Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: Manchev   
Дата:   20-11-07 11:40

Днес ми попадна един сайт- Hakes International, организация, която изпраща Български студенти на безплатно обучение в университети във Великобритания и Дания. В Дания обучението се спонсорира от правителството, а в Англия от онези заеми, които си длъжен да погасиш ако примерно 5 години след като завършиш изкарваш повече от 15000 евро на месец, или нещо от сорта. Вълнението ми е защото намерих специалност Фотография в един английски университет, който работи с организацията hakes- Anglia Ruskin University. Специалността се учи в Cambridge School of Art 3 години, ето по-подробен линк.

http://www.anglia.ac.uk/ruskin/en/home/faculties/alss/deps/csoa/courses/foundation.html


Е,има ли някой представа дали има смисъл да кандидатствам за такова нещо? Вече почнах подготовка за кандидатстване в Български университети(не фотография), но това звучи прекалено хубаво...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: Снежанка   
Дата:   20-11-07 19:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: shama   
Дата:   20-11-07 21:24

не каза каква степен би взел иначе определено има разлика от Бг университет и такъв в чужбина и то огромна

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: muter   
Дата:   20-11-07 22:21

"след като завършиш изкарваш повече от 15000 евро на месец"

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: emax   
Дата:   20-11-07 22:40

ако [smilie5]

които си длъжен да погасиш ако примерно 5 години след като завършиш изкарваш повече от 15000 евро на месец

така звучи много примамливо дори

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: 6traka4a   
Дата:   20-11-07 22:42

На година...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: Avril   
Дата:   20-11-07 22:45

Нямах време да разгледам линк-а обстойно, но на пръв поглед не успях да намеря инфо относно изпитите, с които се влиза. [smilie8] Ако трябва да съм честна.. и на мен ми звучи прекалено хубаво, за да е истина [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: Manchev   
Дата:   20-11-07 22:46

На година или на месец, това не го помня в момента, но на сайта на хакес го пише. Мен ме интересуваше конкретно дали има смисъл да уча фотография в университета, който е класиран на 87мо място в Англия от 109 университета...но май няма да рискувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: e-design   
Дата:   21-11-07 00:28

пич..запиши се в този университет, научи се, стани известен и ще помогнеш за по-доброто класиране на школото ;)[shtrak] п.с. не очаквай, някой да те научи да снимаш! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: djogata   
Дата:   21-11-07 00:54

Според мене е на година тези 15000 евро. За Англия не знам, но за Дания знам - няма хора дето да изкарват 15000 евро на месец (тука си е комунизъм) [smilie7]

Е, заради комунизма няма и човек дето да изкарва под 1000 евро на месец (чисти, след данъците) - дори и на безработните им дават повече, но и за да качиш над 5000-6000 евро ЧИСТИ пари на месец трябва да имаш собствен бизнес и да си магьосник.

Точно заради комунизма и не искат да се плаща образованието. Така че е напълно възможно да има такава специалност в Дания и да е безплатна. Ако ми кажеш името на университета мога да го проверя (ако е в Копенхаген де).

Това безплатно образование естествено поражда проблеми - сульо и пульо от целия свят се обучава на гърба на данъкоплатците.

Усетиха се и оставиха безплатното обучение само за тези от ЕС преди 2 години, а след 2-3 години не знам, може и съвсем да се усетят и да направят платено обучението и за поляци че след като намаляха индийците и турците сега тези са плъзнали [smilie18] [smilie18]

А турците, с най-голямата си наглост, в момента в който почнаха преговори за членство за ЕС, почнаха да валят с въпроси дали ще им е безплатно образованието [smilie19] Естествено получиха среден пръст...

А 1200 евро на месец пък ми се струват малко, но може и точно там да е хватката - ако изобщо се хванеш на някаква прилична работа (всички прилични работи ще ти дават по повече от 1200 евро на месец) - то си връщаш заема. Което не е лошо де, парите нали си ги взел, защо да не ги върнеш [smilie5]

За 15000 евро на месец и в Англия няма законна работа с която да ги изкараш, особено веднага след завършване.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: snooper   
Дата:   21-11-07 01:40

Моят съвет - провери що за университет е това и какво е нивото на преподаване по фотография, щото по света (включително в Англия) е пълно с университети, които ти взимат парите (или студентския кредит, който после ти идва дебел) и те учат ала нбу...

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: Avril   
Дата:   21-11-07 13:23

Е, нали казват, че в НБУ преподавателите по фотография са добри...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: _alice_   
Дата:   21-11-07 13:52

Доколкото аз разбрах от линка, обучението е 2 години и ти дава възможност да продължиш в 3ти курс на "нормалната" специалност Фотография - бакалавърска степен. Тоест, ако разбирам правилно, документътъ, който получаваш като завършиш това обучение е някаква междинна степен, по-ниска от бакалавър. [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: djogata   
Дата:   21-11-07 14:03

Хохо, това звучи странно - да продължиш в трети курс на "нормалната" специалност - еми тогава защо направо не се запишеш на нормалната специалност? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: _alice_   
Дата:   21-11-07 14:08

именно, и на мен ми се стори странно, затова го споменавам [smilie8]

Career opportunities
The range of possible jobs includes digital lab work, photographic assisting, freelance photography, product photography, wedding and portrait, amongst others.

Once qualified FdA Photography students may apply to transfer to the 3rd year of the BA (Hons) Photography.


FdA - било foundation degree course

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: digitalgab   
Дата:   21-11-07 14:13

Да се записва, и да не му мисли много, там има повече възможности за работа и може да избие разходите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография във висше учебно заведение в Англия?
Автор: mishas   
Дата:   21-11-07 16:49

Понеже ще кандидатствам в Англия и съм доста наясно с цялата процедура, а и с различните ВУЗове, ще се опитам да ти обясня какво всъщност трябва да разбираш под цялата тази работа. Първо, този университет е в Cambridge, но няма нищо, ама нищо общо с Cambridge university. Като цяло самото уни не е нищо особено, да не кажа, че не е никак добър избор. За фотография мога да те насоча към други места - стига да искаш ест. Второ, fda или foundation degree е едногодишен или двугодишен курс, който е като 'основи', т.е. те подготвя за бакалавър - но НЕ директно за 3тата година, а за самия бакалавър от начало - т.е., за първата година!! Трето, този вид 'спонсорство' както го наричаш, това е кредит, който се дава от student loan company - дава се за бакалавър обаче, за fda трябва да се интересуваш специално, в тези случаи не винаги дават заеми. Ако искаш можеш да си избереш който и да е университет и да кандидатстваш после за кредит - откакто сме в ЕС имаме право на такава екстра :) Плаща се обратно след като завършиш, но сега и без това стана дълго и не ми се обяснява схемата. Накратко - ако останеш в Англия, трябва да печелиш минимум 15000 паунда на година, ако си в БГ - 6000. Регистрирах се специално във форума, за да ти отговоря, дано съм се справила :)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »