Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: sasho   
Дата:   06-10-07 19:07

По принцип не бих го коментирал но явно тези хора си работят така . А и доста се изнервих. " ACT CASTING " е агенция която набира модели предимно за участия в реклами или статисти във филмови продукции. Раздават флаяри на улицата , преди бяха на „Витошка” в София , може би и в други градове. Свързах се с тях търсейки модели за изданието си. Увериха ме , че можем да сме си полезни тъй като имали много връзки с различни еротични клубове и прочие, освен това можели да дават информация за известни хора срещу заплащане, което е интересно за вестника ми. Също така ме включиха като модел в сайта си аз приех защото обичам да се снимам. При първия ни разговор ми казаха, че не взимат процент от модела, което по принцип ми се стори несериозно – ОТ КАКВО ЖИВЕЯТ МАМКА МУ!!! Е! РАЗБРАХ ОТ КАКВО – системата е „ако мине номера” И така... модели не ми намериха но ме викнаха на кастинг. Веднъж ме викнаха, аз бях зает пак и не ми казаха какъв хонорара. Втори път ме викнаха – явих се. Попитах какъв ще е евентуалния хонорар – отговора беше „НЕ ЗНАМ НО ЩЕ Е МНОГО, СТАВА ДУМА ЗА ГЛАВНА РОЛЯ.” Одобриха ме и аз пак попитах за парите които бих взел, отговора беше НЕ ЗНАМ, дори не ми казаха какво точно ще правя. В деня преди снимките (днес) ми се обадиха от студиото което ще снима за да отида на проби за дрехите. АЗ ОЩЕ НЕ ЗНАЕХ НИЩО ЗА ТАЯ РЕКЛАМА ОЩЕ ПО-МАЛКО ЗА ПАРИТЕ. Питах в студиото, те се учудиха , че нищо не знам и ми казаха сумата. Тя е добра но ме предупредиха , че от "ACT CASTING" вероятно ще ми вземат процент. Уведомиха ме, също така че става въпрос за над 30 часа работа , три дни от 7,30 до към 20 ч – няма лошо сумата ме устрой. Звъня аз обаче на "ACT CASTING" и ги питам , забележете „какъв процент ще ми вземете”, не „какви пари ще взема” (те не знаеха че знам сумата). Те ми отговарят ЦИТИРАМ : „Ми доколкото знам е 100 лева на снимачен ден значи ще вземеш 300.” (става въпрос за снимки от 7,30ч сутринта до 14 ч (първи снимачен ден), след това път до провинцията и още два дни от 7,30ч до към 20 ч.) Сумата, която ми бяха казали от студиото е в пъти при това в евро по-голяма!! Аз сложих картите на масата и им казах да не се ебават с мен, знам сумата и ги питам какъв процент ще ми вземат от нея. Те ме излъгаха, че няма такава сума или поне те не знаели. АБСУРД Е ДА НЕ ЗНАЯТ КАКВА Е СУМАТА ОЩЕ ПОВЕЧЕ НЕ РАБОТЯТ ЗА ПРЪВ ПЪТ СЪС ТОВА СТУДИО!! ПАРИТЕ СА ПЪРВОТО ЗА КОЕТО СЕ ПИТА!!! 200% се опитаха да ме метнат. Всички на които съм писал в сайта с предложение ВИНАГИ пиша какъв е хонорара после се питаме искаш ли, не искаш ли , и чак накрая кога. В случая с " ACT CASTING " беше обратното – до последно не ми казваха какви са парите и си опитаха да ме излъжат – АКО МИНЕ НОМЕРА!!! Е, НЕ МИНА!!! Аз мога да бъда и гадно копеле - прецаках ги и взех поръчката без тях, но се изнервих супер много днес ми беше първия почивен ден от три седмици насам. Чак сега разбирам защо " ACT CASTING " за два месеца не ми намериха нито един модел – КОЙ ЗНАЕ КАКВО ЛЪЖАТ МОМИЧЕТАТА!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: chiphead   
Дата:   06-10-07 19:10

Раздават флаяри на улицата

1. кво е "флаЯр",
2. що големите агенции не раздават такива неща (да не говориме за "на улицата")
3. прецаках ги и взех поръчката без тях - ми кат можеш, що се занимаваш, па и нас ни занимаваш не мога да разбера ????

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: navy   
Дата:   06-10-07 19:21

Мноо яко гадно копеуе изглеждаш в профила [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 19:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: dau   
Дата:   06-10-07 19:36

Мда, защо ти не намериш няколко моделки, като си сериозен да ги поснимаме? [smilie24] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: e-mil   
Дата:   06-10-07 19:45

chiphead
1. "флаЯр" е "флайър", но в случая правописната грешка не е най-важното.
2. що големите агенции не раздават такива неща - Какво общо имат големите агенции? Човекът говори за конкретна фирма.
3. ...ми кат можеш, що се занимаваш, па и нас ни занимаваш - ми за да не се опари и някой друг. Ти може да си печен, но първо има хора неопитни и второ, има хора закъсали, дето ще се вържат на всяка агенция. Ако можете да го обвините в лъжа - давайте! Ако не можете, по-добре си мълчете. Не стига, че човекът безплатно споделя опит, ами и гледате да го откажете, мама му стара.

От друга страна dau е прав, sasho [smile]. Не бихме отказали на ЛС една оферта за моделки.

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: chiphead   
Дата:   06-10-07 19:56

[smilie8] @e-mil ... добре де, аз си зададох въпросите, интересно ми беше (коригирането на правописната грешка е в стила на форума, нали) ... а за темата "хора закъсали, дето ще се вържат на всяка агенция" - аз не си вадя хляба с фотография - имам предложения - отказвам ги, щото - уважавам фотографите, които - си изкарват хляба с това - мен - апарата ми е за кеф, няма значение къв е, и с колко обектива и светкавици е ... ама - непрекъснато - некой във форума - кат поиска безплатна снимка - всички тука вият като вълци, че трябва да се плащат мрачни кинти, през тва време има около 100 човека, дет викат "ми, аз снимам за кеф - ше си дам снимките" ... нали така ? да не говорим, че ако искаме да информираме хората за нещо - ще го направим "сухо", а не да виеме с такива постинги - кой , как, па ония кво му казали, па оня кво казал, па къв е резултата ... аз тва - като инфо - не мога да го разбера ... отдавам уваженията ми към автора - който е регистриран години преди мен, естествено ...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: e-mil   
Дата:   06-10-07 20:15

Да, правописните грешки са в стила на форума [smilie5], а коригирането им е изконно право, което не бих се осмелил да отнема никому. Мен също много ме дразнят. Но когато в писанието си личи опит за спазване на правописа съм склонен да го преглътна в името на правото да си разкажеш историята.[smile]

Сега, за виенето... Ами сигурно е афектиран и му се иска да покрещи малко. На всекиго се е случвало. Така и така форумът е място, където се пише за какви ли не глупости, че чак някои теми приличат на чатове. Защо да няма по някоя и друга случка, дето да напомня за тъмната страна на живота? Такива неща стават във всеки бизнес. Можем да ги събираме и да издадем сборник с притчи.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: chiphead   
Дата:   06-10-07 20:27

хм ... нямам нощо против виенето - по принцип .. нямам нищо против - професионалист да се оплаче от някого - като професионалист, и като информация - даже напротив - тва си е инфо ... нали затва сме тук ... ама - да се изказваш по тоя начин - кат в мексикански сериал - със всичките чувства - ми, дойде ми в повече ... е, казах, квот имаше да кажа (за стила на изказване на автора), сори - тва е моето мнение ... ще покрепя автора винаги (тва да не забравите да го отчетете [smilie5]) ... просто - говорих за начина на изказ, нищо повече ...

айде, надявам се, че сте разбрали гледната ми точка ...пазете се от подаръци на улицата, пазете се от бързо забогатяване ...

лека, и , дано не ми се сърдите [smile] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: e-mil   
Дата:   06-10-07 20:51

Не, далеч по-сърдит съм на админите, че сред емотиконите има само бира. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: chiphead   
Дата:   06-10-07 20:55

em ... "една малка водка е полезна във всякакви количества" ... мисълта не е моя, естествено [smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: ventzo   
Дата:   07-10-07 13:41

Sasho: браво за това което си направил и за това което си написал.

В България като гледам прецакването е нормално и ежедневно нещо особено когато става въпрос за пари.

Успех. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: r_popov   
Дата:   08-10-07 09:54

флаяр-млаяр, флейър-млейър...
Баси, вече и форума трябва да чета с речник в ръка [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: ecobo   
Дата:   08-10-07 10:36

Мдааам , такива трябва да бъдат прецаквани ЕЖЕДНЕВНО, та да им дойде акъла в главата [smilie23]

Аз пък бях свидетел на друга родна простотия: На първото издание на ежегодния конкурс "Принцесата на Месемврия" се явиха доста хубави девойчета. Победителката беше най-красивата, конкурса беше обективен и справедлив... Ама това са подробности.
Яви се там някаква леля, която се представи за мениджър на Ивет Фешън, избра си няколко момичета и накрая си ги "награди" с фото сесии. И сега идва интересното - събират ги един ден девойчетата, карат ги на плажа и започват фото сесиите. (Всичко това ми го разказа една от "наградените") Появява се някакъв келеш с "едно такова малко апаратче, почти като моето" - думи на момичето, и започва да щрака. Слага момичетата една по една до някакъв камък и им отяраква по 2-3 кадъра. После се местят на друго място и пак всички под номер пред апарата... Направил си келеша снимките ("снимки" е много силна дума, щото ги видях - бяха като от семейно албумче), събрал си "техниката" и изчезнал. След няколко дни пак събират девойчетата и им казват, че за да им дадат по няколко снимки 15х20 (забравих бройката), трябва да платят по 220 лева, за копирането един вид. [smilie10] Еми ебати агенцията, ебати награждаването. Явно тея така си правят парите. И дали изобщо са били от "Ивет Фешън" - така и не се разбра....
Лошото е, че съм чувал и за други подобни случаи, когато "фотографи" злоупотребяват със жаждата за слава, която не липсва у повечето тийнейджърки...


Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   08-10-07 10:39

Мили родни картинки...


Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: praetorian   
Дата:   08-10-07 11:51

Ей, ecobo, уби ме с тази история [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: " ACT CASTING " се опитаха да ме излъжат!!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   08-10-07 12:33

ecobo [smilie24]

Точно така си правят парите !

От години [smilie23]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »