Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: chukov   
Дата:   21-11-07 23:24

Искам да изкажа недоволството си от съдържанието на на новия брой на списанието.

Аз съм един от отявлените му фенове. Не че не мога да намеря подобна и десетки пъти по-изчерпателна информация в нета, но като родолюбец ми е драго да седна и с кеф да разлистя списание на български език на тема любимото ми хоби.

С разочарование трябва да спомена, че последният му брой е показва майсторлък в запълване на страници.
Съжалявам че го казвам, но по-голямата част от последния брой е представяне на автори и безсмислено подробни по отношение на показани снимки тестове на апарати.

Статията за светлината прилича на учебник по физика. Дори има и ел.схема, която едва ли някой може да разчете. Хората, които могат отдавна познават разнообразието от осветителни тела. А тези, които биха искали да се запознаят биха искали да видят конкретни примери при кои фотографски задачи се използва дадено осветление и защо.
Справка текстът за флуорисцентните лампи, електронната светкавица - ами обяснете къде се използват, защо, струват ли си покупката, какви задачи се решават с тях

Невероятно разточителен тест на Принтера на Канон.

Кому е нужно това?

Няма я солта в списанието.
Голяма част от темите във форума подсказват какво хората биха искали да прочетат в такова списание. Със сигурност не ултра богато илюстрирани тестове на фотоапарати

Номинациии за конкурса Кръговрати
Има ги във форума
Отделили сте им 4 страници


Защо пиша всичко това
Защото ако щете вярвайте паля си колата и минавам общо 50км за да ида до Техномаркет в Търново да си купя списанието.
Сядам да го чета с кеф и .....
Тъкмо днес си мислех за абонамент. Разколебах се.

Парите изобщо не ме интересуват
Обеднявате с всеки изминат брой.
Това е факт, който с мъка на сърце трябва да призная

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-11-07 23:29

Чуков е готов на край света да иде за това списание. Ако бях главен редактор на списанието, щях да му подаря едногодишен абонамент [smilie24] [smilie7] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: hash   
Дата:   21-11-07 23:31

аз ако бях редактор щях да му го направя по-интересно иначе за какво му е абонамент [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: chukov   
Дата:   21-11-07 23:32

Албирео, не искам абонамент аз
изкам да седна и да има поне един час какво дачета с кеф, на български език, с чаша кафе в ръка и отпечатано на хартия

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: ALBIREO   
Дата:   21-11-07 23:35

Разбрах ве, поне абонамент се опитвам да ти издействам. За другото не мога да помогна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: navy   
Дата:   21-11-07 23:35

Чети ми темите [smilie10]

Няма скука [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: chukov   
Дата:   21-11-07 23:38

Морски, то ако е за джумбиша -> Черна котка бял котарак

А и списанието се казва Digital Photo Video
а не Nikon Photo Video

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: rorus   
Дата:   21-11-07 23:49

Виж сега - не можеш да искаш чудеса, такова ни е нивото в БГ, такъв ни е мащаба.
Купувал съм си списания от много страни. Чешките например не са нищо по-вече, а те имат доста по-големи традиции. Руското, което стана вече непродаваемо (18 лв.) също освен 2-3 хубави представяния - нищо.
Има добри от UK и от САЩ и не е проблем да се абонираш и да си ги получаваш.
А за ревюто на принтера, не съм съгласен - това е нещо, което струва 1500 лв. и после по 7-8 лв. за А3, и да прочетеш мнение от професионалист е много ценно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: den_den   
Дата:   21-11-07 23:49

Сега не се съмнявам, че някой ще скочи да защитава и хвали издателите. Жалкото е, че това няма да промени фактите--от разговори на живо оставам с впечатление, че това не е изолирано мнение.


Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: boni   
Дата:   21-11-07 23:53

Чуков и като капак на всичкото отгоре много АРТъ [smilie5] в тоя брой.[smilie18]
Не бе, прав си по принцип. В тоя брой между другото има само един тест на апарат, но за другото си прав.
Ами по принцип списанието го прави и оформя един човек съвсем сам - това е Ваня Абаджиева. Трябва да ти кажа, че хич не и е лесно, занимава се с още 2-3 издания и стои до ранна сутрин в редакцията. Общо взето няма на кой да разчита, примерно този месец аз бях доста зает с други неща и почти не съм се включил.
Има един парадокс - за да е пълно предимно с интересни материали едно такова списание трябва да се финансира от някъде. Само да се пусне броя са много хиляди левове, не е като интернет... Когато няма от къде да се финансира, то разчита на рекламодатели. Рекламодателите пък искат материали, на тях не им пука за това с какви други неща ще е пълно изданието. На всичкото отгоре подобно тясно специализирано издание - само за фотография, не се купува в такива тиражи, че да може да се издържа от това.
Ще ти дам един пример - миналата година пуснахме едновременно при Деков безплатния албум Лумикс и 2-рия брой на списанието, който беше доста интересен. Минаха над 100 форумци - всички си взеха албум без пари, но само 14-15 си купиха списание. Дори бях там, когато едно момче дойде разгледа списанието и каза че му харесва, но сега нямал 3.50 да си го купи[smilie18]



Публикацията е редактирана (22-11-07 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: boni   
Дата:   22-11-07 00:00

Друг пример да ти дам. С Жоро сме написали много голяма книга със 100 ценни въпроси и отговори свързани с цифровата фотография, илюстрирана с много примери. Над 350 страници е. Търсихме спонсори за издаването:)
Знаеш ли какво ни казаха от фирмите за фото???
"Айде бе на хартия, кой ще си я купи , максимум 2-3000души. Вземете я пуснете в нета, ще я прочетат десетки хиляди. За онлайн изадние нямате грижа за финансиране, за хартия - не. Нашите продукти вече отдавна са електронни, хората които ги ползват са компютърно и интернет грамотни, по цял ден са в нета. Можем да ви осигурим финансиране за онлайн издание, за хартия - не!"
Еми тва е, онлайн ще е пак, то се е видяло:)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: Тед   
Дата:   22-11-07 00:01

мен пък ми го откраднаха по пощата и нищо не прочетох[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: rorus   
Дата:   22-11-07 00:12

Дааа, хората които обичаме да пипаме хартия вече сме на изчезване...

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: itilien   
Дата:   22-11-07 00:18

rorus, не си прав за принтера. И на мен ми беше интересно да прочета, но общо взето ако трябва да си купя такъв принтер, определено не бих се ръководил от статия, написана в списание с рекламодател канон. Сега, нищо нито против Ваня, нито против канон, но е ясно, че една такава статия не може да бъде напълно обективна, по простата причина, че е полурекламна. Най-малкото факта, че списанието отделя сума страници за тест на продукт, който е хай енд, и я има 4-5 човека които биха си го купили я не, говори за целта на статията. Долу горе нещо като про мониторите на Еизо. Информативно е интересно да се прочете, но само толкова.
Както и всички статии с ревюта за апарати. Тях пък дори не ги чета, защото едно че не ме интересуват, второ, че лоша дума в тях рядко се среща.
Общо взето интересното в списанието се свежда до няколко страници - в случая ми беше интересно да прочета за обработката на цифровия кадър до филмов, макар че щеше да е още по-интересно да има и диапозитивен кадър.
Абе общо взето статиите за фотошоп, които Ваня пише си струват.
Приложението също, макар че в последния брой не ми хареса особено.
Като цяло си го купувам ей така, колкото да има, не че очаквам да науча нещо велико от него. Все пак 4,50 нищо не са.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: dau   
Дата:   22-11-07 00:21

Ами за съжаление е така :(

чалга издания с хиляди... за ДФВ, няма никой...

Бони тогава с лумикс аз си го купих [ezik]

Ами може да помислите за някакви варианти онлайн+хартия [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: boni   
Дата:   22-11-07 00:23

Абе Дау, как онлайн + хартия... Хартията е много много скъпо само да го отпечаташ, да не говорим за хонорари на автори, занимавка с разпространителската мафия и т.н.
При онлайн поне си независим от крадливи мафиоти разпространители...
Хартия в БГ може да съществува без проблем ако си жълт вестник или чалга издание или пък ако някой налива пари за пране...



Публикацията е редактирана (22-11-07 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: n1x0n   
Дата:   22-11-07 00:26

по принцип списанието го прави и оформя един човек съвсем сам - това е Ваня Абаджиева. Трябва да ти кажа, че хич не и е лесно, занимава се с още 2-3 издания и стои до ранна сутрин в редакцията.

Шапка й свалям на Ваня за труда, ама шефовете й ако искат да правят нещо смислено - да го правят като хората.

Иначе ще свърши както свършиха всички необмислени като концепция фото-списания у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: itilien   
Дата:   22-11-07 00:27

boni, я нахвърляй накратко какво представлява процеса по пускане в продажба на някакво печатно произведение.



Публикацията е редактирана (22-11-07 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: boni   
Дата:   22-11-07 00:47

Никсън, прав си.
Итилиен, аз не съм специалист по печатните произведения, но ще опитам:
1. Идейно подготвяне на броя. Тема на броя, съпътвстващи статии, представяния.
2. Уточняване на ревюта и рекламодатели - тежък процес , който се бистри и променя до последния момент и в началото никога не е ясно какъв ще е края.
3. Писане на материали, събиране на материали от автори - текстове снимки и т.н.
4.Редактиране на материалите. Коректор.
5. Дизайн и предпечат - тежък процес , свързан с постоянни промени и размествания до последния момент.
(Ваня Абаджиева е автор, гл. редактор, дизайнер, предпечатар и още един куп неща)
6. Печат - обикновено се стои на главата на печатарите да не избие на някъде някой цвят и т.н.
7. Разпространение - тука е страшно:)
8. Събиране на пари и брак от разпространителите - тука е още по-страшно.

Сигурно има и още неща, не се сещам сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: itilien   
Дата:   22-11-07 00:49

точно разпространението ми е интересно :) Ако издам примерно книга или албум, какво трябва да направя за да види бял свят по книжарниците да кажем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: boni   
Дата:   22-11-07 01:06

Вариант 1 - разпространяваш сам, тичаш по книжарници , договаряш отстъпки и после събираш пари[smilie3]
Вариант 2 - сключваш договор с разпространителска фирма и с голяма вероятност **** супата, защото ти се губят бройки(недоставени и висящи по складове) и пари.
Питай САС защо си е изградил собствена разпространителска мрежа за "Малки книжки"



Публикацията е редактирана (22-11-07 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: vesmes   
Дата:   22-11-07 01:20

Евала на Ваня Абаджиева, скоро имах молба към нея и останах много доволен от отговора и.

Бони, незнам по-скъпо ли е или как но не може се намери по обикновените будки списанието. Не говоря за най-малките квартални но все пак има такива където са на потока с народ.Искам да кажа че това намаля възможноста му за продажба. Аз питам навсякъде за него и накрая като колегата паля колата и отивам до Техномаркет. Хич да не е освен тези който го търсят като мен ...ще има и некои заблуден да го купи [smilie18] от любопитство ако се намира лесно. Да пратиш поздрави на "Автора" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: boni   
Дата:   22-11-07 01:28

Знам че е така с разпространението. Какво да направя аз, не съм нито издател, нито се занимавам с разпространение, нито разбирам от това. Екипа на ФФ само подкрепя и сътрудничи на списанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: chukov   
Дата:   22-11-07 09:36

Не оспорвам нито грам от фактите, които Бони е изнесъл.

Абсолютно наясно съм колко непосилна е задачата за сам човек.
Ясно ми е също и че рекламодателите си искат своето.

Това, което искам са още 2-3 изчерпателни полезни статии, другото който не иска да го чете може спокойно да си го прескочи.

Например: представянето на автори в списанието запълва страниците, които по принцип са свободни и не се претендират от рекламодателите.

Именно там е мястото на полезната статия.
Сега, вярно, че това коства много на сам човек, но погледнете от другата страна.
Аз отивам и си купувам броя и съм дето се вика "галванично разделен" от съставянето му. Организационните проблеми по издаването му са скрити за мен и за парите, които плащам за него.

Разводняването на съдържанието му води след себе си опасността да се влезе в порочния кръг -> по-малко интересно -> по-малко купувано -> по-малко приходи -> повече проблеми в изддаването на следващия брой -> и така нататък.

Повярвайте ми никак ама никак не искам да видя подобна съдба на да не казвам голяма дума ама може би единственото смислено списание на тема фотография на български език.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдържанието на новия брой на Digital Photo Video
Автор: navy   
Дата:   22-11-07 09:40

Бони, направете го в електронен вариант с опция за отпечатване през ПДФ [smilie7]

Който иска на хартия - пуска си го на принтера или го носи на някой цифров печат и готово ...
Някой лев за книговез дет се вика и воалла - имаш си списанието 1:1...

Верно, че една бройка може да излезе 10-15 лева, но ... който иска [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »