Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Упътване за canon sx100 is...
Автор: skodi   
Дата:   28-07-08 17:11

Здравейте хора :)
Да се похваля и аз, сдобих се с Canon sx100 is, но понеже ми го донесоха от америка и нямам упътване на български, а има някой тънкости които несхващам, та ако някой може да ми каже къде във виртуалното пространство има такова нещо, ще съм му много благодарен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Упътване за canon sx100 is...
Автор: simon4o_bg   
Дата:   28-07-08 17:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Упътване за canon sx100 is...
Автор: PhrozenCrew   
Дата:   28-07-08 20:22

Преди да си взема Panasonic FZ18 си мислех сериозно да си взема този сапунер. Лек, пъргав, добра оптика и добър стабилизатор, малки размери, много добра скорост на снимане - от 15с(за много тъмните снимки) до 1/2500с, и нещо изключително важно за любителите - подвижна светкавица на която спокойно можеш да сложиш пластмасов "калъф" за да я заглушиш, но кой ли ползва светкавици :). Просто идеален апарат!
А за ръководството, мдам няма го май в мрежата на бг.
Ако си се сблъсквал друг път с каноните трябва да знаеш, че и най-любителските модели ти предлагат доста възможности да правиш МНОГО добри снимки.
Аз ще ти дам малко съвети за тоя апарат, защото съм снимал с канони - намери от къде се регулира ISO-то и го закови на 100. Намери от къде да си регулираш блендата и скоростта. Закови блендата на 5 и си играй само със скоростта на снимане за да получаваш по-светли снимки в по-тъмна околна среда. Старай се да не ти трепва ръката много, защото каноните изостанаха с близо 6 години от към оптичните стабилизатори и макар твоя апарат да е с IS накрая на името това няма да ги гарантира мазане от мърдане. Наблюдавай си снимките на визьора с зума и си прави корекции в движение.
Не ти трябват автоматичните режими, макар при канон-сапунерките да имат добра балансираност в компромисите, за разлика от Panasonic-сапунерките, където шума те кара да се чувстваш извратен след като видиш снимките :).
Използвай зума за да акцентираш върху обектите си. Това малко апаратче завидно добре се справя с зумването и стабилизиране на зумнатия обект - пробвал съм само тази опция в общи линии на този модел.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Упътване за canon sx100 is...
Автор: skodi   
Дата:   28-07-08 21:37

simon4o_bg, това чудо на техниката, в amazon.com струва около 215$, но на мен ми излезе 260$ което смятам за такова апаратче си е доста добре, все още зареждам батериите и почти несъм снимал :)) обикновените батериики Р06 с тях стават точно 2 снимки.

PhrozenCrew Ще се възползвам максимално от съветите които ми даваш :)) нямам никакъв опит, но горе долу схващам. Бях си харесал и аз фз18, знам че е по-добър, но малките размери на канона надделяха, по лек и удобен е и лесен за пренасяне. Това което ме привлече в този вид апарати е зума и ръчните настройки, за момент си помислих че тези ръчни настройки няма и да ги използвам, но сега съм обнадежден :)

Благодаря ви за отговорите, ако все пак някой има нещо по въпроса за упътването....

Отговори на това съобщение
 Re: Упътване за canon sx100 is...
Автор: surg   
Дата:   28-07-08 21:49

потърси упътване за който и да е апарат от серията С3 или С5
или даже Ахх,
тук имаше постинги за тях
хубавото е, че огромна част на менюто на Каноните от този клас е , че е стандартно и каквото пише за единия важи и за другият, ще се ориентираш много добре, сигурен съм

виж тукна руски
http://www.bgfoto.net/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=84


ако четеш английски....потърси...
"A short Course in Canon PowerShot S3 IS Photography.pdf"


ще е много полезно, това не е просто упътване а примери и как се ползва апарата за различни случаи



Публикацията е редактирана (28-07-08 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Упътване за canon sx100 is...
Автор: skodi   
Дата:   28-07-08 23:27

Благодаря за инфото, като гледам това за канон с3 е същото като и за моя, ще свърши работа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Упътване за canon sx100 is...
Автор: aleksi_alev   
Дата:   29-07-08 09:28

Много хубаво апаратче, прави перфектни снимки и на максималния зуум, с изключение на аберациите в сравнение с А720 ИС:

https://photo-forum.net/i/911844


Изключи му задължително цифровия зуум!!!



Публикацията е редактирана (29-07-08 09:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »