Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон - съвсем се омотах
Автор: chicken   
Дата:   12-07-08 19:38

Ще е Д-80. Искам възможно най-дълъг обектив, ще е Nikon AF-S VR Zoom-NIKKOR 70-300 mm 1:4,5-5,6G , толкова мога да си позволя. Обаче от там нататък съвсем кръстосах погледа. Задължително ще има макро, но на второто пазаруване. Мъдря вариант да е 105 милиметровия. Най-вече заради стабилизацията, а и ми идва по подходящ като портретен. Обаче междувременно остава дупката под седемдесетте милиметра. Удачно ли е да се запълни с да речем 3 твърди. От ценова гледна точка колебанията ми са между:
Nikon AF NIKKOR 24 mm 1:2,8D
Nikon AF NIKKOR 28 mm 1:2,8D
Nikon AF NIKKOR 35 mm 1:2D
Nikon AF NIKKOR 50 mm 1:1,4D
Идеята е някой ден да се сдобия и с мноооого широк. Та въпроса е дали да купувам 2 от горе изредените без да знам кои бих използвал или да си взема някой зум, примерно Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm / 3,5 - 5,6G ED VR с който да експериментирам и като се ориентирам във фокусните разтояния да продам и да си взема твърди?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: nodoubt   
Дата:   12-07-08 19:39

Nikon AF NIKKOR 24 mm 1:2,8D
Nikon AF NIKKOR 50 mm 1:1,8D

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: explorer   
Дата:   12-07-08 19:41

А какво снимаш? Да не се окаже че повечето от тези обективи ще са ти излишни?
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: dampkring   
Дата:   12-07-08 20:34

Щом тепърва ще се ориентираш за фокусни разстояние и прочее си вземи двете варио-та които си споменал и евентуално, ако можеш - 105/2,8 - за портретчета. После ще мислиш за твърди варианти. Казвам го от лична гледна точка, тъй като от около година съм с D80.

Другият вариант е да си вземеш по-добро тяло и след това да мислиш повече за "екстрите" на обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: navy   
Дата:   12-07-08 22:59

ПИЛЕНЦЕ...
Един мъдър съвет [smilie7]

Купи си тялото и САМО един обектив [smilie7]
Който ти е на сърце...
Снимай и ... после ще мислиш за другите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: chicken   
Дата:   13-07-08 01:02

Не става по-добро тяло а после обективи. Първо не мога да си го позволя, второ не ми трябва чак толкова (поне все още) т.е. съотношението цена/употреба не е добро. И какво ще го правя без обективи? Всъщност замислял съм се за Д200 втора ръка но беше претеглено и отхвърлено.
navy, не става само един обектив. Ако 105 макро е добър и за портрети няма да искам да го сваля сигурно, но 90 % от това което снимам изисква целия диапазон. Със сигурност 70-300 ще се използва здраво. От 70 та до 300. Със 105 макро ще си вържа гащите за останалите по-претенциозни 10 %, но искам и качествени неща в по-широкото. 90-те % са най вече така наречените "снимки за спомен". От претъпкана кръчма или апартамент, през някой екопротест или пътуване за Джулай, до музикални фестивали (отдавнашна цел ми е Сигет) Все неща които стават бързо, на момента, без време за придвижване и наместване. Хора, в които в никъкъв случай не мога да си позволя да се навирам и да им забучвам обектив в лицето....
Та след като вариото не е от 18 до 300 например и така или иначе ще се сменят обективи мисля че е по-добре под 70-те да е нещо по-качествено, като за 10-те % от снимките[smile] А и не искам да задълбавам прекалено в неща, които знам че няма да ми харесват а ще са трудно продаваеми.
Но като се замисля, може би наистина удачния вариант е първо два варио, после макрото и по-нататък да сменя по-широкото варио с твърди (дай боже да мога да си позволя да си го оставя) Та въпроса май се поизместава на този Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm / 3,5 - 5,6G ED VR ли да е или друг?
Не мога да прескачам с много 3000 лв. на първо време

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: nechovek   
Дата:   13-07-08 01:41

еми намери си 35 70 на 2.8 втора употреба и си вземи един 50мм 1.8 а ако стигне бюджета 1.4 и си капитан[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: Георги   
Дата:   13-07-08 09:08

18-200VR май най ще ти пасне [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: Muadib   
Дата:   13-07-08 11:29

Според мен всеки любител фотограф трябва да има един варио обектив които да може да ползва в 90% от случаите(тогава когато незнае какво да очаква или сниманите обекти изискват различни фокусни рзтояния). Ако не си запален птичар обектива които запълва най-голям диапазон на фокуса е AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED.
Няма да се налага да го сменяш и ще можеш с течение на времето да разбереш сам за себе си какво те влече и какви обективи ти трябват. Обектив 105 милимитра на кроп матрица става 157 милиметра и понякога за портрет е дълго. Тази година Nikon пуснаха още един micro обектив, които може би ще се окаже по-удачния и евтин избор за кроп матрица: AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED. Между другото цената на D200 на щатския пазар е 999 долара! Повод за размисъл. Успех![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: navy   
Дата:   13-07-08 13:17

Д200 е прекрасна камера [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: chicken   
Дата:   13-07-08 13:38

Стига бе хора! Всичко беше почти лесно, поне тялото бях избрал. А има голяма вероятност една приятелка да се прибира скоро от Щатите...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   13-07-08 15:32

ти като не можеш да си избереш дай ние да поръчаме на твоята приятелка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: hooliganmartin   
Дата:   13-07-08 20:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон - съвсем се омотах
Автор: mravunko   
Дата:   13-07-08 20:23

земи си едно 18-55 за 100 кинта, ще имаш и широко и винаги ще можеш да го шитнеш като решеш какво искаш :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »