Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко критика :)
Автор: tonevjr   
Дата:   31-07-08 15:47

Ето една снимка,която аз лично много си харесва,защото принципно обичам такива кадри,но би ми било интересно,да чуя мнението на повече хора.[smile] Точно затова не я пуснах за гласуване,защото там полезните коментари са рядкост.Нямам и намерение да я пускам.Чакам мненията ви тук или под снимката.[smile]

http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1217333839__MG_4377.jpg


https://photo-forum.net/i/917369



П.С. Какво стана с категория Критика,че направо бях забравил,че има такава,а като идея ми се струваше полезно.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика :)
Автор: ivcity   
Дата:   31-07-08 16:00

Мен ми харесва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика :)
Автор: tonevjr   
Дата:   31-07-08 16:07

То и на мен...ама това не ми помага много.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика :)
Автор: canonio   
Дата:   31-07-08 16:13

Не е лошо, ама тая ръка с четката ми навява неприлични асоциации...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика :)
Автор: HP   
Дата:   31-07-08 16:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика :)
Автор: tonevjr   
Дата:   31-07-08 16:34

Ми точно това си миселех.На мен ми харесва,защото знам там какво се случва и как аз съм го видял,но не смятам,че снимката го показва.Точно това,че са самп сенки и завъртулки ме ритеснява.[smile] Мерси за коментара.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика :)
Автор: MarinY   
Дата:   31-07-08 16:48

Този тип снимки, които харесваш - сепли, със символно значение (да стоят като "плакат"), май стават най-трудно и си плачат за подготовка.
Конкретно за показаната:
1. Композиция - кое ти е акцента? символите, ръката или силуета на главата. Всяко от тях може да бъде "разработено". Сега са в неясно отношение.
Триъгълната сянка долу в ляво - не и мястото там.
2. Да приемем, че играта със сянката е вица ти.
Тогава ръката се е деформирала, трябва друга посока на осветление, която ще я "проработи" по-детайлно - да се чете повече от ставите и пръстите.
Ако искаш да наблегнеш на лицето - отново малко игра с ъгъла на осветление - активни са устните, носа и косата. Първите две са малко извън силуета.
Има и малко "основни" постулати за композициониране (не говоря само за снимки), които трябва да се спазват. Само ще спомена едно от тях - два подобни елемента (в случая йероглифите)не могат да направят, или да са част от композиция.

Искам още веднъж да кажа, че такива снимки са "висш пилотаж" на режисура и усет за детайла. И аз много ги харесвам, но лично, не бих се впуснал в опити да правя такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика :)
Автор: tonevjr   
Дата:   31-07-08 16:53

Това е по-скоро "репортажен" кадър,по време на едни училищни проекти и няма грам режисура.[smile] И сега като гледам,явно си прав,че си трябва подготовка.Просто ми харесаха сенките и реших да го щракна.Отражението на лицето е това,което наистина ми харесва най-много,но както казах,това не е подготвян кадър и нямаше как.Наистина благодаря за изчерпателният коментра,точно нещо подбно се надявах да видя,когато отворих темата.Още ако имате,е добре дошло.[smile] Следващият път току виж съм подготвен.[smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко критика :)
Автор: mikentura   
Дата:   31-07-08 16:54

не ми хvasta okoto nesto, sorry

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »