Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 филм скан
Автор: ivosama   
Дата:   21-12-07 20:39

Ммм значи аз снимам на филм. Ето и моя проблем - Качеството е гадно. Винаги. Знам че не би трябвало ма е това е. Лека полека разбирам обаче за какво иде дума.
1. Ако не отида на бай да ми ги копира с мини лаб някой смешник ми сканира филмите некадърно и ми ги вади "дигитално". - тотална щета
2. Ако плата 10 лв за скан при фотаджиите за да си ги изкарам аз дигитално или да пратя на приятел, резултата е плачевен.
Бях се примирил в общи линии, докато не видях снимки копирани или по скоро "извадени" в Москва. На мой близък роднина, който снима на ХП 4м некакъв ретро модел за 250 лв го купи. Беше си боклук още преди години. И установявам че хубави снимки може да има. Абе направо се върнах в детството си. Така както си спомням истинските снимки. И взех решение - купих си филмов скенер. Е направо се родих. Нищо общо горски! А кажете ми как се стигна до тук?

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: batdin   
Дата:   21-12-07 20:50

Ми честит рожден ден тогава!

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: ivosama   
Дата:   21-12-07 20:51

Мерси! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: batdin   
Дата:   21-12-07 20:55

Какъв е скенера,защото от моя (плосък) не съм очарован.Повече от 2400 точки/инч няма смисъл да се сканира,а има и други кусури.

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: ivosama   
Дата:   21-12-07 21:07

Плустек 7200 СЕ 35мм филм скенер. Има и нов модел 7500 ма е много скъп и не се предлага никъде. То този едва намерих. Не е професионален ама е къде къде...

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: batdin   
Дата:   21-12-07 21:33

КОлко струва тази радост за окото?Гледам на запад е 250 долара някъде...

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: stzz   
Дата:   21-12-07 22:37

Имам молба да покажеш скан в голям размер.
[thankyou]
[shtrak]
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: fisk   
Дата:   21-12-07 23:11

да, и аз искам да видя скан! макс качество..

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: hackum   
Дата:   21-12-07 23:17

браво, на прав път си.

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: Matheya   
Дата:   22-12-07 00:53

то до там се стига май [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: next_time   
Дата:   22-12-07 09:33

Според мен е леко излишно да си взимаш скенер ако не снимаш много на филм.Аз снимам 2-3 филма на седмица и не мисля че си струва.Може би и добрите снимки са ми малко, но ..... предпочитам да ми сканират филма за 2-3лв и после ако излезе че нещо си струва , тогава даваш 6-10лв за кадъра и имаш скан ОК.

За гледане на монитора това качество ми стига
Това е скан от 2лв за филм



http://photo-zona.net/images/user21953/album4615/large/1175533264_qmqv7642__12_00337.jpg




http://photo-zona.net/images/user21953/album4615/large/1175533265_fzig6261___4_00329.jpg




http://photo-zona.net/images/user21953/album6111/large/1169765877_oska2812_11.jpg





http://photo-zona.net/images/user21953/album6111/large/1169766133_lgtk5738_115.jpg





http://photo-zona.net/images/user21953/album6111/large/1175533409_ecrg9473__15_00485.jpg




Последното е на 1600аса а останалите на 400аса и както е видно са на отворени бленди.


Имам сканове от 3лв за филм и те са с по-висока резолюция, но по-късно ще ги изровя.

Честито за новата придобивка, да си я ползваш с удоволствие, дано новите сканове ти доставят повече радост.


Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: asahi   
Дата:   22-12-07 10:09

"А кажете ми как се стигна до тук?" - е те това е вАпроса.

По "пътя" на филмовото изображение до твоя компютър има доста препятствия, които трябва да се преодоляват с необходимото внимание, професионализъм, техника и не на последно място - любов. Едно да не е наред и разочаровката е налице.

Направил си едно правилно (за теб) решение като си взел собствен скенер.
Сега ще разбереш разликите в "проявките" на отделните фото лаборатории.
Ще намериш разлики в привидно еднакви емулсии.
Ще видиш невидими прашинки, косъмчета и деруги.
Ще прекараш много време в рязане, почистване и сканиране на филми.

Дано ти донесе удоволетворение. И не търси повече от 8 мегапиксела в кадър 24х36мм.

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: doca   
Дата:   22-12-07 11:55

Да погледнем к'во става тук:
http://web.hit.bg/phomil/Zapalianko_re.jpg



А ТУК е оригиналния кадър.

Exif-a може и да ви изненада/5959х3946 пиксела/.



Публикацията е редактирана (23-12-07 07:21)

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: ivosama   
Дата:   22-12-07 11:59

Идеята ми беше друга - съжалявам че не сте ме разбрали. Занимавам се с фотография от дълги години ясни са ми много неща, прочел съм много книги, просто исках да покажа разочарованието си от непрофесионализма на софийските поне студия , които всъщност ме принудиха да закупя такова нещо. Иначе скенера струва около 700 лв, но ако вземете чистия модел е под 400. Разликата освен в цвета е и че няма инфрачервена система за премахване на прахта и др. излишни частици, което не е кой знае колко важно, имайки впредвид че най големия ми проблем са драскотините. Другото е че въпросния скенер не е про! Не очаквайте да сложите филма и да го сканира за 5 мин докато си пушите цигарата. Всеки кадър отнема време и внимание за да се получи нещо. Значи скоро ще сложа някои неща сканирани от мен и от фотостудио, просто въпросните цд не са в мен. И пак казвам не ми се занимава с скан - принт през компа, просто резултата е много по - добър! Поне за мен, а като цена ми излиза бая по - тънко от мини лаб, да не говорим за пространство и химия и т.н. и д.р. Ясно че не е същото но е някакав компромис мейду двете. Разбира се времето ще покаже дали съм бил прав или не? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: ivosama   
Дата:   22-12-07 22:20

Горните линкове ми дават грешка 404 алабала а ми е интересно да вида какво е това

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: canonio   
Дата:   23-12-07 01:10

ивосама,
аз освен на некадърни сканьори попаднах и на лаборанти такива. Купих си процесор да си ги проявявам сам, после и скенер да си ги сканирам сам. Не знам що още снимам и на филм, просто ми е интересно, но филма си отива....

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: next_time   
Дата:   23-12-07 09:02

canonio
Не си отива.Може да му намалее потреблението драстично , но няма да си отиде.Ще остане развлечение за гъзари.Все едно да кажеш че с преминаването от каруци към автомобили конете са изчезнали.Има все още ситуации в които филма си е по-практичен.Къде поради ниската цена на филмовата техника, къде поради простотата на по-ранните модели (могат да работят и без батерии)

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: Brummaker   
Дата:   23-12-07 11:04

да, ама тия с каруците нещо не ми приличат на гъзари [smilie18]


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: канювиги   
Дата:   23-12-07 11:53

Момчето което снима с 1600 Това сигурно цветният фуджи . В момента трудно се намира .Знаете ли къде да го намеря.
Иначе съм доволен от сканирането на фотото срещу ВИАС 36 кадъра по 27 МБ всеки за 8 лева общо

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: next_time   
Дата:   23-12-07 16:40

Томи , Томи ....... защо така и ти......

Тия с каруците са отживелица на комунизма.Факт.Но я ми кажи тия дето си ходят неделя на разходка с Кон за няколко стотици хиляди те какви са.Сигурно си чувал какви са цените на заплождане от расов кон като гаранция не се дава че на този ден на коня може и да не му се чука.

Това че в България всичко е цигания не е повод да си правим изводи как е по света.


канювиги

1600аса ги продават там където ти сканират 1,5лв.

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: Снежанка   
Дата:   24-12-07 15:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: ivosama   
Дата:   30-12-07 16:04

Оказа се че няма как да кача голяма снимка затова ще ги метна в профила ми и такива от фотото за сравнение

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: Matheya   
Дата:   30-12-07 16:17

ка4и в фото-зоната и от там метни линковете на Голям размер тук- има на4ин.

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: ivosama   
Дата:   30-12-07 17:54

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=12253

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=12253

Значи сканирах ги предварително на 10 000 пиксела, но има некво ограничение от 4 000, така че оригинално не изглеждат баш така :). Иначе единственото което съм правил в шопа е размера и компресията в тиф. Оригинално сканирани по надолу ще кача и тези от фотото.

Отговори на това съобщение
 Re: филм скан
Автор: ivosama   
Дата:   30-12-07 17:57

Уфф отказвам се не мога да се оправа с тия тъпи сайтове. Картинките излизат пак малки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »