Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: jovanni   
Дата:   07-12-07 16:59

Какви са ви впечатленията от софтуеъра?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: vga   
Дата:   07-12-07 19:22

превъзходен! предпочитам го пред lightroom.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: джъмбо   
Дата:   07-12-07 19:25

заради него си взех мак

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: jovanni   
Дата:   07-12-07 22:54

Ще го пробвам сега :)
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: graver   
Дата:   07-12-07 23:47

nqma takava programa...za PC;)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: Kanonir   
Дата:   08-12-07 00:25

vga написа:

> превъзходен! предпочитам го пред lightroom.

Аз обратно - Свтлата стая рулира особено пък когато става дума за обработка... няма такъв набор набор инструменти за интелигентно шарпене никъде другаде освен във фотошопа!
Виж за каталогизиране на снимки казват Апертурата била по-добра, лично на мен "стаята" ми върши отлична работа и.... не е нужно да си купувам МАК[smilie3]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: bpavlov   
Дата:   08-12-07 03:22

аз също си купих Мак, просто от гъзария, само защото е алуминиев и е с превъзходен дисплей... Та момчето от Епъл център (Стоян) беше много любезно като цяло и ми обясни задълбочено, че няма такава втора програма като Епъл апрчъра... И даже има версия на Юниверсъл и най после работи сносно на Интел платформа... И така внимателно си исталирах аперчъра и лайтрума на новия Мак за 6000 лева... Избрах нарочно доста критичен роу файл, с цел максимално да се извлече от вторичната обработка. Принципът на тестване беше следния - отварям файла в едната програма, правя всички възможни корекции, ако подобрават нещо и записвам. След това пак отварям същия роу файл и повтарям процедурата, като уверявам ви, никога не си спомням какво съм правил предния път. Така повтарям 5 пъти с двете програми. Накрая имам 10 тифа. Като начало искам да отбележа, че 5-те тифа от аперчъра бяха доста различни, което силно ме смути и наложи нови с часове опити да докарам някакво прилично изображение, като вече си записвах на едно листче какво съм правил предния път. За поне два часа, не можах да постигна задоволителен резултат, базата за сравнение беше заводския канонски роу конвертор с настройки по подразбиране. Меко казано бях шокиран и ако трябва да бъда съвсем конкретен, в снимката имаше много светли почти прегоряли тонове (бяла сватбена рокля, и с НИКАКВИ настройки на великата Макова програма със супер дизайнерския интерфейс не можах да постигна задоволителен резултат. След това отворих и 5-те файла от Лайтрума и установих, че не само са почти еднакви (да не кажа съвсем) а и качеството беше на ДРАСТИЧНО по-добро ниво. Тук сигурно много заклети Макаджии ще скочат срещу мен. Ако някой си мисли че е много отворен и много разбира, с удоволствие го каня вкъщи да ми покаже как от Аперчъра ще ми извади по-добър резултат от Лайтрума и после ще обсъдим резултатите тук отново. Тази тема мисля, че наистина е важна и в крайна сметка аз си взех мак точно заради "убедителни" и "компетентни" мнения как фотошопа е писан за Мак и как Аперчъра е единствената програма, която... В крайна сметка жена ми намаза, Сафарито работи наистина добре

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: graver   
Дата:   09-12-07 10:43

bpavlov...prodai go tozi Mac i si vzemi PC samo se burkash s nego[smilie18] ....toi e za rabota i za hora koito mogat da rabotqt:)
Ina4e Aperture raboti naistina prevuzhodno...a nqma da obqsnqvam kak interpolira[smilie24]
Pravil sum ot 600k fail 2x3metra print v/u pleksiglas na 300 to4ki[beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някойкойто е пробвал "Apple Aperture"
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-12-07 10:52

"Pravil sum ot 600k fail 2x3metra print v/u pleksiglas na 300 to4ki"

Ей т'ва искам да го видя [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »