Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: tango_d   
Дата:   16-04-08 10:43

Здравейте,

От няклокло месеца снимам с Nikon D40 с кит обектива и AF-S DX Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G ED (3.6x).
Двата обектива са ОК, но имам чувство че са малко тъмни... Също така, май предпочитам да снимам с 55-200 повече от кит обектива.

Прочетох доста ревюта за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm" и мисля, че е добър заметник на горните два.

Бих искал да помоля хората, които имат опит с този обектив, да споделят менение - удобство, технически характеристики, има ли други алтернативи на 18-200 от Никон?

предварително благодаря за отговорите


Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: mixmike   
Дата:   16-04-08 10:46

има ли други алтернативи на 18-200 от Никон?

Няма, обектива е много добър за цената и диапазона си, НО...


Двата обектива са ОК, но имам чувство че са малко тъмни

Ако тези ти се струват тъмни, 18-200 е (както го определят познавачите) - непрогледен мрак![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: navy   
Дата:   16-04-08 12:37

Тва на ква бленда йе?


http://www.vista-vision.net/test/blenda.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: ddimo   
Дата:   16-04-08 12:39

4?
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: navy   
Дата:   16-04-08 12:48

топло [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: ddimo   
Дата:   16-04-08 12:52

С много ламели ти е блендата и трудно се вижда[smilie5]
Ако беше само с 6 да съм познал от раз[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: navy   
Дата:   16-04-08 12:55

На 5.6 обектива има правилен, чудесен и много харесван от мен рисунък [smilie7]
Снимайки някой портрет примерно на 4-5.6 модела излиза изключително качествен, а фона зад него приятен и мек...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за
Автор: jivkojj   
Дата:   16-04-08 12:56

Аз съм със същата конфигурация - д40 + 18-200 ВР, като първоначално снимах малко с китака 18-55.
Като предимство след ъпгрейда мога да изтъкна - по-бърз фокус, големия зуум, видимо по-малко хроматични аберации и естествено ВР. Хубаво е също, че може да донаместваш фокуса. Не съм заелязал да е по-тъмен.

Като недостатък - значително по-тежък и голям от китовия, което в някаква степен заличава предимството на габаритите на д40. От друга страна носиш само него и не сменяш. Този обектив + някакъв твърд портретен може да се каже че покрива нуждите на любителя много добре. Също така и заради стабилизацията батерията заминава по-бързо.

При всички положения, ако може да замениш 2-та китови срещу него е оптимален вариант.

ПС: исках да попитам например тоя обектив (пък и другите с такава конструкция) като се разпъне максимално поема доста въздух, има ли някаква защита да не се тъпче с прах?



Публикацията е редактирана (16-04-08 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за
Автор: ddimo   
Дата:   16-04-08 12:57





Публикацията е редактирана (16-04-08 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: navy   
Дата:   16-04-08 12:58

За мен идеалната комбинация е Д80 + 18-200 вр + 50/1.8 за любители...
Два флаша сб600 също биха паснали добре!

С това всеки любител би имал НЕОБХОДИМОТО за възможностите си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: tango_d   
Дата:   16-04-08 16:08

благодаря много за информацията!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: Privilege   
Дата:   16-04-08 16:36

Бла бла, няма никакъв смисъл да взимаш този обектив, след като имаш 2-та кита.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: artmika   
Дата:   16-04-08 17:39

ъъ, сигурен ли си, Привилидж ?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: rorus   
Дата:   16-04-08 18:02

18-200 е хубав универсален обектив, но не е голяма крачка напред в сравнение с двата, които имаш. И не е по-светъл от 55-200.

Мисли и тях какво ще ги правиш?

По-добре помисли за твърди обективи.
Вземи си 50/1.8 или 35/2 - поснимай и ще видиш ново измерение в твоите снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: pmartinov   
Дата:   16-04-08 20:06




Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: Privilege   
Дата:   16-04-08 20:22

artmika ами за себе си съм напълно сигурен. В широкия край 18-200 не се различава от китовия. А щом автора каза, че снима предимно с 55-200, то тогава за тези пари да вземе 70-300 VR и да си остави широкия китов. За мен обективи от порядъка на 18-200 са недоразумение. Все едно снимаш със супер зуум сапунер, което обезмисля идеята за DSLR изобщо. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: jivkojj   
Дата:   16-04-08 21:42

Че идеята на СЛР смяната на обективи ли е?! Този обектив специално замества перфектно 2-та китака (ако може да си го позволи), а отделно човек си купува каквото му трябва за специфични цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: kirilius   
Дата:   16-04-08 22:04

Все едно снимаш със супер зуум сапунер, което обезмисля идеята за DSLR изобщо...

Не съм съгласен тук. При достатъчно качествено стъкло качено на ДСЛР имаш предимството на турбосапунерите - голям диапазон без да мъкнеш 100 кила обективи + предимствата, които ти дава самият ДСЛР: голяма матрица, възможност да гледаш директно през обектива + различните благини, които ти предлага всяко тяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: Privilege   
Дата:   16-04-08 23:06

jivkojj написа:

> Този обектив специално замества перфектно 2-та китака

Какво им замества? Само това, че няма да сменя обективи. 18-200 е отвратителен обектив, оптически просто няма да го коментирам - особено широкия край, по-зле и от китовия. А с тази цена е направо нелепо. Какви глупости пишем. Немога даже да повярвам, че става на въпрос за смяна. :) Някой може ли да ми каже какъв е смисъла да дадеш 1000лв. за да смениш 2 обектива с 1 който е даже по-зле като картина.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: serjy   
Дата:   16-04-08 23:17

Privilege, снимал ли си с 18-200вр?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за
Автор: jivkojj   
Дата:   16-04-08 23:27

Да бе сигурно е по-зле [smilie3] , ще ме амбицираш да направя тестове да видиш че не е по-зле, въпреки че мразя подобен вид тестове. Това че гроздео е кисело е друг въпрос [smilie18] .
Пак ще ти повторя: бърз фокус, голяма разлика по отношение на хроматичните аберации, донастройка а фокуса. Онзи ден си сниамам панорамка и чувам плясък на криле - обръщам се и гледам лебед се пробва да лети. От 30мм за по-малко от секунда вече щраках със 150мм.
Не случайно от както го имам не съм слагал повече 18-55, удобството с него е несвавнимо.
А тея лафове, че зум обективи с голям обхват са само при сапунерките ги остави. ДСЛР ти дава много други неща, които kirilius ги е описал.

tango_d има и алернативи, по-евтини, но по-зле: Сигма 18-200 USM OS и от Tamron, даже последния мисля че е 18-250.

Едит: едитнах нещо дето не звучеше точно



Публикацията е редактирана (16-04-08 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: danbi   
Дата:   16-04-08 23:33

18-200 е компромис, както впрочем ВСЕКИ обектив. Въпроса е, доколко голям е компромиса, и дали те устройва.

Качеството на изработка, качеството на оптиката и подобни неща при 18-200 са доста над тези на китовия 18-55 и на 55-200. Дори са над 70-300.

Обектива има доста "шантави" геометрични изкривявания. Също така, генерира доста осезаемо количество хроматични аберации. Но пък, е доста "остър" в по-голяма част от диапазона си.

Много хора се впечатляват от тези неща повече, отколкото е разумно. Ето защо:

Новите модели на Nikon, примерно D300 коригират автоматично хроматичните аберации още във фотоапарата (или в Capture NX).

Съществува доста софтуер, примерно DXO Optics, който може да коригира както геометричните изкривявания, така и аберациите.

След като си припомните, че всъщност това което снимате става снимка след компютърна обработна, не е трудно да стигнете до извода, че парите които бихте дали за 18-200 + лиценз за съответния софтуер, са несравнимо по-малко отколкото парите, които бихте дали за специално коригиран обектив.

Жалко, че толкова малко хора изобщо мислят по тази тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за
Автор: Privilege   
Дата:   16-04-08 23:51

jivkojj написа:

> Да бе сигурно е по-зле [smilie3] , ще ме амбицираш да направя
> тестове да видиш че не е по-зле, въпреки че мразя подобен вид
> тестове. Това че гроздео е кисело е друг въпрос [smilie18].

Ами направи, аз вече съм правил и не съм първия който ще ти каже, че китовия като картина не отстъпва на 18-200. Бърз Аф? Аберира като никой друг, за изкривяванията да не казвам. [smile] А това за гроздето не го разбрах. [smilie8] Аз съм с 14-24/24-70/70-200 и смятам, че мога да направя по-обективна преценка за оптическите качества на обектива.

> А тея лафове, че зум обективи с голям
> обхват са само при сапунерките ги остави.
> ДСЛР ти дава много други неща, които
> kirilius ги е описал.

Определено имаш нужда да поснимаш с истински обективи щом си на това мнение.
Много приятно си спорим, само някой да не се засегне нещо. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: pmartinov   
Дата:   16-04-08 23:55

Най-гадното на Nikkor 18-200mm е че не е канонски




Ако беше канонски всички щяха само евала да му правят .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпорси за "AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm"
Автор: artmika   
Дата:   17-04-08 08:21

Привилидж, правиш ми яко смях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »