Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon S3 или Canon S5
Автор: ilchi   
Дата:   24-09-07 20:23

Не съм много добър във фотографията, но се запалих наскоро. Сега снимам със Сони DSCF-828, то е на баща ми, но искам да си взема собствен апарат. Какво ще кажете за Canon S3?? Поразтърсих се и видях че S5 няма много повече функции от S3. Пък е доста по-скъпичък. S3-ката е 6mp и ако не се лъжа има същата матрица като S5. Това означава ли че ще има по-малко шум на снимките ако снимам с S3???
По принцип мога да си позволя апарат до $350... ако има нещо по-добро от Канон-а би било супер ако ми го кажете :)
Мерси предварително.. :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: nf0rc3r   
Дата:   24-09-07 22:23

Ако наистина държиш на хубава матрица и ниски нива на шум при "турбосапунерите" по-добре хвърли едно око на Fuji S6500 - http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/fuji_finepixs6000.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: ilchi   
Дата:   24-09-07 22:53

погледнах го фуджи-то, но пише че нямало стабилизатор :( което малко ме притеснява, защото едва ли ще снимам със статив :)
иначе съм впечатлен от даннит , благодаря за предложението...
но чак толкова не държа на ниски нива на щум при "турбосапунерите" , каквото и да означава това :):) предполагам че е снимане при високи ISO ??
и все пак благодаря, ще се замисля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: simbon4o   
Дата:   24-09-07 23:23

искаш ли нещо от класа на сонито за 600лв? Имам и джаджи за има няма 220лв към него.[smilie5]

По темата мисля че S3IS е по-добре ама изчакай тия дни да докарат FZ18 по магазините май ще е бая по-добър. Имаше и 4-5 теми подобни разрови наоколо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: ilchi   
Дата:   25-09-07 00:30

панасоника по-добри снимки ли ще прави от канона??

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: ilchi   
Дата:   25-09-07 00:48

а този Kodak Easyshare Z712 IS ?? уф, вече не мога да реша какъв да си взема [smilie9] тоя кодак ми се вижда сносен, но не знам... дали е по-добър от канона S3-ката??

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: neptun61   
Дата:   25-09-07 01:24

Забрави за Кодак.Изчакай наистина ФЗ18.



Публикацията е редактирана (25-09-07 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: ilchi   
Дата:   25-09-07 06:21

panasonic-a ve4e go ima tuk (az u4a v kanada) $400 struva. no ne znam dali e po-dobre ot canon-a... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: doca   
Дата:   25-09-07 07:20

Имал съм S3 и за него мога да ти кажа само положителни неща, като прибавиш и възможността да се надстрои софтуерно за да записва в RAW mode. Но все пак си е любителски клас:
-12х zoom е достатъчно при повече от ситуациите
-обектив с много бърз автоматичен фокус и много добра стабилизация в обектива. Държи се отлично при 432 mm
-малък, но достатъчно контрастен електронен визьор. Събира цялата необходима за оператора информация+ избираема хистограма
-пълни ръчни настройки+бракетинг
-много добра светкавица, с възможност за настройки
-изключително икономичен/ около 400 кадъра при 4х2500 mAh/
-готови режими, характерно за повече от апаратите в този клас
-подвижен екран, който ти дава възможност за скрито снимане
-работи с евтини SD Карти до 2 GB
-много качествен запис на видеоклип, със зуум и с допълнителна надстройка за компресия, без видимо изменение на качеството+стереозвук.
-направените снимки са с реални ненаситени цветове
-много добър AWB/автоматичен баланс на бялото/, с възможности за настройки
-леко и удобно управление чрез бутони и джой-стик
Недостатъци:
-малка матрица 1/2.5" и като резултат-шум на високите ISO, особено при нощни снимки
В този случай да снимаш без статив е губене на време.
-неудобен за носене, а при мен - губеше ми се някак си между ръцете.
- неудобно, почти неизползваемо ръчно фокусиране
-няколко пъти опитвах да правя от министатив макро снимки на една платка с успех 1/10, но може грешката да е била моя
-поради използването на процесора DigicІІ-липса на софтуер за face detection
/при S5 това вече е преодоляно с новия DigicІІІ/
-липсва възможност за remote control- за мен е много сериозен недостатък
-липсва гнездо за външна светкавица, при S5 вече го има

В общи линии- подходящ апарат за изучаване на фотографски техники.



Публикацията е редактирана (25-09-07 07:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: The_Melon   
Дата:   25-09-07 08:50

Не прави глупости, вземи FZ18. Той е най-доброто в този клас до момента това го казват всички. Ненадминат обектив, ниски нива на шума, реални и живи цветове, бърз, лек и компактен и на всичкото отгоре евтин.Разгледай на www.dpreview.com тестовете на апаратите и почети във форумите на отделните производители. Ако все пак се поддадеш на Канон, задължително S3 - качеството на изображението на S5 е в пъти по-лошо от S3.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: kaic   
Дата:   25-09-07 13:31

Бих се опитал да помогна с информация защото мнения като това на "The_Melon" ме провокират да ги оборя. Аз лично до преди месец притежавах Canon S3, а от скоро имам Canon S5. Жалко и изключително некомпетентно е да се твърди, че 5-цата снима по зле от 3-ката. Снимките и възможностите са доста по добри и напълно оправдаха моите очаквания от смяната на апарата. Всеки има право да твърди каквото си иска и всеки има право да вярва на което си иска, но да се изказват безпочвени мнения е неразумно - те заблуждават.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: ilchi   
Дата:   25-09-07 16:57

хей, благодаря на всички! вече имам някаква представа по въпроса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: bmafiaw   
Дата:   25-09-07 17:46

Земи си огледално рефлексен, на мен ми казаха по добре най евтиния огледално рефлексен отколкото най скъпият дигитаел от скоро съм с Pentax K100D super, може да си земиш ако искаш и канон 350д или никон 40д избери си един от тези - това е мой съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: doca   
Дата:   25-09-07 18:19

ВЪХ!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: kaic   
Дата:   25-09-07 23:43

Въх ни въх doca, явно много сме назад с информацията ние.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: doca   
Дата:   26-09-07 07:38

kaic[smile] Как е новото апаратче, доволен ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: The_Melon   
Дата:   26-09-07 09:53

Ами поизостанали сте [smilie5]

Сравнението


Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: ilchi   
Дата:   26-09-07 21:13

ок, значи по-добре с огледално-рефлексен? огледално рефлексен всъщност е SLR, нали??
по добри ли са от дигиталните? имам предвид стабилизатори матрици обективи и т.н...?
като цяло огледсално - по-добре от дигитално???
и малко инфо за огледалните?
мерсии! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: doca   
Дата:   26-09-07 21:30

Мерсии и аз! Питай чичо си Гугъл, но като начало- Pentax 100D Super. И си приготви допълнително още толкова за обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: fujifan   
Дата:   26-09-07 21:31

The_Melon написа:

> Ами поизостанали сте [smilie5]
>
>
> Сравнението
>

ми то тука пише, че с5-цата е по-бърза

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: The_Melon   
Дата:   27-09-07 00:27

А за качеството на изображението, какво пише [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: sipey   
Дата:   27-09-07 15:32

Да приемем, че между С5 и Фз18 има разлика в качеството на изображението, въпреки аматьорския тест, който са направили на въпросния сайт, а и аз лично не видях фрапиращи разлики, които да ме накарат да си взема паналайката.

Но за следното твърдение (The_Melon ):
"...качеството на изображението на S5 е в пъти по-лошо от S3"
от твоя любим сайт си правя точно обратните изводи - С5 прави значително по-качествени снимки и не бих се замислил дали да взема С3.
Добре е също преди да твърдиш нещо, да не си гледал само един аматьорски сайт,ами и да си поработил малко с въпросните апаратчета.
Понеже сега вече доста поолекна с празните си твърдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: The_Melon   
Дата:   27-09-07 18:14

Хъм, щом казваш, най-вероятно и www.dpreview.com дрънкат глупости, но за добро или зло доста народ им се води по акъла.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: sipey   
Дата:   27-09-07 18:53

В www.dpreview.com не съм видял някой да "дрънка глупсти" още по-малко като твоите.
Ако обичаш, покажи на всички тук къде в www.dpreview.com пише:
"...качеството на изображението на S5 е в пъти по-лошо от S3"

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 или Canon S5
Автор: The_Melon   
Дата:   28-09-07 01:05

Първо докарай нещо в профила си което да заслужава внимание и след това ми обяснявай, че дрънкам глупости. Второ, S3 е с рейтинг "Highly Recomended", а S5 - "Recomended", което говори предостатъчно. На всичкото отгоре това не е единственият такъв случай на Канон, напоследък. И G серията преживя подобни метаморфози. Добре, че сега извадиха G9 да защити славата на наистина блестящият G5. Айде много ти здраве.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »