече избор на обективи
По популярна марка в българия и възможност за намиране на тела , аксесоари и обективи втора ръка :)
Когато избираш първото ти тяло...ти не избираш само тялото а цялата система :)
Така че това че някое тяло е маалко по добро далеч не е фактор за избора :)

Канон или никон :)[beer]

А сигма и тамрон има и за канон и за никон :)
И то доста повече трафик има в базара с бионети за канон и никон...

Друг аргомент :)
Канона или съответно никона и обективите коит ще купиш за тях ще бъдат по лесно продаваеми след известно време ако решиш да ъпгрейдваш :)


Дигаите раце за сони-то:)
Не съм ги пипал викат :) така е :)
Но и това което казвам пак е така [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: mitakabus   
Дата:   07-08-08 15:47

pd написа:

> Аргумент:
> Канон имат повече избор на обективи
> По популярна марка в българия и възможност за намиране на тела
> , аксесоари и обективи втора ръка :)
> Когато избираш първото ти тяло...ти не избираш само тялото а
> цялата система :)
> Така че това че някое тяло е маалко по добро далеч не е фактор
> за избора :)
>
> Канон или никон :)[beer]
>
> А сигма и тамрон има и за канон и за никон :)
> И то доста повече трафик има в базара с бионети за канон и
> никон...
>
> Друг аргомент :)
> Канона или съответно никона и обективите коит ще купиш за тях
> ще бъдат по лесно продаваеми след известно време ако решиш да
> ъпгрейдваш :)
>
>
> Дигаите раце за сони-то:)
> Не съм ги пипал викат :) така е :)
> Но и това което казвам пак е така [beer]
Ето заради това те будалкат във форума, и има защо! На всяка манджа миродия си! То бива бива ама човек който не е барал DSLR , тепърва ще взима Никонче - да дава позитивни или негативни мнения ама чак толкоз! Ти с кой от двата апарата си снимал , че да даваш мнение по въпроса!!!
..алфата е идеален апарат за човек снимал със сапунер досега и не само!Много удобно лайф Вю и то работещо отлично! Не всичко е апарата - много неща , да не кажа 80% зависят от обектива и задапаратното! Така , че PD докато не престанеш да сипеш "високо научни" мения и изцепки във форума ще има теми като тази и не само една! [smilie19]
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=877058&t=877058&phorum_uriauth=



..ps..като толкова много държиш н амарката и на твърдението , че виждаш ли обективи за Никон и Канон болл на пазара , че и ефтини и качествени - ЗАТОВА СИ КУПИ SIGMA 50-150 HSM/2.8 нали...[shtrak]



Публикацията е редактирана (07-08-08 15:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: cipher   
Дата:   07-08-08 16:47

Снежанка, ама хич не е хубаво да говориш друг апарат и да правиш сравнения и оценки, като се пита в задачата нещо съвсем различно. Всъщност визьора на 450D е по-добър от този на a350. Също така 450D прави 3.5 кад/сек, за сметка на 2.5 на a350. Това за мен са не малки преимущества. Гледам сравнение от тук: http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra350/page22.asp


Въртящият се LCD дисплей е предимство, но хич не определящо за мен. За мен и live view функцията не трябва да участва в нашите сравненията, но това си е мое мнение. Да отбележим и това, че дисплеят на 450D е по-голям - 3", което си е удобство. Стабилизацията си е стабилизация и е много готино удобство и добро предимство на a350, но дядо ти преди не е имал стабилизация и пак е правил хубави снимки. Освен това китовият обектив на 450D си има стабилизация, което е някакво предимство и облекчение за лутащия се начинаещ.

Аз лично скорошен собственик на 450D, но ми допада. Вярвам също, че избора на система е важен фактор за по-безпроблемното развитие на самата система (с купуване на нова техника и продаване на текущата) и затова моят избор беше Canon. Преди аз си мислих за Pentax, но поради тези причини реших да променя решението си. Да не забравяме, че обективите правят снимките, а снабдяването с тях е по-лесно при по-разпространените у нас марки. :)

Дано съм помогнал, а не съм те объркал.
Поздрави



Публикацията е редактирана (07-08-08 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: valsomir   
Дата:   07-08-08 18:31

Абе то объркванео си е напълно в реда на нещата :) Мен не ме интересува марката, а да ми е удобно да работя със самата техника при положение, че досега съм и все още снимам със сапунерка. Благодаря за аргументираните мнения, това ми е целта, не ми се слушат приказки от сорта - тази марка е по-добра, защото аз снимам с нея и си набивам психоатаки, за да си вярвам, че не съм се метнал [smilie5] - cipher твоите аргументи ми допаднаха - като се замисля реално и моята щайгичка няма стабилизация, но кой както иска да го приема - мисля имам някои добри кадри в профила си! Да ти кажа наклони ме към Канон сега :) А грешката си е моя, че не съм забелязал, че Снежанка говори за 400, а не за 450 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-08-08 18:38

Абе виж ги двата в магазина и Канона и Сонито са супер хубави.

Ако гледането през екранчето те кефи докато снимаш (liveview) Сони е по-добрия избор щото имаш и автофокус.

Визьора на А350 въобще не е лош. Малък е но е доста светъл Дори с увеичител (Пентакс МЕ-53, мисля че ползвам) можеш да фокусираш на ръка.

Пък това по долу специален поздрав за ПД, такъв обектив нямат нито Канон нито никон при супер богатите им системи. Никон имат в интерес на истината един софтфокус обектив ама то е друго. Та ако искаш супер яки портрети с много мазен фон Сони.

http://www.photozone.de/sony-alpha-aps-c-lens-tests/390-sony_135_28?start=2



Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-08-08 03:33

mitakabus


Че на сигмичката какво и е? [smilie7]
Да зависи от обективите ...въобще от системата ПРОФЕСОРЕ :)

Сега ми кажи че системата на СОНИ е по добра от тази на КАНОН
ТЪПАН [smilie19]
Да ти се изсмеят всички във форума , че покрай тях и аз [smilie7]

[smilie18]
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=7061

Да ти си пипал дслр ама не ти личи [smilie18]

Смешник ..поредния с голяма устичка
БЕГАЙ

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: mitakabus   
Дата:   08-08-08 07:30

Ти освен ТЪПАН друго май не знаеш [smilie19]
..няма такъв лумпен просто - уникален си!
Това какво снимам и качвам си е лична работа, не ми гледай профила - ти като гледам понеже имаш много добри НЕпреработени кадри си голяма работа! Не ми е в страстта да качвам снимки тук , а и от качените 2 -3 са снимани с читав апарат и то директно в JPEG без обработка!
Ама това какво ли да обяснявам...[smilie7]



Публикацията е редактирана (08-08-08 07:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   08-08-08 12:53

"... насочени главно към макро, портрет и диви животни и пейзажи ..."
пропуснал си за астрофотография да споменеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: valsomir   
Дата:   08-08-08 13:00

ИИииии да бе верно съм забравил :) Продължавайте с мнения не се нареждайте :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-08-08 13:22

макро

Tamron 90mm f2.8
има и две сигми. Това е ясно.

Сони 100 ф2.8 или Канон 100 ф2.8 са по добри и по скъпи. Канона е по-евтин от сонито. Ама Сонито май е малко най-доброто от тая категория.

Има и 50 ф2.8 на сони (мисля и канон или канон беше 60 ф2.8).

портрет

Еми горните или

за Канон 50 ф1.4, 50 ф1.8, 85 ф1.8, 85 ф1.2, 135 ф2.8 или

за Сони 50 ф1.4, 50 ф1.7 (минолта), Цайс 85 ф1.4, Цайс 135 ф1.8, Сони 135 СТФ

Според мен някой зум 70-200 ф4 по добре върши работа. Та сигма 70-300 може би е най-евтиния избор. Тая сигма и за по-флегамтични животни става [smile]

диви животни

Еми тука не знам, такова не снимам. Мисля че с евтина техника няма и смисъл да се занимаваш. Има хора дето снимат животни питай ги. Мисля че техниката дето трябва за качествнеи снимки почва от 2000 Евро нагоре.

пейзажи

еми тука зависи какво искаш.

Цайс 16-80 за Сони е сигурно много добра идея. Ама Сони 35 f1.4 със сигурност вади още повече детайл.

иначе сигма и Тамрон са пак компромиси. Тамрон 17-50 ф2.8 мисля че е много добър. Има няколко сигми подобни 17-70, 18-50 и т.н.


абе като цяло ти трябват 3 или 4 обектива:

1. Тамрон 17-50 ф2.8 или Цайс 16-80 или сигма 17-70 или Канон (тука има богат избор ама кита им новия стабилизаирания може би е най-доброто дето ще можеш да си позволиш)

2. 50 ф1.4 от Сони или Канон

3. Дълго - тука най-добре ако можеш да спестиш повечко пари и сони 70-300 G SSM да си вземеш. Инак сигма 70-300

4. Макро ти си избирай в БГ най-лесно сигма 70 ф2.8 може би най-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-08-08 13:31

Абе като цяло фотографа прави снимката техниката помага.

Ето ти със Сони примери със Тамрон 200-500 - 1500 лева е (т.е. евтин за подобен обектив)

http://www.dyxum.com/dforum/forum_posts.asp?TID=12202

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: solar_sea   
Дата:   08-08-08 13:43

Не само скъпият тамрон за пейзажи.

17-35/2.8-4 също е много хубав, остър и нов е около 600лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: valsomir   
Дата:   08-08-08 19:06

Искам да попитам това обективче за какво е най-добро ? :) - Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS



Публикацията е редактирана (08-08-08 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   08-08-08 19:16

Погледнах снимките ти и там виждам предимно неща които клонят към макро. Портрет например няма нито един. Може би искаш да си купиш ДСЛР за да снимаш макро?

За да съм полезен:
Струва ми се, че трябва повече да помислиш за това какво искаш и какво е възможно да получиш. Мисля така защото си поискал всичко, а там има несъвместими неща като например пейзажи и диви животни.
Някой казват, че първо трябва да си избереш обектива и след това тялото (системата).
По-лесно ще ти е да избираш, ако имаш по-конкретни желания :)
Всъщност hotsnail го е разказал много по-добре от мен :)
И още нещо - аз не бях много очарован, като си купих парвия ДСЛР. Не получих много повече, от това което ми даваше сапунерката.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: valsomir   
Дата:   08-08-08 19:37

Ами хипотетично да кажа, че ако поискам мога да имам всичко :) Иначе да макро-ориентиран съм, имам модели за портрет, но за мен е безмислено да ги снимам със сапунерката си :)Та ако може някой да ми отговори за това обективче : Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS
за какво е най-подходящо :) ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-08-08 20:22

абе виж го като качество как е. Тоя тип 55-250 обикновено са евтин компромис. Не знам за конкретния обектив

тука има ревю чети

http://www.photozone.de/canon-eos/194-canon-ef-s-55-250mm-f4-56-is-test-report--review


Та 55-250 става за портрет (можеш на 150-200 да размажеш хубаво фона, пък и лицата няма да са изкривени, може малко обема да липсва), за снимане на разни детайли по сгради, някоя и друга гарга дето не е много на далеч, любителски снимки на спорт - футбол, лека атлетика ама при хубаво осветление т.е. отвън; може за някои друг пейзаж да стане (обикновено там снимат с широки обективи т.е. с по малко мм например 17-50, Канона идва с 18-55 ИС дето ще покрие тая нужда или Сони с 18-70, последния на А350 с 14 мега пиксела може би не е супер идея).

Не е макро тоя обектив. На тия дето имат добро увеличение обикновено го пишат.

Инак за Макро ДСЛР-а може малко да те шашне щото е много плитка зоната на фокус и много малко неща ще са ти на фокус. Примерно такава снимка с пеперудата дето имаш малко трудно става да е всичко с хубав фокус. Виж имам една пчела в профила, половината не е на фокус.

По принцип добре се ориентираш обективите на марката Канон или Сони имат предимства пред тия от други марки Сигма, Тамрон - ама са по скъпи. Тоя дето си харесал например има стабилизация, пък подобни Сигми и Тамрони нямат обикновено.



Публикацията е редактирана (08-08-08 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 450D или Sony Alpha 350?
Автор: valsomir   
Дата:   08-08-08 21:22

Мерси за изчерпателното инфо :) Аз смятам може би точно с KIT и още може би 2 обектива един за макро и се колебая за този на Канон 55-250 да ми е малко как да се изразя - широкоспектърен за няколко направления :)Иначе да аз точно стабилизацията му забелязах като разглеждах събратята му от другите производители :) Незнам имам още няколко месеца ще обмислям :)А по принцип 18-55 подходящ ли е за портрети?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »