Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   22-08-24 23:21

Здравейте.Аз съм аматьор във фотографията, но обичам да си снимам. До сега имам Канон 550D с няколко по-простички обектива и компактен Канон G7X Mark II.Хобитата ми са колоездене и ходене в планината. И в момента главно ползвам компактния апарат.И като аматьор повече ми допада да виждам на дисплея какво ще се получи и снимането с 550Д не ми допада а и вече е старичък апарат.Снимам в сурови кадри и си ги барам ама като първоначалния каадър е зле е гадно.И съм си харесал въпросния R50.Бюджета ми не е голям 1300лв. И гледам в магазините го има на промоция с китов обектив.Плана е в бъдеще и други да си взема.Та въпроса ми е първо добър избор ли е? Второ както чета мога да си ползвам и старите обективи от 550Д с адаптер към този R50? И колкото чета обективи който не са Канонски не може да се ползват с автофокус и са изцяло ръчни така ли е? Извинявам се ако въпросите ви се сторят тъпи,но просто искам да попитам хора който знаят преди да го купя.Благодаря ви предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: kvakioh   
Дата:   25-08-24 18:17

Аз съм за R10, адапторът към старите обективи е 160-200лв. По-евтин е от R50, като само и единствено има екран подвижен.
Бих го взел на втора ръка, като само тялото с адаптора е достатъчно. 950лв някъде излиза, като задължително е втората и дори трета батерия допълнително.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: asahi   
Дата:   25-08-24 18:22

На 550Д, освен че е стар, какво друго не му харесваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Yog   
Дата:   25-08-24 21:31

Ако ще си купувам нова кропка Канон и имам 1300 лева, не бих си купил R50, a R10. Ще дам тия 1300 и ще доизплатя разликата. Качеството на изображението ще е идентично, но моята логика е, че: 1) Апартите с една контролна врътка са дразнещи; 2) Има джойстик за АФ точките (нещо което аз ползвам и до днес, щото съм свикнал, нищо че екраните са touch) и отделно бутонче да си сложиш автофокуса на палеца; 3)Да живеят новите технологии, но да нямам пълноценен механичен затвор ми се струва кощунство. Освен ако не говорим за големите, мощни камери, които четат сензорите си бързо и имат само електронен. Ама тука случая не е такъв. Не зная дали в реалната употреба бих усетил разлика, но все пак предпочитам истински. Та, така. А дали е важно, че R10 снима по-бързо (и с двата вида затвор) и буфера е малко по-голям? На мен не мие е важно, но колкото повече, толкова повече [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: plamen_gb   
Дата:   25-08-24 23:07

Да спомена нещо в момента има някаква мания за Канон G7X Mark II заради ТикТок/Ютюб/Инстаграм, та го пускай да се продава вероятно ще изкараш доста добри пари...

А относно новата камера, ако искате да останете на Канон, R50 е добър избор за кроп, вземете адаптер също за старите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   26-08-24 10:37

В отговор на kvakioh R10 не е по-евтин от R50.Освен ако нямате предвит R100.Него от ревюта и гледане на статистики не ми допадна.По-стар процесор,по-стара технология за фокусиране(не че не става супер е) и по-лошо качество на видеото.И няма въртящ екран.Също не е сензорен(Това че не е не ми пречи, но че не е въртящ ми пречи.)
В отговор на asahi. Това което не харесвам най-много в 550Д е че вкарва много шум още при ниските нива на ISO.Друго е че като аматьор по-свикнах да виждам превю на дисплея как ще изглежда снимката при зададените параметри.А при 550Д не може.Да може да показва на екрана вместо да гледам във визьора, но фокусирането става отврат.И другото е че е доста голям и за това се насочих към безогледалните.
В отговор на Yog. Да R10 го гледах ама е доста по-скъпичък.И реално е същия като R50 с разликата че има по-голям буфер и може да прави бързо повече снимки в RAW което мене не ме бърка.И функцията на затвора им е същата и на двата?R10 не виждам да има напълно механичен затвор и двата имат Електронно управляван затвор във фокусната равнина и изцяло електронен?
И в отговор на plamen_gb.
Да знам за бума около Canon G7X и като се има предвит че го взех втора ръка за 400лв. 2020г. мога да направя печалба.Но аз имам две хобита колоездене и ходене в планината.И този апарат винаги е с мене като ходя да карам на дълги ръстояния защото аз не карам само а разглеждам различни градове и интерестни обекти и да имам компактен хубав апарат е важно за мене.И отделно правя и клипове за тубата на влакова тематика.:) Спрял съм се на марката Канон защото ги ползвам от доста време.Но ако някоя друга марка има подобен и по-добър от R50 и цената е горе долу същата съм отворен за предложения.



Публикацията е редактирана (26-08-24 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: kvakioh   
Дата:   26-08-24 12:34

R100, имах впредвид, корекция.
Иначе почти съм сигурен, че сензорите на R100, R10 са еднакви, оттам и картинката е еднаква. Само "екстричките" им са различни. Нищо, че пише по-бърз процесор и цитирам- освежен сензор. Все са 24мпикс.
Адапторът към стари обективи задължително Канонски.



Публикацията е редактирана (26-08-24 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Mogila   
Дата:   26-08-24 12:47

Обективи, които не са канонски и са работили на твоето 550д, ще работят на безогледалната камера с адаптера дори много по-добре.
Аз ползвам няколко Сигми и са просто прекрасни с безупречен автофокус и острота дори на най-отворена бленда.

За канон 550д да добавя, че автофокусът му е фатален...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   26-08-24 16:05

Ами аз освен канонски обективи в момента нямам други. Но гледам пише на места че R50 не работи добре с обективи който не са канонски.Автофокус и други функции не работили така ли е с R50? Иначе съм се нахъсал да си подобрявам и ще търся и хубави обективи,но едно по едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Zlatkoo   
Дата:   26-08-24 17:26

Това с въртящия се дисплей не е за подценяване. Когато се налага да снимаш от по високо, или ниско. Така че, ако имаш избор вземи със.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: quazimodo   
Дата:   26-08-24 17:55

R50 иска и адаптер за външна светкавица, защото е с "модерна" многофункционална обувка. Не знам защо, но по чуждите форуми препоръчват да се купи оригинален канонски адаптер за ЕФ обективите.

П.П. От новите канони само R8 е без механичен затвор. Електронно управляван значи само това - електронно управляван :). Още от 85 година са "електронно управлявани" затворите на СЛР-ите



Публикацията е редактирана (26-08-24 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   26-08-24 19:07

И с оригинален адаптер ще работи ли с чужди обективи който не са Канонски? Гледам има чужди обективи и за неговия монтаж RF дали те ще работят?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: quazimodo   
Дата:   26-08-24 20:20

Марин26 написа:

> И с оригинален адаптер ще работи
> ли с чужди обективи който не са
> Канонски? Гледам има чужди
> обективи и за неговия монтаж RF
> дали те ще работят?

Щом от Канон са разрешили да се правят обективи за RF байонет от трети страни, няма как да не работят. Аз в момента знам само за 18-50/2.8 на Сигма, който е доста хвален по чуждите форуми. Ако Тамрон пусне 17-70/2.8 за Канон ще бъде интересно. За сега го има само за Сони и Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   26-08-24 21:36

quazimodo написа:

> Марин26 написа:
>
> > И с оригинален адаптер ще работи
> > ли с чужди обективи който не са
> > Канонски? Гледам има чужди
> > обективи и за неговия монтаж RF
> > дали те ще работят?
>
> Щом от Канон са разрешили да се
> правят обективи за RF байонет от
> трети страни, няма как да не
> работят. Аз в момента знам само за
> 18-50/2.8 на Сигма, който е доста
> хвален по чуждите форуми. Ако
> Тамрон пусне 17-70/2.8 за Канон ще бъде
> интересно. За сега го има само за
> Сони и Фуджи.

Защото в тубата масово говорят че Канон не са дали патент за фокуса нещо такова а за бионера са дали. И че не работели обективи на други производители. Под не работят имам предвид фокус и тн.Ставали ръчни. Вие от къде пазарувате обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Kalimas   
Дата:   29-08-24 17:09

Оригиналният преходник е около 200лв, не си заслужава да търсиш друг. Имаш и по-скъпа опция с допълнителен пръстен.
Ако намериш тяло+преходник вместо китака, ще ти е най-добре. (не знам какви са твоите обективи)
Канонските обективи си вървят перфектно, може да има проблем с някой еф на повече от 30г., но не с всички.
Сигма и тамрон имат официални списъци кои обективи за ЕФ вървят на рф, включително по фирмуер.
Сигмата рф 17-50 дето е спомената, според ревютата си върви перфектно.
От скоро пуснаха патента към сигма и тамрон и те ще почнат с кроп обективи.
И накрая, за някой стари канонски обективи из нета се говори, че не правят повече от 10-15 кадъра в секунда. Нямам такова наблюдение за стм обективите.
За буфера - ако ще снимаш на 15+ кадъра се пълни за 1-2секунди.
Задължително си вземаш втора батерия, че снимат с 100-200 кадъра по-малко от 550д.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: ombre   
Дата:   29-08-24 19:48

Според този сайт https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&page=fotocamere_canon
10-ката е по скъп и с година по стар. понеже не съм запознат с тези модели, но изхождайки от това инфо (ако е вярно разбира се), то трябва човек да си прецени с колко е по добра тази камера и дали ще му вършат работа тези екстри които има или там зари каквото е по скъп. Успех с покупката. За сапунерката и аз чух за масово търсене,ако изкараш добри пари си вземи едно Рико ,вместо този Канон (поне аз така бих направил). Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   29-08-24 20:09

В отговор на Kalimas.
Ами имам два обективи на Канон който ползвам сега с 550Д. Не са кой знае какво. Един 18-135мм. И един телефото 70-300. Да иначе гледах точно оригиналния адаптер за 200лв. И не ми се дават още 200 за един контролен пръстен. Аз от 550Д съм свикнал че трябва да натисна копче за да си променя диафрагмата. И прочетох че скоро са пуснали патента и се радвам че съм прочел правилно. Приятели които са и те любители ме съветват да взема Сони Най-малкото заради голямата селекция обективи ама менютата и малко дизайна не ми допадат а трябва и да вземам изцяло обективи на ново. Sony ZVE10 не ми допада нещо. И плана е другия месец да взема Р50 с китов обектив и на другата заплата адаптер и допълнителна батерия. За жалост комбинация тяло и адаптер не видях да се предлагат. В момента има промоция и тяло+китов вървят на същата цена като тялото само.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Kalimas   
Дата:   29-08-24 20:40

Това е, че новия китак има 2 плюса - по-малък е от тези дето ги имаш и би трябвало да му работят новите софтуерни гъдели (разстояние до фокусната равнина и д-р). Иначе е тъмен и повтаря дължините на 18-135.
Намери и изгледай някое клипче за настройки. Менютата са същите на вид, но и много неща се различават[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   10-09-24 16:09

Здравейте.Благодаря за всички съвети. Обаче докато гледах и разпитвах ме посъветваха да взема Сони апарат. Заради по-големия избор на обективи и имали по-добро представяне в по-ниско осветени сцени. Та сега една дилема ме е обхванала между R50 и Сони А6400. Като човек който е свикнал на Канон ми е малко терсене да мина на Сони ама всички казват че е по-добър. Главно мисля да снимам природа било пейзажи, птици и астрофотография,улична фотография опити.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: quazimodo   
Дата:   10-09-24 20:58


https://iili.io/dUzVuHu.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Kalimas   
Дата:   11-09-24 09:53

Трябва сам да си отговориш на следните въпроси:

Ще ти стигне ли бюджета да смениш изцяло системата?
Кои точно обективи си си харесал от големия избор и колко ще ти струват?
Ще можеш ли да си ги позволиш и кога?
Кои са им конкурентите на харесаните обективи в канон (най-ползваните от последните 15г. имат ЕФ версии, а ръчнофокусните имат и РФ)?
Има преходници за EF (EF-s) обективи към сони - ще работят ли твоите обективи с тях и как?

550Д/500д се модифицират и се ползват само за астро. (мисля че се маха инфраред филтъра и др., по спомен във форума имаше хора с такива гъдели)

Повечето нови апарати работят перфектно до iso3200, с минимални разлики от iso6400 и видима при исо10000/12800. Ако толкова държиш на по-добра светлочувстителност, оглеждай ФФ тела.

На A6400 конкурента му при пускане беше канон 80Д/90Д (или стария 7д 2), на А6500/6600 е R7...

В крайна сметка, отиваш в магазина, пробваш и виждаш кое ще ти пасне най-добре.

Да припомня - менютата на канон са с една визия - но всяко ново нещо си има настройка, включително какво да излиза във визьора и ще си ги учиш от начало.

Да свикнеш със сони като менюта и ергономия не би трябвало да ти е проблем.



Публикацията е редактирана (11-09-24 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: georgioiv   
Дата:   11-09-24 20:55

Вземи си Nikon Z30. С адаптер ползваш всички стари канонски обективи с безупречен фокус и пълна функционалност.
Малък, лек, бърз, с въртящ се на всички страни дисплей и чудесен сензор. Имал съм и 6400 дълги години и Z30 сега - Сонито е отвратително за снимки, маалко по-добро е за видео. И има вюфайндер, а Никона няма. Но и технологично и тактилно, Никона се усеща много по-добре. А снимките които ще имаш готови с едно натискане на копчето ще са безкрайно по-добри от на 6400 и от на Канон 550Д [shtrak]

Всъщност по темата - R50 също е чудесно апаратче, но ако гониш размери, Z30 е по-убран като форми и може да се носи в джоба на дънките когато е с китовия обектив, което мен много ми допадна, след всички кютюци които съм имал и все още имам. И R50 и Z30 са по-добър избор от кроп Сони, ако не искаш да обработваш с часове за да изкараш нормална снимка. За кроп камери има чудесни компактни и качествени обективи на Вилтрокс, на добри цени [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-09-24 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   12-09-24 12:19

В отговор на Kalimas
Благодаря за съветите.Вече съм планувал да ида в магазин където ги има и да ги видя.За жалост в моя град няма и ще го съчетая с едно ходене за авиошоу скоро.И там ще ги пробвам.Обективите който имам в момента не са кой знае какви.Един базов телеобектив на Канон 70-300мм. и един Канон 18-135мм. 3,5-5,6. Иначе това което ми трябва като обективи в момента са един телеобектив, един който да снимам на походи в планината.За тази цел в момента ползвам 18-135мм. И от Сони страната се "влюбих" в Тамарон 18-300мм. Който би съчетал и двата и не намирам аналог за сега на Канон било и за ЕF,EF-S бионета. И ще търся някой обектив добър за пейзажна астрофотография.И накратко ми трябва телеобектив, обектив за всекидневно ползване(Разходки в планината) и астрофотография. Реално един R50 със адаптер ще се вмести в бюджета и ще мога да имам обективи докато ги сменя с нещо по-добро.Докато Сонито А6400 трябва да почвамм от начало с тяло втора ръка и да събирам за обектив.И реално може да отнеме повече време за да почна да го ползвам.В доста ревюта и мнения.Казват че Сонито се държало по-добре при слаба светлина и фокусирало по-бързо а искам да снимам и птички. [smilie25]. Или може би като аматиор се задълбочавам твърде много в спецификации и Канона също фокусира бързо.И да ясно е че в менютата и на Канона ще има какво да се учи но ще са познати. Гледах и опция за ФФ тела но там хем губя от избор на обективи, хем губя и кроп фактора който е полезен за снимане на диви животни. Ще го мисля дано поне в магазина да си отговоря на главоблъсканицата. :)
В отговор на georgioiv
Никон не ме грабват, но като човек ползвал А6400 защо казвате че"Сонито е отвратително за снимки"? Защото ме интересува главно как снима.Видеото за мене е само + тъй като правя видеа на влакове и не ме бърка това.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Kalimas   
Дата:   12-09-24 14:13

Тамрон имат 18-400 ЕФ-с, като на този тип обективи губиш качество и скорост при фокуса.

Иначе ето списъците, като може да има и по-нови и по-подробни:
Sigma
Tamron
До няколко години ще има и нови РФ от двата вида.

Каза че имаш приятели със сонита а6400 и т.н. - да ти пратят директни .jpg да си прецениш, или най-добре една разходка на бира и снимки.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon eos R50
Автор: Марин26   
Дата:   12-09-24 17:46

Благодаря за отговора. Иначе не съм казвал че имам приятел с А6400 щеше да е по-лесно. Един съфорумник ( georgioiv) под вашия пост беше писал че имал и ползвал А6400 и не ставал за снимки и го питах да каже нещо по-конкретно защо. Имам приятел минал от 80D на Сони А7III и ми е предлагал да ми даде да пробвам ама да сравнявам кроп тяло с ФФ тяло не е реалистично. Но снимките му се подобриха.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »