Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   24-01-08 14:22

С жена ми ще си купуваме фотоапарат, колебаем се между PANASONIC DMC-FZ50EG-S и CANON EOS 350D . Моля ви, дайте компетентно мнение кой от двата да изберем и защо...

Ето и линкове към моделите :

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09023227

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014347


Ако питате какво ще снимаме - всичко : пейзажи,природа,хора, портрети,макроснимки, астроснимки...

Ще бъдем благодарни, ако помогнете в избора

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: strong94   
Дата:   24-01-08 14:41

Моито мнение е твърдо към Цанона.[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: teodor29   
Дата:   24-01-08 14:45

Трудна работа! Това си е индивидуално за всеки човек. И двете системи си имат + и -. Зависи от доста неща - дали ше сменяш обективи, или не; дали искаш по-ниски нива на шум в какртината, или не, и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-08 14:50

ако искате едно фото, което да е винаги с вас, и не ви се занимава с различни обективи и проблемите около тях, взимайте панасоника. Прекрасен е [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   24-01-08 14:55

Добре, но на Панасоника не му се маха обектива, доколкото видях, което значи, че от друга страна не е много подходящ за астрофотография...
И бъдете малко по-конкретни,моля

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: BotsRevenge   
Дата:   24-01-08 14:57

Техномаркет не е най-доброто място за купуване на тези фото апарати. Вижте цените във photopavilion.com

Наясно ли си с разликите между компактните турбо-апарати (Panasonic FZ50) и дигиталните огледално-рефлексни апарати (канона)?

Китовият обектив на канона покрива фокусни разстояния, достатъчни за пейзажи, отчасти за улична фотография, за портрети (едвам едвам).

Обективът няма макро режим. Трябва ви или макро обектив, или макро леща, или макро пръстен.

За астро снимки е твърде къс.

За портрети може да се използва, но малката му светлосила на 55мм няма да ви позволи да получите добро разфокусиране на фона (в случай, че го желаете).

За природа до колко става - зависи от увеличенията, които искате.

Качеството на китовия обектив на канона като цяло не е никак високо. Принципно си струва парите, защото е много евтин.

Панасоникът от друга страна:
В широкия си край, обективът му не е толкова широкоъгълен, колкото китовия на канона. В дългия си край е много по-дълъг и ви позволява много по-голями увеличения и съответно за астро снимки в известна степен може да се използва. Обективът може да се използва в известна степен за макро снимки. Макар на хартия да пише, че минималното предметно разстояние му е 5см, на практика обективът фокусира най-близо на 2см.

Панасоникът има значително повече шум.

На тъмно панасоникът няма почти никакъв шанс да фокусира. Малкото светодиодче, сложено му, за да помага за фокусирането на тъмно е твърде слабо и на повече от метър разстояние апаратът отказва да фокусира.

На тъмно панасоникът изкарва много тъмна картина на дисплея и съответно ръчното фокусиране е много затруднено. В такив случаи помагат някои дребни хитрини, но и те не са спасение.

Канонът има по-малък визьор от конкурентните dSLR-и, но въпреки това с оптичен визьор ръчното фокусиране е многократно по-лесно.



Публикацията е редактирана (24-01-08 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-08 14:58

За астро снимки потърси ALBIREO (пиши му лично съобщение), той ще може да ти даде съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: stoyan_5   
Дата:   24-01-08 15:00

Кенън - излишни са всички аргументи ...
Важен е крайният резултат!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: BotsRevenge   
Дата:   24-01-08 15:05

Имай предвид също така, че китовият обектив на канона е малко вероятно да ти е достатъчен. dSLR-ът има нужда от обективи и съответно една съвсем скромна dSLR система изисква бюджет от поне 2000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-08 15:06

stoyan_5 написа:

> Кенън - излишни са всички аргументи ...
> Важен е крайният резултат!

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   24-01-08 15:06

Добре, но не знам какво е dSLR , а и как стои въпроса с фокуса на тези 2 апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: teodor29   
Дата:   24-01-08 15:08

За астрофотография забрави с панасоника. Използваемо на панасоника е исо 100 и донякъде исо 200 (при силна светлина). Тук голямо предимство има 350д. Но за канона трябват доста допълнителни пари (за да имаш обективи с качество като на панасоника). Ако снимаш само любителски, може би ПАНАТА..?? Иначе виж какво ти е писал BostRevenge. Точно така е!!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-08 15:11

какво ще ги правиш снимките, след като ги наснимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   24-01-08 15:13

Ще се появяват и тук , надявам се

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: BotsRevenge   
Дата:   24-01-08 15:37

dSLR-ът е апарат със сменяеми обективи. Характерно за тези апарати е, че типичният начин за снимане с тях е чрез гледане през визьора. Не може да се гледа на екрана, за разлика от т.нар. сапунерки. Новите модели обаче (Pentax K200D, Canon 450D, Nikon D300, Canon 40D, Olympus E-510 и т.н.) поддържат Live view и позволяват да се гледа образ на дисплея по време на снимане.

Друго типично е, че матрицата на dSLR-ите е няколкократно по-голяма. Следствия от това са:
1. Многократно по-ниски нива на шум -> напълно използваеми чувствителности като 800 и 1600ISO

2. По-голяма динамика на изображението (нарична още фотографска ширина) - по-широк е диапазонът на контраста, който може да бъде изобразен на една снимка - много по-рядко се получава изгоряло (изцяло бяло) небе или черни сянки.

3. По-плитък фокус - при снимане на портрет фонът е разфокусиран (при едно и също фокусно разстояние, предметно разстояние и бленда).

Друго: дСЛР-ите фокусират много по-бързо (разбира се в зависимост от обектива).

дСЛР-ите реагират по-бързо при натискане на спусъка.

дСЛР-ите не снимат видео клипове

дСЛР-ите като цяло вадят по-качествена картина

дСЛР-ите тежат повече при наличието на повече от 1 обектив.



Публикацията е редактирана (24-01-08 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: avjijata   
Дата:   24-01-08 16:09

Ако питаш мен всичко е в бюджета ти! Аз затова прецених,че ФЗ50 ми дава най много за парите си и си снимам много успешно с него. Старите хора казват,че с питане до Цариград се стига, ама аз си мисля,че така до никъде няма да стигнеш. Ако бюджета не ти е големичък-скачай на Панасоника. Няма да сгрешиш! Ако нямаш проблеми с парите, тогава проблема ти става изключително сложен. Щом не знаеш какво е dSLR мисля,че тук много трудно ще се ориентираш.
Мисля си,че сте влезли в Техномаркета и сте гледали основно цените и сте решили какво можете да си купите.И ето въпроса:Кое от двете?
Успех в покупката!



Публикацията е редактирана (24-01-08 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-01-08 16:52

Много интересен въпрос за мен, защото ги имам и двата[smile]
Всичко, което са ти написали по-горе, е точно така. Има и още един много важен момент - колко бързо може да се правят снимки една след друга и в какво количество. Колегите, които са ти отговорили досега, са пропуснали да изтъкнат един много важен аспект при Панасоника - наистина качествени снимки може да се получат само при снимане в РОУ формат и то при ИСО 100 и донякъде при ИСО 200. Това е прекрасно, но... следващата снимка може да направиш най-рано след около 4 секунди, и то ако ползваш бърза карта памет SD! А ще установиш, че в доста ситуации ще искаш да правиш снимки и по-начесто. В това отношение Канонът е като фурия в сравнение с Панасоника - можеш да правиш последователни снимки мигновено една след друга без никакво забавяне и изчакване благодарение на това, че Канонът има буферна памет, където хвърля снимките и ги записва във фонов режим, докато ти продължаваш да си снимаш. А Панасоникът просто няма буфер...
Освен това Канонът прави превъзходни снимки и в обикновен компресиран JPEG формат, където скоростта на запис и броя на последователните снимки са още по-големи. Всичко това се отнася за режим на единична снимка. Естествено Канонът има и режим на серийна снимка.
Още една разлика - Канонът има истински режим на следящ фокус при снимане на движещи се обекти (AF Servo), докато при Панасоника не е точно така.
Още - скоростта на автофокуса на Канона е много по висока. А в редица ситуации това е определящо.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   24-01-08 16:56

avjijata , не си прав ама хич. Бюджета в случая няма общо, разликата между двата е 150 -200 лева зависи от къде се купуват.
Скоро едва ли ще почна да купувам обективи, най-много някой универсален (в случай,че избера Канона). Така,че няма смисъл коментара ти, някаква лоулевъл логика, но все пак ти благодаря, за труда ти да отговориш и опита да бъдеш полезен

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-08 17:03

щом не мислиш да купуваш скоро обективи - панасоника. с китовият обектив на канона ще си силно ограничен в почти всяко едно отношение. И между другото, разликата между двата е 150-200лв. само на пръв поглед. ако погледнеш "отвъд стената" ще видиш една 4-цифрена сума за канона.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: jozimar   
Дата:   24-01-08 17:19

Може и така да е, но наистина бюджета не е най-важния фактор, преди две години си купихме Хюлет Пакард, тогава беше 600 лв. и какво, сега го сменяме, идеята е да вземем нещо, което след две години няма да има нужда да отива на тавана. Иначе ви благодаря на всички, наистина ми помагате в избора, като го купим , ще се похвалим.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-08 17:20

няма такова нещо (след две години да не е остаряло). и двата апарата, които си избрал, са вече стари.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: avjijata   
Дата:   24-01-08 17:52

jozimar,
Мисля си,че въобще не си ме разбрал!Точно защото разликата между двата е 150-200 лева затова си помислих това.Това ме насочи за избор в определен ценови сегмент.Ако не е така съжалявам.Но ти сам писа ,че не знаеш какво е dSLR.Не се сърди.А колкото до логиката ми пак бъркаш.Сигурно прочете отговора на Synthy,който показва че съм прав за ценовия сегмент.А приказката ми за Цариград пък показва, че все още не се ориентираш правилно във нещата.А и м/у другото трицифрена сума е много малка за добра dSLR система.Още веднъж успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: teodor29   
Дата:   24-01-08 18:14

jozimar, avjijata е АБСОЛЮТНО прав!!! Но ти изглежда не го разбираш. Ще ти дам съвет. Тук във форума няма да се ориентираш добре от нивото, на което си (дано не те обиждам). Иди във фотопавилиона или във фотосинтезиса. Там момчетата са наясно с нещата и ще ти отделят време да си поговорите. Ще видиш и снимки от такива апарати (или подобни). Във форума всеки пише по 4-5 изречения и не може надълго да обяснява (както ми се струва, че ти е необходимо). А там (но не в техномаркет или полис) ще получиш за кратко мно-о-о-го информация. Само така можеш да се ориентираш. Иначе трябва доста да четеш в мрежата. Впрочем ако искаш и тук във форума има добри статии точно за търсените от тебе апарати. Успех!!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: apollo   
Дата:   24-01-08 18:24

Астро основно с 350Д

Моят съвет е да си вземеш 350Д със стабилизирания 18-55 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 350D или PANASONIC DMC-FZ50EG-S , моля дайте съвет !
Автор: djart   
Дата:   24-01-08 19:08

Новия китак и Сигма ДГ АРО 70-300мм ? няма ли да свърши работа на човека ? китака за пейзажчета и прочие, а сигмата за по-далечко ? луната, птички, улични портрети, а и доста добро макро си има сигмата.. [shtrak]
Успех.



Публикацията е редактирана (24-01-08 19:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »