Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при търсене на апарат
Автор: Todrias   
Дата:   16-10-07 19:35

Здравейте, наближава момента в който искам да надстроя сегашната си техника. Искам да започна да работя със добър фотоапарат. Засега вече година работя със компактен клас фотоапарат и все пак доста приличен Canon серията Power Shot A430. Фотото върши огромна работа, но вече е време да увелича възможностите си. Професионалните фотоапарати са скъпи, не мога да си го позволя, мо нещо като среден клас или между среден клас и по - професионален...

Разгледах множество оферти и поставих ограничението в парата - 600 лв. за 600лв. не мога да взема Канон, затова ще мина към други марки избрах Panasonic DMC FZ7/8EG както и Olympus SP 510 Ultra Zoom.

Искам вашия съвет за тези три модела, освен това след малко ще задам конкретен въпрос за Панасоника.

Други модели освен тези не намерих, затова бихте ли ми предложили, знаейки конфигурацията за тези мадели други, за да имам по - голям избор.

Какво мислите за Olympus и грешка ли ще е ако дам 500 лв. за фотоапарат ниско качество, макар и високи конфигурации?

Конкретния въпрос за Панасоника е следния:
В конфигурацията проверих стойностите на апертурата, които са f2.8 до f8 въпроса ми е тази стойност f8 за най - затворена апертура не е ли твърде малка? Не остава ли дори на най - затворено положение блендата твърде отворена? Може ли това да се окаже недостатък за модела и да се разочаровам?


Въпросите са много, но се надавям всички да бъдат разгледани от повече потребители, защото съм в началото на проучванията си, а миналата година проучвах друг клас фотоапарати. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: Davidoff   
Дата:   16-10-07 19:56

Аз мога да ти предложа да почетеш повече на първо време. Започни от значението на думата конфигурация и от надписите на обектива на настоящия ти апарат.

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: Todrias   
Дата:   16-10-07 20:02

Конфигурация аз разбирам като характеристика на техника, терминът се използва от компютрите през пералните машини до фототехниката.

Мисля, че наистоящият ми апарат няма общо с избиране на нов, не разбирам връзката.

Хора наистина желая компетентна помощ, а не сарказъм, благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: baddimo   
Дата:   16-10-07 20:08

Трябва ти още време да втасаш!!! Сарказма в фото форум е училище!!!В което даскалите не стачкуват!!! Успех...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: Davidoff   
Дата:   16-10-07 20:09

конфигурация: взаимно разположение
Това, което имаш предвид е характеристика(и).

Извинявам се ако съм те засегнал не съм имал това за цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: Davidoff   
Дата:   16-10-07 20:11

За надписите моя грешка - недоглеждане [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: Davidoff   
Дата:   16-10-07 20:17

Предвид малката матрица на панасоника при f8 дълбочината на рязкост ще е достатъчна най-вероятно. Евентуално ако снимаш нещо много ярко може да има проблем, но се сещам само за слънцето пък то не е за директно снимане и без това.

Edit: А и винаги може да сложиш ND филтърче



Публикацията е редактирана (16-10-07 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: Todrias   
Дата:   16-10-07 22:25

Добър ли е иначе фотоапарата? има ли някой впечатления? И какво мислите за Olympusa който дадох за пример?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: iiccoo   
Дата:   16-10-07 23:08

Абе май олито трябва да го изключиш от списъка. И аз се бях захласнал по него преди, но ФЗ 8 мисля, че е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: The_Melon   
Дата:   17-10-07 12:54

Нaй-добре скътай още малко средства и вземи FZ18

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: Todrias   
Дата:   17-10-07 18:06

За жалост няма такава възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при търсене на апарат
Автор: doca   
Дата:   17-10-07 18:24

В момента на тази цена се продава Pentax- разгледай базара и е време да се ориентираш към ДСЛР-а, просто сапунерка не си заслужава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »