Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Първи впечатления от Сони А700
Автор: BLADO   
Дата:   17-10-07 02:09

Оли 3-ката междувременно излезе. Честито!

Аз пък днес (тоест вече вчера) ходих до един голям магазин за техника (извън БГ) и за моя радост във фото-отделението случайно видях новата Алфа 700. Нямаше как да не устоя на изкушението и да не си поиграя малко с госпожицата. Аз съм бивш собственик на КМ 5Д, снимал съм доста и с КМ 7Д.

По-надолу ще споделя първите си впечатления. Естествено чисто субективно, без претенции за каквото и да било. Нито за тест, нито за ревю. Това са просто малко отзиви от първия ми допир с фотоапарата.

Машинката не изглежда зле. Ляга приятно в ръката. Въпреки това 7Д-то ми стои една идея по-добре, оптимално. Алфата е по-лекичка от него, някак си по-нежничка, но достатъчно тежка, за да осигури чувство на стабилност и качество. Захвата е още малко по-напред издаден. Може да е проблем за някои с къси пръсти (да достига удобно задните копчета или комбинации от копчета. Моите ръце са нормални до леко дълги и ми беше удобно.) Добрата новина е, че е възможно индивидуализиране/конфигуриране на менюта и бутони за оптимална работа.

Дисплеят отзад е страхотен! Огромен, ясен, контрастен, брилянтен! Показва точно с проценти резервите на батерията. Браво, Сони! Освен това снимките могат благодарение на големината му да се разглеждат, както в Windows Explorer „Filmstrip“ – горе малки снимчици (ако се не лъжа 5) и под тях голяма. Боравенето с менютата е гениално! Малко е трудно да се обясни, трябва да се преживее. Навигира се из тях супер удобно и лесно. Джойстикът определено е усъвършенстван. Диагоналните АФ-зони например се избират с лекота. За щастие на феновете, Сони са оставили важните бутони в дясно от “телевизора“ и не са последвали лошия пример от Канон.

Автофокусът ме изненада приятно. Чувствително по-бърз от КМ-ите, прецизен (поне на дисплея) и сигурен. Бих казал на нивото на Канон 40Д (и той беше на разположение). Браво, Сони! Мисля, че АФ-а се справяще много добре и при фокусиране със страничните зони. Жалко обаче, че те не са разположени чак толкова по крайщата на визьора. Звукът от огледалото е доста по-„омекотен“ от КМ-ите, в съшото време приятно пълен (не ми идва точната дума) и някак си по-бързо прещраква. Добре е, че Сони са работили и в тази насока и грубото пляскащото огледалото е история. Спусъкът е доста чувствителен. В началото направих по случайност няколко снимки, докато фокусирах. Новост при Сони е и Eye-Start. На който не му харесва, може да си го изключи. Визьорът е на нивото на 7Д, дори ми се стори малко по-светъл от неговия.

За съжаление не си носех карта, за да инспектирам снимки в къщи на монитора си.
А, да – на Сонито беше закачен един Цайс 16-80, после сложихме и един 35/1.4 G (и стана тя к’вато стана, мале-мале, тоз’ „буркан” е невероятен). На 40Д-то имаше 17-85. За 40Д-то не ми се пише. Няколко форумци се изказаха вече за него.

Да обобщя: може би на-големият недостатък на КМ, а именно автофокусът е успешно отсранен при новата Алфа 700. Освен това са налични и няколко "симпатични" нови екстри като влаго- и прахо-защита, две отделения за карти, новаторска навигация из менютата на чудесния дисплей, нов по-качествен джойстик, LED светлина за по-добро фокусиране (отпада дигането на светкавичката), повече кадри в сек. и т. н. Особени, фрапиращи недостатъци не установих!

Сега остава и цените на новите Сони обективи да се нормализират и системата да се доусъвършенства. Дотогава според мен е по-смислено да се залага на доказаната стара минолтенска оптика и на "чуждите фирми". За кой, кой фотоапарат/система биха били най-добрият избор не знам. Различно, според зависи. Но със сигурност ще се намерят доволни Сони-А700-щтракачи.

Хайде, че ми се спи. Друго интересно в момента не се сещам, а и едвам си държа вече очите отворени.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: Canon   
Дата:   17-10-07 03:25

Сони - новия голям играч [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: tarzan   
Дата:   17-10-07 03:59

Добре е ако огледалото хлопа по-малко, че на 7Д бая се чува наистина.

За АФ: нормално е да е по-бърз със съвсем новия Цайс на ф2.8. С какво си снимал със 7Д за сравнение?

Това което дразни в дисплея на 7Д е липсата на голямо увеличение и само едностепенно.

Интересно че казваш че имаш чувство че е по-лека, а уж е магнезиево тялото. 7Д има доста пластмаса, но си е тежичка.

Основният недостатък на А700 от моя гледна точка е голямото закъснение. Когато пуснаха А100 беше времето да пуснат А700 и новата матрица. Но отдел маркетинг е решил друго...

Благодаря за споделените впечатления!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: BLADO   
Дата:   17-10-07 09:51

Цайсът е 3.5-4.5, ако се не лъжа.

Със 7Д съм снимал с най-различни обективи. Не помня вече всичко. Със сигуност съм го пробвал с 50/1.4, 50/1.7, 28-85, 100/2.8 МАКРО, 70-210/4, 80-200/2.8, 70-200/2.8 ... По спомените ми АФ-а на 7Д не се различава осезаемо от този на 5Д, на който за малко или много време съм качвал освен горе споменатите още Сигма 15-30, 17-35, С. 18-125, С. 28/1.8, 28/2.8, 28-75, 28-105, Тамрон 28-105, 35-70/4, 35-105, 85/1.4, 70-210/3.5-4,5, 100-200/4.5, 75-300 (две версии), 100-300 АПО ... (може и нещо да съм пропуснал).

При 7Д-то RAW-файл не можеше да се зумва. Виж, тук не обърнах внимание, но най-вероятно не е проблем. Още при 5Д-то беше оправен този недостатък.

Да, доста време мина преди да излезе А700 и другите фирми искараха конкуренти, интересни модели.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: carl_cox   
Дата:   17-10-07 11:15

радвам се да чуя добри думи за А700 от минолтаджия [smilie24] [beer]

едва ли може да има по-големи критици към работата на сони, от минолта феновете :)


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-10-07 11:22

Нищо не казваш за цената?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: pmartinov   
Дата:   17-10-07 11:24

BLADO

Новост при Сони е и Eye-Start.



Няма как да е новост като още в средата на 90те беше стандарт за всички камери на Минолта .


Радвам се на новата А700 [smilie24]


[beer] [shtrak]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: tarzan   
Дата:   17-10-07 16:05

BLADO, не беше нужно да даваш списък на стъклата дето си ползвал. Имах предвид да не става дума да правиш изводи за бързината само от китака. Защото АФ е колкото въпрос на тялото толкова и на стъклото.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: IvcheTo   
Дата:   17-10-07 16:07

Eye-Start си го има и на А100[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: BLADO   
Дата:   17-10-07 19:23

Не знах, че А100 има Eye-Start. Може :-)

tarzan, китакът 18-70 има много бърз автофокус! Чудя се по-скоро дали един 100-200/4.5, който е супер бавен, качен на А700 ще фокусира бързо и колко по-бързо. Следящият фокус, доколкото можах да го изпробвам в магазина, също се справяше чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: tarzan   
Дата:   17-10-07 21:21

китакът 18-70 има много бърз автофокус!

Нямам наблюдение. Но както казах всичко е относително: в общият случай старите обективи ще са по-бавни в сравнение с новите.

Чудя се по-скоро дали един 100-200/4.5, който е супер бавен, качен на А700 ще фокусира бързо и колко по-бързо.

Не мисля. Не съм специалист по МАФ, но ми звучи на старо стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: dimi2007   
Дата:   17-10-07 21:37

е как е су д300........?????????

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Сони А700
Автор: PeterPAN   
Дата:   18-10-07 10:41

Оказва се че китакът 18-70 не е чак толкова лош колкото се говори, или по скоро алтернативите са доста надценени, казвам го от личен опит[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »