Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Mnenie za snimka
Автор: billy   
Дата:   12-09-07 14:03

Здравейте, преди време пуснах една снимка във фото-форума. Бях доста доволен от снимката и много приятели я харесаха, но тук тя е с малък рейтинг и А и Б.

Може ли да ми дадете критики за нея?
https://photo-forum.net/i/671722

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: Георги   
Дата:   12-09-07 14:04

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: ogimag   
Дата:   12-09-07 14:34

Първо я спри от гласуване, пък после искай мнение!

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: cade   
Дата:   12-09-07 14:37

рейтинг А и Б в този сайт има съвсем друго значение, няма нищо общо с това дали и колко ти е добра снимката [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: Reshovski   
Дата:   12-09-07 14:46

Снимката ти има идея, но не е изпълнена както трябва. Определено монтажа на небето можеше да стане по-добър, имаш доста прегорели очастаци, както и някои черни петна по двете коли, които губят детайла, липсва острота на снимката, хоризонта ти е крив и т.н. Продължавай с опитите, майката му е практикаи силно желание!

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: dimaldim   
Дата:   12-09-07 14:52

Определено храма ми седи криво, а и ако не го беше одрязъл отстрани май щеше да е по-добре. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: bc   
Дата:   12-09-07 14:59

Не е етично да пуснеш тема за своя снимка, давайки линк за гласуване за нея. Тук е прието (ти би трябвало да го знаеш, регистриран си отдавна) ако имаш такъв проблем първо да спреш снимката за гласуване и след това да даваш линкове. Така изглежда просто като опит да привлечеш внимание и точки, не е коректно така.


Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: Reshovski   
Дата:   12-09-07 15:03

Според мен ще привлече повече гласове с "Не гласувам", от колкото обратно.

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: bc   
Дата:   12-09-07 15:07

Колкото до снимката: първото, което ми прави впечатление е странното заглавие (Заглавие: .Semuchislinici). Искрено се надявам да е някаква шега, която не разбирам, а да не е предизвикано от неграмотност. Това, че е написано на латиница е допълнителен дразнител. Лично мен това е достатъчно да ме спре да гласувам.
Самият кадър ми се струва твърде тъмен и замазан, липсват детайли на важни места, например портата на храма е просто едно черно петно. В същото време има и прегорели участъчи, например тухлите в ниската част на постройката и колоните. Но така или иначе моето мнение не е професионално и може да е грешно. Просто като зрител - снимката не ме грабва с нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: demon777   
Дата:   12-09-07 18:22

bc: За заглавието съм 90% сигурен че не е нито шега нито неграмотност просто невнимание така да се каже печатна грешка на всеки се случва.А заглавието е на латиница сигурно защото на мястото където се качват пише :

"ВАЖНО!
За да се показват снимките коректно във всички браузъри, файловите имена не бива да съдържат специални символи и кирилица. В противен случай рискувате на мястото на снимката ви да се появи празен квадрат. "



Та стават обърквания кое точно име да не е на кирилица.



Публикацията е редактирана (12-09-07 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: dreamer   
Дата:   12-09-07 18:33

:) И от мен едно не гласувам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: bc   
Дата:   12-09-07 18:34

Ако беше объркана една буква, разбирам да е печатна грешка, но вместо "Св. Седмочисленици" да напишеш ".Semuchislinici"...знам ли.... нека авторът си каже.
Колкото до цитирания текст ми се вижда съвсем ясно, че името на файла не трябва да е на кирилица. Заглавието на снимката се попълва в отделно поле, няма логика да пречи като е на кирилица.


Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: iiccoo   
Дата:   12-09-07 18:51

На мен пък ми харесва. Критиката, която си помислих, след като я видях е едно към едно с думите на bc, а именно "Самият кадър ми се струва твърде тъмен и замазан, липсват детайли на важни места, например портата на храма е просто едно черно петно." Наистина вратата е доста тъмна и замазана. Според мен трябва повече острота.

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: billy   
Дата:   12-09-07 21:12

Господа, Благодаря Ви за всикчките неща които изписахте :) Ако не друго поне си похапнах добре :)
Корегирах заглавието. По невнимание беше правописната грешка, а самото заглавие беше така поради някаф вид неуважение (което след оглед на нещата е доста не правомерно). Истината е, че всъщост има една табела, която стой по принцип в дясната част на храма, която доста пречеше на снимката, затова я премахнах чрез огледален образ на лявата кула. Което не прави хоризонта крив а само дясната кула. Може би трябва да се върна към оригинално ХДР изображение или да изсевтля просто тъмни участаци или като цяло ще снимам отново църквата.
Доколкото до небето, всъщнос само около 30 процента не са истинско.

Истината е, че нз да как се спира снимката от гласуване. Не зависимо от това, че съм регистрирам от много време, това не ме прави редовен посетител автоматично, нали?! Не харесвам фото-форума, защото до сега не бях получавал едекватни критики за снимките си (и затова съм побликувал толкова малко).

Завладяни от заглавието на снимката никой не спомена нишо за преспективата на снимката.

Поздрави

И не търса рейтинг а критики.



Публикацията е редактирана (12-09-07 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: magnifico   
Дата:   12-09-07 21:25

Ето ти малко критика...
...потърси и правописен речник [smilie10]
[ezik]
А конкретно за снимката...тук не се котира много такъв тип фотография... Няма смисъл да ти обяснявам всичко, което е грешно в тази снимка, но предполагам, приятелите ти са я харесали, защото първо са ти приятели и второ, че повечето "цивилни"[smilie18] се радват дори и когато видят снимка, на която примерно, освен добре експонирания пейзаж, се вижда и синьото небе...при тях, небето обикновено ще излезе бяло...е такива ми ти неща [smilie25]
Без да споменавам за ТВОЕТО собствено неуважение към снимката...грешно заглавие, което отгоре на всичко е написано на шльокавица [smilie23]
Гледам и тук така пишеш [smilie23]
А бе, както обичам да казвам...проблемът е в твоя телевизор [smilie6]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-09-07 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: bc   
Дата:   12-09-07 21:31

Ох.
Първо, аз съм дама и обръщението "Господа" ме засегна. [ezik]
Второ, не можеш да ме убедиш, че грамотността не ти е проблем.
Трето, относно "Завладяни от заглавието на снимката никой не спомена нишо за преспективата на снимката.", имаше достатъчно критики по самия кадър, далеч не се критикуваше само заглавието, не знам какво точно имаш предвид под "преспективата на снимката".


Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: magnifico   
Дата:   12-09-07 21:36

@bc
..може би "бъдещето на снимката" [smilie18]
ПС: billyBOY, на "преспективата" може да размениш местата на първото Р с първото Е и ще се получи по-перспективно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: icf   
Дата:   12-09-07 21:45

billy написа:

> много приятели я харесаха


[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: canonio   
Дата:   12-09-07 21:48

Билли,
това е изнасилено и манипулирано ХДР, с липса на фокус и повредени контури. Няма нещо, за което да се хване човек, че да критикува.
Още повече, че една сериозна промяна в конструкцията прави кадъра негоден дори и за евтин туристически пътеводител. За какво може да се използва такава снимка? Замислял ли си се?
Това за мен е един тест вследствие на интернет уроци по ХДР, и трябва да се изхвърли, след като теста приключи. Аз също имам такива осрани хдр-та, някои от тях все още висят в профила ми, но нямам никакво намерение да питам хората що не ги харесват. Като поразгледах това-онова и из нета и сам разбрах защо[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

За правописа - неграмотността се лекува с четене и писане. Но ако възръстта ти е повече от 12 години, вече е късно и яко си загазил[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: kallina   
Дата:   14-09-07 22:42

лелеле колко сте брутални!

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: portradamus   
Дата:   14-09-07 23:24

Брутално честни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: zed   
Дата:   14-09-07 23:49

E толкова правописни грешки в толкова кратък текст няма дори в примерите за неграмотност в учебника ни за 10кл. Някой трябва да повтаря годината а?

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: Niavaah   
Дата:   15-09-07 03:10

billy, kontrapunkt ti trqbva edinstveno


izmisli nqkakuv predmet..
neshto

nqkoi


neshto koeto shte predizvika publikata


taka e prazno

dokumentalno [smilie24]


Pozdravi[thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: cade   
Дата:   15-09-07 11:46

Niavaah [smilie24] [beer]

bqh zagubil nadejda nqkoi da kaje neshto polezno v tazi tema [smilie19] sega, veche, kpd-to e 4.76% [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Mnenie za snimka
Автор: zaiko   
Дата:   15-09-07 12:09

Лелееее [smilie10] [smilie10] [smilie10] Как да кажем нещо полезно при писаници от рода:

очастаци
одрязъл
Semuchislinici
- невнимание??? печатна грешка??? Не мисля!
Корегирах
някаф
стой
участаци
едекватни
побликувал
търса
възръстта


Тая тема е за златният фонд... За съжаление [smilie2] Чак ме е срам...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »