Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: bategoyko   
Дата:   02-11-07 15:56

Здравейте,
Имам нужда от Вашия съвет при избор на фотоапарат.
Това ще бъде моята първа покупка, така че нямам никакъв опит.
След едноседмично запознаване с темата и четене на рецензии сведох избора си до тези два модела по следните причини:
1. Голямо оптично приближение
2. Стабилизация на образа
3. Средно голям размер
4. Клипове със звук
Според Вас кое тежи повече: широкоъгълния обектив на Panasonic TZ2 или ръчните настройки на Canon SX100 ?

След големи колебания (и главоболие), клоня повече към Canon SX100, но понеже в моя град не е наличен ме е шубе да го поръчам без да съм го видял.

Ще съм благодарен на всякакви мнения.

И още нещо: някой знае ли защо разликата в цената на Panasonic TZ2 и Panasonic TZ3 е толкова голяма след кото техническите параметри са толкова близки?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: kapitancho   
Дата:   02-11-07 16:11

Преди няколко месеца и аз търсех нещо подобно и в крайна сметка си взех TZ3-та. Тогава за съжаление SX100 не съществуваще все още.

По въпроса с ТЗ2/3, разликите не са толкова малки, но пак е въпрос на изисквания. Разликите са по-малък екран, липса на auto bracketing, по-лошо качество на видеоклипа и липса на high speed burst. Е, и мегапикселите, ама те не са важни.

Реално огромното предимство (лично за моите нужди) на Панасоника е 28мм в късия край. Ако все пак по-важното за теб са ръчните настройки, взимай Канона. На мен ми липсват, но предпочитах компактността на апарата. По ревютата генерално дават известно предимство на Панасоника. Той има и интересен сензор, при който се запазва еквивалентното фокусно разстояние, независимо дали се ползва 4:3, 3:2 или 16:9. Стабилизацията му е отлична и редовно си снимам примерно на 1/8 без размазване. Подозирам, че канона не изостава в това отношение, така че силите са равни в този аспект. Мегапиксела в повече на Канона едва ли може да се брои като голямо предимство.

Това е от мен, надявам се да съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: bategoyko   
Дата:   02-11-07 16:42

Благодара за мнението kapitancho .
Въпроса ми е по-скоро за TZ2-та.
Цената от 600 до 630 лв. за Canon SX100 е горната ми граница.
Някак си не съм навит на 700 лв. за Panasonic TZ3, при положение, че има доста отзиви за не достатъчно добра картина при слаба светлина.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: kapitancho   
Дата:   02-11-07 17:22

Във фотопавилиона е 599 тз3, иначе нещата които казах за него са идентични за тз2. Изключенията са в 4-те неща, които ти посочих.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: surg   
Дата:   03-11-07 00:45

1. ако те интерисува основно семеен тип фотография, то вземи си ТЗ2, наскоро си играх с него, много лек, тънак, с добра изработка, добра стабилизация, прави добри снимки , особено ако се ползват наличните режими с настройки, НО НЯМА РЪЧНИ НАСТРОЙКИ, и това го ограничава, ако човек иска да се опитва да снима нещо повече
2. КАнона , лично не съм го пипал, но е по обемист , казват, че имал лошо видео, добри снимки, стабилизация, и ИМА РЪЧНИ РЕЖИМИ, нешо което е важно ако сеопитва човек да снима нешо по сложно...оссвен това НЯМА оптически зоом при видео запис, и звука е там моно...не като при С2/3/5, понякога е бавен>>??


3. Лично аз имам особено мнение за апарат с зоом над 6 та чак до 10 като в случая , и които НЯМАТ дори електронен визьор...
защо,,
ами ако човек снима с повдигнати ръце както се снима само дисплей, като при тези апарати, и използва 10 зоом, дори с стабилизация, е трудно да не се мърда...и голям брой от снимките няма да са на фокус по тази причина, ако е ярко през деня,то при дисплей надалече съшо трудно се кадрира при тази поза, освен това , има случаи когато трябва да да се избира върху кое точно следва да се фокусира или мери светлина, и пак е трудно с повдигнати ръце. Известно е , и аз подкрепям мнението , че дори при 2 визьора, най добре да се снима на око, зардаи опората...
така....
поради тази причина..
отново
1. ако ще става дума за семейни снимки, нй вероятно е по добре да се вземе ТЗ2, 3 дава малко за по голямата си цена,
2. ако ще става дума за опит за по сложна
фотография с апарат от под ДСЛР класа,
то изобщо не се спирай тук...

а си избери апарат с 10-12 зоом, въртящ се дисплей, + ел. визьор, добро качество, ергономика, добра снимка,

аз го подреждам така...

канон С3/С5
Панасоник ФЗ7/8/18(малко се знае за 3ият оше)
ФУджита, СОни Х5, 7

ФЗ50 е в отделна група...

успех
[beer]



Публикацията е редактирана (03-11-07 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: bategoyko   
Дата:   05-11-07 12:53

Така ... До тук 2 : 0 за Панасоника.
Въпреки това все още се колебая и повече клоня към Канона [smilie11] :

1. Не е много по-обемист от Панасоника;
2. И двата нямат визьор;
3. Звука в клипа на Панасоника (dpreview) не е никак добър;
4. Канона има "Face Detection", използва АА батерии и самото управление изглежда упростено и добре поставено.
5. Не на последно място външния вид и дизайн на канона (само по снимки) ми допада повече.
6. Липсата на отрицателни мнения ще смятам за положителен отзив [smilie5].

Ще Ви помоля за още мнения защото утре (06.11.2007) смятам да поръчвам [smilie7] .


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: Siv4o   
Дата:   05-11-07 16:59

Привет от мен.И аз съм пред подобна дилема като теб,само че са кодак Z712.Един приятел има TZ1 и да ти кажа много е доволен и прави много добри снимки.Аз засега и аз клоня към Канона,но не намирам много мнения за него из интернет.Ако си поръчаш него ще чакам да кажеш мнението си,защото към края на месеца може и аз да си поръчвам фотоапарат.Надявам се направиш правилния избор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: papy33   
Дата:   05-11-07 18:00

Батегойко, изчетох всичко до тук по темата, която си пуснал и оставам с впечатлението, че искаш един сравнително добър, многофункционален, компактен ултра зумов фотоапарат от типа всички в едно, за възможно най-малко пари!
В момента снимам с ФЗ50, който се доближава до твойте критерии и съм много доволен от него. Преди си бях купил Канон А710 ИС, но нещо не ми допадна и го продадох на втората седмица. Повечето хора обвиняват Паната, че шуми повече от другите на високи ИСО, но в моят случай Канона шумеше повече и даваше малко нереални цветове.
Наскоро ходих да направя тест на ФЗ18 за лично ползване и да го сравня с ФЗ50 и останах с много приятно впечатление.
Моят съвет е, ако си купуваш фотоапарат какъвто си описал, че искаш, вземи ФЗ18. Вярно, че струва 799лв във Фотопавилиона, но пък си заслужава всеки лев. Като поснимаш с него ще разбереш колко голяма свобода ти дава.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: liyana   
Дата:   05-11-07 20:28

И още нещо - АА батериите ги апартчето ги яде като ламя малки девици на закуска. Винаги литиево-йонната батерия е за предпочитане. При това трябва да си купиш и още една резервна, пак от фотопавилиона. А иначе съм напълно съгласна с papy33.
А ако апаратчето ти трябва за правене на видеоклипчета - вземи си видеокамера. Иначе се получава нещо като пералня със сушилня - нито пере достатъчно добре, нито наистина суши.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: bategoyko   
Дата:   06-11-07 10:30

Явно Ви заблудих всички, за кето се извинявам.[smilie22]
Ако трябва да си преразгледам приоритетите, би трябвало да поставя компактността не на трето а на първо или второ място.
Всички препоръчани от вас апарати са чудесни но са ми малко обемисти. Т.е. търси се нещо което да влиза лесно в дамската чанта на жена ми и по възможност във вътрешния джоб на якето ми.
Оптичното приближение не държа да е обезателно 10х, кандисвам и на 6х.
На клиповете ще има наздравици, торти и подобни неща. Гласовете да се чуват добре и да се разпознават ( в тази връзка ако ТЗ2 / ТЗ3 имаха достатъчно добър звук в клипа въпроса щеше вече да е решен ).
Както казах нямам опит и точно за това търся нещо добро, за да не се обезсърчя бързо но от друга страна използваемо за напреднали (ако успея да постигна напредък).
Горната граница мога и да повдигна леко (надявам се).
Дано не Ви отегчих. Явно ще трябва да започвам проучването отначало [smilie11] .


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: kapitancho   
Дата:   06-11-07 13:52

Щом 10х не е водещо за теб + снимките с наздравиците, тогава не взимай ТЗ, защото можеш да съжаляваш. Силата му е в снимки на открито, например в планина. На наздравиците няма да си толкова доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: liyana   
Дата:   06-11-07 17:08

Добре де, щом ти е за малкия размер, вземи пак някоя от паналайките, но с номера ФХ (нещо не ми се включва латиницата тук). Те са още по-компактни, отново са от 28мм, например до 105. 28-те мм. са екстра за побиране на цялата компания в един кадър. Но нищо не мога да ти кажа за звука на клипчетата, защото никога не съм ползвала такава екстра от фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: surg   
Дата:   06-11-07 18:24

а бре човек, звука не нито толкоз важен, нито толкоз лош....ми вземи и ги чуий на живо как е...
колкото за ФЗ, тя си отстъпва от ТЗ на Панасоник най малкот опо зоом, това си е голямо нешо и важно нешо...
ако не е толкоз важен размера, виж Канон А630 /640, 570, и най вече А710 ИС....те поне имат добър звук..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: bategoyko   
Дата:   07-11-07 10:50

Прав си. Най-добре е да видиш и пипнеш но за съжаление в моя град тези модели не са налични и е невъзможно.
90 % съм се навил за Канона.
Обаче ...
Докато умувам той взел че свършил (във Фотопавилиона). Очакваме доставка ...
И докато говорим за компромиси и чакам доставка остана да се чудя последно между тези два модела:
Canon SX100 IS и Canon SD850 IS (Digital IXUS 950 IS дано не стане обърка).


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: surg   
Дата:   07-11-07 18:09

цялата сверия Иксус е чудесна за семейни снимки...казавам за семейни зашото нямат ръчни настройки...
но.
1. правят страхотни снимки
2, едни от най продаваните са на запад
3. правят добро видео
4. много компактни са
5. но нямат зоом над 3 или 4 мисля, но това май не е толкоз важно..един от последните модели имаи широко начало на обектива от 28 мм, коеъто е добре за снимане на закрито и от близо..да речем
6, малко са по скъпи....


Canon SX100 IS , за него се каза, ч снима добре, но...не знам дали разбра, че май не може да се ползва зоома при запис на видео..?

разгледай Канон А710 ИС....
то няма и много апарати с зоом 6-10...



Публикацията е редактирана (07-11-07 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: moiamilost   
Дата:   07-11-07 18:21

Аз пък без колебания бих си взел А630 на Канон. Само дето не го виждам вече в Павильона....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: surg   
Дата:   07-11-07 18:23

А630 е много добър....но те толкоз тънак, имаше желание за компактност....има го оше май е Деком.БГ
и техномаркет мисля

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: realnoncho   
Дата:   07-11-07 19:49

И аз имах някакви колебания, а трябваше да решавам бързо защото една позната беше в Щатите и така... В петък трябва да е при мен SX100IS и предстои да се разбере дали съм направил добър избор. Успех и в твоя ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: bategoyko   
Дата:   08-11-07 08:11

Аз също направих избора си в полза на Канона ( SX100IS ). Иска ми се да вярвам, че не е погрешен. Очаквам го в началото на другата седмица.
Много Благодаря на всички които взеха отношение по темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: vasil_top   
Дата:   24-12-07 18:49

ехоо аз сам със такъв sx100 и сам много доволен.Нека не се заблуждаваме canon e може би от наи добрата марка апарати първо има 9 точково мерене исо 80 до 1600 а панасоника 100 на 1300 второ има зоом на видеото а при пан няма трето АА батериите са 2 по 2500 тоест 5000 общо зареждаш си два комплекта и снимаш много свършат ли слагаш другите и си готов а при пана каво правиш слагаш да зареждаш и чакаш има оште доста приемущества 8 пиксела не са малко знаеш ли каква разлика има при обработка на комп ОГРОМНА и тн.Аз сам твардо за каноните винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: prism   
Дата:   24-12-07 19:24

честити Канончета [smilie6]

Колкото до звука на sXis - амчи то за толко пари човек тамън две miniDV камери може да си вземе, a те кви клипчета снимат...[ smilie18]


Сега сериозно, за мен не си направил най-добрия избор с тоя SX100, но техниката хич не е най-важното нещо когато говорим за правене на снимки. Според мен ако ще е Канон нека е поне G7(май е тия пари някъде) или евентуално A720IS. Фуджи имат два готини модела - s6500fd и F31fd, но единият е доста голям, а другият е с по-слаб обектив и нещо трудно се намира в България.


Весели празници. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: mujimasa   
Дата:   24-12-07 20:29

...ммдам,след "компетентното" изказване на vasil_top не ми остава нищо друго,освен да ти пожелая много добри кадри.Да си го ползваш с много желание и мерак.Жив и здрав!Весели празници-може и пълници и много знания и опит,за да не се налага да пускаш повече подобни теми [smile] ...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: sheriff   
Дата:   25-12-07 12:12

Василе, 2 по 2500мАх са си пак 2500мАх, само че на 3В (2,4В ако трябва да бъдем точни).
Лияна (ако правилно съм разчел ника) - недей така да се изказваш за пералните със сушилни, 5 години съм продавал бяла техника и имах пералня със сушилня Бош за 2000лв - и пере, и суши като змей! Идеята на отделните уреди е ако переш като замаян - докато едната пере, другата суши предната порция, докато при комбинирания уред - сушиш на 2-пъти това, което си изпрал, но разлика в качеството категорично няма, няма и как да има.

Извинявам се за нефотографското отклонение, но понеже го няма Дими... да ви обясни за Р1! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: ivceto   
Дата:   18-01-08 10:03

Не исках да пускам нова тема, тъй като в тази са изписани доста мнения. Моето колебание е между Panasonic FZ8 и Canon SX100. В USA са на една и съща цена. Като гледам параметрите преимуществото е на страната на Пана:
по-добра оптика и стабилизация, дисплей, viewfinder и не на последно място има RAW,
за Canon-a е 8MP, има някои нови функции които не знам доколко са полезни.
И все пак тъй като досега съм снимал с Canon PS A520, много ме влече към Canon-a.

Някой може ли да даде мнение?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX100 IS или Panasonic Lumix DMC-TZ2
Автор: bategoyko   
Дата:   18-01-08 17:57

Аз се спрях на Канона. Използвам го за семеен тип снимки и в моя случай държах повече на компактността. Панасоника е по-обемист. Ако за теб размера няма значение, сигурно е по-добре да вземеш големия [smilie5] (Панасоника).
А иначе мисля, че като за "сапунерка" съм направил правилния избор и съм доволен. Апарата ми харесва, но мнението ми е мнение на пълен аматьор във фотографията (все още повече чета отколкото снимам).
Успех в избора.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »