Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: dau   
Дата:   02-08-08 11:27

Човека е поизписал доста с инсталиран последния върмуер 1.2.3

мисля че е интересно да се види какво е казал и показал...

http://robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-8740-9068-9357



Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: flipbeat   
Дата:   02-08-08 17:37

ПИч,дай нещо и за мк2 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: cade   
Дата:   02-08-08 22:31

и верно поизписал... човека е явно повече писател [smilie19]

"The EOS-1D Mark III produces the best overall file of any digital SLR we've ever used."

това за темата с бисерите [ezik]



Публикацията е редактирана (03-08-08 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: dau   
Дата:   02-08-08 22:33

flipbeat, що проблеми с фокуса нещо ли имаш? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: flipbeat   
Дата:   02-08-08 23:27

...аха.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: dau   
Дата:   02-08-08 23:49

ами сменяй задапаратното тогава... не става само с ядене...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: Shri   
Дата:   03-08-08 09:51

cade,
Можеш да му вярваш. Човека е повече "снимател" - само за тестването на автофокуса на 1DmkIII (1.2.3) е направил 14000 снимки! Ти колко си направил с тзи и други камери? Но аз забравих, че форума е пълен с недоказали се "гении"....[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: Пешо   
Дата:   03-08-08 10:04

канонски неволи

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: cade   
Дата:   03-08-08 14:28

колко мъка има в този форум... броят си снимките, мерят си гениалността... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: dau   
Дата:   03-08-08 15:00

Пешо я пусни фотки, стига приказва, ма нещо без обработка да гледаме [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: Shri   
Дата:   03-08-08 21:34

"cade"-нце,
Ти явно изживяваш голяма мъка. "Недоказан гений" си ти.От такива като тебе този форум е заприличал на място за избиване на комплекси!!! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: cade   
Дата:   03-08-08 23:46

то се вижда кой избива комплекси [smilie19] брой си там кадрите щом това ти е важно [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: danny_falin   
Дата:   04-08-08 15:43

[smilie5]
айде наще,
дайте го по нашенски
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 16:43

Ами той май нищо по-различно не е казал от предишните писания по темата... Канон все още не са наясно какъв е проблема с автофокуса им на тези камери...

Но въпреки това правели всичко възможно да има повече бели обективи на Олимпиадата...

Дано тези които им са се доверили не бъдат жертвения агнец. Щото е кофти да идеш да снимаш олимпиада и най-важните ти кадри да нямат фокус.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   04-08-08 16:50

Данби, ти прочете ли всичко? да знаеш че тези проблеми бяха при специфични светлинни условия?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 17:06

dau, прочетох.
и предния път прочетох.

а ти прочете ли?

да цитирам от въпросния текст???

вече се чудя, само аз ли нямам розови очила...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: ivodam   
Дата:   04-08-08 17:07

dau: Че е интересно написаното, интересно е, доколко обаче написаното е коректно и от практическа полза, е много съмнително за мен, поне поради две причини:

Прави се извод, че проблемът с фокусирането на движещи се обекти бил решен, но предимно за бавнодвижещи се обекти, или за бързодвижещи се, но с постоянно ускорение; запазвал се проблемът при обекти с рязка промяна на скоростта. Никъде обаче не се споменава при какви настройки на тялото са правени експериментите, а Марк 3 има в менюто за настройване на сервото пункт, където има избор от 5 степени на чувствителност на сервото, които се задават в зависимост точно от това, какъв обект с каква скорост и променливост на траекторията се снима. Експериментите и изводите са безсмислени, ако не се указва, при каква степен на чувствителност са правени.

Честно казано, изобщо не ми е ясно, за какъв дявол са правени опити да се снима статичен обект при включено серво, и после се правят изводи, че имало проблеми.

Не го знам автора на статията, но много нещо намирисва на поръчкова работа, още повече, след като уж случайно при един от експериментите се оказал там и един Никон Д300, който взел че фокусирал, видиш ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: muu   
Дата:   04-08-08 17:22

ivodam, развесели ме , честно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   04-08-08 17:36

Иво със сигурност човека знае какво прави, и на много на местата и е описал и промените и за точките е писал и прочие...

общо взето не мисля че скоростта има значение а при какви светлинни условия се проявява, т.е. проблемите са при контражур и за това правиха ъпдейт на АФ огледалото...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: ivodam   
Дата:   04-08-08 22:36

muu: Така ли, и с какво по-точно, съвсем конкретно съм писал, ако и ти имаш какво да кажеш конкретно по моите забележки, заповядай. Не ми казвай само, че не си чувал за Tracking sensitivity.



Публикацията е редактирана (04-08-08 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: ivodam   
Дата:   04-08-08 22:43

dau: Нещата са разделени - има проблем при снимане по пладне, аз самият наскоро го изпитах и го споделих тия дни - но с такова нещо съм се сблъсквал още с 30Д-то и не мисля, че е проблем на Марк 3; отделно има проблем при следача и в дадения текст ясно пише, че проблемът има зависимост от скоростта и резките промени в движението, не ме карай сега да го вадя, моля ти се.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 22:49

Като му чета писанията на този, ми се струва като човек, на когото се изчерпва търпението. Почти го е казал в прав текст, но той всъщност не очаква Канон да оправят този проблем. По-скоро да пуснат нов модел с нова автофокусна система.

Според мен, тук проблема е многостранен и много вероятно да е свързан с липса на достатъчно изчислителна мощност или неоптимизиран алгоритъм. Ако не беше така, отдавна да са го решили "с груба сила", но явно има ограничение.

Но ми направи впечатление, колко оплюва 40Д, че изобщо не ставал за такъв вид фотография [smilie10]

Абе малко ми е странен тоя автор....

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: muu   
Дата:   04-08-08 22:58

>>>Не го знам автора на статията, но много нещо намирисва на поръчкова работа, още повече, след като уж случайно при един от експериментите се оказал там и един Никон Д300, който взел че фокусирал, видиш ли.

иводам, с тази реплика ме разсмя, и то доста...


точно този автор много трудно може да го обвиниш поръчкова работа[smilie5] и то срещу канон. от години прави един от най добрите сайтове за фотожурналистика и свързаните с нея неща.всички професионалисти го ценят високо и го ползват за източник на информация... отгоре на всичко , неговият сайт е много про канон настроен! такава им е работата на хората! спортна фотография... до скоро избираха между канон и канон [smilie3] за тях фото.до и други подобни сайтове с тестове не са от значение , дето се вика - не ги грее как се представя тенора 85/1.2 на 350д...


Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: culart   
Дата:   04-08-08 23:00

Ma mnogo muka v tozi site...suchustvam CADE

Отговори на това съобщение
 Re: Нов ъпдейт от Роб Галбрайт за АФ на 1D mk3
Автор: ivodam   
Дата:   04-08-08 23:05

danbi: Нема какво да ти е странно толкова - аз преди години се занимавах с едни детски млека и съм поръчвал подобни статии, на "независими" експерти, публикувахме ги в списанията "Мама" и "9 месеца", много добре ми е познат механизмът на оплюване, как се прилага и колко струва. Това са писаници, предназначени за хора, които НЯМАТ Марк, защото всеки, който си е взел, няма да тръгне да го сменява, освен за по-нов, а на това, написаното може само да се усмихва снисходително.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »