Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Добра ли е тая конфигурация
Автор: zoomaniak   
Дата:   12-10-07 07:26

- GB M61P-S3/GF6100/AM2
- ATHLON64 4000+X2/AM2/BOX
- 1GB DDR2 800 A-DATA
- 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB
- 1.44 MB NEC/BLACK
- LG 17 FLATRON EZ T710BH/71K/99
- CM ELITE331 BLACK/350W
- LOGITECH EX110 CORDL DESKTOP
- DVD-RW
- TV-TUNER

За 1082лв....[shtrak] събирам мнения или оценка....защото ще си сменяваме машината [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: lumix   
Дата:   12-10-07 07:31

поне :

2GB DDR2 800 A-DATA

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: asahi   
Дата:   12-10-07 07:43

Без 1.44 MB NEC/BLACK, TV-TUNER.
Сложи марково захранване и 2ГБ РАМ.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: ddimo   
Дата:   12-10-07 07:54

Каквото са ти казали горе и още:
19" монитор, а не 17";
Комплекта клавиатура+мишка май е излишно скъп LOGITECH EX110 CORDL DESKTOP. Ако вземеш нещо по-обикновено може да останат пари за по-важни неща.
Помисли по-скоро за дъно с вградена лан карта, а си вземи отделна видеокарта от по-висок клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: iiccoo   
Дата:   12-10-07 08:04

Сложи Кингстън 2 по 1ГБ тоест купи още една от същата платка и я сложи на същия цвят шина както си сложил другата. Трябва да са еднаква фирма, параметри и цвят и ще работят на дуал режим уж по-ефективно.
Видеото и явно е скапано тъй като в половината характеристики, които намерих в интернет то не е споменато, а в тези, в които е споменато не пише изобщо дори до колко МБ е паметта му.
Освен това е напълно задължително да си вземеш поне свествно захранване. Кутията ако искаш си вземи от най-тъпите, но захранването да е Fortron 400W. Толкова пари трябва да инвестираш в сигурност, а не в кутии с случайно зарядно.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: iiccoo   
Дата:   12-10-07 08:07

ddimo всички дъна са с лан карта. Хубаво е да си купиш отделно, защото при токов удър в кабела на нета ти може да замине дъното и някои други неща. Иначе е по-вероятно само лан каратата да замине, която е 10 кинта ;) А за видетото е така, но ако нямаш пари винаги можеш да го добавиш по-късно както и ддр паметта стига да не си от тези, които си взимат комп и не го пипват за подобрения още 5 години :)

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: didesignbg   
Дата:   12-10-07 08:30

asahi съвсем правилно ти е обърнал внимание на захранването, кутията е добра но захранването вътре е уж марково.
Варианта с вградено видео първоначално може би не е чак толкова лош.
За монитора, ЛГ имат прекрасни цветове за мен са много по добри от тринитрона, обаче почват да губят контраст, геометрията е малък ужас. Ако го вземаш нов е една купчина пари, на старо няма смисъл. За около 150 лв ще вземеш на старо някои Нек, Мицибуши, Ейзо, Гейтуей, Сън, че и от време на време и Ласи-та има, и то поне на 21.
Рама не е толкова скъп, по-добре малко назад от процесор но препоръчително 4 рам, или опцията 2 сега още 2 за коледа.
Разучи това дъно или питай в хардуера там да се произнесат.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-10-07 01:24

Каква е видеокартата? Не използвай интегрирани. Монитора е гадничък ( от личен опит) Помисли за процесор Интел. Без Флопи.
Захранване задължително Фортрон. Плесио ти сглобяват безплатно ПС , ако си избереш чарковете от тях. Кутията може да им я занесеш от друго място. Дават 2 г. гаранция и не запечатват машината.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: otvorenia   
Дата:   13-10-07 01:37

Аз ползвам само ASUS motherboard, той обаче е скъп.

Иначе за монитора са ти казали че трябва по добър.
Най малко 2х1Гб Ram
Флопито дето са ти го написали е за пиниз и няма да го ползваш.
А тоя тунер дето са ти го включили е залъгалка.
Ти сега комп ли правиш или телевизия ще гледаш?



Публикацията е редактирана (13-10-07 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: doca   
Дата:   13-10-07 08:35

Конфигурацията зависи от това какво ще правиш с този PC.

Не ти трябва космическа совалка ако ще чоплиш семки и си чаташ в интернета.

За графична обработка- повече RAM/dual/, които се продават комплект 2х 1 GB и по-голям и качествен флат монитор.

За игри- по-голяма видео- карта

За захранването, абсолютно съгласен с iiccoo

И без глезотиите TV и дистанционна мишка и клавиатура- ще сменяш батерии в несвяст.

1.44- не се връщай 10 години назад, но гледай да има повече USB.

Все пак парите са си твои! Успех!



Публикацията е редактирана (13-10-07 08:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: kalabrieza   
Дата:   13-10-07 18:16

Идеята да се ползват 4 модула рам не е добра.Вграденият контролер на АТЛОНИТЕ не работи коректно с повече от два модула и по-точно удължава циклите на запис и четене което пък обезсмисля по големия обем и реално не се забелязва прираст в производителноста между другото вече се продават модули с по 2гига капацитет.Също така използването на вградено видео на първо време не е лоша идея но трябва да се има в предвид ,че двуканалния режим отива на кино.А що се отнася до 17 инчови монитри бих казал ,че като минах на по-големи разбрах какъв съм мазохист.
ПП. Имай в предвид ,че монитора е един от най-важните елементи в системата него го ползваш постояно и то директно затова трябва да е най-доброто което можеш да си позволиш дори и за сметка на други компоненти.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: IChertov   
Дата:   13-10-07 18:44

Захранването е адски важно..
дай 70лв. за захранване и спри да мислиш за тва поне 5 години...

диска хитачи не ме кефи..
или макстор илиии сегейт...

аз бих си взел интел Р4 или core duo

аа и рамта наистина 2ГБ :)

ако скоро ще взимам подобна ще ми е конфигурацията :) мойта :) [beer]



Публикацията е редактирана (13-10-07 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: peacemaker   
Дата:   13-10-07 19:04

Захранване....много важно!Не знам как се марките и парите в БГ....но е за предпо4итане е добро и надежно захранване!
..и борда....аз съм против Асус(неприятни спомени не само с 1 дъно)..предпо4итам Интел!
Но всеки според средствата/парите!
Успех в на4инанието[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: danny_falin   
Дата:   14-10-07 02:57

2г рам
на мястото на флопито карт риидър
хард диск само уестърн дигитал (лично мнение)
хубаво захранване (енермакс чифтек фортрон или от маркова машина)
остави ги кви глупости ти говорят за видео картата, 6100 6150 на нвидиа са чудесни, имат хардуерна подръжка на хд видео(нещо което нямат много по-скъпи видеокарти) и хдми тв изход, не са силни за игри ако ще играеш
безжична мишка и клавиатура за настолен компютър е доста излишно според мен, виж за лаптоп разбирам
и разбирасе монитора, предполага се че щом си от форума се занимаваш със снимчици, нещо по голямичко и по читаво ще ти е чудесна инвестиция както и карт риидъра в гнездото на флопито, много удобно.

тунера е хубава джаджа, ако имаш и голям монитор и компа ти е разположен удобно за гледане на филми, не е лошо и да можеш да си пуснеш новините между филмите.
поздрави



Публикацията е редактирана (14-10-07 03:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: bobihot   
Дата:   14-10-07 18:22

Бих ти препоръчал дъно МСИ или Епокс. С тоя чипсет си имах проблеми- може да е било от драйверите. Ако можеш вземи с НВидиа 5х0 (550, 570+) или АМД 690. Последното е с вградена карта, която можеш да упгрейднеш. Има Ати2400 за 90лв.
За харда- Сеагейт.



Публикацията е редактирана (14-10-07 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: fisheye   
Дата:   14-10-07 19:40

много мнения ,много конфигурации.
Зооманиак,да споделя:
дъното съм го тествал и достаа добре се държи!за nForce 4, но за тези парички най-малко nForce500 или nForce560/580 !
Процесора си е добре !! Ще се справи със всички смятания.
А-Дата е една от сносните евтини памети на БГ пазар, и може да се сравни със Кингстон или Пи Кю Ай в този ценови клас.зависи кой модел/какви латенции/са ти предложили.
За размера -1 ГБ или 2 ГБ си преценяваш според бюджета!Но имай Предвид че видеото шерва/ползва /от тази РАМ,тй ме важи максимата -Колкото повече,толкова повече
Харда -Ок
Липсата на видео-карта, не е болка за умиране на 6100 чипа вървят 90% от игрите в момента!Ене на най-високи параметри. С такава дънна платка и такова видео съм оборудвал 2 архитектурни студия,където има достаа натоварване,рендване и работа в 3Д в реално време.Мда факт.
Оптичното у-во,флории другите неща са подробности които не влият на производителността на компа.
Монитора ... плосък,ЛСД...поне 5мс-честота, 700:1 или 1000:1 контраст,другото гледаш в някой шоурум и преценяваш.
Но за тези парички поне със завишените критерии!
==============
-двойно РАМ
-отделна видео карта/не е болка за умиране,ако е машина за нет,графична обработка-фотошоп и т.н./
-19`` монитор
[smilie21] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Добра ли е тая конфигурация
Автор: IvanSqrov   
Дата:   14-10-07 19:57

Монитора ,не е лош.Аз ползвам такъв и съм много доволен от цветовете..За харда ще ти кажа ,не взимай Hitachi..И ако компютарът го вземаш за обработване на снимки по добре ,не вземай TFT монитор, както ако не се лъжа някой по горе даде съвет.. просто вадят пресилени и ,не реални цветове , ще има още да се развива тази технология ... Всичко по горе казано е лично мнение по мои наблюдения..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »