Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ за избор на фотоапарат
Автор: dashikov   
Дата:   26-07-08 01:07

Здравейте,
Имам възможност да си закупя фотоапарат от Америка, не че цените са кой знае колко по-ниски...и предвид отпадането на гаранцията,,...но все пак....като сувенир някакъв.Ще правя напълно любителски снимки, имам желание и намерение да попрочета и тествам,но въпреки това си мисля, че повечето ми снимки ще са на автоматичен режим.Спрял съм се на 3 апарата...като единия почти съм го отхвърлил вече, бих могъл да размисля според вашите мнения.
Това са:
Canon PowerShot SX100 - 210 $
Sony DSC-H50 - 370 $
Canon Powershot S5 IS - 330 $
Цените са приблизителни.
Почти съм отхвърлил С5 ИС.Въпроса ми е следния....При положение, че ще правя повечето снимки в автоматичен режим, ще има ли голяма разлика в качеството между Н50 и СХ100, заслужава ли си близо 200 лв отгоре.
Всякакви ваши мнения ще са добре дошли.
Предварително ви благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: surg   
Дата:   26-07-08 01:23

ако ше я караш на ауто виж и Панасоник ТЗ 3 - 4 - или 5

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: bordon   
Дата:   26-07-08 01:31

От Canon PowerShot SX100 и Sony DSC-H50 както им гледам характеристиките, по-добре е Sony-то. Е, тово си личи и в цената. [smilie5]
Но както казва по-горе и surg, ако си основно на авто-режим, можеш да разгледаш и други марки апарати. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: Tekumze   
Дата:   26-07-08 01:32

С тия малки матрички,... моя съвет е да потърсиш апарат с матрица поне 1/1,8
Иначе от трите първия, че е най-малък и лек.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: doca   
Дата:   26-07-08 15:52

Пита се за апарати за над 600-700 долара, тялото.
За тези пари 200-300 долара, каквото и да вземеш е все едно. Каквато е цената, такова е качеството. Това особено важи за САЩ.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: elenaa   
Дата:   26-07-08 18:30

Ако няма да печаташ във формат 20-30см и снимките ти ще са предимно за семейния албум или за някой фотографски сайт - грабвай най-евтиния - разлика кой знае каква няма - всички имат кусури.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: dashikov   
Дата:   26-07-08 22:22

В крайна сметка не получих ясен отговор на въпроса ми, кой ще е по-добър при автоматичен режим и ако да голяма ли ще е разликата.Наистина апаратите са нисък клас и трудно биха предизвикали някаква сериозна дискусия, въпреки това много благодаря на отзовалите се.Реших да не пестя пари, незнам дали би ми се превърнало в хоби, затова и определено не се замислям за момента за ДСЛР, но пък не бих искал и да разхождам с мен, из България и света, най-ниския от най-ниския клас и да пропускам моменти.Реших се за сони-то.
Отново благодаря за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: tantris   
Дата:   26-07-08 22:24

Ниският клас апарати нарочно на снимат добре в автоматичен режим.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: denyo   
Дата:   27-07-08 23:28

Не се сърди на хората. Аз никога не съм снимал на "ауто", както и повечето хора тук. Ако не беше изискването за добри автоматични режими, сигурно доста хора щяха да се включат със съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за избор на фотоапарат
Автор: dashikov   
Дата:   28-07-08 09:15

Не се сърдя изобщо, напротив, благодаря на тези, които се включиха.Да наистина сега като си прочетох първото питане, много съм конкретизирал за автоматичния режим и като,че само от него се интересувам.Искаше ми се нещо средно, т.е да имам добри снимки при всякакви условия, затова и се отказах от С5, имаше много противоречиви мнения за него,преди да питам тук, четох ревютата и в reviews.cnet.com, също и dpreview.com.За характеристиките няма нужда също да споменавам, че ги минах няколко пъти.Е с повечето термини за първи път се сблъсквах, а те ми ги сравняваха....със съвсем друг апарат....и доколко съм преценил не е ясно.Накрая взех да се питам, има ли смисъл от по-голям, по-тежък и по-скъп апарат при положение, че съм абсолютен аматьор, затова и отправих това питане.Е вече съм горд собственик на DSC-H50, едвам чакам да ми го донесат, междувременно вече имам свалена National Geographic Photography secret и съм я започнал да я чета [smile] Да се надявам, че е близко времето, когато ще имам добра снимка, която да публикувам тук.
Благодаря отново на всички.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »