Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За Olympus E-3 , за Е-4 и за 4/3 системата
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-12-07 09:15

В Мелник бях за няколко часа.
Благодаря на организаторите - вече познавам форумци не само по ник!
Благодаря И за още нещо - за контакта с Е системата.
Кратък - колкото да се убедя, че големите Про обективи са наистина много качествени,
но не са за мен - тежки са.
Колкото да се убедя, за пореден път, от копията на Бони, че исо3200 на 100% на монитор
няма нищо общо с исо 3200 на хартиено копие 30х40см.
Колкото да се убедя, че Е3 е точно за мен.[smile]
От два дни съм с него - не мога да не споделя първи впечатления.
Първо не толкова доброто - стори ми се голям. Много голям[smilie2], за стандартите на Олимпус
и приказките за компактност и т.н.
Както пишат по форуми, Е1 "има душа", а Е3 е сбор от съвременна технология - много точно първо усещане.
Усещане, което се променя с опознаването на камерата.
Сложна камера е - веднага можеш да почнеш да снимаш, но за да разбереш всичко - трябва четене на инструкцията. /за Е1 един ред не прочетох.../
LiveView-то - още не се справям добре с АФ при този режим.
Това са негативите - за сега - размер и относителна сложност на камерата.

Сега доброто:
- Много бърз АФ.
- Много ТОЧЕН АФ - дори и при сумрак - явно твърденията, че фокусира при -2ev са вярни.
- много добра изработка на тялото.
- голям - 100%, светъл визьор - би трябвало лесно да се фокусира и с МФ обективи,
ако някой разполага със "стари но златни"такива.
- всички 11 сензора са с еднаква чувствителност - работят без грешка, лесно се преминава от един към друг.
- може и да снима -качество на изображението - високо, с много детайл при изключено шумопотискане,
дори на високи ИСО стойности.

Ето линк към известен тестови сайт:
http://dc.watch.impress.co.jp/cda/review/2007/11/30/7513.html


Кадри от мен - ще пусна, когато успея да направя нещо читаво - не само технически, а и поне малко фотография да има.
А и доста форумци са значително пред мен в материала - и от семинара, и от личен опит - нека и те споделят.[smilie24]

/С времето, размерът започва да ми изглежда все по-нормален - затворих Е400 в кутията му...[smilie5] /


Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: maldito   
Дата:   01-12-07 11:26

[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: fotok   
Дата:   01-12-07 11:38

перфектно тяло,а с 12-60 направо е убиец[smilie24]
много съм доволен[smile] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: xizor   
Дата:   01-12-07 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: carl_cox   
Дата:   01-12-07 12:00

xizor - и аз това си мислех да попитам, ама ми беше неудобно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: cicomanco   
Дата:   01-12-07 12:24

АМИ АКО ВЪРШИ РАБОТАТА НА ГОЛЕМИЯ И ТЕЖЪК ФОТОАПАРАТ-ЗАЩО ПЪК НЕ...?

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: matasel   
Дата:   01-12-07 12:30

Иване, ама хубаво пишеш (и хубаво снимаш)! -Колкото пъти съм чел нещо написано от теб - толкова пъти си ми повдигал настроението. Имам чувството, че излъчваш много положителна енергия[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: xizor   
Дата:   01-12-07 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-12-07 14:04

Христо, чета инструкцията[smilie18]
А лек и малък апарат ми трябва ... защото се носи по-лесно.
И защото не съм на твоята възраст ...[smilie2]

Matasel, [beer]

Камерата е добра - започнах да свиквам.[smilie24]



Публикацията е редактирана (01-12-07 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: GM   
Дата:   01-12-07 14:29

Ivan_A [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: xizor   
Дата:   01-12-07 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: pstoev   
Дата:   01-12-07 14:46

иване..я обясни за лайв вюто...как така не се справяш с аф..при е-330 има 2 режима единия с около 90% видимист и работи като всеки сапунер,другия 100%видимост до скоро без аф но с предния ъпдейт ве4е с аф и 10 увели4ение на сектор по избор за за по-точен ръ4ен фокус.но с подобрението ве4е това 10х го използвам за рф на обективи без аф...как е при е-3

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: zaiko   
Дата:   01-12-07 14:57

На мен пък не ми хареса... [smilie2] Тялото де, обективите са чудни! Не ми стана ясно защо са решили да махнат врътката за режимите P/A/S/M [smilie11]. Смяната става с бутон + врътка, вместо само с врътка. Както и смяната на аф-точка - пак бутон + стрелки... Сигурно е въпрос на навик, обаче лично на мен не ми допада. И това, че някои неща се сменят като гледаш на екрана... твърде сапунерско. Но това последното сигурно може да се избегне де, не съм работил много с апарата.

Иначе като ергономия е супер, тежко и стабилно, добър захват. Визьора също е много подобрен в сравнение с другите олимпуси. Спусъка е приятен, огледалото има много малко вибрации. Има усещане за про-тяло. А този "най-бърз автофокус" с 12-60, дето толкова го рекламират - ми да, бърз е. Ама защо? Една наистина добра SWD система, на която слагаме обектив с ход на автофокуса около 3см - еми как няма да е бърз [smilie5].

Като цяло, апарата си е сериозен, добър избор и най-вероятно доста удобен, ако човек свикне с него. Просто на мен лично като първо впечатление не ми легна на сърцето. А първото впечатление е най-важно [shtrak]



Публикацията е редактирана (01-12-07 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   01-12-07 14:58

Иване, [smilie24] [beer]

Оглеждах се да те видя в Мелник, но явно съм се оглеждал повече в техниката щом не съм те мернал там![smilie3]

Е3 е много добро тяло!Поздравления за придобивката![beer]
Да го ползваш със здраве и нека удоволствието и емоциите, с които ще те зарежда от тук насетне ти помогнат да зареждаш и нас!

Ай [beer]

Все още съм във възторг(една седмица по-късно) от възможността да поснимам с про и топ-про обективите на Олимпус:

ED 12-60mm 1:2.8-4.0 SWD
11-22mm 1:2.8-3.5
ED 50mm 1:2.0 Macro
ED 8mm 1:3.5 Fisheye
ED 7-14mm 1:4.0[smilie24] [shtrak]
ED 35-100mm 1:2.0
ED 90-250mm 1:2.8
ED 300mm 1:2.8[smilie10] [smilie24]

Да живей!

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonTheWave.gif

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   01-12-07 15:03

Заец, на теб ти е Пентах на сърцето.Кво се обясняваш тука[ezik] [smilie18] [beer] [shtrak]

Иване, в профила имам една-две снимки с голямата базука(300/2.8), с които те поздравявам!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: Danhill   
Дата:   01-12-07 15:13

стига бе! току що си купих Е-510![smile]

между другото АF ми се струва малко по-бавен от Е-500
което може да е причина да мина на нещо професионално
голяма ли е разликата във фокусирането на Е-3 и Е-510 -питам сериозно знам че класа е много различен


Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: zaiko   
Дата:   01-12-07 17:53

Точките, Данхил... Точките [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-12-07 17:57

Още нещо в минус, което е обяснимо - за 170 снимки, половината с LiveView и дълго разглеждане,
батерията мина на червено - допълнителния грип с втора батерия ще е от полза. Или поне втора батерия.

Христо, темата е за Е-3, т.е. 4/3 такт [smilie5] - всичко друго е SPAM.

Pstoev, лайв вюто е само с един режим - няма го втория сензор,осъществено е с много движения на огледалото - идват ми вповече, ама се свиква - няма начин ... Дори при ръчно фокусиране с лаив вю има някакво забавяне накрая, след снимането.
Иначе ръчния фокус с 10х увеличение е удоволствие. И, понякога, по-точен от АФ.

Jamess, ами ние си говорихме с теб отвън, събота сутрин - пробвах 2.8/300 [smilie10] ...
Danhill, разлика на светло не почувствах, на тъмно - има, усеща се.

На ЛС ме притесниха с вероятни проблеми във фокусирането - за около 130 кадъра успях да възпроизведа проблема - с 2.0/50мм, на 2.0 - Nokia monitor test, черния ситен текст на бял екран - АФ системата потвърждава фокуса, а при разглеждане във фотошоп - фокус няма.[smilie2]
Поставих на статива Е400, при същите условия - фокус пак няма.
Реших - ситен шрифт на монитор няма да снимам.


Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: xizor   
Дата:   01-12-07 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: cicomanco   
Дата:   01-12-07 20:16

мдааа ...Иван по това го познах!още от вратата и той като мен се хвана за 7-14![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: dau   
Дата:   01-12-07 21:15

Иване грипа е безплатен ако дадеш сериен номер от старо тяло...
ти имаш такова...

Зайко за точките може и с врътките да се сменят не само със стрелките...

днес бяха на презентацията във Фотосинтезис и момчето там ми каза че умишлено са махнали врътките да няма никакви стърчащи работи по него, да нямаш случан досег то тях да ги бутнеш или нещо такова...
мисля че това е много логични.... нещо което е било винаги в про системата на канон, така че това че го намираш за странно по-скоро е с какво ти си свикнал а не проблем на камерата


всички важни снимачни функции се управляват с бутони + горен дисплей, без ровене в другия - тип сапунерски... което за мен е мноооого важно и полезно...

мисля че си е премерено всичко

П.С. Иване, на мен ми е леко малко, кутрето ми виси отдолу :)

мисля че с грип ще е перфектно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: zaiko   
Дата:   02-12-07 01:18


Автор: dau
Дата: 01-12-07 21:15

...
всички важни снимачни функции се управляват с бутони + горен дисплей, без ровене в другия - тип сапунерски... което за мен е мноооого важно и полезно...


Не е ли по-добре всички важни снимачни функции (или поне най-важните) да се управляват само с бутони, или само с врътки? Защо трябва да е с бутон + врътка, или бутон + бутон? Не е ли хубаво, когато имаш отделна врътка за исо, отделна врътка за бленда/скорост, отделна врътка за мерене? Като сложим и компенсация на експонацията, май друго не ми трябва за да управлявам апарата си пълноценно [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: dau   
Дата:   02-12-07 01:25

На теб всичко ли ти е на врътки айде сега...
2-3 от снимачните функции на пентакс се ровите в дисплея отзад

много добре е мислено и направено тялото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: zaiko   
Дата:   02-12-07 01:45

Снимам на Av. Блендата ми е на задната врътка. Исото ми е на предната врътка. Компенсацията ми е бутон + предна врътка. Меренето ми е отделна врътка. Режим на автофокусните ми точки - отделна врътка. Самите точки се сменят директно от стрелките. Бракетинга ми се сменя с бутон + врътка и се гледа горен дисплей... Какво друго... Ми няма друго [cool]

На дисплея отзад си гледам снимките [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За Olympus E-3 - добро и не толкова...
Автор: Ivan_A   
Дата:   02-12-07 10:37

Zaiko, всичко е въпрос на свикване. И на мен Е1 ми се струваШЕ много по-интуитивен ... За три дни свикнах, всичко се наглася без да отделяш око от визьора - цялата информация е там.
Още нещо отрицателно за камерата, или, по-скоро, за решение на хората от Олимпус - батерията е същата, като на Е1, а зареждащото устройство, което идва с камерата, е бавно - зарежда 5/пет/ часа!?[smilie23]
При Е1 - 2 часа.
Евентуален мотив, според DPReview форум, - компактност. Спестяват ми 10см3, "подаряват" ми 3 часа.[smilie10]
А може би за профитата тези спестени см3 са важни ...
Моите отрицателни оценки са на път да свършат.[smile]

Dau, за грипа - по-удобен за вертикално кадриране ще стане, но и доста по-голям, а това не ми харесва - няма пред кой да се хваля ...[smile]



Публикацията е редактирана (02-12-07 10:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »