Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Unexpect3D   
Дата:   26-10-07 17:24

Здравейте, може това да ми е първото мнение, но определено не ми е първото влизане във форума. Доста теми съм прегледал и изчел и горе долу знам какво търся. Знам, че има 1-2 подобни теми, но също така имам и още 1-2 допълнителни въпроса, които мисля да задам по нататък в темата.
Това ще ми е първия по-сериозен апарат. Обичам да снимам и имам интерес да се развивам, но не знам до колко това ще е възможно и колко време ще имам за това, но все пак искам да си взема що горе прилично апаратче.
Харесал съм си Samsung S850. Изчетох доста теми и мисля, че това е най-удачния избор. Едва ли някога ще се занимавам по-сериозно(по-професионално) с фотография, но на ниво любител 100% ще си остана, а може би и малко повече. Малко ме притиснява проблема с умрелите пиксели, но все пак нищо не е перфектно, нали[smile]
Мисля, че ръчните настройки са добър + и като цяло ми харесват качествата на апара, е има какво още да се желае, но...

Въпросът ми е имали апарат който би го изместил? Може би Canon PowerShot A560? Или някой друг? Бих искал да чуя вашето мнение. И един последен въпрос: Един приятел си взе Canon Ixus 800 IS (поне така мисля), който е малко по-скъп от въпросния Samsung, но не виждам с какво е по-добър, освен OIS? По принцип и аз съм голям фен на Canon, но мисля, че цените в ниския клас са неоправдани и качеството не е чак толкова голямо...

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Блясък   
Дата:   26-10-07 17:44

Купи си турбосапунерка... по-добре са и от страна на снимки, и от към дизайн, и от към обектив. Панасоник ФЗ , Канон С1,2,3 , едно Сони Н5 се продава в базара, ако го спазариш за цена не е никак лошо апаратче... алгтернативи имаш много

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Unexpect3D   
Дата:   26-10-07 18:02

Аз, ако става на въпрос и на Sony H2 ще съм доволен, и то много доволен[smile] , но нямам 650лв. за него...

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Unexpect3D   
Дата:   26-10-07 22:06

Добре, виждам, че нямате желание да ми помогнете за избора. Няма проблем, ще следвам първоначалния си план и мисля утре да отида да си взема Samsung S850.

П.п. Благодаря на Блясък за коментара по темата[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: luboar   
Дата:   26-10-07 22:14

Никон Р 5000. С нужните настройки е става. Даже много. 10.3 Мр.[smilie24] 700лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Unexpect3D   
Дата:   26-10-07 22:17

700лв. са къде къде повече от първоначално посочените ~400. Иначе съм съгласен, че има много по-хубави апарати, за съответно по-хубави пари, но пък и не мисля, че като за начало ми трябва чак такъв апарат. Когато "порасна" тогава може да си взема нещо по-качествено[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: vladihg   
Дата:   26-10-07 22:22

Аз имам нещо много по-добро виж си Л.С.[smilie24]



Публикацията е редактирана (26-10-07 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: luboar   
Дата:   26-10-07 22:24

ще ти бъдем благодарни ако не пуснеш тема за изборът си утре.. За начинаещи става всичко. Когато снимаш, не мисли с какво снимаш ...

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Unexpect3D   
Дата:   26-10-07 22:57

vladihg благодаря за предложението, но все пак Пловдив ми е доста далеч и цената надминава доста отделения от мен бюджет:/ Иначе няма да крия, че апарата определено ми привлече окото[smile]

luboar не съм съгласен. Все пак говориме за сапунерки и при доста модели, може да се забележат додоста нерпиятни недостатъци. И все пак, хубаво е техниката ти да има поне някакви възможности. В крайна сметка, май ще си взема S850, главно заради ръчните настройки и като цяло опциите му ми харесват. Пък и не намерих друго, което да привлече вниманието ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: vladihg   
Дата:   26-10-07 23:38

Те това Сони Н2 - 420 лв. https://photo-forum.net/joro/emoticons/arrowfingerL.gif
не си ли го видял досега[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: liyana   
Дата:   27-10-07 03:10

Аз все пак бих ти предложила паналайка - в момента ТЗ1 е в твоя обхват на цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: doca   
Дата:   27-10-07 09:34

Ако искаш да се занимаваш с фотография първо забрави тази марка Самсунг.

Второ- виж във Фотопавилиона какви Канони се продават, гледай да са с възможност за ръчни настройки и оптична стабилизация
Следващата марка от сапунерите е Панасоник с оптична стабилизация, Никоните в ДСЛР пространството са много силни, но като че ли в сапунерите отстъпват на Канон.

Ако искаш вземи си сапунера втора ръка. Тук се продават доста от тях.

Апаратчето трябва да е с мин 6 Mpx+ оптична стабилизация+ ръчни настройки+ електронен визьор. Ако нацелиш някое с матрица 1/1.8" не се колебай.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Блясък   
Дата:   27-10-07 10:39

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=156963&t=156963&phorum_uriauth=



http://www.chip.de/ii/84198368_f502983be7.jpg



Сбори се за малко по-добра цена от 520 и няма да съжаляваш за покупката на сапунерка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Unexpect3D   
Дата:   27-10-07 11:22

doca, това за Samsung съм го чувал и аз от доста места, но мисля, че този модел S850 не влиза в този критерии. Чух доста добри отзиви за него. Матрицата му е 1/1.8" с не 6, а 8mpx, има пълни ръчни настойки, но няма оптична стабилизация(което е малко гадно), е има там някаква стабилизация, но не е OIS.

H5 е над това което мога да си позволя, но това H2... накараме да се замисля. H2 ми навява едни много хубави спомени... а не съм го видял, защото не съм търсил апарати втора ръка. Някак си не ми харесва идеята да е втора ръка.

Сега искам да си взема някакъв по обикновен апарат, с поне някакви възможности, както каза doca, за да мога да се уча на него, пък ако скоро ми "утеснее" ще търся нещо по добро.

П.С. Бях се запътил към магазина за S850, ама погледнах темата и сега пак се зачудих...

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: fujifan   
Дата:   27-10-07 11:31

doca написа:

> Ако искаш да се занимаваш с фотография
> Апаратчето трябва да е с мин 6 Mpx+ оптична стабилизация+

[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: doca   
Дата:   27-10-07 12:42

Да де, това за матрицата не е чак толкова фатално, зависи какво ще правиш по-нататък с кадрите.
За 10-15 см ти стигат и 3 Mpx. Но при кроп, може и 6 Mpx да не ти стигнат. А показаното по-горе Сони е трепач, добър, светлосилен обектив, с достатъчен zoom. При покупка втора ръка спазвай следното правило:
-снимай с поставена капачка на обектива- погледни резултата;
-снимай срещу синьото небе- погледни резултата;
Ако в някой от двата случая се появи петънце- зарязвай сделката, защото не се знае какви други недостатъци може да има още апарата, направи си правилния извод за продавача и бягай.



Публикацията е редактирана (27-10-07 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: Блясък   
Дата:   27-10-07 13:38

правилно!

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: prism   
Дата:   27-10-07 18:15

По принцип закупуването на такъв клас апарат на втора ръка е един доста сериозен риск, да не кажа, че често си се оказва набутване. Ако искаш сапунерка с ръчни си взимаш Canon A570IS или гореспоменатия S850.
За разлика от колегата, аз не знам Самсунг колко точно са нефотографска марка, но за сметка на това най-новите 10-12 снимки в профила ми са от тоя апарат. Погледни и си прецени сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: vladihg   
Дата:   27-10-07 19:15

80% от най-старите ми снимки в профила ми са със 5 годишен Самсунг 360(3 мпх). Тая година го подмених, като правих сравнителен анализ с много нови модели сапунери и се оказа, че превъзхожда 90% от новите компактни апрати до 7 мпх по рязкост и детайлност(включително и новите модели Самсунг) С ТАЗИ снимка ЩРАКАНА ОТ РЪКА БЕЗ СТАТИВ примерно съм правил билборд 2х3 м. Сега обаче явно качеството като цяло е доста по-ниско[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сапунерка за начинаещ за около 400лв
Автор: p_iliev   
Дата:   28-10-07 11:17

Работя от 1977г с добри лентови фотоапарати /Цайс икон, Екзакта,Ролайфлекс, Пентакон,Практика, Зенит/. За форума се кефя и качвам предимно със Samsung S800. Матрицата и ръчните настройки са предимството на Samsung S800,недостътъците - липса на стабилизация.За една година го пращах на шест гаранционни ремонта, но имам над 90000 снимки...За по-новия Samsung S850 четох по ласкави отзиви. Успех и късмет при избора![shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »