Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: Crimble   
Дата:   21-05-08 16:41

Здравейте!

На дърти години ми се отдава възможност да запиша някой университет в Англия. Изморен съм от компютрите, искам да се преквалифицирам и да се занимавам с нещо по- спокойно и удовлетворяващо душата. Икономическата криза си се вижда вече с просто око, та реших, че ще е удачно време да сменя кариерата си.

Някой има ли опит и/или впечатления за това, какво се предлага по английските университети за бакалавърска степен. Аз съм се спрял на London School of Fashion, Fashion Photography. Тъкмо ми се връзва с наближаващата "криза на средната възраст"! [smilie25]

Дайте някаква по- пряка информация (сайтовете съм ги прочел, предварително да успокоя Гуугъломаните), лична или за ваши познати, колеги, приятели...

Някакви идеи, как да подходя към изработването на портфолиото за кандидатстване?

Благодаря предварително!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: CanoniO   
Дата:   21-05-08 16:44

Пожелавам ти успех[smilie24]
Ако има място където изкуството носи истински пари, това е Лондон[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-05-08 17:10

Не знам колко ти е 'средна' възрастта, но ми се струва доста туткав пътя през стандартно образование. Повечето известни фотографи (и топ, и близо до топ фотографи) са научили най-много асистирайки други големи фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: Davidoff   
Дата:   21-05-08 17:16

Те двете неща изобщо не си пречат. Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: Amigo   
Дата:   21-05-08 17:19

давай смело! [smilie24] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-05-08 17:20

Дай линк с инфо, да видим за какво става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: Crimble   
Дата:   21-05-08 18:06

Благодаря, CannoniО!

Основната информация за курса е тук:

www.fashion.arts.ac.uk/courses/photography/ba_fashion_photography.htm

Не се притеснявам нито от възрастта, нито от времето. Не търся кариера, известност или начин да се доказвам на заобикалящия ме свят - вече съм си надвил над тези мераци. Винаги съм си мечтал, че ще се пенсионирам като учител или свещенник, но сега фотографията ми се вижда доста добро поле за изява за да постигна хармония в душата си. Хем има приложно-техническата си страна, хем е свързана с пречупването на реалността през призмата на съзнанието, вече изпълнено с доста жетейски опит...

(нещо не слуша този линк [smilie11] )



Публикацията е редактирана (21-05-08 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-05-08 18:56

Интересно звучи.
Не мисля че модната фотография е подходяща ако не смяташ да се занимаваш много сериозно и да достигаш висоти (поне като цел). Тя е много повече кариера от колкото хоби - все пак зависиш и от други хора - модели, стилисти, дизайнери, гримьори.
Има много други видове фотография които биха били по-подходящи за хоби - портретна, пейзажна, диви животни и т.н. в зависимост от интересите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Бакалавър по Фотография в Англия?
Автор: IDA   
Дата:   21-05-08 19:16

Кримбъл,

Ще ти изкажа някои мои съображения, които в никакъв случай не целят да те разубеждават, а да те накарат да погледнеш реалистично на нещата.

Всичко това, което си го замислил е много добре, стига да нямаш прекалени свръхочаквания към професията и особено към твоята собствена реализация в нея. На няколко пъти съм ставал свидетел на усилията на застаряващи хора на Запад да сменят своето амплоа, връщайки се отново на студентската скамейка. За съжаление обаче, всичките им усилия завършваха с пълно фиаско. Не защото не можеха да се справят с учебния материал, напротив, мотивацията им беше достатъчно силна, за да покажат в повечето случаи доста по-висока успеваемост от по-младите им колеги. Проблемът се състоеше в това, че след студентската скамейка, всеки започва тепърва да практикува и чиракува от самото начало и доста годинки бива използван като момче за всичко, докато постепенно се издигне в професията и се изгради като професионалист. А проблемът с тези застаряващи хора е, че на "дърти години" те не са готови да се изживяват отново като чираци и калфи, защото отдавна вече са минали по този път. Ти би ли се съгласил да те юркат на "дърти години" като новобранец? Или си мислиш, че само бакалавърската диплома е достатъчна, за да те признаят за добър професионален фотограф? А може би си природно роден свръхталант, който щом вземе дипломата и веднага ще завладее световните модни подиуми. Може и да си такъв, но тогава, честно казано, не виждам за какво ти е тази диплома.

Фотографията не е просто професия и това сериозно усложнява нещата. Тя е изкуство, което за съжаление много малко хора го умеят. То е все едно да си велик художник или талантлив музикант. Само че аз не познавам такива, на които едва на дърти години им е дошло прозрението, че са велики таланти. Ако именно на теб ти е дошло такова прозрение, значи ти си уникален случай в историята на човечеството. Талантът се осъзнава още от най-ранна възраст и се гради с къртовски труд цял живот. Другото са илюзии.

Помисли над тези неща. Лично аз си избрах професията на живота ми още в ранната ми ученическа възраст и не съжалявам нито за миг, защото именно професията ми е това, което умея да правя най добре. Никога не съм си въобразявал, че ставам за нещо друго. По онова време обаче се запалих и по фотографията и тя до ден днешен ми е хобито, което ми носи радост и успокоение на душата, без да ми е професия. Не бих си и помислял да го превръщам в професия, защото знам възможностите си и съм сигурен, че това за мен ще е пълно фиаско.

Каквото и да решиш, успех!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »