Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: Eol   
Дата:   09-01-08 12:54

Ами общо взето това ми е дилемата. Като за никона имам един 50/1.4D обектив и на жена ми апарата е никон D40.
И двете имат и плюсове и минуси и не мога да преценя. А трябва до довечера горе долу да съм решил.

Вие сте [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: chukov   
Дата:   09-01-08 12:57

Я да видим сега кой ще превари морския или мартинов

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: vladomatev   
Дата:   09-01-08 12:59

Аз на Е-3-то минус не мога да намеря освен цената де...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: kadar   
Дата:   09-01-08 12:59

Ами като гледам дилема няма !
Д-300 и точка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: pstoev   
Дата:   09-01-08 13:10

няма смисъл да задаващ такъв въпрос,щото се обръща на философия...най-добре иди и тествай и двата..аз съм с олимпус,но е грешка..като решиш да си земеш обективи,дори и най-безличните са ти три пъти по-скъпи,да не говорим 4е немаш избор...това си е зериозен довод и аз затова ше сменям системата:)успех....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: GM   
Дата:   09-01-08 13:11

От kadar и от мен не взимай мнение.Първият като му погледнеш сниката ще видиш защо, а аз съм олифен[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: Eol   
Дата:   09-01-08 13:18

gm със сигурност за кадъра. За твоето олифенство не знам, но и аз самия получавам 3 душевни оргазма на един път като пипна олимпус [smilie5] С никона са само два[smilie2]
ПСтоев за съжаление във Варна няма къде да ги тествам и двата. Порадвах им се за малко докато имаше презентация във Фотосинтезис.
Владо Матев е-3 не е скъп. Скъпи са обективите за него. С 50% като минимум излиза разликата в цената спрямо Никон. При почти еквивалентна система.
Чуков много се надявам да не стане както казваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: kaff   
Дата:   09-01-08 13:28

При положение че маш никон да инвестираш в оли и да комплектоваш две тела [smilie9]
Иначе и двата са добре. За мен никон но пак ще кажат пристрастен.....успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: Eol   
Дата:   09-01-08 13:32

Кафф да така е. Много е труден избора за мен персонално :(

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: GM   
Дата:   09-01-08 13:38

kaff -пристрастен[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: elmaduro   
Дата:   09-01-08 13:47

Ами то е ясно според мен.Не се изкушавай от про тялото на олито, по добре вземи никона.Имаш вече един обектив а и все пак имате още едно никонско тяло вкъщи.Въпрос на личен избор е все пак.Аз се заиграх и с двата, когато ги представяха и определено мога да кажа че съм за никона с две ръце.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: Георги   
Дата:   09-01-08 13:54

олимпуса [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: bebop   
Дата:   09-01-08 13:55

Никоня [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: Eol   
Дата:   09-01-08 14:04

Георги защо?
elmaduro и теб същото да попитам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: Георги   
Дата:   09-01-08 14:12

защото е про тяло, защото има по-малка матрица и много добре изчислени (при това малки като габарити) варио обективи

и защото ако обичаш много широко, има най-добрия широк обектив за цифрак, зуйко 7-14мм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: volokin   
Дата:   09-01-08 14:50

Никона естествено. Първо, ако един ден купуваш светкавица, ще я ползуваш и на другото никонче, второ, щото няма други аналози на никонските светкавици в този сектор, трето, ако изобщо има някаква разлика в никона и олито, за което много се съмнявам, е в един два обектива, а и както виждам, на оли с по-скъпи.
Второ Никон са светлинни години напред в автофокуса, Оли може и да е хубава фирма, ама чак пък да конкурират Д300 много ме съмнява, ама много. Виж ако си фанатик на Оли, там няма никакви доводи да те убедят.
Не виждам логика да си с две системи, който ти дават едно и също, а и ако си правиш добре сметката, изобщо и няма смисъл.[beer]

Апропо, на последната сбирка Рорус донесе кадри изпечатани на хартия и снимани с Д300 на 3200 АСА, съмнявам се Оли да могат да го конкурират това.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: fotok   
Дата:   09-01-08 14:54

volokin[smilie10] с автофокуса нещо не си наясно!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: ilcoin   
Дата:   09-01-08 14:59

Според мене единственото ключово преимущество на Е-3 (без да съм фен нито на Никон, нито на Олимпус) се явява във малката матрица и оттам по-голямата дълбочина на рязкост при макро и предметна фотография което би могло да е важен критерии за избор. Аз рядко снимам на повече от ИСО400 така че за шума ми е се тая. За предимствата като сиситема на никон (възможност за избор на обективи като разнообразие и цена) няма какво да говорим. Според мене избора на обективи и обекти за снимане трябва да е водещ. И това дето го каза Волокин за светкавиците също. Успех! Снимките не ги правят фотоапаратите. И двете камери са чудесни. Аз лично бих си купил Д300.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: tonevjr   
Дата:   09-01-08 15:01

Фен съм на Оли,но щом вече имаш един Никон и си свикнал[smilie24] Никончето е твоето решение[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-01-08 15:02

Никон - ще можеш да ползваш обективите и на двете тела.
Не виждам причина да ползваш Оли въобще. Дори и заради широкоъгълния им обектив. При кропка 2, автоматично става 14-28. Никон си имат 14-24, който не мисля, че е лош, а дори ме съмнява да е по-лош от 7-14. Силно ме съмнява при това.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: GM   
Дата:   09-01-08 15:04

ALBIREO какво породи това съмнение в теб?[smilie11] 14-24 само за Д3



Публикацията е редактирана (09-01-08 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: anaksagor   
Дата:   09-01-08 15:07

oly

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: Gruyu   
Дата:   09-01-08 15:14

Пробвай двете камери как фокусират на тъмно и на 5-тата секунда ще решиш веднъж и завинаги.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: Ivan_A   
Дата:   09-01-08 15:25

Olympus E3 не е камера, САМО заради която си заслужава да сменяш системата.
Защото всички съвременни камери, в един и същ ценови клас, са с приблизително равни възможности.

Най-големият недостатък на Олимпус - по-малката матрица и ограничения набор светлосилни твърди обективи.
Т.е., ако искаш снимане на високо ИСО - над исо 800, с нисък шум - не вземай Олимпус.
Ако си ценител на плиткия DOF - не вземай Олимпус, защото е възможно, но излиза по-скъпо.

Ако горните два фактора не са от значение, Олимпус Е-3 е най-доброто тяло за 1700$.
Скъпите обективи са отлични и са съпоставими по цена с качествените обективи на другите производители.
За тяло, което е най-доброто за дадена фирма - Е-3 в случая, подхождат качествени обективи.
Само с тях можеш да си спокоен,че получаваш качество, заради което си купил това тяло.
Сложи на добро тяло посредствен обектив и ...


Влаго/прахо защитен+обективи подобно защитени.
Вграден стабилизатор - рекламират го до 5 степени, при мен постигам 2-3 степени, рядко повече.
/Стативът си е най-сигурното и добро средство, но не винаги .../
Въртящ се дисплей с LiveView - голямо удобство при работа от статив.
Вграденa функция PixelMapping - за премахване на мъртви пиксели.
Действаща прахочистачка.
Отлична изработка и други дребни гъдели, за които си чел, за да стигнеш до избор между тези два.

Обективите!
Страхотни са.
Скъпи са - ПРО серията им.
Убедих се, че с каквато и система да се вържа, винаги почвам "леко" и ескалирам към най-доброто,
с цената на продажби/замени/финансови загуби.
За това се вързах с Олимпус.

За Никон - много ми харесва Д300 и изображението от него, светкавиците на Никон са недостижими, но две системи са ми много.

/... и Канон 5Д ми харесва .../

И последно - ако си с по-слаби нерви, вземи Никон!
С Олимпус, пък бил той и Е-3, винаги ще те нервят разбиращи и неразбиращи.
Отлична камера е Д300, много повече ще я купят и ще си част от голям фенклуб!
И има цели два МП повече! [smile]



Публикацията е редактирана (09-01-08 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D300 vs Olympus E-3
Автор: GM   
Дата:   09-01-08 15:28

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »