Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-02-08 13:45

Ползвам въпросната светкавица от 6м. Доволен съм като цяло, но от скоро ми се налага да я ползвам в режим Slave. Оказа се че не сработват: 1/4 1/2 и 1/1. Обадих се в сервиза след което я изпратих за ремонт. Тъй като днес имам снимане безкрайно съм им благодарен че тъй като не успяха да реагират до петък ми пратиха чисто нова. Отворих я преди малко, тествах я... [smilie2] оказа се че работи коректно до 1/2 и отново 1/1 не сраотва- излъчва нещо като 1/128 или 1/64. След 5 мин излизам за снимки, знам че отново ще ми се налага да я ползвам в Slave и това че е неизползваемо 'леко' ме дразни. Вашите сработват ли коректно на тази мощност, защото след 2 поредни нефункциониращи незнам какво да си мисля. инак и двете закачени на тялото на 1/1 работят коректно... странно е че в сервиза като я закачили на теста тази която пратих за ремонт електронно показала че е ОК...
... Като се върна ще кача снимки ако се налага, но сега се налага да излизам. Благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-02-08 13:51

Относно това как съм го установил ако има въпроси:
на 1/20-1/200 на 100-1600ИСО, с друг апарат, бленда, зум на светкавицата... на тъмно на светло- НЕ и НЕ. [smilie11] Отново благодарности на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: CTEHATA   
Дата:   02-02-08 14:29

Какъв слейв, оптичен или от друга Сигма?
Имам такава светкавица, довечера мога да тествам.
Това, което съм забелязвал е, че при малките мощности, дори и Сигмата да "припали" от пре-флаша, успява да се зареди до самата снимка и да светне втория път. При големи мощности и/или бързо дообиране на спусъка това не става. Може би заради времето за заряд, или заради софтуерните ограничения за брой последователни щраквания, които са във светкавицата.

Малллееееее що нещо изписах!

С две думи, провери дали нямаш проблем с палене от preflash-a при меренето. Ако не е това, ми пиши едно ЛС и довечера ще пробвам с моята. Тялото ми е Канон

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-02-08 19:44

Дочува се че има и други с такъв проблем, колеги вашите Сигми сработват ли на пълна мощност в този режим?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: fastman   
Дата:   03-02-08 09:17

Моята да. Преди няколко месеца си играх и освен пре-флаша, други проблеми нямах, включително на пълна мощност.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: Sumuelll   
Дата:   03-02-08 15:12

За момента резултата е: 3:1 за неработещите на 1/1 [smilie9] и то всички са нови и гаранционни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: marrio31   
Дата:   18-09-08 17:45

и мойта в тоя режим сработва чак на 1/16 и е гаранционна,дали ще счетат това като проблем? а то си е[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: asahi   
Дата:   18-09-08 18:24

Проблем е.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: Sumuelll   
Дата:   18-09-08 19:16

Мддаааа колко бързо лети времето. Когато повдигнах темата имах 2 светкавици на тази марка, два проблема в общи линии, но инак евала подмениха ми втората проблемната и ми дадоха чисто нова трета. Получих я един слънчев съботен обед и от куриера право на снимки за една сватба... радост голяма, нов модел, чисто нова... по едно време слагам аз рефлектора щото бях на 10мм /х1.6/ снимам и си пея, прибирам рефлектора и що да видя? Дисплея си стои на 17мм... мълча какво да правя и снимам, снимам и плача. Връщам я за ремонт след седмица, а тя не иска да се върне при мен близо месец. Обидена ли е, що ли, уж нежно се държах към нея. Питам един, не знае, питам друг не знае, накрая със сетни мъки се добрах до човека, след като го изчаках да се върне от отпуска де. Чакаме една платЧИЦА. ПОмолих да си ми я върнат както се казваше в онзи виц- Да си я пипам поне! Вече 2 месеца тоя ми ти китаец я носи на гръб тая платка и го чакам ли чакам, добре че фирмата която праи основно принтери ми продаде една 580ЕХ и сега си снимам с нея а онази си я гледкам, освен ако не я паля оптически като второ тяло, функция която няма да си кривя душата- много ми липсва при канонската. Междувремено палих една на колега и тя нещо не се сеща да сработи при мощности над 1/8.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: Grandpa   
Дата:   18-09-08 20:27

Чак сега виждам темата...
Имам такава сигма и съм я ползвал и на апарата и като оптичен слейв (ама малко). Като еТТЛ слейв не съм, щото нямам друга Сигма. Не съм забелязъл подобен проблем.
Мога да пробвам, ако се сетя.
Иначе вече не ползвам Сигмата за оптичен слейв - за подобни цели паля с евтин радио спусък 2 Вивитар 285 и един Сънпак 383. Супер повторяеми резултати и не се моткам из менюта и т.н.
Ако с това си вадех хляба обаче - щях да се оборудвам с Куантум светкавици...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: danny_falin   
Дата:   18-09-08 21:05

а как я палиш като слейв светкавица ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: Sumuelll   
Дата:   18-09-08 21:21

фотоклетка вероятно. За догодина ще я мисля, защото да с тази схема снимах абитуриентите вградената светкавица ми палеше оптично Сигмата, по-късно позлвах вградената + 2 Сигми, но се стремях да не излизам от сенките когато снимах, тогава и на 1/2 не се усещаше много много ефекта на светкавицата. Насочиха ме наскоро към светкавици като QFlash, днес също гледах за подобли леки алтернативи, друг човек ще ги носи по време на снимките, но все пак ми се иска да го пожаля доколкото мога. Гледах наскоро едно клипче където 3 светкавици бяха захванати в чадър и се работеше по тази схема като беше нужна мощност, вероятно и това е вариант. Някой да е пробвал това последното- 2-3 светкавици в чадър?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползващите Sigma ЕF-500 DG SUPER
Автор: dreamer   
Дата:   18-09-08 21:47

Канон нямат ли уайрлес режим та оптично ги палите тия светкавици?[smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »