Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: anete   
Дата:   31-07-08 15:36

Реших да си купя фотокамера, защото отдавна фотографията ме изкушава. Досега снимах с прости апарати, само с автоматични настройки. Т.е.- начинаещ съм . Снимам предимно пейзажи, портрети, изкушава ме и улична фотография .
Започнах акция " Купуване на апарат " с бюджет 600-700 лв. и без никаква идея относно марката. След 40 дни четене на темите във форума реших да взема DSLR и се спрях /след като разтегнах бюджета доста / на Nikon D60. Не е точно това, което искам, но е най-доброто, което мога да си позволя. Все пак трябва да останат пари за обективи, тялото само няма да снима, а не искам да увеличавам още бюджета.
Та сега трябва да "въоръжа" D60 с обективи . Отхвърлих китовия обектив 18-55, много го ругаят във форума.Макар че единият вариант 18-55 е със стабилизация, той как е ?
След като не разбирам от нещо, доверявам се на хората, които знаят и могат. След четене на множество теми реших да купя следното :
1.Обектив AF Nikkor 50mm f/1.8 D /Ще ми се да е 50/1,4 , ама ...по-нататък може би. Или да изчакам и направо 50/1,4 да взема? /
2.Обектив AF-S DX Nikkor 18-135mm f/3.5-5.6G IF-ED
или
3.Обектив Nikkor 18-70mm f/3.5-4.5G IF ED / горният има мотор, а този май не /
Нямаше да се колебая, ако ми стигаха финансите за 16-85, но това е положението.
Та на въпроса - 18-135 или 18-70 , още повече D60 го има в комплект с 18-135?
Няма да подмина и други предложения, все пак опитът ми с фототехника клони към нула.
Благодаря на всички, които ще се отзоват със съвет.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да
Автор: seymour_sz   
Дата:   31-07-08 15:41

По моето скромно мнение - и аз съм начинаещ, като за начало 18-135 е добър обектив, аз и сега снимам с него, но планирам да го сменям за доста по-бюджетното решение 16-85 ВР плюс 70-300 ВР. Колкото до 50/1.8 или 1.4 - разликата няма да я усетиш на този етап, вземай 1.8 - перфектен е. Аз съм точно с тази комбинация засега (50/1.8 и 18-135), върши достатъчно работа. Твърдия не планирам да го сменям :-) [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (31-07-08 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: canonio   
Дата:   31-07-08 15:41

Снимам предимно пейзажи, портрети, изкушава ме и улична фотография

Я събери още някой лев[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да
Автор: asahi   
Дата:   31-07-08 15:44

Китовият със стабилизацията е много добър и достатъчно еВтин. Поснимай с него, събери опит, пък после решавай за другите. Наесен може един курс по фотография да изкараш и ще ти се изяснят още неща.



Публикацията е редактирана (31-07-08 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: boll   
Дата:   31-07-08 15:55

Среден варио обектив си вземи, май най-добре за теб е секънд хенд Никор 18-70. Твърдия 50мм е хубав, но ръчен фокус с визьора на д60 ... съмнително.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: anete   
Дата:   31-07-08 16:22

boll каза :Среден варио обектив си вземи, май най-добре за теб е секънд хенд Никор 18-70. Твърдия 50мм е хубав, но ръчен фокус с визьора на д60 ... съмнително.

Защо втора ръка? Предпочитам да съм първият собственик. Ако на обектива му има нещо ? а за новия има гаранция.

но ръчен фокус с визьора на д60 ... съмнително.
какво му е на визьора ?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: sauron69   
Дата:   31-07-08 16:49

а защо не Canon EOS 1000D (Digital Rebel XS) kit (18-55mm IS)- няма да имаш безмоторните проблеми на Д60 (Д40), а и обектива събира само добри отзиви [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: MarinY   
Дата:   31-07-08 16:58

За човек хващащ първият си ДСЛР, по добро и евтино от китака няма! Нито ще усетиш разликите, нито ще ползваш предимствата на по-хубавия. Не го приемай лично. Важи за всички. Поне година-две друго няма да ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: didesignbg   
Дата:   31-07-08 16:59

18-70 е добър вариант, ако действително средствата са ограничени не се колебай 18-55 е съвсем приличен обектив.
За портрети е малко по-сложен въпроса. 50 мм, който да има аф с д60 е само сигма 50/1,4. Не бих те съветвал да купуваш никон 50/1,4 афд, по-евтин вариант ще е да търсиш стари никори не аф. Никон д60 има тази особеност че спокойно работи с pre-AI обективи, които доста често са с една и съща оптична схема с AI версиите, а са значително по-евтини. Дори някои от по-късните preAI са с многослойна просветка.
За ръчния фокус може би ще ти е необходимо фокусно стъкло с микрорастер.
Трети вариант сигма 50-150/2,8, за токина 50-135/2,8 не съм сигурен дали пуснаха версия с мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: boll   
Дата:   31-07-08 17:14

anete - предложих ти 18-70 на старо, защото го има в изобилие на базара за 300лв. Ако държиш на нов зуум за д60 има вече тамрон/сигма/никор с матор :)

Лично за мен най-добрите варианти са Никор 17-80 или Сигма 17-70 хсм, заради светлосилата.

Визьора е мъничък за ръчно фокусиране, повярвай ми...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: anete   
Дата:   31-07-08 22:17

Нещо не ми се снима с Канон.Нищо, че мога да купувам всичко канонско на доста добра цена тук, а не от САЩ, със гаранция. така че оставам на вариант Никон.


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: anete   
Дата:   01-08-08 23:28

И все пак не разбрах кое е по-добре да взема - 18-70 или 18-135 ? Защото ако е по-добре да купя втория, има го на промоция точно с D 60 .
След като AF Nikkor 50mm f/1.8 D не е подходящ за D60, какво друго бихте предложили ?
Благодаря


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: Pavel   
Дата:   01-08-08 23:36

Вземай 18-70 втора ръка и бегай да се кефищ, че моментите безвъзвратно отлитат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: anete   
Дата:   01-08-08 23:44

Не мога да разбера защо препоръките са все за "втора ръка".

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: a_stoianow   
Дата:   02-08-08 00:06

"втора ръка" за да ти излезе по-евтино и
ако решиш, да пробваш друго ще го продадеш с минимална разлика.
Пия бира [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: anete   
Дата:   02-08-08 00:08

специално за a_stoianow
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: the_element   
Дата:   02-08-08 11:39

в момента и аз се въоръжавам само дето аз май ще си взема Д80
мисля да инвестирам в ново тяло и втора ръка обективи
спрял съм се и аз на 18-70 никорски
и от опита ми с филмово тяло до сега задължително ще грабна един светлосилен 50мм 1,8
мотора в Д80 е една от главните причини да го избера имайки в предвид че 50мм няма моторче

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: Orlin   
Дата:   11-08-08 00:36

Защо втора ръка?

Защото обективите почти не стареят. Физически не губят почти нищо, собствениците на огледални апарати обикновено ги пазят. При положение че е ще е първи обектив почти сигурно ще го смениш и би могла да го продадеш за същата цена на която е купен. Новия ще е на 70%.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: danny_falin   
Дата:   11-08-08 14:26

д60 е много орезана съчка
няма клин, няма мирор лок няма мотор, няма нищо няма
далеч по-добре 3 цифрен канон или новия 1000
далеч далеч по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да "въоръжа" фотокамерата ?
Автор: anete   
Дата:   11-08-08 15:43

Автор: danny_falin
Дата: 11-08-08 14:26

д60 е много орезана съчка
няма клин, няма мирор лок няма мотор, няма нищо няма
далеч по-добре 3 цифрен канон или новия 1000
далеч далеч по-добре

По-добре "орезана съчка", ама никонска.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »