Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Това монаж ли е ?
Автор: Пърпъла   
Дата:   16-10-07 03:37

Казват че съм насложил два леъра - птици и дървета. Аз не си признавам да съм правил така. Лъжа ли?
https://photo-forum.net/i/714766



Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-10-07 03:49

Не

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: Niavaah   
Дата:   16-10-07 04:43

da , ama ne na 100 % [smilie18]



Публикацията е редактирана (16-10-07 04:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: Synthy   
Дата:   16-10-07 08:57

не лъжеш. аз ти вярвам - Блажени вярващите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: dkork   
Дата:   16-10-07 09:05

патките нещо не си приличат...

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: asahi   
Дата:   16-10-07 09:06

Монаж не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: liyana   
Дата:   16-10-07 09:17

Не е монтаж. А ако случайно е (което не е), много си добър. И в двата случая - бравос! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   16-10-07 09:31

Не е монтаж. Малко е попрешерпено по ръбовете и затова може да ви изглежда като залепено.

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: mujimasa   
Дата:   16-10-07 10:36

...айде бе,че то от 300км. си личи,че това е една патка-патката на Стоев(ако те разбере ти е спукана работата) и си я напляскал емнайсет пъти на кадъра.Барем фона да беше пооправил тогаз-нещо шикарно да бе сложил-кви са тея скучни дървета... [ezik] [ezik] [ezik] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: tochnia   
Дата:   16-10-07 10:53

Патките си ги снимал с апарата, а фона с GSM-a и после си ги събрал в едно [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: Todd   
Дата:   16-10-07 11:19

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: Gen   
Дата:   16-10-07 11:33

Не е монтаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: vladomatev   
Дата:   16-10-07 11:38

Видяхме ти патките, много са хубави

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: fae   
Дата:   16-10-07 12:54

Абе... патки с патките напред летят ли?!?
[smilie10] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: canonio   
Дата:   16-10-07 13:02

На мен на залепени ми приличат.

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: bobihot   
Дата:   16-10-07 13:08

Цанона така си шарпи

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: Пърпъла   
Дата:   16-10-07 13:09

Като се върна довечера от работа ще кажа окончателно истината и ще ви разкажа как така се завъртя дискусията около тази не кой знае каква снимка - интерсни подробности по темата.
Още мнения, колеги?

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: e-mil   
Дата:   16-10-07 13:33

Само на "географската" критика обърнах внимание, но според мен не е достатъчно основателна. Като чета екзифа едва ли е монтаж.

Единствената ми забележка е, че в творбата няма задушени картофки и бутилка вино, което би добавило повече екзистенциалност, както и така необходимия акцент при фотографиране на живата природа, но също и би съединило авторския замисъл с реализма на обедното време, неумолимо приближено от вида на обектите летящи към нечия трапеза.

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: The_old_man   
Дата:   16-10-07 17:46

Очевиден монтаж

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: canonio   
Дата:   16-10-07 18:04

Брутално лошото качество на фона, ме кара да мисля, че е монтаж. Гледайки екзифа, сигурно е снимано с 24-70, който пък въобще не е лош, и не вярвам да направи такъв куц дефокус.
Друг вариант е, това да е снимка на фототапет или плакат, щото светлината върху патките ми стои неестествена спрямо гората. Но тогава защо ще снима на такава висока скорост[smilie11]



Просто кадъра е прекалено малък. Ако можеха да се разгледат ръбовете по гаргите, може и по-категорично да бъде.

Засега ще запазя мнението, че има някаква манипулация.



Публикацията е редактирана (16-10-07 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: vaskoni   
Дата:   16-10-07 20:25

има манипулация, но е добре направена. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: insight   
Дата:   16-10-07 22:26

Пърпъла написа:

> Като се върна довечера от работа ще кажа окончателно истината и
> ще ви разкажа как така се завъртя дискусията около тази не кой
> знае каква снимка - интерсни подробности по темата.
> Още мнения, колеги?


.... още ли не е "довечера"[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: mondreto   
Дата:   17-10-07 00:30

lujesh, lujesh [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: Svsvet   
Дата:   17-10-07 00:32

Монтажче!!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Това монаж ли е ?
Автор: Пърпъла   
Дата:   17-10-07 02:08

Благодаря на всички колеги за мненията.

Снимката НЕ Е МОНТАЖ.
Който не ми вярва, ще му пратя RAW File (CR2).

Защо обаче публикувах снимката и въпроса? Освен да напомня за своето съществуване, акто правим всчики тук [smilie5]
Три причини.
Ако ви интерисува фотграфската старана, вървете направо на 3.

1. Когато Todd ми писа че не се вързват географски, се смях от сърце. Тези goose са толкова влезли в канадската дейтвителност, че дори на еднодолоравата монета, където тези птици са изобразени, и викат loony (на името на тази патица). Не се присмивам на колегата - и аз преди да заживея тука, и хабер си нямах че почти в всяка канадска къща ще намерите катрина или снимка точно на такива гъски и точно сред такива дървета. Бих добавил че тук е идеално място да се задомят Стоеви, хем и на Ниагарка ще и е по-близо до водопада любим.


2. Да ми каже някой че съм наслагвал слоеве на мен точно– човека който отрича Photoshop е направо попадение извън мишената. След като се кокошиних преди време в този форум против обработката на снимките, жена ми ми отвори очите като ми напомни че “изкуство” идва от “изкуствен”, а “art” – от “artificial”. По-късно прозрях, че преди да се появят компютрите, масторите са прекарвали дъгли часове в darkroom, за да докарат желания ефект със съществуващите средства. И си седнах на задника, и си затворих устата.
Колкото до Photoshop, аз на майтап си го наричам този сайт Фотошоп Форум (да не се обидаждат admin, boni & co). Много, ама понякога излишно много се набляга на обработката тука. Понякога ми харесва резултата, понякога чак ми се гади от изнасилването на действителността, особеено при пейзажите.
Драги админи, на майтап или на сериозно: може би не е лоша идeята да почнете да пращате фактури за маркетингова дейност и на Adobe Bulgaria (ако има такъв филиал), а не само на производителите на фото техника.


3. Както правилно забеляза един колега снимката е правена с 24-70L. След новобранския си период, старото Пърпъл най-напосле се сдоби с L стъкло и това което виждате е една от първите снимки, направена при много неблагоприятни условия- обалчно време, малко светлина. Великолепен тест, които доказа качеството на обектива. Понеже снимах от далече, кропнах снимкката и публикувах само 1/5. Малко наистина съм поизтървал рязкостта и се появиха резки преходи по крилата. На домашния ми CRT (1200 Х 1600) монитор не изглежда толкова изкуственна. На другата сутрин като я видях на работа на LCD монитора обаче, бях и аз да споря със себе си че е монтаж. Обзалагам се че Todd има LCD монитор и той. Така ли е, колега?

Извода за мен е: Как възприемаме снимките зависи не само от броя пиксели, степента на компресия, но и типа медия от където гледаме. Една снимка би въздействала по-добре на плосък монитор, друга на тръбен, а трети – отпечатани и в паспарту. Нищо ново под слънцето. Предполагам че поне за това поне веднъж всички форумци могат да се обединят под едно мнение.

Весел ден на всички.



Публикацията е редактирана (17-10-07 02:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »