Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: ventzo   
Дата:   11-09-07 23:02

Някой успя ли да се пребори ???? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: bebop   
Дата:   11-09-07 23:51

Май още няма ъпдейте за "Супера". Не е ясно и дали ще пуснат за АЦР 3.7. Като нищо ще ъпдейтнат само цс3-ката.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: ventzo   
Дата:   12-09-07 07:23

hmmm

здраве да е ще чакаме :)

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: ventzo   
Дата:   12-09-07 08:32

Егати пичовете програма като "IrfanView" се справя без проблеми с PEF формата на PENT k100d super.

Направо се чудя да се смея ли да плача ли... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: i_v   
Дата:   12-09-07 09:59

Временен вариант:Променяй EXIF на PEF-овете да пише К100Д а не К100Д Супер, форматът 100% съм сигурен е същият и ACR 3.7 може да го чете просто не иска да опита [smilie18] . Иначе пак почти 100% съм сигурен, че Adobe update за CS2 да поддържа K100D супер няма да има [smilie2] , но за сметка на това ACR 3.7 най вероятно може да се излъже да отваря к100д супер[cool], разрови се [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: ventzo   
Дата:   12-09-07 16:29

ами ровя от вчера затова се принудих да пусна темичка ;)

Продължавам ако открия отговор ще го постна ;)

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: i_v   
Дата:   12-09-07 16:44

Ако искаш ми изпрати RAW на е-маил-а, който ще ти пратя на ЛС, когато ми остане време ще пробвам да модифицирам adobe camera raw 3.7 така че да процесва RAW на K100d super.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: i_v   
Дата:   13-09-07 11:12

Ventzo, пратил съм ти на майла модифициран Camera Raw plugin с указания какво да го правиш [cool] . Пак да ти повторя остави си и двата/ старият не го трйй/ иначе няма да то отваря Pentax *istDL [smilie18] / мисля че него бастисах [smilie18] /. За да се съберът в един файл се иска малко повече занимавка, пък няма сми [smile] и нямам време.
Успех [smilie24] ! Хубаво апаратче си си взел няма да съжаляваш [smile] [smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: overflow   
Дата:   13-09-07 11:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: DaRKSoRRoW   
Дата:   13-09-07 11:28

тъп съвет N1 [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: overflow   
Дата:   13-09-07 11:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: overflow   
Дата:   13-09-07 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: i_v   
Дата:   13-09-07 11:39

overflow, по принцип мисля че и за CS3 няма update за K100D Super [smilie2] /все още, но сигурно ще изкарат/. За CS2 според мен няма да има [smilie2] .
А защо ЦС2:
1.ЦС3 работи от windows XP на горе, ако предпочиташ WIN2000, няма ЦС3 [smilie18] .
2.ЦС2 е по-лек и заема по-малко ресурси/за по-слаби машини примерно/ ЦС заема още по-малко. За мен примерно единственото предимство на ЦС3 е новият ACR [cool] .
3.Човека може и да си го купува [smilie10] /примерно/.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: overflow   
Дата:   13-09-07 11:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: i_v   
Дата:   13-09-07 11:45

Споко няма нужда от JPG, в този случай плъгин-а за който и да е ЦС, лесно се лекува [cool] [smilie18] !

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: i_v   
Дата:   14-09-07 09:21

ventzo, относно проблема дето ми писа, че нямаш preview в Adobe Bridge. Мислех, че проблема е понеже си се опитал да ги разгледаш преди да ти модифицирам Camera Raw.8bi, Bridge е опитал да ти даде preview не е успял и повече не опитва, както ти писах това се оправя с изтриване на cash-a/най-добре на ръка/. Сега проверих проблема не е само това. Вторият проблем е, че Bridge не ползва 2бр. Camera Raw.8bi едновременно за preview /това и аз не го знаех/, позлва само този с име Camera Raw.8bi другият се ползва за конвертиране в PS но не и в Bridge за генериране на preview. Проблема се решава по 3 начина:
1.Модифицира се Camera Raw.8bi, така че да потдържа всички апарати в един фаил. Може да стане не е толкова трудно, но в момента нямам време да се занимавам.
2.Модифицира се Bridge да потdдържа и двата Camera Raw file . По спомени мисля че можеше, може да се окаже по-трудно от 1-ви вариант. На мен лично не ми се занимава.
3.Правиш файла който ти изпратих с име Camera Raw.8bi а оригиналният с Camera Raw_Original.8bi/Примерно/. В този случай няма да имаш preview с Bridge за К100Д и *ист ДЛ2/ мисля че тях бастисах за да има К100Д Супер/.
Бачкай си с вариант 3, аз когато имам време и ме занимава може да направя вариант 1.
М/у другото след като им размениш имената изтрий Cash-a РЪЧНО в FOLDER-a за CASH!

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: ventzo   
Дата:   14-09-07 09:26

i_v Злато си са ще пробвам. Мерси още веднъж.

[smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: bebop   
Дата:   14-09-07 11:41

Ъпдейтвайте. Излезе ацр 4.2.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: overflow   
Дата:   14-09-07 11:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: dvda   
Дата:   14-09-07 12:06

АЦР за ЦС3
със съпорт за k100d super
не знам дали ще ти свърши работа
http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: i_v   
Дата:   14-09-07 14:45

Абе искараха но за съжаление за ЦС2 няма, а и сигурно няма и да има [smilie2] /както казах по-горе[smilie18] /!

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: ventzo   
Дата:   14-09-07 22:32

i_v твоята корекция на camera raw дето ми даде бачка идеално.

Сложих и този плугин RAW Shell Extender 0.4

Още един линк

Той показва raw файловете в windows explorer. Удобен е ...[smilie24]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: ventzo   
Дата:   15-09-07 08:45

dvda: Пробвах го camera raw -а за cs3 обаче отваря във Фотошоп pef-a ама няма превю във Bridge-то. Някъде бъркам сигурно. Трих кеша и пак неще незнам.

Иначе на i_v модификацията за cs2 работи перфектно. [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PEF +k100d super +CS2 и Adobe Bridge???
Автор: ventzo   
Дата:   15-09-07 08:52

преборих го ужас къде се беше скрил camera raw файла "C:\Program Files\Common Files\Adobe\Plug-Ins\CS3\File Formats"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »