Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: kirilp   
Дата:   18-10-07 21:06

Преди време бях питал дализ а този модел се е появил кракнат софтуер с РОУ?
Тогава нямаше.Сега има ли някакво раздвижване по въпроса? Все пак дойде Г9,може пък нещо да е направено по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-10-07 22:07

kirilp , не знам дали има кракнат фирмуер за Г7, но напоследък ползвам Камера роу 4.0 на ЦС3 където може да се отварят джипези , като РОУ и резултата сле обработката е близък до истински РОУ.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: surg   
Дата:   18-10-07 22:20

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=20:21312


чети и нататък..може и да има напредък

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: muu   
Дата:   18-10-07 22:20

.....е близък до истински роу [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-10-07 22:53

muu, няма нужда да мучиш...
...близък до резултатите получени от РОУ при подобен клас апарати!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: muu   
Дата:   19-10-07 08:54

gospodine, даже не разбираш каква глупост си написал,нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: vladihg   
Дата:   19-10-07 10:44

Засега няма - има само RAW за Canon с Диджик 2 процесори ама и той е много зле.[beer]

Отговори на това съобщение
 Благодаря за линковете, само нещо не доразбрах.......
Автор: kirilp   
Дата:   19-10-07 18:09

Прочетох това,което са написали за инсталацията на хака.Не разбрах:

1.Фотоапарата вече с този софтуер ли работи или при всяко включване се презарежда ръчно от СД картата?

2.РОУ ще се появи ли в менюто,или се извиква с някаква странна комбинация ит бутони?

3.Не може ли просто да се качи нормален софтуер от Г9 и да си работи пълноценно?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: solo5   
Дата:   19-10-07 18:38

и на мен ми звучи абсурдно да се слагат на една маса jpg и RAW [smile]
нали уж RAW било като непроявен негатив
а jpg като вече проявен негатив
та как от проявения негатив ще направиш непроявен се питам аз [smilie11] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: surg   
Дата:   19-10-07 20:17

kirilp

1. при правилно иснатлиране се надгражда на оригналания софт., при изключване изчезва
2. появява се цяла серия от менюта и комбинации от бутони,
3, не може


лично на мен след много опити с Канон С2 , още не ми е ясно дали си струва за този тип апараати...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: kirilp   
Дата:   19-10-07 20:28

Доколкото разбирам,при всяко включване трябва да давам ъпдейт на софтуера,за да зареди от картата софтуера?
И РОУ го няма директно в менюто?
Ама че дивотия! Става доста сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-07 20:45

от преди месец има роу за г7, пък уж фен клуб имахте....
http://chdk.wikia.com/wiki/Main_Page

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: vladihg   
Дата:   19-10-07 23:11

Абе тоя RAW е голяма измишльотина. Цветовете са некоректни, има доста цветен шум и изобщо не си заслужава човек да си губи времето за експерименти - поне засега. Снимките в компресирания формат са 100% по-добри поне при моя Канон А640[smilie23]Иначе хакнатия софт има много други екстри, които подобряват опциите на апарата - индикатор за заряда на батериите, жива хистограма и т.н.[smilie24]



Публикацията е редактирана (19-10-07 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: didesignbg   
Дата:   20-10-07 00:04

има доста цветен шум
факт които процесорите на сапунерките удобно ни спестяват[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: doca   
Дата:   20-10-07 06:43

1.Исталацията на hack трябва да стане задължително с картрийдера при отключена карта, а за целта:
-форматираш новата си карта под DOS емулацията на WinXP, като първо влизаш в команден режим:Start->Run->cmd
-След това пишеш в черното екранче:
format j: /fs:fat където j e името на картридера, разпознат от WinXP.Така картата се форматира до FAT16.
След това трябва да се създадат следните директории и поддиректории, за да изглежда картата така:
+- CHDK/
| +- BOOKS/ текст за четене
| +- FONTS/ това е за доп.шрифтове
| +- LANG/ това е за бълг.език
| +- SCRIPTS/ тук е за скриптове
| +- CHDK.CFG тази се създ.автоматично
+- DCIM/ тук са снимките
+- MISC/
+- PS.FIR
+- DISCBOOT.BIN

Тази подредба на структурата на картата важи за всички следващи версии след 115.
2.След това слагаш картата в апарата и го включваш в режим РАЗГЛЕЖДАНЕ/ЧЕТЕНЕ
***Този режим при първоначално включване е задължителен в противен случай директориите ще бъдат нарушени и следва нов опит***.
3. Натискаш бутона МЕНЮ
С бутоните за придвижване отиваш на FirmUpdate и натискаш ОК или SET
4.След това с бързия клавиш S/при мен е така/ влизаш в Alt менюто
5.Отиваш на Debug parameters и след това на Make Card Bootsble. Следва ОК или SET
6.Изключваш апарата, вадиш картата и я заключваш с плъзгача отстрани. Така вече си направил hack софтуера да се стартира автоматично при включване на апарата. Не обръщай внимание на надписа, че картата е блокирана. Софтуера игнорира защитата на картата и продължава да прави снимки.
7.Може да си смениш шрифта с по-едър/аз избрах Arial18b/, като отидеш
в Alt менюто->Visual settings->RBF , но преди това разбира се изтеглих необходимите ми файлове.
8.Както и езика/Аз съм на български, като преди това си направих един текстов файл, който преписах от сайта и му смених името и разширението на bulgarian.lng, който файл поставих в папката LANG/.
Тъй като вече съм с друг апарат, най- важното от този hack софтуер бе това, че можех да следя батерията непрекъснато и че имах възможност за RAW режим.
Eто ТУК всичко е описано.



Публикацията е редактирана (20-10-07 06:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: kirilp   
Дата:   20-10-07 09:50

Благодаря,много бяхте изчерпателни.Това може да го направи човек,който разбира.Аз мислех,че оригиналния софт се краква и си имаш РОУ като на Г9.
То не,че и това е лошо,но има ли кой да го направи за малко пари или почерпка?[beer]

С уговорката,че Канона е щатски и без гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: doca   
Дата:   20-10-07 10:32

Засега за G7, софтуера не работи коректно и в руските форуми се коментира, че апарата "увисва". За останалите изброени, няма проблем. Вероятно до месец софтуера ще бъде готов.
Аз имам този софтуер, т.к трудно се намира все още, дай ми мейл и ще ти пратя готово подредена карта. Това което получиш го разархивирай и съдържанието му само трябва да се прехвърли върху картата чрез card reader задължително.
Може да се изтегли и от ТУК



Публикацията е редактирана (20-10-07 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: kirilp   
Дата:   20-10-07 11:57

kiril777@abv.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: kirilp   
Дата:   20-10-07 19:55

Добре,стана.Сега на всяко включване давам да се ъпдйтва фърмуера,това го разбрах.Едно не схващам - как сега да снимам в РОУ?
И много благодаря за софта!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: vladihg   
Дата:   20-10-07 21:15

Влизаш в менюто на хака и маркираш вдясно с точка, че искаш да снимаш в РАВ, ако искаш жива хистограма също маркираш с точка, ако искаш "зебра" показваща прегорелите участъци в бъдещата снимка също и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: kirilp   
Дата:   20-10-07 22:57

Добре, а после как да пусна апарата да снима? Това всичкото с настройките нали го правим в плей режим? После като включа апарата от копчето всичко изчезва.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: vladihg   
Дата:   20-10-07 23:08

От плей режим "превключваш" на снимане без да изключваш и включваш апарата. Апарата ще снима в ДЖЕПЕГ и РАВ ако си маркирал правилно всичко. Индикатора за директно принтиране свети около 3 секунди докато записва РАВА...Естествено ще виждаш само компресираната снимка. За да стигнеш до преглед на РАВА трябва доста четене в горните сайтове, допълнителни програми за обработка и т.н.



Публикацията е редактирана (20-10-07 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-10-07 23:58

Малко уточнение:

RAW [rɔ:] (РОО) суров, необработен

ROW [rou] (РОУ) ред, редица, поредица
[smilie18]

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: vladihg   
Дата:   21-10-07 01:57

aldygreen - "учителю по английски" - ние рускоговорящите сме скарани с школските транскрипции. Вместо да правиш забележки можеше да помогнеш на човека - нали си много навътре в тия нещаhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/E9.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли вече RAW за Canon G7?
Автор: doca   
Дата:   21-10-07 10:44

За да направиш софтуера да се стартира автоматично, без да се влияе от това в кой режим прочети и изпълни т.2,3,4,5 и 6

Моля, да четете внимателно, не през ред.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »