Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Имам принтер канон...
Автор: boki   
Дата:   13-12-07 22:54

Имам принтер канон пиксма 4000 на който след като изразходих оригиналните бой и ги смених с други може да се каже че спря да работи.Въпросът ми е към тези който ползват такъв принтер и ако знаят нека споделят какви точно бой като заместители мога да ползвам?Другият въпрос е,че в момента разпечатва само в жълт цвят и текста излиза в линий къде е технически проблема и като допълнение не ми изписва че са свършили мастилата или че има технически проблем?Благодаря на тези който ще се отзоват!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: asahi   
Дата:   13-12-07 22:59

Вероятно имаш запушени глави. Пусни тест на главите, почистване, пак тест. Ако в теста нямаш прекъсвания значи си ОК. Ако има - чистене, сменяне на главите. Не ме питай как се чисти - не знам 100% работещ начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: apollo   
Дата:   13-12-07 23:02

Идва петък и тази тема трябва да се забрани за нейвито и пмартиновия [ezik] [ezik] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: boki   
Дата:   13-12-07 23:21

явно ще го гледа някой разбиращ....с тестовете не се получава

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: arise   
Дата:   13-12-07 23:26

С бой се оправя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: Стоев   
Дата:   13-12-07 23:28

Сложи червена бой Никон в жълтата бой[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: rumenn   
Дата:   13-12-07 23:30

аа ти разпечата ли ги новите патрончета да си смуче въздух..?
аз на такъв принтер сигурно над 100 пъти поне само съм му ги пълнил патроните (никога не са сменявани) и печата безгрижно..даже скоро се наложи да го ресетна че се надриска..(препълни се с отпадъчно мастило) ии продължава да си бачка [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: neuromancer   
Дата:   13-12-07 23:35

за какъв бой става въпрос? А кой е Линий (всякакви ги бях чувал, ама Линий за пръв път)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: navy   
Дата:   13-12-07 23:39

Аполоооо, и аз имам пикма бе, алоооу... харби принтерче, канон ги бива в тия неща... и в калкулаторите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: boki   
Дата:   13-12-07 23:57

руменн тва с разпечатването го научих скоро и е направена но преди да разбера бяха минали 2 месеца ако е от значение този факт

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: asahi   
Дата:   14-12-07 00:22

Борка, в ютилитата или в драйвера на принтера има опция за проверка и за почистване на дюзите. Направи тези операции за да си сигурен какво се случва. Подробности ще намериш в упътването.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: mitku   
Дата:   14-12-07 10:29

Ами - то... само бОй си трябва, но щом дори и след един подобаващ бОй принтерът не ще да бачка, значи трябва да се види наистина дали ЛИний не може да помогне [smilie18]

Само за сведение - ако главата се е скапала, тя струва горе-долу колкото целият принтер.
Все пак опитай да я свалиш и да я сложиш върху памук, напоен с вода, може и да успееш да изчистиш боклуците, а в краен случай, ако пак не става, може направо да я натопиш във вода... това може и съвсем да я скапе, но тя и така си е скапана вече, така че - все тая.
И отново - само за сведение: аз имам подобен Канон (малко по-висок модел) и понякога и по няколко месеца не печатам на него, но въпреки това НИКОГА не съм имал НИКАКВИ проблеми от подобен характер... но печатам САМО с оригинални мастила, и само на КАЧЕСТВЕНА хартия. Това за хартията си е отделно де и не касае самият принтер - но най-вече качествената хартия касае качественото отпечатване [thankyou] А качественото мастило освен качеството на отпечатване, касае И цялостно, работоспособността на принтера... както си установил... по трудният начин. И следващият път - пак напълни принтера с някой подобен булумач, за да спестиш 20-ина лв. за оригинално мастило [smilie23] Дали и в някоя друга държава се правят подобни глупости - да се пълнят мастилниците с подобни булшитове [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: kokotoo   
Дата:   14-12-07 12:55

1.извади патроните
2. извади главата - дърпаш на горе
3. в капачка от мин. вода 5-10л. слагаш спирт
4. накисваш само дюзите 4-5 часа
5. изтръскваш я хубаво и подсушаваш с меко парцалче
6. слагаш патроните и пускаш самопочистването, ако не знаеш кво е си нарисувай големи правоъгълници с 4те цвята и принт докато излязат без бели чертички[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: boki   
Дата:   14-12-07 20:58

Людмилски и кокото искрено ви благодаря за помощта.Останалите лаладжии да го лапат гол без бой но може и с линий.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: da.fo   
Дата:   14-12-07 22:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: Стоев   
Дата:   14-12-07 23:39

boki написа:

> Людмилски и кокото искрено ви благодаря за помощта.Останалите
> лаладжии да го лапат гол без бой но може и с линий.

Не забравяй че и спамерите имат принос, като ти крепят Темата , докато я забележи някой, дето наистина ще помогне[ezik] [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: boki   
Дата:   15-12-07 10:25

стоев-да разбирам ли че трябва и на тях да благодаря??

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: 3DFEN   
Дата:   15-12-07 10:34

Така и излиза.
А Стоев май, както винаги е прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: boki   
Дата:   16-12-07 14:22

кокото нищо не стана киснах ги в спирт 24 часа и принтвах над 100 листа.ако има друго лечение казвайте!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: chiphead   
Дата:   16-12-07 14:28

имам в офиса некква пиксма, на 3-тото пълнене с неоригинални мастила - отиде в сервиз. говорех, че трябва само оригинални да се ползват, ама - нали счетоводството както винаги разбира повече ... е, изскочиха около 200-300 кинта за ремонт (нищо, че е в гаранция - тва не е гаранционен ремонт), и ся - само от истинските се купуват [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ся, дано не ти се е случило подобно нещо, но имай предвид и тия неща [smilie8]

акъл - кво да правиш - не мога да дам - само споделям опит [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: chiphead   
Дата:   16-12-07 14:30

P.S. а, той - mitku - за мастилата казал вече, сори не видях [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: boki   
Дата:   16-12-07 14:33

купих уж истински мастила ама знам ли кво е на практика..

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: 3DFEN   
Дата:   16-12-07 16:03

За почистване на главите може да ползваш:
MEGLIO обезмаслител. Продава се в дом потреби жълто на цвят. Киснеш в него много по ефикасно от спирта.
Можеш да опиташ в някоя оптика. Питай дали чистят очила с ултразвукова вана и ако се навият да изчистят Занеси дюзите.
Моята вана е даох на едно място и не ми я върнаха. Щях да ти свърша работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: boki   
Дата:   16-12-07 17:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам принтер канон...
Автор: asahi   
Дата:   16-12-07 20:30

И гледай да не се цапаш с Меглиото, че не е безвредно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »